You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, October 9th 2010, 8:21pm

Bıçakçı Ninja Düello Rehberi

Evet arkadaşlar özellikle yeni başlayan Ninja arkadaşlarımız “düello”larda sorun yaşıyor. İtemi belki ondan daha kötü olan bir savaşçı bile onları yatırabiliyor. Aslında Ninja vslerde 4 karakter arasında en avantajlılarındandır. İyi bir vs ninjası yapmak istiyorsanız öncellikle en az 2. masteri açmış olmanız lazım. Ayrıca gerekli vs itemleri de bulunmalı tabi.
İşte size verebileceğim taktikler;

=Düelloyu mutlaka karşı taraf yollasın. Böylece hem kamufile olup hem arkasından dolaşarak daha yüksek bir suikast damagesi vurabilirsiniz.
=Mutlaka bıçak kullanın. Özellikle bıçak çevirme skillinde bunun avantajlarını göreceksiniz. Bıçak normal kılıçtan çok daha seridir ve rakibi 3-4 hamlede fırlatır. 65 lvl'e kadar yüksek becerili bir SYH kullanmanızı tavsiye ederim. Daha sonrası için karakter taşlı güzel bir 65-75 silahı bulabilirsiniz.
=Diyelim ki rakibiniz çok seri, yerden kalkamıyorsunuz. Bu yüzden bıçak çevirme skillini etkili bir biçimde kullanamıyorsunuz, yani onu furlatıp sektiremiyorsunuz. Böyle bir durumda tam onun darbesi ile savrulacağınız anı bekleyin. Tam vurup sizi fırlattığı anda bıçak çevirmeyi kullanarak ona 2-3 defa vurabilirsiniz bıçak çevirmeyle. Tabi burada zamanlama çok önemli.
=Bol bol bk okuyun. Ninja bk fiyatları ucuz olduğu için bulabildiğiniz kadar okumanız çok faydalı olur.
=Becerili bir SYH bulun. Mutlaka soğutma taşı bulunsun.
=Ninjanın skillerinin dolması süresi çok uzundur. Bu yüzden silahınızda en azından +3 bir soğutma taşı bulunmalı ve tabi mümkünse silahınızda ya da zırhınızda büyü hızı efsunu olmalı.

Kendimce hazırlanmış bir rehber. Hata-eksik olabilir. Siz de görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

2

Monday, October 11th 2010, 12:30am

...

+80 levelseniz itemlerinizi efsunlama zamanınız gelmiş ise.bol bol yarı insan ve delici yapın.+85 den sonar büyü hızından cok kritik delici ve yarı insan işinizi görecektir cünkü bir levelden sonra siz ya da rakibiniz en uzun skill i dolup 2.yi vurana kadar vs bitecektir cogu zaman.ninjalarda vs ler cok cabuk biter.+80 ninja vs leri ilk cevirmeyi tutturan ve ilk kritigi vuran kazanır genelde.suraları delicisiz düz vurus yapmadan sadece skille kesemezsiniz.(sura derken güclü suralar bıcak savunmaları yerinde olan bir sura).Delici neden önemli peki? üstünüzde 40 yarı var varsayalım.60 bcak savunmalı koruması g olan bir suraya sui vuruyorsunuz 2.5k peki siz suikast vurana kadar kac sn geciyor 3- bilemediniz 4 peki o 4 sn de sadece düz vurus yapsanız 30 de.liciniz olsa turuncu sebnem yapsanız 10 da ondan gelse 40 delici 4 sn de rahatlıkla 8-9 düz vurus yapabilirsiniz.8-9 düz vurusa 40 delici ile rahat 3 tane delici gelir skille 4sn de 2.5k vururken aynı sürede(4sn) 8-9 düz vurus yaparak 3 delici getirseniz ki delici 1.2-1.3-1.4k gelir silahınıza baglı olarak bu da su demektir 1.3k gelse 1.3x3=3.9k geriye kaldı 6 düz vurus onun da 3 ü miss e gitsin kaldı 3 vurus onlar da 500 vursun 500x3 = 1.5k 3.9k+1.5k= 5.4k yani skill kullanarak 2.5k 3k vuracagınız kisiye düz vurusla bol delicinizle aynı sürede 5.4k vuracaksınızdır.ki aynı sürede 2 kat daha fazla canını indirmiş olacaksınız vs de.ki vs de süre cok önemlidir ölmeden öldürmeniz gerekir bu yüzden kim aynı süre icerisinde daha fazla damage vurursa vs yi o kazanır.

NEBUKADNEZAR
"Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim"(Gazali)

3

Monday, October 11th 2010, 1:24am

54 Level Yakın Dövüş Ninja
Merhabalar. Ben 1 Aydır Ninja Oynuyorum (Oyunda Yeniyim İlk Charım) Aslında Çok Dolaşmama, Araştırma Yapmama Rağmen PVP Konusunda Pek Sağlam Ninja Tavsiye Bulamadım 50 Lvl Üstü Olduktan Sonra Sürekli VS Yaptım ve Şunu Farkettim. "Ninja Oynamak Sanattır ve Zekâ İster" Yanlış Olabilirim Fakat Benim Düşüncem Bu. Şu Anda Ortalama İtemlerle VS'lerde Pek Kolay Lokma Değilim :). Benim Levelim 54 Yazdıklarım ve Yazacaklarım -60 İçindir. İlerde Kullanılabilirmi Bilmiyorum Yaşamam Lazım Yada Yaşayanların Paylaşması :). Herneyse Uzatmadan Konuya Gireyim.
- Ben Şahsen İlk Vuruşu Kamuflaj Olup Suikastle Vurmayı Tercih Etmiyorum. Chara Göre Direk Suikastle Başlayıp 5. Vuruşta Bıçak Çevirmeyi 3lü Yaptıktan Hemen Sonra Hızlı Saldırı Vuruyorum ve Genelde Rakip Zehirleniyor (%5 Zehirlemeli Kapşon Var Düz Vuruşlardada Zehirlenebilir Tabi Rakibin Zehire Karşı Koyma İtemi vs Yoksa Eğer Varsa Zehirleme Geç Olabiliyor) Ardından Kamufle Olup Suikastin Açılmasını Bekliyorum (Bu Arada Rakip Zehirlendiği İçin Dmg Yiyor. Benim Zehir 400ün Üstünde Dmg Vuruyor ve Suikast Açılana Kadar Ortalama 2k HP Götürüyor) Bu Sefer Rakibe Arkadan Yaklaşıp Suikasti Vuruyorum ve Ya VS Bitiyor Ya da Bıçak Çevirmelik Canı Kalıyor. Bu Taktiği Savaşçılara Uyguluyorum Tabi Herkese Değil VS Durumuna Göre.
- Ninjalarla VS Yaparken Tavsiyem Saldırı Hızı Yüksek Olan Bıçak Kullanmanızdır (-60 İçin Karakter ve Soğutma Taşlı +6 +7 Şeytan Yumruğu). Eğer Delicinizde Varsa Tadından Yenmez. -60 Ninjalar Genellikle Becerili yada Ortalamalı SYH Kullanırlar SYH'nin Saldırı Hızı %15 ŞYH'nin (Şeytan Yumruğu Hançeri) Saldırı Hızı %27, %12 Aldırılmayacak Kadar Kötü Bir Rakam Değil. Normal Saldırıyı Ne Kadar Hızlı Yaparsanız Bıçak Çevirmeyi Rakibe Göre O Denli Daha Hızlı Vurursunuz ve Normal Saldırıyı Hızlı Yapacağınız İçin Zehirleme Şansınız Yüksektir. Tabi Delici Vuruşlarıda Unutmamak Lazım. Bir Üstteki Posta Göre 1.2k 1.3k Vurmasa Bile 350-600 ARası Vuruşlar Hiç Fena Değil :)
- Eğer Matematiğiniz ve Gözünüz İyiyse Dmgleri Hesaplayıp Ona Göre Hızlı Bir Şekilde Oyun Stratejinizi Belirleyin.

Yanlış Olduğum Yerler Olabilir. Fakat Bunları 1 Ay İçinde Kendi Deneyimlerimle Yazıyorum. Kolay Gelsin.

zT | Kilikya

This post has been edited 2 times, last edit by "hastaruh08" (Oct 11th 2010, 1:27am)

4

Tuesday, October 12th 2010, 6:42pm

2 arkadaş da çok güzel yazmış. Ben yüksek levellere değinmemiştim. Daha çok yenilerle ilgiliydi. 3 mesaj da derlenip konu sabitleştirilebilir ;)

5

Tuesday, October 12th 2010, 9:25pm

+6 ejderha bıçağı war +4 taşlı bide şeytan kanadı çakram war sana sorum ise 8 beceriliye yakın +4 savaşçı taşlı bi +5 +6 çakram mı yoksa ejderha bıçağı mı yani hangisi daha çok vurur.yada şöyle yapsam 65te ++6 ejder bıçağını taksam 75de çakram alsam nası olur ? 75 de hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz becerisi kaç bulursam daha iyi işimi görür

6

Wednesday, October 13th 2010, 6:02pm

Düelloda full karakter taşlı 10 beceri üstü güzel bir çakram ejderha bıçağından daha iyi iş görür. Yapabiliyorsan çakram yapman daha iyi olur bence. Ama bi +9 ejderha bıçağı yapabilirsen-bulabilirsen uzun süre bir şey düşünmene gerek kalmaz ;)

Fakat diğer yüksek lvl arkadaşlar benden daha iyi bir yorumda bulunabilirler. Benim görüşüm bu =)

7

Wednesday, October 13th 2010, 8:39pm

ben yazayım 10 becerili s.çakram alırsın bu senin sadece 10 levellik işini görecektir.85-87 levelden sonra çakram işini görmemeye başlayacak cünkü rakiplerin artık oyunun ep le satın alınan eşyalarını kullanan sebnemleri kullanan p leri açılmış kişiler olacaktır.bundan dolayı da çakram skillde iyi vuruyor gibi görünse de belli levelden sona yetmemeye başlayacaktır.ve şunu söyleyeyim çakramda 10 beceri gelmişse -10/-20 arası bir ortalaması olacaktır ki bundan dolayı da düz vuruşlarını düşürecek delicilerini düsürecek kritiklerin düşecektir düz vuruşlarda ve efsun atmak istesen geriye 3 efsun kalacaktır onlara da ilgisiz alakasız 3 efsun gelirse 10 beceri gider diyerek efsun değiştiremeyeceksin ki bu silahının değerini çok çok düşürecek ve silahın işe yaramaz bir silah haline gelecektir.halbuki ejder bıcağı al. +7 +8 yap şimdilik : ) sonra +9 yaparsın 75-80 e kadar kullan sonra +9 yap(75-80 olmadan +9 yaparsan tabi daha iyi olur) sonra iş efsunlamaya geldigi zaman çakrama göre daha rahat olursun 10 yarı getirirsin delici getirirsin yeterlidir.(gelmezse de çakramdaki gibi vay 10 becerisi gidecek gibi bi korkun olmaz rahat rahat efsun değiştirirsin) cünkü sana tavsiyem 10 delici kritik ve yarı getirmek olurdu ama biliyorum ki çok zor ve çok çok para gerekir cok ahım şahım bir şansa sahip değilsen.bundan dolayı delici ve yarı getirirsin +9 yaptıktan sonra efsunla efsunlu itemin + basarken geçme sansı daha az oluyor.taşlarsın +4 olarak sonra kullanırsın 87-88 e kadar.ninjanın güclüsü bu levellerde olur 75 den sonra kasmamazlık etme.ninjanın güçlüsü 75 levelde olmaz 80 levelde olmaz ninjanın güclüsü 85-90 levellerde olur.ninja sura gibi degildir.ondan dolayı 87-88 olmadan ruhsuza dönüştürenler de hata yapar.87 olursun dönüştürürsün ruhsuza kutsamalarla +7 yaparsın alırsın.+9 cennet kolye efsununu atarsın cennet bilezik efsunu atarsın.41 kaskı 21 kaskına göre büyüye karşı daha fazla savunma verir aklında olsun.ama aynı + da iseler.savunması da yüksektir ama o levellerde 10-15 savunmanın pek etkisi olmaz.zaten beyaz sebnem kullanırsın defans için.zırhın pek önemi yok ilk silaha önem ver +7 çelik bile giysen pek etkisi olmaz hız dışında.10-20 savunma cok cok etki etmez.85-90 lı levellerde.neyse bunlara daha cok zamanın var simdiye dönelim.git yüksek levellerden abiler edin.sürgünde ejder bıcagı +6 düşürürler onlar al onlardan git kulede +7 bas kullan.

NEBUKADNEZAR

This post has been edited 1 times, last edit by "sirine1992" (Oct 13th 2010, 8:40pm)

8

Wednesday, October 13th 2010, 11:05pm

kardş sağol güzel yazmşsnda efsun değiştirince beceri gidiyor mu gerçekten.ya çakram alacağıma +7 +8 4 taşlı bi bıçak alıyım o zmn skillerde g olursa 75 lvlde süper iş yaparım diye düşünüyorum.

diğer sorum ise taşlar +4 savaşçı ninja soğutma mı olsn yoksa sura ninja savaşçı mı ?

This post has been edited 1 times, last edit by "Louisherty" (Oct 13th 2010, 11:07pm)

9

Wednesday, October 13th 2010, 11:48pm

evet efsun değiştirdiginde beceri ortalama gider.değişir daha doğrusu gider derken onu demek istedim.10 beceri -18 ort var mesela efsun değiştir 3 beceri 7 ort gelir mesela değişir yani beceri ort. skiller g oldugunda cok cok vurmasan da 75 level-65-70 carları devirirsin p si olan çarları devirmen zor.p leri olan çarları devirmen için efsun yapman lazım. taşlara gelirsek o sana kalmış : ) uzun süreli kullanacağım dersen karakter bas ileride ruhsuza çevirirsen taş çıkartıp tekrar karakter taşları basmak zorunda kalmazsın.suraları en rahat kesebilecek çarlar ninjalardır.sura taşı ileriki levellerde efsun atmaya başladığın zaman işine yarayacak.

NEBUKADNEZAR

10

Thursday, October 14th 2010, 4:09pm

+9 taşlı siam ve dönüşüm g yada p olsa 42 43 ortalamalı gbylerden daha mı iyi iş görür ?

11

Thursday, October 14th 2010, 4:28pm

canavar taşlı +9 gby nin daha fazla iş göreceğini düşünüyorum.

NEBUKADNEZAR

12

Sunday, October 17th 2010, 11:37am

kardş sağol güzel yazmşsnda efsun değiştirince beceri gidiyor mu gerçekten.ya çakram alacağıma +7 +8 4 taşlı bi bıçak alıyım o zmn skillerde g olursa 75 lvlde süper iş yaparım diye düşünüyorum.

diğer sorum ise taşlar +4 savaşçı ninja soğutma mı olsn yoksa sura ninja savaşçı mı ?
Arkadaşım bu konuda bence silahında soğutma mutlaka olmalı. Bu yüzden 2. seçeneği tercih etmeni öneririm.

Siam ve GBY hakkında soru soran arkadaşım, biz burada sadece düellolarda neler yapabileceiğinizi anlatıyoruz. Diğer sorular için Ninja saru ve cevap köşesini kullan lütfen ;)

13

Sunday, October 17th 2010, 1:31pm

Bende değinmek istiyorum bence şeytan kanadı cakram yapıcagınıza 9 ejder yapabılırsenız cok daha ıyı olur hem damage bakımından ıyı hemde gelecektekı (80) silahınız hazır olacaktır benım lwl ım 72 elımde 9 ejder +4 karakterlı suıkastım g wsde kamuflajlı olarak 6.5k vuruyorum bu damageyı bı sure sonra saytan kanadında bulamassınız bide krıtık geldıgını dusunun karsınızdakı sızden tek yıcektır.

Bİ arkadaşımızda sormus +40 ort. gbymı sıammı dıye bence terettursuz gby elımdekı +8 53 ort. +4 taşlı gby ıle dönüşımlü duz vuruslarım 6-7 k arasında degısıyoır bunu sıamda bulamassınız ama 75 lwl de ort. yuksek bı 75 yayı bulursanız gbyda artık ıs gormez olucaktır
Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır..... :pillepalle:

14

Sunday, October 17th 2010, 9:26pm

emeğe saygı ancak bunlar bilindik şeyler bu arada beni memlun etmeyen rakibin duelloyu yolllatmak ?? Kamuflajı illa başlarken mi vurulur ? tabiki hayır ws arasında dada kamuflajı acıp rakıbin arkasindan saldirilir k.bakma bence bi rehber olmamış ;)

15

Wednesday, October 20th 2010, 9:04pm

+4 taşlı bi +7 item ejder bıçağı yada şimşek kamuflajla suikast g ye yakısna yada g yse kaç k vurur acaba gören yada vuran war mı bilgilendirirseniz sevinirim.bide taş keserken 70 lvlde kalıcam baya bi süre sohan yada doyumda şamanla kesmeyi düşünüyorum hangi silahla taş kesiyim siam ortalamalı dolu yada +7 muho ?

16

Wednesday, October 20th 2010, 9:09pm

suikastsiz ninja olmaz diyorum siamsız ws olmaz :)

17

Thursday, October 21st 2010, 6:06pm

taş keserken _?

1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests

Rate this thread