You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, September 12th 2012, 2:48pm

Hackshield Update Error Hatası Çözümü

Merhaba,
Versiyon 12.9'un gelmesiyle ben dahil bir çok arkadaşın Hackshield Update Error hatası aldığını gördüm. Birkaç çözüm denedim ve başarılı sonuca ulaştım.

Resim sahibi: RodyRoster

Çözüm1:
Metin2'nin bulunduğu klasör dizinini açın. (C:/Program_Files/Metin2) yada (C:/Program_Files/Metin2_Turkey) ve biraz aşağıda bulunan civciv şeklindeki PatchUpdater.exe dosyasını açın. Daha sonra torrent açılacak ve oyunu başlat dediğinde oyuna girebilirseniz.

Eğer sorun çözülmediyse 2. çözümü deneyin. Çözüm1'de de başarılı sonuç alanlar olmuş fakat ben 2. anlattığım çözümde oyuna girebildim.

Çözüm2:
Metin2'nin bulunduğu klasör dizinini açın. (C:/Program_Files/Metin2) yada (C:/Program_Files/Metin2_Turkey). Burada gördüğünüz "hshield" isimli klasörü tamamen kaldırın. Kaldırdığımda oyunu baştan yüklemek zorunda kalırım diye korkmayın çünkü torrent otomatik olarak çok kısa sürede bu dosyayı yeniden yükleyecek. Hshield isimli klasörü sildikten sonra normal metin2'ye giriş yaptığınız Metin2.exe dosyasını açın ve "Hshield" dosyalarını indirmesini bekleyin. Dosyalar indikten sonra eskisi gibi "Oyunu Başlat" diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Eğer ki problem çözülmediyse bu konu altında yorum yazın, ben size uygun yeni çözümler deneyerek size yardımcı olmaya çalışacağım.

Sizden tek ricam dediğim 2 çözümü'de denedikten sonra oyunun açıp açılmadığı bu konu altında yorum olarak paylaşın ki çözülmüş mü çözülmemiş mi öğrenmiş olayim ona göre size yardımcı olurum.

Sizden gelecek cevapları merakla bekliyorum. Versiyon 12.9 herkese hayırlı olsun. İyi oyunlar

1DewiLLs
This post has already been reported.

2

Wednesday, September 12th 2012, 2:55pm

acaba bu sorunu çözermisin?

http://f1209.hizliresim.com/11/d/cy842.jpg
Kimsenin Köpeği Olma !

3

Wednesday, September 12th 2012, 2:59pm

acaba bu sorunu çözermisin?

http://f1209.hizliresim.com/11/d/cy842.jpg

C:\Program_Files\Metin2 dizinindeki atmlsound.m3d diye bir dosya var sanırsam Hackshield bunu yasak dosya olarak algılıyor. "atmlsound.m3d" dosyasını silerek oyuna girmeyi dener misin?

4

Wednesday, September 12th 2012, 3:04pm

Teşekkür ederim. Sorunum çözüldü :)
Kimsenin Köpeği Olma !

5

Wednesday, September 12th 2012, 3:10pm

Teşekkür ederim. Sorunum çözüldü :)

Rica ederim.

6

Wednesday, September 12th 2012, 3:16pm

s.a düşündüm ve banada yardımcı olabileceğini sanıyorum. Oyun modemden yasaklı şuan. Your freedom ve Proxifier ile oyuna giriyorum fakat bu seferde Hackshield oyunu kapattırıyor. Bişi yapabilirmiyim sizce.
İyi oyunlar

7

Wednesday, September 12th 2012, 3:50pm

Dediklerini harfiyen yaptım fakat sorun devam etmekte.
Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz.

MrLORD2

Mistik Lider

• "MrLORD2" is male

Server: Anadolu

• Send private message

8

Wednesday, September 12th 2012, 3:53pm

kardeş aldığım hatalar sırası ile bunlar geliyo çözüm yolarınıda denedim baska bi fikrin varmı

9

Wednesday, September 12th 2012, 3:58pm

Bu konudakiler pek fayda etmez DNs bilgielriniz düzeltin ordaki suncuya : 8.8.8.8 dieğrine 8.8.8.1 yazın girebilrisiniz.Ayrcıa antivürsleriona göre ayarlasanır sıkıntı çıkmaz konu başlığındakiyle onların bir alaksı yok neden böyl bir açıklama yaptınız ? ve tabi bu açıklama win7 için geçrli mi yada xp ? vista ?

yapayan olursa söyleyin ayrıntılı bilgi vereceğim.

This post has been edited 1 times, last edit by "avukat351" (Sep 12th 2012, 3:59pm)

10

Wednesday, September 12th 2012, 3:59pm

Aynen kardeşim bende denedim fakat sonuç yine hüsran.

11

Wednesday, September 12th 2012, 3:59pm

Ben torrent dolarken client bin hatası alıyorum acaba yardımcı olabilirmisin ?

Client bin lz hatası diyor dosyanın indirmesi başarısız oldu yardımını bekliyorum.

This post has been edited 1 times, last edit by "HüSso96" (Sep 12th 2012, 4:03pm) with the following reason: Eksik cümleler

12

Wednesday, September 12th 2012, 4:20pm

ch lerde ..... var

arkadaşlar oyunu yüklüyorum açılıyor ama tüm ch ler sanki güncelleme bitmemiş gibi boş gözüküyor...acaba oyuna giren var mı yoksa soryun bende mi?
hshield dosyasını sildim yeniden yükledim sonuç aynı...
<kısaca oynayan var mı onu merak ediyoruym.

13

Wednesday, September 12th 2012, 4:24pm

kardeş aldığım hatalar sırası ile bunlar geliyo çözüm yolarınıda denedim baska bi fikrin varmı
Söylediklerini aynen yaptım bendeki sorunda bu sorunla aynı fakat bir düzelme olmadı.
İnşallah en kısa sürede çözümü bulunur.

Birde bende şöyle birşey var hshield 3 kere doluyor. Sonra bu hatalar geliyor.

This post has been edited 1 times, last edit by "~ Barlas ~" (Sep 12th 2012, 4:24pm)

MrLORD2

Mistik Lider

• "MrLORD2" is male

• Send private message

14

Wednesday, September 12th 2012, 4:58pm

bendede 3 kez dolunca geliyo

15

Wednesday, September 12th 2012, 5:07pm

MRLORD2 çözebilirsen banada haber ver sorunumuz aynı çünki :)

16

Wednesday, September 12th 2012, 5:20pm

Merhaba,
Versiyon 12.9'un gelmesiyle ben dahil bir çok arkadaşın Hackshield Update Error hatası aldığını gördüm. Birkaç çözüm denedim ve başarılı sonuca ulaştım.

Resim sahibi: RodyRoster

Çözüm1:
Metin2'nin bulunduğu klasör dizinini açın. (C:/Program_Files/Metin2) yada (C:/Program_Files/Metin2_Turkey) ve biraz aşağıda bulunan civciv şeklindeki PatchUpdater.exe dosyasını açın. Daha sonra torrent açılacak ve oyunu başlat dediğinde oyuna girebilirseniz.

Eğer sorun çözülmediyse 2. çözümü deneyin. Çözüm1'de de başarılı sonuç alanlar olmuş fakat ben 2. anlattığım çözümde oyuna girebildim.

Çözüm2:
Metin2'nin bulunduğu klasör dizinini açın. (C:/Program_Files/Metin2) yada (C:/Program_Files/Metin2_Turkey). Burada gördüğünüz "hshield" isimli klasörü tamamen kaldırın. Kaldırdığımda oyunu baştan yüklemek zorunda kalırım diye korkmayın çünkü torrent otomatik olarak çok kısa sürede bu dosyayı yeniden yükleyecek. Hshield isimli klasörü sildikten sonra normal metin2'ye giriş yaptığınız Metin2.exe dosyasını açın ve "Hshield" dosyalarını indirmesini bekleyin. Dosyalar indikten sonra eskisi gibi "Oyunu Başlat" diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Eğer ki problem çözülmediyse bu konu altında yorum yazın, ben size uygun yeni çözümler deneyerek size yardımcı olmaya çalışacağım.

Sizden tek ricam dediğim 2 çözümü'de denedikten sonra oyunun açıp açılmadığı bu konu altında yorum olarak paylaşın ki çözülmüş mü çözülmemiş mi öğrenmiş olayim ona göre size yardımcı olurum.

Sizden gelecek cevapları merakla bekliyorum. Versiyon 12.9 herkese hayırlı olsun. İyi oyunlar

1DewiLLs

ya hepsini denedim hala ch ler boş gözüküyor ne yapmam gerekiyor

17

Wednesday, September 12th 2012, 5:25pm

Metin2 oyununu açmadan önce bilgisayarınızda var olan antivirüs programlarını devre dışı bırakın. Oyunu açtıktan sonra dilerseniz antivirüsleri tekrar aktif edebilirsiniz. Antivirüs programları özellikle nod32 ve avast hackshield yamasını engellediği için oyunu açamıyorsunuz. Oyunu başlatmadan önce tüm antivirüs ve benzeri programları devre dışı bırakıp deneyin. :thumbsup:

18

Wednesday, September 12th 2012, 5:49pm

Bu konudakiler pek fayda etmez DNs bilgielriniz düzeltin ordaki suncuya : 8.8.8.8 dieğrine 8.8.8.1 yazın girebilrisiniz.Ayrcıa antivürsleriona göre ayarlasanır sıkıntı çıkmaz konu başlığındakiyle onların bir alaksı yok neden böyl bir açıklama yaptınız ? ve tabi bu açıklama win7 için geçrli mi yada xp ? vista ?

yapayan olursa söyleyin ayrıntılı bilgi vereceğim.

Konuyu neden açtığı mı sen mi yargılıyorsun avukat? Burası mahkeme salonu değil. Sorun hakkında çözümleri deneyip başarılı olanlar olmuş. Gerisi beni ilgilendirmez.

MrLORD2

Mistik Lider

• "MrLORD2" is male

• Send private message

19

Wednesday, September 12th 2012, 5:57pm

Barlas;
Kardeş sanırım sorunumuz pcye format atmadan düzelmeyecek,çünki nezaman version yükselse format atmadan düzelmedi ne saçmalıksa
Bluedanc81;
Antivirüs programı version yükselmeden önce açıktı ve hackshild de sorun olmuyodu yüklenirken.

20

Wednesday, September 12th 2012, 6:03pm

Barlas;
Kardeş sanırım sorunumuz pcye format atmadan düzelmeyecek,çünki nezaman version yükselse format atmadan düzelmedi ne saçmalıksa
Bluedanc81;
Antivirüs programı version yükselmeden önce açıktı ve hackshild de sorun olmuyodu yüklenirken.
Kardeşim üstteki arkadaş virüs programını devre dısı bırak dedi yaptım ve bende açıldı NOD32 kullanıyorum bence sende dene bende açıldı şuanda :D sağolun herşey için.

Rate this thread