You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, December 16th 2008, 1:59pm

3D Graphisc sorunu klavuz şeklinde anlatım...

Arkadaşlar bu sorun ile ilgili çok konu açılmış, Bende de vardı bu sorun. Ben bu sorunu çözdüm sizede katkıda bulunayım dedim.
Öncelikle sorunumuzu anlamak için başlat > ayarlar > denetim masası > performans ve bakım > sistem e giriyoruz...
Sisteme girdikten üst kısımda donanım seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza gelen kısımda aygıt yöneticisine tıklıyor ve açıyoruz...
Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Ekran bağdaştırıcıları adlı bir seçenek var. Onun seçeneklerine bakıyoruz. Eğer seçeneklerdeki resimlerde ünlem işareti gibi bir işaret varsa driveriniz yüklü değildir. Bu sorunu yapmak için ekran bağdaştırıcısının birincisini açıyoruz ve çıkan pencerinin üst seçeneklerinden Sürücü seçeneğini seçiyoruz. Çıkan yerde kaldır diye bir yazı var. Ona tıklıyoruz...
Daha sonra ekran bağdaştırıcıları seçenğine geliyoruz ve sağ tıklıyoruz. Donanım değişikliklerini tara diyoruz ve pc nin donanımı bulmasını bekliyoruz. Donanımı bulduktan sonra donanımın driverini bulup seçiyoruz ve yüklüyoruz. Driverlari önceden bir yere indirip kaydetmeniz güzel olur. Aksi takdirde misrosoft un kendi sitesine girerek indirmeniz gerekir. Yaptığımız bu olayların aynısını ekran bağdaştırıcıları seçeneğindeki diğer aygıtlar içinde yapıyoruz ve sorunumuz ortadan kalkıyor...

Umarım güzel bir klavuz olmuştur. Bildiklerimi size aktarmaya çalıştım. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum...
"Sabır acı, ama meyvesi tatlıdır"

This post has been edited 2 times, last edit by "eercans" (Dec 16th 2008, 2:00pm)

2

Saturday, December 27th 2008, 7:54pm

3 D Graphıc Cozumu Resımlı Anlatım...

merhaba arkadaslar.

cogu kısının karsılastıgı 3d graphıc hatasının bıldıgımız uzere anlatımlı seklı var.ama ben bunun ustune yapamayan yada anlamayan arkadaslar var ıse resımlı olarak yaptım.sımdı baslıyalım anlatmaya.

1. adım :::

bılgısayarıma sag tıklayarak ozellıkler bolumunu secıyoruz.karsımıza gelen ekranda donanım butonuna basıyoruz.

2. adım :::

donanım sekmesınden aygıt yonetıcısını secıyoruz.ve karsımıza gelen ekrandan ekran bagdastırıcıları secenegıne gelıyoruz.

3. adım :::

kullandıgımız ekran kartına sag tıklıyoruz ve ozellıkler dıyoruz.gelen pencerede surucu bolumunu secıyoruz.karsımıza cıkan seceneklerde kaldır butonuna basıyoruz ve donanımın bılgısayarımızdan kalkmasını beklıyoruz.

4. adım :::

artık donanımımız kalkmıs vazıyette.sımdı tekrar aygıt yonetıcısıne gelerek ekran bagdastırıcıları bolumune gelıyoruz.sag tıklıyoruz ve donanım degısıklıklerını tara ısımlı bolumu secıyoruz.donanımı bulmasını beklıyoruz.bulduktan sonra drıver cd mızı takıyoruz.drıver ı yukluyoruz.

evet artık sorun cozuluyor.donanımımız yuklendı ve yenı gıbı calısıyor.artık oyunu oynayabılırız.

pekı hala calısmıyor ve aynı hatayı alıyor ısenız ve sımdı ne yapmalıyız dıye soruyorsanız tek care var.

bılgısayarımıza format atacagız.onemlı bılgılerımızı kayderek formatımızı atıyoruz.bu formattan sonra %100 calısır artık.

NOT = pc yi fazla kasan 3D oyunlarının pc de fazla oynanması we oynarken alt+tab tusuna basıp baska ıslemler ıle ugrasmasıda ekran kartınıza sorun yaratıyor.(ornek) age of empires oynuyorsunuz we bır yandan da arkadasınızla msn de konusuyorsunuz.bu ıslemı yaparken alt+tab tusuna basıyoruz yada windows simgesine basarak oyunu arka planda calıstırıyoruz.ıste bunun gıbı durumda ekran kartınız zorlanıyor ve 3d ayarlarınız bozuluyor.lutfen boyle hatalar yapmayalım.

NOT = resımler gozukmuyor ıse bılgısayarınıza kaydederek bakabılırsınız.

yonetıcı arkadaslarım konuyu sabıtlersenız sevınırım. :crazy:
w3n0mus efsanesi dewam ediyor!!!

ınadına metın2 :bday: :bday: :beer: :crazy:
This post has already been reported.

3

Monday, March 22nd 2010, 7:48pm

Ekran kartı ayarları hem oyunun performansı, hemde lag sorununun olmaması için gereken en önemli ayardır.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.

4

Tuesday, April 5th 2011, 11:43pm

bu sorunun asıl nedeni ekran kartı driverinin tek başına yüklenmesidir arkadaşlar.yazılımınında yüklü olması lazım driverle birlite yoksa metin 2 ekran kartını görmüyor malesef.

çözüm ne peki? durun söyleyim

elinize alın bi tornavida açın kasanın kapağını ekran kartının marka modelini girin nividia yada atiye (bazılarının ki onboard oluyor yani anakartla birleşik onlar nakartın marka modelini yazacak ve asıl sitelerinden chipset ve ekran kartı(wga)driver ve yazılımını indirecekler)

indirin marka modelin olduğu ana siteden bu kadar basit..windows 7de ise düzgün olarak açabilmek için oyunu oyun simgesine mausun sağ tuşuyla basıp yönetici olarak çalıştır diyeceksiniz aksi taktire oyuna girmez hata veriri..bu kadar basit dallandırıpbudaklandırmaya gerek yok.)iyi oyunlar herkeze

edit:laptop olalarda laptopun marka modelini girecek ana sitesinden.soru işareti olanlar pm atabilirler elimden geldiği kadar yardımcı olurum..

This post has been edited 1 times, last edit by "yagmuradam52" (Apr 5th 2011, 11:45pm)

2 users apart from you are browsing this thread:

2 guests