You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, May 10th 2012, 12:09pm

debug_detect

arkadaşlar dün itibariyle w7 güncelleştirmeleri ve bir kac programın güncelleştirmesini yaptım ve metin2 de 'debug_detect ' hatası almaya başladım ne yapmam gerekiyor.

AdminAmca

Alev Kral

• "AdminAmca" is male

Server: Malazgirt

• Send private message

2

Thursday, May 10th 2012, 4:49pm

Bilgisayarında kurulu bulunan programlar ile alakalı bu hatayı alabilirsin. Özellikle arka plan programları.
arka planda çalışan programları kapatıp deneyebilirsin..
AdminAmca iyileştirme şamanı (gelişim)
AdminAmca HD video clip (vs)
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok!

3

Thursday, May 10th 2012, 8:10pm

malesef arka planda çalışan programlardan eskiye göre bir değişiklik olmadı. bugun oyunu silip yeniden yükledim gene düzeltemedim.

AdminAmca

Alev Kral

• "AdminAmca" is male

• Send private message

4

Thursday, May 10th 2012, 10:16pm

"debug detect"in anlamı, hata ayıklayıcısı tespit edildi diyor; bu genelde program geliştiricilerin kullandığı bir programdır, aynı zamanda çalışan programlara da müdahale edebilme imkanını vermektedir. metin2 oyunu içinde oyuna müdahale edebilecek hile programı anlamını taşımaktadır; bunun için arka planda böyle bir programın çalışıyo olma ihtimali yüksek.
bununla beraber hack shieldin düzgün çalışmasını etkileyen başka bir şeyde olabilir; eğer firewall(internet güvenliği) programı kullanıyorsanız izin ayarlarını kontrol etmeniz gerekir, yada windowsun güvenlik duvarı programında izin vermeniz gerekebilir.
patch sırasında hack shield için izin vermenizi istiyorsa izin verin, kurulumdan sonra oyun için internete erişim izni isterse vermeniz gerekir.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok!

5

Thursday, May 10th 2012, 10:51pm

teşekkürler bilgilendirme için acaba overlock programları bu kapsama girermi?

AdminAmca

Alev Kral

• "AdminAmca" is male

• Send private message

6

Friday, May 11th 2012, 12:20am

overlock donanımı ilgilendiren bir konu olduğu için programların etkilememesi gerekir, devredışı bırakarak öğrenebilirsin.
overlock kontrol programları anakartın kendi programı olduğunu farzediyorum, 3.parti programsa bilemem etkileyebilir.
overlock işlemini şahsen tavsiye etmem; overlock uygulanan parçanın ömrünü kısaltıp daha çabuk bozulmasına sebep olur
örnek: 2ghz de çalışan işlemciyi overlock ile 2.4ghzde çalıştırabiliriz(aradaki farkı anlamak çok zor); ama işlemci çok ısınırsa zaten iç koruması frene basıp yavaşlatıyor(işlemler ısı düşene kadar bekletiliyor). bu overlock işleminden ne anlamış oluyoruz, hem hızlandı hem yavaşladı:) ama ömrü kısaldı:P

vista/win7 sistemde deniyorsan farklı bir klasöre sıfırdan tekrar kur(metin21 gibi), güncelleştirmeleri yap, çalışmak için izin istiyorsa ver/kabul et, firewall-internet güvenliği-güvenlik duvarı programları varsa izin verilmelidir.(orjinal kurulum dosyasından kurun)

7

Friday, May 11th 2012, 3:08pm

malesef arka plandaki ses yöneticisini bile kapadım su an metin21 adıyla tekrar yükledim sonuç aynı

8

Monday, May 14th 2012, 12:00pm

sonuç alamadık arkadaslar

9

Wednesday, May 16th 2012, 8:22pm

arkadaşlar konuya halen bi çözüm bulunamadı

AdminAmca

Alev Kral

• "AdminAmca" is male

• Send private message

10

Thursday, May 17th 2012, 3:31pm

metin2 de sorun yok gibi görünüyor;
antivirüs ile tarattım diyorsan farklı bir antivirüs programı yükleyerek sistemini tarat.
firewall programı kullanıyorsan gerekli izinlerin verildiğine emin ol.
sorunun farklı yerde gibi, metin2 nin düzgün çalışmasını engelleyen bir şeyler var, virüs trojan worm gibi birşeydir, bunlarda virüs sınıfına girer.

11

Friday, August 17th 2012, 12:45pm

çözüm windows + r tuşuyla çalıştırı açıyoruz msconfig sistem yapılandırma ayarlarına giriyoruz >>Önyükleme>>Gelişmiş Seçenekler>>Hata Ayıkla Tikini Kaldırıyoruz Uygula Tamam Restart atıyoruz oyuna giriyoruz :P

12

Saturday, August 18th 2012, 7:53pm

en son bilgisayarınızdan kaldırılan dosyalardan kaynaklandığını düşünüyorum.uninstall başarısız sonuçlandığından olabilir.
Ben tepede gökyüzü benim tepemde,

Bir ayağım çukurda kalbim hafiden zikirde

Teknik denen keklik hedefte

Tahmin et bakalım kaç çürük yumurtam var sepette?

13

Monday, August 20th 2012, 3:05pm

overlock debug mevzularında etki gösterebilecek bir durumdur. Çünkü işlemcilerin varsayılan mod ayarlarının üstüne çıkarak farklı etkilerde çalışmasına etki etmesidir. debug demek zaten yorumlama takibi demektir (debug/release). işlemci hatalı bir kod bloğu bulduğunda veya kendi yorumlama varsayılan algoritmasının dışına çıkan bir durumla karşılaştığında debug hatası verir, bu hatayı birden fazla neden oluşturabileceği gibi çoğunlukla işlemci ile ilgili yapılan ayarlamalar meydana getirir (over lock, işlemciyi soğutma progamları, fan ve işlemci analiz yazılımları, yada bellek takip eden yazılımlar..) bu tip yazılımlar da buna sebep olabilir.
I :thumbup: developer...

Rate this thread