You are not logged in.


Wiki Oyun Kuralları Support Forum Kuralları

Mod Basvurusu Teshir Wiki Basvurusu Teshir

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

JesT1

Unregistered

121

Wednesday, August 21st 2013, 9:45pm

xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu
Hayır seni Kim sorumlu Seçti Jinno Sorumlusu :D Şu Dörtlüğe Gülmemek Elde DeğiL :lol:

This post has been edited 1 times, last edit by "JesT1" (Aug 21st 2013, 9:46pm)

This post has already been reported.

ÇUKULATA

Unregistered

122

Friday, August 23rd 2013, 9:22am

Az Ötede Yaşa

This post has been edited 1 times, last edit by "ÇUKULATA" (Aug 23rd 2013, 9:22am)

This post has already been reported.

4TeMaS7

Unregistered

123

Sunday, August 25th 2013, 12:33am

4TeMaS7 serverin eskilerinden .....

Selamun Aleykum
arkadaşlar bu nasıl bir konu server boşaldı diye akılınızımı yitirdiniz yazık !!!! :rofl: :rofl: :rofl:
ALLAH'tan ben kilikyayı bırakmışım bee , yoksa benimde sonum tımarhane olacaktı :rofl: :rofl:
Size bir dost nasihatı o gruptan uzak durun .. :fie:


This post has already been reported.

latif79

Unregistered

124

Sunday, August 25th 2013, 4:45pm

Selamun Aleykum
arkadaşlar bu nasıl bir konu server boşaldı diye akılınızımı yitirdiniz yazık !!!! :rofl: :rofl: :rofl:
ALLAH'tan ben kilikyayı bırakmışım bee , yoksa benimde sonum tımarhane olacaktı :rofl: :rofl:
Size bir dost nasihatı o gruptan uzak durun .. :fie:Oyunu bırakmaya gerek kalmadı xaaaaapp süreli de olsa banlandı. Ve oyunu bıraktığını da söyledi. Banı açılmış halde olsa da oyuna girmiyor demek ki doğru söylüyor. Umarım böyle devam eder.

This post has been edited 1 times, last edit by "latif79" (Aug 25th 2013, 4:48pm)

This post has already been reported.

xaaaaapp

Unregistered

125

Thursday, August 29th 2013, 6:32am

Hile ve devamında gelen kleptomani...

Oyunda hile yapmak önemli bir davranış bozukluğuna sebep olur. Çocuk hırslarına yenilir ve rakipleri, akranları, arkadaşları onu geçtiğinde kendini başarısız hisseder. Bu açığı telafi etmek içinde illegal yollara başvurur. Hesabını kaybetmeyi göze alır ve hile ile charını geliştirme yoluna gider. İşte sorunların kaynağıda burada başlar.!

Bir kere hile yapan bir çocuk benliğinin erozyana uğradığı için kendini artık kötü olarak adleder ve akebinde metin taşlarına ks atmaya başlar. Kendini artık kötü olarak gördüğü ve egolarına daha hızlı ulaşmak için çalmaya başlar ve farketmeden bilinç altından kleptomani hastalığı yerleşir.

Kleptomani bundan yaklaşık 200 yıl öncesinde Matthey tarafından tanımlanmıştır. Mattheye göre kleptomani kişisel gereksinme ve parasal değere önem vermeksizin nesnelere çalmaya yönelik dürtülere karşı koyamamaktır. Kleptomani genel anlamda hırsızlık hastalığıdır, ruh sağlığının bozulması sonucu oluşmaktadır. Genellikle çocukluk yıllarında baskı gören kişilerde görülmektedir.

Aslında temelde hastalar hırsızlık yaparak cesaretini kanıtlamak istemektedirler. İhtiyacı olmadığı, hemen kullanmayacağı halde ve maddi değeri nedeniyle satma düşüncesi olmadan bir takım nesneleri izinsiz olarak alarak, onlara sahip olma şeklinde bir dürtü kontrol bozukluğudur. Kişinin aslında o malı satın alabilecek yeterli maddi birikime sahip olduğu, ancak buna rağmen bu davranışı gerçekleştirdiği gözlenmiştir. Bu davranış daha önceden düşünülmemiş ve planlanmamış olup, aniden gerçekleştirilir. Bu davranış birinden intikam alma amacıyla yapılmamıştır. Birey bu davranışın yanlış ve uygunsuz olduğunun bilincindedir. Kişiler bu davranışı gerçekleştirmek için başkalarından yardım istemezler. Tarihte Fransa kralı 4. Henry ve Sardunya kralı Victor un bu özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Rahatsızlığın çocukluk yaşlarında başladığı belirlenmiştir. Kişi bu davranışı gerçekleştirmeden önce, yoğun bir gerilim hisseder. Bu davranış akabinde, mutluluk, rahatlama ve büyüklük hissi içine girmektedir. Rahatsızlık hakkında yapılan çalışmaların azlığı ve bu durumların kişiler tarafından gizlenmesi ve bu durumu gerçekleştiren kişilerin sağlık hizmetlerinden çok, adli makamlara sevk edilmeleri nedeniyle gerçek sıklığı tam olarak bilinemese de bin kişide altı kişide rastlandığı saptanmıştır.Yakalanan dükkan hırsızlarının % 5-25 inde saptanmıştır.

Hastaların genel özellikleri

Çocukluk yıllardında bilinç altına yerleşen hastalık, kadınlarda ortalama olarak 30-35 yaşta; erkeklerde 50-55 yaşta daha sık ortaya çıktığı görülmektedir. Hem erkek hem de kadınlarda diğer dürtü kontrol bozuklukları rahatsızlığa eşlik edebilir.

Erkeklerde daha çok piromani (dürtüsel olarak ateş yakıp, yangın çıkarma) ve hastalık derecesinde kumar oynama ve tekrarlayıcı patlayıcı davranım bozukluğu ile bir arada iken; kadınlarda trikotilomani (dürtüsel olarak saç ve vücut tüylerini yolma hastalığı) ile beraber bulunabilmektedir.

Rahatsızlık sosyoekonomik düzey ile doğrudan ilişkili olmayıp, bu durumdaki kişinin sosyokültürel düzeyi yüksek de olabilmektedir. Kişiler bu davranışlarına engel olabilmek için sosyal hayatlarını kısıtlayabilir ve çevrelerinden uzaklaşabilir, alışveriş yapmamaya çalışabilirler.

Hastalığa neden olabilecek etmenler:

Çocukluk döneminde yaşanan olumsuz koşulların sonucu gelişen kayıp yaşantıları önemli etkenler arasındadır. Kleptomanik davranışlar da bunların etkisini gidermeye yöneliktir. Bilinçaltındaki bu anıların kişiyi zorlaması ile oluştuğu düşünülmektedir. Bu kişilerin çocukluklarındaki aile hayatlarının oldukça travmatik ve sorunlu olduğu saptanmıştır. Bu bireylerde narsisistik (kendine olan sevgi,ilgi ve destekler) kırılmaların, özgüven yaralanmalarının sonucu olarak ortaya çıktığı da düşünülmektedir. Kişinin özsaygısı ve değerliliğine yönelik yapılan saldırılar, ilerleyen dönemlerde kişinin olgun bir benlik yapısı geliştirmesine engel olur ve bu tür davranışlara zemin hazırlar.

Hırsızlık hastaları herhangi bir eşya çaldıklarında büyük bir mutluluk hissederler. Ve sonrasında kendileriyle gurur duyalar. Çalınan eşyanın değerinin hiçbir önemi yoktur. Çünkü asıl amaç ruhu tatmin etmektir. Hırsızlık yaptıkça kendilerini daha rahat hissederler. Örneğin;bir misafirlikte çaldıkları küçük bir oyuncak hastalarda önemlidir.Yani amaç hırsılık yapmaktır. Çaldıkları eşyaların işlerine yarayıp yaramadığının önemi yoktur.
Kleptomani hastaları genelde kişisel gereksinim ve parasal değeri için hırsızlık yapamaz. Hastalar dürtülerine engel olamamaktadır.
Kleptomaninin Yaygınlığı
Kleptomani çok az görülen bir ruhsal hastalıktır. Genel olarak hırsızlık hastalığına sahip olanların sayısı bilinmemektedir. Bu tür kişiler mağaza hırsızlığı yaptıkları için araştırmalar mağazalar üzerinden yapılmaktadır.Yapılan araştırmalara göre mağazada hırsızlık yapanların yaklaşık % 5 ine kleptomani teşhisi konulmuştur. Bazı araştırmalar bu oranı dahada yüksek tutmaktadır. Tüm çalışmalardan ve elimizdeki verilerden yararlanacak olursak toplumdaki yaygınlığının %0,6 olduğu söylenebilir. Ancak bazı hırsızlık yapan kişilerin belirtilememesi ya da yakalanamaması bu oranın daha yüksek olabileceğini göstermektedir.

Kleptomani ve Cinsiyete Dağılımı;
Yapılan araştırmalara göre kleptomani(hırsızlık hastalığı) kadınlarda daha fazla görülmektedir. Dünya üzerindeki yaşanmış olaylar sonucu elde edilen veriler analiz edildiğinde çıkan orana bakacak olursak;
KADIN %77
ERKEK %23
Bu oranın kadınlarda fazla olmasının birçok nedeni vardır.Kadınların daha çok psikiyatrik yardıma ihtiyaç duyması bunlardan biridir. Kadınlar ruhsal yapılarından dolayı içlerine gelen bu dürtüyü uygulamaya daha uygundur. Erkekler bu durum daha çok saldırganlık yoluyla atlatılabilmektedir.Kleptomani genellikle ergenlik döneminde başlayan bir hastalıktır.
Hırsızlık hastaları genellikle çaldıkları nesneleri satın alabilecek güçtedirler. Çaldıkları nesneleri genellikle birisine hediye verir, saklar ya da gizlice yerine koyar. Hırsızlık yaparken yakalandığı taktirde üzüntü ve utanç duymaktadırlar.
Bir hırsızlık hastası gözlemlendiğinde; kişi nesneyi çalmakta ve yakalanmaktadır. Yakalandığında üzüntü duymaktadır. Ancak serbest bırakıldığında kısa zaman sonra tekrar eşya çalmaktadır. Çaldığı zaman ise doyum sağlamaktadır.Üzüntü ve doyum arasında giden ruh hali bir türlü düzelememektedir.

Kleptomani Tedavisi
Bu hastalığın tedavisi psikanaliz yolu ile gerçekleşmektedir. Geçmişte yapmış olduğu hırsızlıklar tespit edilmekte ve gösterilmektedir .Bu alışkanlığı bırakması konusunda telkinler almaktadır. Kleptomanlar hasta olduklarını kabul etmemektedir. Bu durumda aile önemli bir yere sahiptir.Hastanın güzel bir dille uyarılması ve gururu incilmeden uzman hekime götürülmesi gerekmektedir.

Bu sebeplerden hileci ve hırsızlara karşı caydırıcı savaşımda, kendilerini hiç tanımadığım ve sohbetim olmadığı halde, kendisi dahi farketmeden yazılarımın bilinçaltlarını rencide ettiği ve vicdanlarıyla yüzleşmelerini sayladığı için xaaaaapp 'a düşman olan bazı kişilerin en kısa zamanda özeştiri yaparak kendilerine çeki düzen vermeleri ileride gerçek hayatlarında sorun yaşamamaları içim elzemdir.


Herkeze, Keyifli temiz bir oyun, seviyeli ve kaliteli forumlar diliyoruz.


Saygılarımızla.xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu

ÇUKULATA

Unregistered

126

Thursday, August 29th 2013, 11:47am

Hile Ve den sonrasını özet geç

Bırakmıstın Ne Güzel Hadi naşşş torunlarına çukulata al defol

latif79

Unregistered

127

Friday, August 30th 2013, 2:18pm

Sende de aşırı yazı yazma hastalığı var galiba yazdıkça yazıyorsun. Yerinde duramıyorsun yazmadan ama fiilen bir şey gördüğümüz yok. Ban yiyerek kısa sürelik uzaklaştığını görünce bir daha dönmez gururu el vermez dedik ama gene yüzümüzü kara çıkardın..

hacetepe22

Unregistered

128

Sunday, October 6th 2013, 9:42pm

Oyunda hile yapmak önemli bir davranış bozukluğuna sebep olur. Çocuk hırslarına yenilir ve rakipleri, akranları, arkadaşları onu geçtiğinde kendini başarısız hisseder. Bu açığı telafi etmek içinde illegal yollara başvurur. Hesabını kaybetmeyi göze alır ve hile ile charını geliştirme yoluna gider. İşte sorunların kaynağıda burada başlar.!

Bir kere hile yapan bir çocuk benliğinin erozyana uğradığı için kendini artık kötü olarak adleder ve akebinde metin taşlarına ks atmaya başlar. Kendini artık kötü olarak gördüğü ve egolarına daha hızlı ulaşmak için çalmaya başlar ve farketmeden bilinç altından kleptomani hastalığı yerleşir.

Kleptomani bundan yaklaşık 200 yıl öncesinde Matthey tarafından tanımlanmıştır. Mattheye göre kleptomani kişisel gereksinme ve parasal değere önem vermeksizin nesnelere çalmaya yönelik dürtülere karşı koyamamaktır. Kleptomani genel anlamda hırsızlık hastalığıdır, ruh sağlığının bozulması sonucu oluşmaktadır. Genellikle çocukluk yıllarında baskı gören kişilerde görülmektedir.

Aslında temelde hastalar hırsızlık yaparak cesaretini kanıtlamak istemektedirler. İhtiyacı olmadığı, hemen kullanmayacağı halde ve maddi değeri nedeniyle satma düşüncesi olmadan bir takım nesneleri izinsiz olarak alarak, onlara sahip olma şeklinde bir dürtü kontrol bozukluğudur. Kişinin aslında o malı satın alabilecek yeterli maddi birikime sahip olduğu, ancak buna rağmen bu davranışı gerçekleştirdiği gözlenmiştir. Bu davranış daha önceden düşünülmemiş ve planlanmamış olup, aniden gerçekleştirilir. Bu davranış birinden intikam alma amacıyla yapılmamıştır. Birey bu davranışın yanlış ve uygunsuz olduğunun bilincindedir. Kişiler bu davranışı gerçekleştirmek için başkalarından yardım istemezler. Tarihte Fransa kralı 4. Henry ve Sardunya kralı Victor un bu özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Rahatsızlığın çocukluk yaşlarında başladığı belirlenmiştir. Kişi bu davranışı gerçekleştirmeden önce, yoğun bir gerilim hisseder. Bu davranış akabinde, mutluluk, rahatlama ve büyüklük hissi içine girmektedir. Rahatsızlık hakkında yapılan çalışmaların azlığı ve bu durumların kişiler tarafından gizlenmesi ve bu durumu gerçekleştiren kişilerin sağlık hizmetlerinden çok, adli makamlara sevk edilmeleri nedeniyle gerçek sıklığı tam olarak bilinemese de bin kişide altı kişide rastlandığı saptanmıştır.Yakalanan dükkan hırsızlarının % 5-25 inde saptanmıştır.

Hastaların genel özellikleri

Çocukluk yıllardında bilinç altına yerleşen hastalık, kadınlarda ortalama olarak 30-35 yaşta; erkeklerde 50-55 yaşta daha sık ortaya çıktığı görülmektedir. Hem erkek hem de kadınlarda diğer dürtü kontrol bozuklukları rahatsızlığa eşlik edebilir.

Erkeklerde daha çok piromani (dürtüsel olarak ateş yakıp, yangın çıkarma) ve hastalık derecesinde kumar oynama ve tekrarlayıcı patlayıcı davranım bozukluğu ile bir arada iken; kadınlarda trikotilomani (dürtüsel olarak saç ve vücut tüylerini yolma hastalığı) ile beraber bulunabilmektedir.

Rahatsızlık sosyoekonomik düzey ile doğrudan ilişkili olmayıp, bu durumdaki kişinin sosyokültürel düzeyi yüksek de olabilmektedir. Kişiler bu davranışlarına engel olabilmek için sosyal hayatlarını kısıtlayabilir ve çevrelerinden uzaklaşabilir, alışveriş yapmamaya çalışabilirler.

Hastalığa neden olabilecek etmenler:

Çocukluk döneminde yaşanan olumsuz koşulların sonucu gelişen kayıp yaşantıları önemli etkenler arasındadır. Kleptomanik davranışlar da bunların etkisini gidermeye yöneliktir. Bilinçaltındaki bu anıların kişiyi zorlaması ile oluştuğu düşünülmektedir. Bu kişilerin çocukluklarındaki aile hayatlarının oldukça travmatik ve sorunlu olduğu saptanmıştır. Bu bireylerde narsisistik (kendine olan sevgi,ilgi ve destekler) kırılmaların, özgüven yaralanmalarının sonucu olarak ortaya çıktığı da düşünülmektedir. Kişinin özsaygısı ve değerliliğine yönelik yapılan saldırılar, ilerleyen dönemlerde kişinin olgun bir benlik yapısı geliştirmesine engel olur ve bu tür davranışlara zemin hazırlar.

Hırsızlık hastaları herhangi bir eşya çaldıklarında büyük bir mutluluk hissederler. Ve sonrasında kendileriyle gurur duyalar. Çalınan eşyanın değerinin hiçbir önemi yoktur. Çünkü asıl amaç ruhu tatmin etmektir. Hırsızlık yaptıkça kendilerini daha rahat hissederler. Örneğin;bir misafirlikte çaldıkları küçük bir oyuncak hastalarda önemlidir.Yani amaç hırsılık yapmaktır. Çaldıkları eşyaların işlerine yarayıp yaramadığının önemi yoktur.
Kleptomani hastaları genelde kişisel gereksinim ve parasal değeri için hırsızlık yapamaz. Hastalar dürtülerine engel olamamaktadır.
Kleptomaninin Yaygınlığı
Kleptomani çok az görülen bir ruhsal hastalıktır. Genel olarak hırsızlık hastalığına sahip olanların sayısı bilinmemektedir. Bu tür kişiler mağaza hırsızlığı yaptıkları için araştırmalar mağazalar üzerinden yapılmaktadır.Yapılan araştırmalara göre mağazada hırsızlık yapanların yaklaşık % 5 ine kleptomani teşhisi konulmuştur. Bazı araştırmalar bu oranı dahada yüksek tutmaktadır. Tüm çalışmalardan ve elimizdeki verilerden yararlanacak olursak toplumdaki yaygınlığının %0,6 olduğu söylenebilir. Ancak bazı hırsızlık yapan kişilerin belirtilememesi ya da yakalanamaması bu oranın daha yüksek olabileceğini göstermektedir.

Kleptomani ve Cinsiyete Dağılımı;
Yapılan araştırmalara göre kleptomani(hırsızlık hastalığı) kadınlarda daha fazla görülmektedir. Dünya üzerindeki yaşanmış olaylar sonucu elde edilen veriler analiz edildiğinde çıkan orana bakacak olursak;
KADIN %77
ERKEK %23
Bu oranın kadınlarda fazla olmasının birçok nedeni vardır.Kadınların daha çok psikiyatrik yardıma ihtiyaç duyması bunlardan biridir. Kadınlar ruhsal yapılarından dolayı içlerine gelen bu dürtüyü uygulamaya daha uygundur. Erkekler bu durum daha çok saldırganlık yoluyla atlatılabilmektedir.Kleptomani genellikle ergenlik döneminde başlayan bir hastalıktır.
Hırsızlık hastaları genellikle çaldıkları nesneleri satın alabilecek güçtedirler. Çaldıkları nesneleri genellikle birisine hediye verir, saklar ya da gizlice yerine koyar. Hırsızlık yaparken yakalandığı taktirde üzüntü ve utanç duymaktadırlar.
Bir hırsızlık hastası gözlemlendiğinde; kişi nesneyi çalmakta ve yakalanmaktadır. Yakalandığında üzüntü duymaktadır. Ancak serbest bırakıldığında kısa zaman sonra tekrar eşya çalmaktadır. Çaldığı zaman ise doyum sağlamaktadır.Üzüntü ve doyum arasında giden ruh hali bir türlü düzelememektedir.

Kleptomani Tedavisi
Bu hastalığın tedavisi psikanaliz yolu ile gerçekleşmektedir. Geçmişte yapmış olduğu hırsızlıklar tespit edilmekte ve gösterilmektedir .Bu alışkanlığı bırakması konusunda telkinler almaktadır. Kleptomanlar hasta olduklarını kabul etmemektedir. Bu durumda aile önemli bir yere sahiptir.Hastanın güzel bir dille uyarılması ve gururu incilmeden uzman hekime götürülmesi gerekmektedir.

Bu sebeplerden hileci ve hırsızlara karşı caydırıcı savaşımda, kendilerini hiç tanımadığım ve sohbetim olmadığı halde, kendisi dahi farketmeden yazılarımın bilinçaltlarını rencide ettiği ve vicdanlarıyla yüzleşmelerini sayladığı için xaaaaapp 'a düşman olan bazı kişilerin en kısa zamanda özeştiri yaparak kendilerine çeki düzen vermeleri ileride gerçek hayatlarında sorun yaşamamaları içim elzemdir.


Herkeze, Keyifli temiz bir oyun, seviyeli ve kaliteli forumlar diliyoruz.


Saygılarımızla.xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu
üşenmeden yazmış helal olsun.

FurkanAyaz

Unregistered

129

Monday, October 7th 2013, 10:13pm

Helal valla yazdımı yazıyor bea :D

xaaaaapp

Unregistered

130

Tuesday, October 8th 2013, 1:38am

Madem Yönetim Sözünü Tutuyor Serverler Birleşiyor...

O zaman bizde oyuna dönüyoruz..Toplantılarımız Kaldığımız yerden devam edecektir. Dosta Düşmana Duyurulur.


Herkeze, Keyifli temiz bir oyun, seviyeli ve kaliteli forumlar diliyoruz.


Saygılarımızla.xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu

This post has been edited 1 times, last edit by "xaaaaapp" (Oct 8th 2013, 1:39am)


KlausWrei

Unregistered

131

Tuesday, October 8th 2013, 12:31pm

Yapma bunu yönetim, yapma :(

132

Tuesday, October 8th 2013, 12:48pm

Halk arasında "değişik" diye bir kavram vardır. bilir misiniz ?
siz harbi değişiksiniz :D

FurkanAyaz

Unregistered

133

Tuesday, October 8th 2013, 12:49pm

Yapma bunu yönetim, yapma :(

Yapio valla :) acaba bnde toplantida olucakmiyim :thumbsup:

breathe

Unregistered

134

Tuesday, October 8th 2013, 3:19pm

gelin ama sarı bayrakta başlayın çok ezik kaldı sarılar

GokturkHun

Unregistered

135

Saturday, October 12th 2013, 12:22pm

jinno sorumlusu olarak xaapp burda peki chunjo ve shinso nerde başkan nerde orjinal çarlar toplantısı gurubu yavaş yavaş dağılıyo bence xaap bişeler yapmalısın oyuna dönmelisin :DDDDDD

~Poroﮎ ™~

Unregistered

136

Saturday, October 12th 2013, 1:51pm

İyi güldüm helal size :D
This post has already been reported.

xaaaaapp

Unregistered

137

Sunday, October 13th 2013, 12:21am

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun...

12 Ekim 2013 tarihli toplantımızı başarıyla gerçekleştirdik.

Serverlerin birleşmesindeki son durum ve oyun içi konular görüşüldü.


Kurban Bayramı Öncesindeki bu toplantımızdan bir görüntü.
http://www.xfire.com/videos/613488


Herkeze, Keyifli temiz bir oyun, seviyeli ve kaliteli forumlar diliyoruz.


Saygılarımızla.xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu

Cabbar71

Unregistered

138

Sunday, October 13th 2013, 12:31am

xaap azminden dolayı tebrik ediyorum ancak yaş sınırının yüksek oldugunu söylemiştiniz ordaki çarlardan coğunun yaşı küçük yoksa köyden kimi bulduysanız cağardınızmı :D

xaaaaapp

Unregistered

139

Sunday, October 13th 2013, 2:46am

Gruba Yeni Üye Alımı.

Orjinal Charlar Grup Üyeleri otuz yaş üstü Userler olduğunu daha önce belirtmiştik fakat, otuz yaş altı Userler gruba iştirak edemez kuralımız değiştirilmiştir. Bu sebeple gruba üye olmak isteyen userlerin grup üyelerimizden biriyle görüşüp gruba katılma taleplerini bildirebilirler.

Kilikya serverinde yıllardır oynayan fakat bu günümüzde oyuna başladığı charla değll, farklı charlardaki playerların gruba iştiraki 19 Ekim 2013 toplantısında tartışllıp karara bağlanacaktır.


Herkeze, Keyifli temiz bir oyun, seviyeli ve kaliteli forumlar diliyoruz.


Saygılarımızla.xaaaaapp
Orjinal Charlar Grubu
Başkan yardımcısı
Jinno sorumlusu

This post has been edited 1 times, last edit by "xaaaaapp" (Oct 13th 2013, 2:51am)


FurkanAyaz

Unregistered

140

Sunday, October 13th 2013, 8:12am

jinno sorumlusu olarak xaapp burda peki chunjo ve shinso nerde başkan nerde orjinal çarlar toplantısı gurubu yavaş yavaş dağılıyo bence xaap bişeler yapmalısın oyuna dönmelisin :DDDDDD

yapma bunu göktürkün bize ne güzel bi kaç hafta kafamız rahatlamıştı oyuna sokara bizi gene delirtmekmi istiyon :) :)

Rate this thread