You are not logged in.


Wiki Oyun Kuralları Support Forum Kuralları

Mod Basvurusu Teshir Wiki Basvurusu Teshir

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

cgurcan

Unregistered

1

Saturday, December 1st 2012, 11:00am

Metin2.Create_no_appropriate_device hatası

Win8 pro x64'e geçtim!!! ve hala alışmaya çalışıyorum. İlk açtığım oyun Metin2 oldu ve en başında çalışıyordu. Daha sonra ekran kartı sürücülerini yenileyip bir daha çalıştırmayı deneyince "Metin2.Create_no_appropriate_device hatası " verdi. (ekran kartım ATI 5770 ). Sürücüleri uninstall yapmama ve hatta rollback yapmama ragmen hatadan kurtulamadım. Oyun şu anda maalesef çalışmıyor.

İşin ilgiç yanı gameforge oyunun betatest versiyonu olan 1.8.2 versiyonunda sorunu çözmüşler. Oyun gayet güzel açılıyor ve çalışıyor. İki versiyonu üst üste kurmayı, config dosyalarının yerini değiştirmeyi, eski dx sürümünü yüklemeyi, netframework 3,5 yükleyerek yeniden çalıştma denemelerim hep başarısız oldu.

Bulabildiğiniz bir çözüm var mı acaba?

cgurcan

Unregistered

2

Saturday, December 1st 2012, 4:53pm

Sanırım sorunu çözdüm. Yeni update gelene kadar aşağıda tariflediğim şekilde yapabilirsiniz sizde.
1. İcon üzerine sağ mouse tuşu ile tıklayıp,
2. troubleshoot compability sekmesi üzerine tıklayın ve "try recommended settings" seçin
3. Windows 8 burada kendisi önermede bulunuyor.Bana XP sp3 uygun çalışıyor mu dene "test the program" diye bir ekran çıktı.
4. "Test the program" düğmesine tıkladığım zaman düzgün çalıştığını gördüm ve programı kapatıp bir önceki ekranda çıkan next tuşuna bastım. Sistem program ayarlarını xp sp3 olarak kayıt edip pencereden çıktı.

5. THE end :)

CanBurak

Unregistered

3

Saturday, December 1st 2012, 9:20pm

a aprdon yorumu siliyim en iyisi :D

This post has been edited 1 times, last edit by "CanBurak" (Dec 1st 2012, 9:21pm)


guvendik42

Unregistered

4

Sunday, December 2nd 2012, 12:30am

Windows 8 - Metin 2 Mouse Ayarsızlığı hakkında usb bağlantılı mouse lardan şüpheleniyorum acaba mouse hangi marka ve bağlantı tipini yazarmısın.

This post has been edited 1 times, last edit by "guvendik42" (Dec 2nd 2012, 12:31am)


1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests

Rate this thread