You are not logged in.

Takım Basvurusu Oyun Kuralları Support Forum Kuralları Mod Basvurusu

Dear visitor, welcome to Metin2 TR. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, January 23rd 2009, 12:08am

Sizce en iyi ws şamanı nasıl olur.

Merhaba arkadaşlar benim sorum şu

Sizce en kaliteli ws şamanı nasıl olur.

İyileştirme mi Ejderha mi, statüleri ve becerileri nasıl olacak herkesten yorum bekliyorum.

2

Friday, January 23rd 2009, 12:56am

bence en iyi vs şamani iyilestirmeden olur sahsen kendimden biliorum
Server:Tramola

Krallik:Chunjo

Azraelarmy

İyileştirme

3

Saturday, January 24th 2009, 9:38am

ve şaman istiyorsan ve diyelimki ejderha şamansan, ilk master ejderha atışı, ikinci ejderha yardımı, üçüncü ise ejderha kükremesi olmalı. dördüncü master sana kalmış ya kutsama yada uçan tılsım.

eğer iyileştirme ise şamanın ilki şimşek atma, ikinci hız, üçüncü şimşek çağırma, dördüncü ise iyileştirme olmalı.

yani uzun lafın kısası iyi bir vs şaman istiyorsan atak skilleri ve atak skillerini güçlendiren skilleri master yapmalısın.
aklın yolu bir

4

Saturday, January 24th 2009, 10:25am

ve şaman istiyorsan ve diyelimki ejderha şamansan, ilk master ejderha atışı, ikinci ejderha yardımı, üçüncü ise ejderha kükremesi olmalı. dördüncü master sana kalmış ya kutsama yada uçan tılsım.

eğer iyileştirme ise şamanın ilki şimşek atma, ikinci hız, üçüncü şimşek çağırma, dördüncü ise iyileştirme olmalı.

yani uzun lafın kısası iyi bir vs şaman istiyorsan atak skilleri ve atak skillerini güçlendiren skilleri master yapmalısın

Tamamen yanlissssssss
birincisi ejderha ise ejderha atisi ejderha yardmi ve ucan tilsim kukremde bug var onun icin kukreme olmamali ustelik tılsım da hic iska yok
iyileştirme isen iyleştirme simdek atma hiz ve simsek cagirma ws den bahsediyoruz iyileştirme olmucak sa onu kasmanin mantigi ne ki o saman iyileştirme mutlaka olmali yok sa cok zayif kalir o saman

5

Saturday, January 24th 2009, 10:31am

ejderha yardımı çok küçümsenmiş
ama arkadaşımın 51lv şamanında ejderha yardımı m4 ve ona kaç kritik verio die sordum
ve tam tamına %25 kritik verio
umarım ejderha yardımının önemini daha ii anlarsınız :rolleyes:

This post has been edited 1 times, last edit by "sinan789" (Jan 24th 2009, 10:32am)

6

Saturday, January 24th 2009, 10:54am

vs şamanı olacaksan eğer iyileştirme şamanı ol ;) iyileştirme şamanı kesmek gerçekten zor :|

7

Saturday, January 24th 2009, 12:05pm

Şamandan anlamayan yorum yapmasın lütfen !!

Ya arkadaşlar herkes şaman hakkında yorum yapıyor.Ama şamanı bilmeyenler yorum yapmasın !!Yeni başlayanların kafasını karıştırıyorsunuz.İyileştirme şamanda iyileştirme seçeneği 4. master nası olur ?.Kesinlikle ilk 2 yada 3 de olmasi lazim.

Nese konuyu açan arkadaşın sorusuna gelirsek de iyileştirme şaman vs için çok iyidir.Kolay kolay yatmaz.Eğer atağını da düzgün ayarlarsan hem yatmazsın hem yatırırsın.E tabi bu sırf skillerle olmuyor.Yine vs de item ön plana çıkıyor.Kılıç savunması-delici-kritik-yarı insan-çift el savunması-büyü savunması vs.

Ejderha şamanlarıda vs de çok güçlü olabiliyor.Ama şu anlık iyileştirmeden vs de biraz daha geride diyebilirm.Bunun sebebide bug olması.Gerçi bug olmasına rağmen çok iyi ejderha şamanlarıda var vs de karşısında ne savaşçı ne sura durabiliyor.

8

Saturday, January 24th 2009, 1:07pm

Healci shamani kesinlikle tavsiye etmiyorum ksmasi 40 lwl a kdr cok zor bnim sahsi tavsiyem ejderha shamanidir neden derseniz ksrken hem partylere alınırsınız hemde tek basına ksabilirsiniz 1.master ejderha yardımı diorum 2.master ejderha atısı 3. master ucan tılsım isterseniz 4. de kükreme olsun ama 20 saniyede dolan bir güc ve bug var Sonucta olarak ejderha shamani diorum healci bana güzel gelmiyor zaten
Believe Those Who Are SEekinq The Truth ,THose Whose Find İt

9

Saturday, January 24th 2009, 1:16pm

Healci shamani kesinlikle tavsiye etmiyorum ksmasi 40 lwl a kdr cok zor bnim sahsi tavsiyem

40 degil 50 40 olsa opde basina koy derler ya yani o kdr zor ama sunu diyebilirim eger cok ii ve duzgun gelistirisen iyileştirmeler super vs ci oluyor ama ısde sorun da su +50 olabilmek o kdr zorki nasil diyim 2.5 aydir oynuyorum anca 45 olabildim ve git gidede zorlasiyor 1 aya 50 olmayi planliyorum desem yalan olmas ama +50 den sonra tut tutabilirsen iyileştirmeyi ejder de harika size tek tavsyem kukremeye vermeyin gerisi pek de sorun olmas

This post has been edited 1 times, last edit by "orkunzs" (Jan 24th 2009, 1:17pm)

10

Saturday, January 24th 2009, 2:24pm

bence şamanı vs amaçlı açmak başlı başına saçmalık... Şaman karakteri yardım amaçlı bi karakterdir.bu demek değil ki her zaman birilerine yardım ederek kasilicak. 65- 70 lwl e kadar master olan skillerinizn kitaplarini iyi okuyup iyi item yaptıktan sonra hiçkimse karşınızda duramaz. Kesinlikle ilk 3 mater kutsama kritik ve yansıtma olmalı.4. sü de bana göre kükremede bug olduundan ve uçan tılsımın etkisi sadece vs lerde oldugundan ejderha atisi idealdir ;)
:)ATLANTIS'IN 'eLiT' ŞAMANI:)

8) Limos 8)

11

Saturday, January 24th 2009, 2:57pm

bence şamanı vs amaçlı açmak başlı başına saçmalık...

sacmalik derken herkes yardimci olucak die bi sart yok ole dilmi sizcede sizin dediginiz gibi yapanlar 71 lwl de vs atabiliyor ustunede m 1 veya m2 olarak ama bir yardim bir atak olanlar gm yapamasalar bile en asin dan 71 lwl e ulastiklarinda m8 ve ustu olaraka vs atabiliyorlar skilller tamamen kisilerin tercihidir ve nasil vermek isterlerse ole veririler ve bu da emek demektir yani emege saygi

12

Saturday, January 24th 2009, 3:31pm

bence şamanı vs amaçlı açmak başlı başına saçmalık...

sacmalik derken herkes yardimci olucak die bi sart yok ole dilmi sizcede sizin dediginiz gibi yapanlar 71 lwl de vs atabiliyor ustunede m 1 veya m2 olarak ama bir yardim bir atak olanlar gm yapamasalar bile en asin dan 71 lwl e ulastiklarinda m8 ve ustu olaraka vs atabiliyorlar skilller tamamen kisilerin tercihidir ve nasil vermek isterlerse ole veririler ve bu da emek demektir yani emege saygi

söylediğim sözlerden emeğe saygısızlık ettiğimi çıkarabildiysen helal olsun ne diyim :) 1 yardım 1 atak vericekseniz 3 master yapmanız dahilinde 2 si yardım 1 i atak olucaktır 71 lwl e kadar. peki hangi yardım skillinden ödün vericeksiniz? Kritikten veremezsiniz. Kutsama ve yansıtmadan hangisi tercih ederseniz edin mutlaka bi yanınız eksik kalır. o yüzden ilk 3 master i yardım skilli açmak en mantıklısı ;)

8) Limos 8)

13

Saturday, January 24th 2009, 3:38pm

söylediğim sözlerden emeğe saygısızlık ettiğimi çıkarabildiysen helal olsun ne diyim 1 yardım 1 atak vericekseniz 3 master yapmanız dahilinde 2 si yardım 1 i atak olucaktır 71 lwl e kadar. peki hangi yardım skillinden ödün vericeksiniz? Kritikten veremezsiniz. Kutsama ve yansıtmadan hangisi tercih ederseniz edin mutlaka bi yanınız eksik kalır. o yüzden ilk 3 master i yardım skilli açmak en mantıklısı

mesela yansitmadan odun verebilirsin cok da gerekli deil 4 master olarak acabilirsin yada tılsım yapabilirsin ayrica ben sana emege saygi sizlik yaptin demedim ki sadece sonuc ne olursa olsun emege saygi gostermemis alasim demek istemisdim yanlis anlamissin beni cogu shaman yansitmayi cok gerekli bulmuyor sanirim ayrica shamandan bahsediyoruz iyileştirme shamanin 3 destek skili var ama yuksek saldiri shaman icin hic gerekli olmadigin dan 2 yardim 2 atak rahatlik la yapılabilir sadece ejderha olarak dusun meyin sonuc da dieride shaman ole dilmi :rolleyes:

14

Saturday, January 24th 2009, 5:51pm

VS Cİ shaman 2 si de olabilir

iyileştirme de skıl sırlaması

iyileştirme şimşek atma hız şimşek çağırma

Ejderha gücü skıl sırlalaması

Ejderha yardımı kutsama uçan tılsım

Not :İyileştirme vs shamanında hızıın ne alakası var

Hız skılı büyü hızı veriri

bu sayede büyülerinizi daha hızlı kullanırsınız böylece daha çok hasar veririsiniz

Hız yerine bir damage skılıne gitmek bize 700 damage kazandırır

Bunun yerine hıza giderek skıllerimizin daha çok vurmasını sağlarız
RAP YAPARKEN GÜNAHA MI GİRDİN

15

Saturday, January 24th 2009, 5:59pm

ejderha yardımı çok küçümsenmiş
ama arkadaşımın 51lv şamanında ejderha yardımı m4 ve ona kaç kritik verio die sordum
ve tam tamına %25 kritik verio
umarım ejderha yardımının önemini daha ii anlarsınız :rolleyes:

Ona bakarsab benim yan char 23 level 73 int verildi m1 ejderha yardımı 20.1 kritik veriyor :crazy:

16

Saturday, January 24th 2009, 6:17pm

bence yanlis düsünüosun. yansıtmadan ödün verirsen zararını yüksek lwl de çok çekersin. kutsama ve yansıtma bi elmanın 2 yarısı gibi, biri olmadan diğeri çok eksik olur.
benim şamanım ejderha oldugu için bu türün üzerinde yorum yapıorum. açıkcası iyileştirme hakkında pek bir bilgim yok.

8) Limos 8)

17

Saturday, January 24th 2009, 8:28pm

aykuterbas kusura bakma ama şaman hakkında hiçbir bilgin olmadığını düşünüyorum. Yansıtma şuanki hali ile tamamen gereksiz bir destek skilidir ayrıca şaman yardımcı olacak diye bir kaide yok bu şamanın sadece artı bir yönüdür kullanır kullanmaz kişiye bağlıdır kimiside bunu bonusları ayarlarken avantaj olarak kullanır mesela kritik aramak zorunda kalmaz ya da iyileştirme şaman büyü hızı bonusu yakalamakla uğraşmaz. Skilllerdeki hasar sorunuda sadece kükremede değil tüm atak skillerinde var ezbere konuşuyorsunuz. PvP konusuna gelince bu oyunda PvP çok ciddiye alınmaması gereken bir öğe bana göre karakterin sınanacağı yer savaş meydanıdır item ve bonuslarınızı buna göre ayarlamanız daha çok keyif verecektir. Şu karakter sınıfı PvP'de iyidir diye bir seçim ya da yönlendirmede yapamazsınız yeterli bonus desteği olmadan istediğiniz karakteri kullanın sonu hüsran olacaktır. Bu oyun bonuslar üzerine kurulu bunu kavrayabiliyorsanız zaten gerisini halledersiniz. Tüm bonusları tek itemde yakalamanız imkansıza yakın olacağı içinde item setleri ile kombinasyonlar yaparsınız 2.kattan düşen maksimum bonusa sahip itemler orta ölçekte faydalı olacaktır. Örneğin %10 yarı insan bonuslu şapkamı ve %15 büyü savunmalı şapkamı bu şekilde elde etmiştim ve gayet masrafsız oldular.
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu; incelikli haytasın.
Nüksederken raksına mahallenin maşallahı/eyvallahı,
Güzelleş be oğlum! şimdilik ölümüne kadar hayattasın.

18

Saturday, January 24th 2009, 10:08pm

aykuterbas kusura bakma ama şaman hakkında hiçbir bilgin olmadığını düşünüyorum. Yansıtma şuanki hali ile tamamen gereksiz bir destek skilidir ayrıca şaman yardımcı olacak diye bir kaide yok bu şamanın sadece artı bir yönüdür kullanır kullanmaz kişiye bağlıdır kimiside bunu bonusları ayarlarken avantaj olarak kullanır mesela kritik aramak zorunda kalmaz ya da iyileştirme şaman büyü hızı bonusu yakalamakla uğraşmaz. Skilllerdeki hasar sorunuda sadece kükremede değil tüm atak skillerinde var ezbere konuşuyorsunuz. PvP konusuna gelince bu oyunda PvP çok ciddiye alınmaması gereken bir öğe bana göre karakterin sınanacağı yer savaş meydanıdır item ve bonuslarınızı buna göre ayarlamanız daha çok keyif verecektir. Şu karakter sınıfı PvP'de iyidir diye bir seçim ya da yönlendirmede yapamazsınız yeterli bonus desteği olmadan istediğiniz karakteri kullanın sonu hüsran olacaktır. Bu oyun bonuslar üzerine kurulu bunu kavrayabiliyorsanız zaten gerisini halledersiniz. Tüm bonusları tek itemde yakalamanız imkansıza yakın olacağı içinde item setleri ile kombinasyonlar yaparsınız 2.kattan düşen maksimum bonusa sahip itemler orta ölçekte faydalı olacaktır. Örneğin %10 yarı insan bonuslu şapkamı ve %15 büyü savunmalı şapkamı bu şekilde elde etmiştim ve gayet masrafsız oldular.
gerçekten benden daha fazla bilgiliymişsin tebrik ederim :) bana herangi bi server dan atak skilline önem vererek server 1.si olmuş bi şaman ss i ver, tmm dicem haklı bu.Özellikle ejderha gücü şamanları yardım şamanıdır. Ben bunu bilir bunu söylerim. Destek şamanı olmayan da bi yerden sonra tıkanır. Örnek arayan varsa samarrada gamye...(sakın üstüne alınma gamye, sadece acemiliinden kaynaklanan kötü bi örnek, ama düzelcek ins ;) )
8) ChiUvA 8)

Başka söze gerek yok.

19

Saturday, January 24th 2009, 10:39pm

Oyunda mutlak amaç server 1.si olmak değil güçlü olmaktır bunu başarmak içinde level olarak en iyi olmaya gerek yok Metin2 = bonus oyun bundan ibaret. Benim bilgimi sorgulamadan önce açtığım başlıklara bir gözat hem oynadığın karakterin potansiyeli hakkında bir fikir edinmiş olursun... TR'nin ilk perfect skilini açtım 12k hasarı gördüm Ejderha Atışıyla bırakta bir şeyler bileyim... Metin2 şamanı yeni yeni öğrenmeye başlarken Takva karakteri 30 levelden itibaren savaş karakteri olarak gelişti gerek itemiyle gerek skiliyle gerek bonusuyla... Asıl destek karakteri olmayan ağırlığını koyabilir bunu Alesta görüyor hemde skillerdeki hasar sorunlarına rağmen ama sizlere gösterme şansımız olamıyor maalesef ama ben meyvelerini topluyorum okul olmasa vakit ayırabilsem çok rahat level kasabiliyorum yeterki rahat rahat kesecek oda olsun :) Siz böyle birilerine bağımlı kalmaya karakterin potansiyelini görmezden gelmeye devam edin ben görmek isteyenlere neler yapabileceklerini gösterdim emek veren herkeste yapabilir bunu.
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu; incelikli haytasın.
Nüksederken raksına mahallenin maşallahı/eyvallahı,
Güzelleş be oğlum! şimdilik ölümüne kadar hayattasın.

20

Saturday, January 24th 2009, 10:39pm

bu oyundaki en gereksiz beceri bence yasıtmadır.
Bunla alakalı konu açtım master a çok lvl veren bir arkadaş bana yardımcı oldu.
Düşünsenize en az 17 lvl nizi bi özelliğe veriyosunuz karşılığında doru dürüst çalışmayan bir beceri...
Yansıtma sadece savaşçıya yarar ona bile tenezzül etmez. Açıkçası olması ve olmamasını anlayamaz bile

Yansitma yı grand yaparsak ne olur

This post has been edited 1 times, last edit by "skywalker2008" (Jan 24th 2009, 10:41pm)

1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests

Rate this thread