You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, July 1st 2011, 10:44am

Zihinsel Savaşçi Gelişim Kilavuzu

Arkadaşlar zihinsel savaşçının avantajlarını ve dezavantajlarını belirtiyim.Avantajları : 1 adet savunma skilli(Savunma değerini çok fazla arttıran bir skilldir.Zihinseli zihinsel yapan skilldir.) ve 5 adet atak skilli (Bunların 4'ü tek yönlü 1'i ise alan skillidir.) bulunmaktadır.Savunma skilli ile kasılırken büyük avantaj kazanırken 5 atak skilli ile çok etkili bir ws çıkarabilirsiniz.Dezavantajları:Atak hızı çok düşüktür ve Güçlü beden hareket hızını olumsuz etkilediği için hareket hızı düşüktür.Skillerinin 4'ü tek yölü ve vururken fazla beklemesi skillerden çok rahat kaçılabilme fırsatını vermektedir.

===STATÜ DAĞILIMI===

Arkadaşlar statü dağılımında 2 alternatifimiz var:
Birincisi: 2 str,1 hp Str 90 olduktan sonra Hp'yi 90 yaparak Dex'e vermek.Çünkü Güçlü bedenden sağladığımız savunmayı hp'den çalarak düşük olan vuruşumuzu kuvvetendirmemiz lazım.
İkincisi:2 hp,1 str Hp 90 olduktan sonra Str 90 yaparak Dex'e vermek.Bu skill dağılımı benim silahım iyi durumum iyi vuruşum zaten var Hp vererek zaten yüksek olan savunmamı çok yükselterek ölümsüz olmak istiyorum diyenlere uygundur.
Kısacası Birinci dağılım karekteri dengelemek için;İkincisi ise karekteri avantajlı oldugu yolda dahada avantajlı yapmak içindir.Fakat İkinci dağılımda METİN KESMEDE SIKINTI ÇEKERSİNİZ !!!

===BECERİ DAĞILIMI===

Arkadaşlar Zihinseli zihinsel yapan GÜÇLÜ BEDENDİR.En başta en avantajlı olduğumuz skilli yani Güçlü bedeni Master yapmalıyız.Böylece savunmamız artar ve kasılırken çok rahat oluruz.Kasıcak çarım var ben gözlem bandından avantaj sağlamak istiyorum diyenlere ilk olarak Ruh vuruşu daha sonra Güçlü beden yapmalarını öneririm.Güçlü bedenden sonra bk sıkıntısı çekmek istemeyen arkadaşlar Şiddetli vuruşu yapabilir.Buda ekonomik yönden bir avantaj sağlıcaktır.Skill önerilerim şu şekildedir arkadaşlar:
1.Skill dağılımı:(Bu dağılım EKONOMİK sıkıntı çekmeyen arkadaşlarımız için)
1.Güçlü Beden
2.Ruh Vuruşu
3.Şiddetli Vuruş
4.Güçlü Vuruş
5.Kılıç Darbesi
2.Skill Dağılımı:(Gözlem bandından avantaj sağlamak isteyenler için)
1.Ruh Vuruşu
2.Güçlü Beden
3.Şiddetli Vuruş
4.Güçlü Vuruş
5.Kılıç Darbesi
3.Skill dağılımı:(Bk yönünden avantaj sağlamak isteyenler için)
1.Güçlü Beden
2.Şiddetli Vuruş
3.Ruh Vuruşu
4.Güçlü Vuruş
5.Kılıç Darbesi

===KAREKTER GELİŞİMİ===

Arkadaşlar Zihinselin vuruşu düşük bildiğiniz gibi vuruşumuzu arttırmak için 1.olarak atımızı geliştirmeliyiz.Asker olmazsa OLMAZ.2.olarak Biyolog görevlerini yapmamız şart Biyolog gorevleri zihinselin can damarıdır.Atak hızı,Hareket hızı,Atak Değeri,Savunma Değeri Verdiği için çok ama çok önemlidir.Atak ve Hareket hızı başta gelmeli fakat Atak Değerini de arttırmalıyız.Savunma Değeri pek etki etmesede daha sonraki biyolog araştırmalarını almak için yapmak ŞARTTIR.Boss keserken atak düşük oldugu için Dönüşümü Geliştirmek ŞARTTIR.En baştan Biyolog,Dönüşüm,At ve Bk BUNLARI YAPMAZSANIZ GÜÇSÜZ KALIRSINIZ.Para kasmaya gelirsek Benim için ideal plan 42'de kalarak Atı,Biyolog görevlerini,Bk'yı ve Dönüşümü hallettikten sonra lv almanız olucaktır.Nasıl para yapıcagım derseniz 42 lv'de At için Madalyon,Biyolog görevi için ise Ork dişi ve Lanet kitabı,Bk için ise Çöldeki,Dağdaki ve Vadideki Metinler'den Yararlanabilirsiniz.2.Masterde açıldığı için Çok ama Çok uygun bir lvl'dir.Farklı olarak 54 55'de kalarak atı askerlemek,biyologu yapmak ve Bk için Maymun Lorduna gidilebilecegini düşünüyorlar.Bence 54 55 karekteri geliştirmek için çok geç bir lvl'dir.Ayrıca Ork dişini ve Lanet kitabını Satın almak zorunda kalıcaksınız.Kötü bir fikir değildir fakat 42 lvl'de geliştirmek daha uygun gibi görünüyor.Karar sizin.

ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA.HERKEZE HAYIRLI GÜNLER.ALINTI DEĞİLDİR HEPSİ KENDİ TECRÜBELERİM Bİ EKSİĞİM YANLIŞIM VEYA SORUNUNUZ VARSA YORUMLARA YAZBİLİRSİNİZ.TEŞEKKÜRLER.
KONU SABİTLENİRSE SEVİNİRİM.EMEKLERİMİN BOŞA GİTMEDİĞİNİ GÖRMEK BENİ MUTLU EDER.
İnsanı bu oyunda güçlü kılan karakteri değil, ona duyulan SAYGIDIR.

2

Friday, July 1st 2011, 11:45am

Herkesin istediğini yapabileceği bir yerde hiç kimse istediğini yapamaz

2 users apart from you are browsing this thread:

2 guests

Rate this thread