You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, November 14th 2012, 1:13am

Barreleye Balığı (Transparan)

Monterey Koyu Akvaryum Araştırma Enstitüsü'nden Bruce Robison ve Kim Reisenbichler, "Barreleye Fish" olarak adlandırdıkları balığın 1939 yılında keşfedilmesinden bu yana boru biçimindeki gözlerin ışığı toplamakta ne kadar başarılı olduğunu keşfetti.

Ayrıca gözleri belli bir yerde sabit durduğuna inanılan balığın yeni özellikleri ortaya çıktı. Diğer balıkların aksine gözleri bir insanınki gibi yüzünün önünde olan balık, yönünü belirlemede de onlara başvuruyor.

Teleskop biçimindeki gözleriyle hayret verici bir görünüme sahip olan bu balık türü, daha çok Atlantik, Pasifik ve Hint Okyanusu'nda bulunuyor.Balığın başının içi tamamen görülebilirken, gözleri ışığın etkisiyle yeşil olarak göze çarpıyor.

Konu ile alakalı gerekli video linki tıklayın

Önceden paylaşıldımı bilmiyorum ama çok ilginç geldi bana :whistling:

2

Wednesday, November 14th 2012, 2:06am

İlk defa görüyorum böyle bir balığı açıkçası konu başlığında transparan yazısını okuyunca çirkin bir balık görüntüsüyle karşılaşacağımı sandım ama bu gayet şirin gözüküyor :)

Kokosh

Dokuz Kuyruk

• "Kokosh" is female

Server: Anadolu

• Send private message

3

Wednesday, November 14th 2012, 12:48pm

çok sevimliymiş ama bu :love: ben de ilk kez gördüm

kendi içinde akvaryum taşıyor gibi görünüyor :)

17.01.2014 <3
Büyük insanlar fikirlerle, normal insanlar olaylarla, küçük insanlar insanlarla uğraşırlar.
Kınadığınız şeyi yaşamadan ölmezsiniz.

4

Wednesday, November 14th 2012, 3:12pm

Yüzen akvaryum gibi :D Şeffaf :D Ama çok güzel :)

5

Wednesday, November 14th 2012, 4:29pm

Görmüştüm bunu daha önce çok ilginç bi balık. Alcaksın akvaryuma evde saatlerce izliceksin. :)
"...Hep mi yahu politik ?
Ve politika yapanın tek işi mi polemik ?
Dikik 10'sa 40'tan fazla sökük !
Bildik yüzler dandik !
Çok okumuşlar hödük !
Çal çalabildiğin yere kadar
Ateş şu an sönük !..."

6

Wednesday, November 14th 2012, 6:39pm

Paylaşım için teşekürler güzel bir paylaşım olmuş ^^
darkwonder@metin2.org

7

Wednesday, November 14th 2012, 8:54pm

Bu balık başka yerlerde beyni görünen balık diye geçiyo
http://video.mynet.com/habervideo/Beyni-…f-balik/372608/
Her kezin tek hakkı var ömrü altın sepeti sanma
sepete konulan en sonunda ruhsuz bir ceset olur sonunda

8

Wednesday, November 14th 2012, 11:19pm

güzel paylaşım bilmediğim birşeydi hoşuma gitti :)
Bazı sözler çok afilli durabilir ama okuduğunuzda içinin boş olduğunu görürsünüz.
İnsanlarda böyledir..

9

Saturday, November 17th 2012, 3:56pm

güzel balıkmış konu başlığını barcaleno diye okudum göz alışkanlığı herhalde :))

Rate this thread