You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

321

Sunday, September 15th 2013, 2:46pm

Arkadaşım o kadar sayfaları okuyamayacağım bu konu baya bi süredir açık. Bu oyunun başından beri olan bişey yeni mi aklınız başınıza geliyor. Ben de 99 levelde şaman ve yine 99 levelde sura oynamış biri olarak bunları çok çektim ve hatta yeni zırjla % 5 daha geldi. sürgünden düşen kıyamet gibi bitkiler sayesinde herkezde yeşil şebnem. bedensellerin düz vuruşuna karşı Bloklu kask geldi kirin geldi. Okçular uzaktan az vuruyoz, ok taşımak zorunda kalıyoz diye ağlıyolar. Şamanlar zaten ölmüş de ağlayanları yok. Zihinsel çok delici yiyoz diye ağlar. Bıçakçı skil çok kaçıyo diye ağlar. eee hangi karekter kaldı oynayacak? Siz karar verin de hep beraber o karekteri oynayalım.

Aynen katılıyorum..
:pump:TombulSura:pump:

TIKLAMA!!

322

Sunday, September 15th 2013, 3:41pm

iyi kötü hoşda 80 savunma dizince zaten tüm karakterler 2k 3k atıyor max. eğer karsındaki full yarı dizmişse anca o seni etkileyebiliyor. kaldıki 80 büyü sav giysende suralar etkili vuruş cıkarabiliyor. diğer karakterler çok daha madur bence bu konuda.
~ForcHe~

323

Sunday, September 15th 2013, 4:37pm

Bu oyun belli bir seneryo üzerine yazılmış, siz karakterler hakkında kitap bile yazsanız bunlar değişmeyecek.Ya paşa paşa oynayın ya da bırakın gitsin.Hayır iyice ağlama duvarı olmaya başlamış, boşa kürek çekmek denir buna.Haklardan falan bahsedilmiş kardeş burası gerçek dünya değilki, oynadığın oyunda herşeyi bir kaç adam yaratmış onların yarattığı kurallara uymak zorundasın.

QuakeManas

Maymun Lordu

• "QuakeManas" is male

Server: Manas

• Send private message

324

Sunday, September 15th 2013, 5:08pm

iyi kötü hoşda 80 savunma dizince zaten tüm karakterler 2k 3k atıyor max. eğer karsındaki full yarı dizmişse anca o seni etkileyebiliyor. kaldıki 80 büyü sav giysende suralar etkili vuruş cıkarabiliyor. diğer karakterler çok daha madur bence bu konuda.

Tüm çarlara 80 savunma mı yapılıyo güldürme beni sen kalkanıda sayıyosun galiba. Suraya kalkanıda sayarsan yüzde 100 savunma oluyo biyolog görevi ile 110 hatta yeni zırhla 115 en kral ol o savunma varken yatıramazsın karşıdakini şebnemi bitince kesilirse kesilir ancak. Zaten çarın ölmesine sebebiyet veren nokta o yüzde 30 luk dilim.

Cahille etme sohbet her sözü bir baş incidir,
Sarraf olmayan ne bilsin, sanar ki her taş incidir...

QuakeIII

Hayat Hikayem :) QuakeIII Nerden Nereye

This post has been edited 1 times, last edit by "QuakeManas" (Sep 15th 2013, 5:09pm)

qizem4334

Maymun Lordu

• "qizem4334" is female

Server: Pitaya

• Send private message

325

Sunday, September 15th 2013, 9:19pm

böyle birşey olsa çok güzel olurdu fakat şebnemler oyunun en önemli potu.

Hayat bir savaştır. Tek silahın güzelliğin ve aklındır..

QuakeManas

Maymun Lordu

• "QuakeManas" is male

• Send private message

326

Monday, September 16th 2013, 10:53am

5 büyü fazlalaştı diyen arkadaşların +9 kutsalla 105 lvllik +9 silahın arasındaki büyük damage farkından haberi yok sanırım. kimse demesinki herkesde 105 silahımı var. bende derim herkeste 20 lik şebnemmi var. şöyle düşünün ben 50 büyü + kalkan taktığımda en fazla 3.5k küre vuran sura yeni silahı taktığında 6 k vuruyor. ama nedense bizim damageler 500 den fazla yükselmiyor. hala suralara haksızlık yapıldığını düşünüyorsunuz anlam veremiyorum

+9 Kutsalın büyülü saldırı değerlerine bak 260-280 +9 tritonun saldırı değerine bak 290-325 koskoca +9 kutsalın vuruş değeri +2 triton kadar buna ne diyosun sadece yarı insan bonusu fazla +9 kutsalın işte. Yıllardır bu düşüktü surada kimse sesini çıkarmadı da şimdi siz neden şikayet ediyosunuz şimdi +9 runikle +9 ejderha dişi kılıcnın değerleri hemen hemen aynı hale gelmiş eşitsizlik giderilmiş sadece haksızlık yaratacak bi durumu yok hatta suraların burda haksızlıklığı var yıllardır silahlarının vuruş değerleri düşüklüğünden dolayı.

QuakeIII

327

Wednesday, September 18th 2013, 10:39pm

Şimdi, kılıç bıçak çiftel ok çan yelpaze savunmaları 4 iteme geliyor. Ama büyü savunması 3 iteme. Böyle bir haksızlığı gidermek amacıyla şebnem var. Ama bana göre büyü savunmasının bir %5 daha yükseltilmesi lazım şebnemde. Çünkü %80 büyü savunması + kalkanıma karanlık küreyle 2.5k-3k vuran suralar gördüm. Adam arada ateşi vuruyor,zehirliyor. Bir de yeşil potu içmiş düz bir abanıyor 1k 1k ahanda yatıyoruz.

Ama bak bir dezavantajınız da var. Çözüldün mü tüm karizma gidiyor :D Bedensel için de geçerli bu. Çözülme korkusundan bedensel ve karabuyu oynayamıyorm :D

- DorLeoN

Mistik Lider

• "- DorLeoN" is male

Server: Artemis

• Send private message

328

Thursday, September 19th 2013, 10:26am

çok zeki ve saygı değer arkadaşım 3 iteme geliyor diyorsun güzelde her çeliği 9 a basandan hiç gitmiyor o 20 lik savunma o nasıl olacak..sen hiç diğer savunmalarda böyle bir özellik gördün mü ve bu özellik en çok kullanılan ve kolay kolay çıkarılmayan zırh ta :)) boş konuşuyorsunuz neşeli dakikalar..

329

Thursday, September 19th 2013, 4:01pm

20 de eskıde kaldı 25 oldu yokmu artıran :)
Karabüyüyüm ve bana yapılabilecek en cok savunma.. :)

25 zırh
15 bılezık
15 kask
20 sebnem
10 ıksır
20 kalkan =105 yokmu daha artıran :))) Aaaa bide biz efsunları denk yanı savunmaları denk yapmaya calısıyoruz ama bır seyler az oluyor ya bıcak ya kılıc ya cıftel yada ok yanı hep bır ummalı calısma buyu savunması hıc ugrasma... Aaaa birde biyolog vardı dimi kaçı işimize yarıyor oda bir muamma... Aaaa 105 lvl oldum 15 20 lvl beni cözuyor ne güzel dimi... :)
GaNDaLF CEO

Bazen en sıradan şeyIer biIe, doğru kişi iIe birIikte yapıIdığında sıradışı oIur

SeLBoY53

_EndLess_

Mistik Lider

• "_EndLess_" is male
  • "_EndLess_" has been banned

Server: Rumeli

• Send private message

330

Thursday, September 19th 2013, 11:06pm

20 de eskıde kaldı 25 oldu yokmu artıran
Karabüyüyüm ve bana yapılabilecek en cok savunma..

25 zırh
15 bılezık
15 kask
20 sebnem
10 ıksır
20 kalkan =105 yokmu daha artıran )) Aaaa bide biz efsunları denk yanı savunmaları denk yapmaya calısıyoruz ama bır seyler az oluyor ya bıcak ya kılıc ya cıftel yada ok yanı hep bır ummalı calısma buyu savunması hıc ugrasma... Aaaa birde biyolog vardı dimi kaçı işimize yarıyor oda bir muamma... Aaaa 105 lvl oldum 15 20 lvl beni cözuyor ne güzel dimi...
Büyü savunması %5 daha artırıldı ama açılan 6. skılı hesaba katmak yok evt size yapılacak en çok savunma odur.Şimdide bir savaşcıya bir ninjaya(bıçakcı) yapılacak en çok savunmaya bakalım

%15 kolye

%15ayakkabı

%15 zırh

%15 küpe

%20 kalkan

İlk bakışda herkez diyorki 80 savunma nerde 105 savunma nerde beyaz şebnem hesaba katılıyormu 200 defans Sambo suyu hesaba katılıyormu 70 defans 270 defans skillleri ne kadar etkiliyor bir inceleyin fırsatlarımız bittimi tabiki hayır ^^Karanlık korumayı unutmayalım birde şu 85 biyologu vardı sanırım :whistling:Büyü hariç diger savunmalar 4 iteme gelıyor buna karşın büyü 3 iteme gelıyor eksik bi yerden tamamlanmalıydı tamamlandı.Ayrıca alan savaşlarına biraz dikkat ederseniz iki taraf arsında abes bir güç farkı yoksa en son düşen karakterlerdir kara büyü suralar.Büyünüz çözülüyor.O konuda size hak veriyrum zehir gibi bir seviye konulmaı kannaatindeyim ama bilinki bundan en çok canı yanan bedensel karakter ve yine büyü çözme suralarıdır bedenselın hava gider tum skıller vuruş azalır öfke gider saldırı hızları gider büyü çözmelerde keza öle adamların 3 skılı gidiyor dehset, zırh, keskınlık onlar ne yapsın :rolleyes:Ayrıca kaska bilezige sırf 15 büyü bide şebnemlerle size belki dayanırım ama sizi kesmek için onun yanına ekstradan bi 10 yarı 10 delici lazım bunlarda kolay şeyler deil siz full savunma ve fullyarı yapabilirsiniz dger karakterlere karsı en azından o karakterlerden daha kolay şekilde.Tek kızdıgım noktada bu zaten, ondan sonrada vay efendim bize haksızlık var herkeze bi haksızlık yapılıyor bunun büyügünü küçügünü aramayın hep beraber düzeltmeye çalışalım.Yanlışım varsa affalo buda nacizane benim yorumumdur.
İnanç görünmeyene inanmakdır , görünmeyene inanırsan başkalarının göremediklerini görürsün.

...√V'^√V'^~-~-----
BiZe Metin2'de TraBZoN
~√V''^√~√V

QuakeManas

Maymun Lordu

• "QuakeManas" is male

• Send private message

331

Friday, September 20th 2013, 1:28pm

lk bakışda herkez diyorki 80 savunma nerde 105 savunma nerde beyaz şebnem hesaba katılıyormu 200 defans Sambo suyu hesaba katılıyormu 70 defans 270 defans skillleri ne kadar etkiliyor bir inceleyin fırsatlarımız bittimi tabiki hayır Karanlık korumayı unutmayalım birde şu 85 biyologu vardı sanırım Büyü hariç diger savunmalar 4 iteme gelıyor buna karşın büyü 3 iteme gelıyor eksik bi yerden tamamlanmalıydı tamamlandı.Ayrıca alan savaşlarına biraz dikkat ederseniz iki taraf arsında abes bir güç farkı yoksa en son düşen karakterlerdir kara büyü suralar.Büyünüz çözülüyor.O konuda size hak veriyrum zehir gibi bir seviye konulmaı kannaatindeyim ama bilinki bundan en çok canı yanan bedensel karakter ve yine büyü çözme suralarıdır bedenselın hava gider tum skıller vuruş azalır öfke gider saldırı hızları gider büyü çözmelerde keza öle adamların 3 skılı gidiyor dehset, zırh, keskınlık onlar ne yapsın Ayrıca kaska bilezige sırf 15 büyü bide şebnemlerle size belki dayanırım ama sizi kesmek için onun yanına ekstradan bi 10 yarı 10 delici lazım bunlarda kolay şeyler deil siz full savunma ve fullyarı yapabilirsiniz dger karakterlere karsı en azından o karakterlerden daha kolay şekilde.Tek kızdıgım noktada bu zaten, ondan sonrada vay efendim bize haksızlık var herkeze bi haksızlık yapılıyor bunun büyügünü küçügünü aramayın hep beraber düzeltmeye çalışalım.Yanlışım varsa affalo buda nacizane benim yorumumdur.

60 savunma +kalkan varken bile yüzde 40 yarı insanla karşıdakine 2.5k dan asağı vurulmuyo savaşcı ninja çar sa düz vuruşuda hayli iyi olabiliyor. Ama full büyülü adama iksirleri de basana 40 yarı insanla sura küre ile 1.5k 2k arası atar öbür skiller zaten atacak düz 800-900 ates hayaletide 800 800 vursa düz vuruş zaten yok denecek kadar az iksirler bitene kadar bu böyle devam ediyo karşıdakinin yatması imkansız gibi bişey oluyo. Suraya yarı insan yapmak öyle zor değil 10 yari 5 efsun bi aslan agzı 10 yarılı bi abanoz küpe 15 büyü savunmalı kask tek efsun(pazarda 5-10m) bitane 10 delici 10-15 büyülü bilezik fazlasıyla işi görür pazarda bulmakda öyle zor değildir ve bunların maliyetide öyle yüksek değil eğer adamda zaten 15 büyü 10 yarılı takılar varsa direk 62 yarı insanla gelmek imkanı var suraya karşı.

QuakeIII

duelist

Dokuz Kuyruk

• "duelist" is male

Server: Asena

• Send private message

332

Friday, September 20th 2013, 6:12pm

şimdi sonuç ne nereye vardık şuralardadamı sıkıntı mevcut :)
:) ;) :P 8) :P ;( ;( :huh: :love: X( 8| ?( :cursing: :| :thumbdown: :thumbsup: :thumbup: 8o :pinch: :sleeping: :wacko: :whistling: :evil: :?: :!: :arrow: :beer: :chainsaw: :censored: :borg: :fie: :dead: :growup: :minigun: :missilelauncher: :gamer: :evilgrin: :doofy: :dash: :crazy: :cookie: :lol: :oops: :pillepalle: :puke: :rofl: :shit: :sniper: :pump: :monster: :stick: :dead: :growup: :miffy: :cookie:

333

Friday, September 27th 2013, 12:28pm

Suralar Az Vuruyor Olabilir Benim Arkadaşımın 800 Küre Vura Vura Adam Kestiğini Bilirim Az Vurduğunuz Kadarda Az Yiyorsunuz Bence Gayet Adil :D

334

Sunday, September 29th 2013, 3:37pm

Suralar 30 30 30 savnmayla toplu savaslarda 50 50 50 savunmalı bi chara gore daha cok ayakta kalıyorlar ve metin2 oyuncuları bunu bildigi için ve maddi durumuda cok iyi olmayanlar için suralar gercekten mükemmel bi karakter. sadece maddi durumda degil suralar her anlamıyla süper bi karakter

solemek istediklerimi maddeler halinde yazıcam

1.Karabüyü suralar 50 büyü + kalkana gerekli yarı insan bonuslarına ve zekaya sahiplerse en az 4k 5k atabilen bi chardir.Oyunda sebnem basmadan 1-1 vsde suraları kesmek imkansızdır sebnemler oyunda olmasaydı inanın oyunda herkes ya saman ya sura olmayı tercih eder buda oyunda tek tiplilik yaratırdı.

Düşünün 50 büyü ve kalkan sizin suralara karsı full savunmanızı olusturuyr ve siz 4-5k yiyorsunuz ve ateş hayaletide 1-2k sürekli carpıyor

bir savascıya karsı 60 kılıc + kalkan takarsanız ondada gerekli yarı insan varsa 2-3 k arası vuracaktır
bir bicakcı 60 bicak + kalkan takıldıgında 2-3k vuracaktır
bir saman 50 büyü + kalkan taktıgınızda 2.5k vuracaktır

ama suralar boyle degil suralara full savunma yaptıgınız halde suralar size 4-5k atar sebneminiz yoksa

Oyunda sebnem olması benim düşünceme göre oyundaki tek tipliliği kaldıryor emin olun sebnemler olmasa yesil sebnem olmasa herkes yarın kendine bi sura acar :)

335

Sunday, September 29th 2013, 5:05pm

bırakın şu % leri de kim kime ne vuruyor ona bakın haklısınız yesil şebnem kalkmalı
bi suraya 60 savunma + sahinle ben ona ne kadar vuruyorsam bir surada bana 50 veya 55 + aslan agzına o kadar vurmalıki eşitlik olsun ( bana göre cok sacma ama eşitlik boyle olur )

oyunda eşitlik söz konusu deildir tek basına gemisini kurtaran kaptan olamassın her ne kadar vs atsakta oyun ekip oyunudur.oyunda eşitlik yoktur adalet vardır her karakterin zaafı olan baska karakterler vardır.
haticeyi boşver neticeye gel :thumbup:
x K 1 R M 1 Z 1 x

336

Monday, September 30th 2013, 7:17am

En yüksek küre mi vuruyo güldürme sen hiç 50k vuran sura gördün mü? Tr rekoruda tam bilmiyorum ama 70-80k olmasi lazim bi sura rekorun ucundan kıyısından bile geçemez
Damege rekoru kactır suranın bılmem ama 35k karanlık kure yedım günü unutamıyorum :)

Adımı Avcuna Yaz Hatırladıkça Yalarsın.. IceFairy Dudess

QuakeManas

Maymun Lordu

• "QuakeManas" is male

• Send private message

338

Monday, September 30th 2013, 8:24pm

Damege rekoru kactır suranın bılmem ama 35k karanlık kure yedım günü unutamıyorum

Sura neden damage rekoru kıramıyo biliyomusun ya da yaklaşamıyo buna aslında kürenin vurusu düşük değil normalde. 60 lvl buz topu görevi 50 saldırı verir suranın büyü güçlenmez 80 görevinden yüzde 10 güç suranın büyüyü güçlendirmez 92 ve 94 görevlerinden gelen str büyüyü güçlendirmez gruptan aldığı str en ufak fayda etmez str iksiri yoktur zırhda olan 50 saldırı değeri suraya fayda vermez büyüye.

QuakeIII

This post has been edited 2 times, last edit by "QuakeManas" (Sep 30th 2013, 8:27pm)

alihaydar14

Maymun Lordu

• "alihaydar14" is male

Server: Atlantis

• Send private message

339

Tuesday, October 1st 2013, 9:45am

Suralar 30 30 30 savnmayla toplu savaslarda 50 50 50 savunmalı bi chara gore daha cok ayakta kalıyorlar ve metin2 oyuncuları bunu bildigi için ve maddi durumuda cok iyi olmayanlar için suralar gercekten mükemmel bi karakter. sadece maddi durumda degil suralar her anlamıyla süper bi karakter

solemek istediklerimi maddeler halinde yazıcam

1.Karabüyü suralar 50 büyü + kalkana gerekli yarı insan bonuslarına ve zekaya sahiplerse en az 4k 5k atabilen bi chardir.Oyunda sebnem basmadan 1-1 vsde suraları kesmek imkansızdır sebnemler oyunda olmasaydı inanın oyunda herkes ya saman ya sura olmayı tercih eder buda oyunda tek tiplilik yaratırdı.

Düşünün 50 büyü ve kalkan sizin suralara karsı full savunmanızı olusturuyr ve siz 4-5k yiyorsunuz ve ateş hayaletide 1-2k sürekli carpıyor

bir savascıya karsı 60 kılıc + kalkan takarsanız ondada gerekli yarı insan varsa 2-3 k arası vuracaktır
bir bicakcı 60 bicak + kalkan takıldıgında 2-3k vuracaktır
bir saman 50 büyü + kalkan taktıgınızda 2.5k vuracaktır

ama suralar boyle degil suralara full savunma yaptıgınız halde suralar size 4-5k atar sebneminiz yoksa

Oyunda sebnem olması benim düşünceme göre oyundaki tek tipliliği kaldıryor emin olun sebnemler olmasa yesil sebnem olmasa herkes yarın kendine bi sura acar :)
O suralarda4-5 k atılan sura skili karanlık küe , dolum süresi 24 saniye( şebnemsiz damage).
Sacaşçıkarın attığı 2.3k damage kılıç çevirme dolum süresi 15 saniye

yani şebnem olmasa zaten eşitlik vardı.

diceksiniz şimdi ateş hayaleti var , karanlık vuruş var... bunların vurucağı damage max. kürenin yarısı, oda 2k( şebnemsiz)

Şebnemlerle şimdi eşitlikmi geldi, haksızlıkmı oldu???
Yolu doğru olanın, yükü de ağır olur...

IIIGiZa54III

http://www.youtube.com/watch?v=IoP7qSqo5J4

ReSiTaL50

Mistik Lider

Server: Halikarnas

• Send private message

340

Monday, October 7th 2013, 12:29am

Bence fazla tartışmaya gerek yok. Büyü savunması biraz artırılmalı şebnemler ise kaldırılmalıdır. Çünkü binlerce tl harcayıp full yarı büyü dizen bir karakter bile şebnem basmamış ise sağlam bir karabüyü karşısında 15 saniye dayanamıyor. Benim düşünceme göre hata buradadır. Eee sonra ne oluyor adam 30 sav veren şebnem su v.s basıyor bu kez karabüyü çaresiz kalıyor zehirlenip kesilmemek için ter döküyor neticede zehirleniyor sersem yiyor bir şekilde kesiliyor. Yani iki durumda da savunma-saldırı oranında ciddi bir hata var.
Neticeye bakacak olursak; yine de sağlam karabüyü kesmek büyülü silah dışında herkesin harcı değildir. Sağlam karabüyü kesecek kişi sayısı bir serverda bir elin parmağını geçmez. Sura kesmek için yarı büyü itemler şebnemler extra hazırlıklar lazım baya zahmetli meşakkatli bir iş. Ayrıca sen onu bir kez kessen de o seni kulede sürgünde köyde şehirde vadide çölde yatta katta nerde bulursa on kez kesiyor o da çabası..