Pinned Takım Yapısı

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Takım Yapısı


   -=Kim kimdir? Görevi Nedir?=-   Metin2 oyunu ücretsiz olarak dağıtılan bir oyundur ve destek ekibi gönüllü olarak görev alan üyelerden oluşur. Destek ekibi daha sağlıklı ve çözüm odaklı çalışabilmek için Proje/Takım Lideri kontrolünde iki ana grupta toplanmıştır:
   Forum Takımı ve Oyun Takımı   Takım Lideri

   Her iki destek ekibi yalnızca sorumlu oldukları alanlarda yetki sahibidir ve diğer alanlarda yetkileri yoktur. Bu sebeple başvurularınızı yaparken ve ticketlerinizi doldururken hassasiyetle dikkat etmeniz gereken konu öncelikle sorununuzun hangi destek ekibinin yetki alanında olduğunu tespit edip, takım yapısı içerisinde doğru kişilerle ile temas kurmaktır. Aşağıda ekibimizdeki görevler ve yetki alanları detaylı şekilde açıklanmıştır. Üyelerimizden beklentimiz işlerin daha hızlı ve verimli yürüyebilmesi için doğru kişilerle temas kurmalarıdır.


   Oyun Takımı
   Süper Oyun Yöneticisi (Super Game Administrator / SGA)

   Süper Game Admin, tüm serverlardaki en üst düzey yetkili kişidir. Tüm Oyun takımının işleyişini koordine ederek,çalışmalarını ve denetlemelerini sağlayan oyun ekip lideridir. Buna ek olarak Oyun Yöneticileri ve oyun programcıları ile direkt temasta olan ve bilgi alışverişini sağlayan kişidir.

   Oyun Yöneticisi (Game Administrator / GA)

   Oyun Yöneticileri oyundaki tüm serverlerda üst düzey yetki sahibi kişilerdir. Görevleri GM, ve GO lari seçip sıkı bir şekilde çalışmalarını sağlamak ve onları denetlemektir. Oyunla ilgili sorunları iletmek ve çözümünü sağlamak görevleri arasındadır. SGA'lara bağlı olarak çalısırlar.

   Team Admin (Team Admin / TA)

   Team admini olarak SGM-GM ve TGM'lerini koordine ederek, işlemlerini ve ceza itirazlarını değerlendirirler. Tüm serverlarda yetkilidirler ve üst seviye ticket sorumlusudurlar. SGA'lara bağlı olarak çalışırlar.

   Süper Game Master (SGM)

   GM ve TGM lerini koordine ederler. Gerekli zamanlarda onların serverlarına destek olurlar. DSA ya bağlı olarak çalışırlar. Oyun içinde aktiftirler. GM lerini denetleyip işlemlerini kontrol ederler. GM ve TGM ceza itirazlarını değerlendirirler.

   Game Master (GM)

   Game Masterler yetkilendirildikleri oyun serverından sorumludurlar ve bu serverdaki destek taleplerini ve şikayetleri incelemekle görevlendirilmişlerdir. Oyuncuların hesaplarını inceleyip oyun kuralları çerçevesinde kapatabilirler yada uyarabilirler, loncaları kontrol edebilirler. Oyun içerisinde aktif sorumlulukları bulunmaktadır. Lonca savaş kontrolleri, ve genel sohbet alanı konusmalarını takıp ederek gerekli uyarı/ceza verirler. Cezalarınıza itirazı öncelikle size ceza veren Game Mastere yada Game operatore yapmalısınız. Daha Sonra SGO/SGM ve Oyun Yöneticisine başvurabilirsiniz.

   Trial Game Master (TGM)

   TGM'ler yetkilendirildikleri oyun serverından sorumludurlar ve bu serverdaki destek taleplerini ve şikayetleri incelemekle görevlendirilmişlerdir. Oyuncuların hesaplarını inceleyip oyun kuralları çerçevesinde kapatabilirler yada uyarabilirler, SGM'lerine bağlı çalışırlar. SGM'lerinin talimatları ile destek sistemi üzerindeki işlemlerde ilk yetkilidirler.   Forum Takımı


   Forum Yöneticisi (Board Administrator / BA)

   Forum Yöneticileri forumun genel yapısından sorumludurlar ve forumdaki en yetkili kişilerdir. Foruma yeni bölümler eklemek, kural ihlali yapan üyeleri uzaklaştırmak, yetkileri düzenlemek görevleri arasındadır. Bu görevlere ek olarak Forum Takımı'nın işleyişinden ve denetlenmesinden sorumludurlar, Süper Moderatörleri yetkilendirirler/denetlerler ve karşılaşacağınız sorunlarda size yardımcı olacak Moderatörleri seçerler. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar. Basit şikayetler için öncelikle Moderatörler ile temas kurmalısınız.


   Süper Moderatörler (SMOD)

   Süper Moderatörler forumdaki tüm bölümlerde yetki sahibi olan moderatörlerdir. Üyeleri uzaklaştırma, imza haklarını alma/düzenleme ve profillerindeki uygunsuz içerikleri düzenleme yetkileri vardır. Takım düzeni ve Moderatörlerin denetlenmesinden sorumludurlar. Moderatörler ile ilgili şikayetlerinizde Süper Moderatörler ile görüşmelisiniz. Aynı şekilde oyunla ilgili sorunlarınız da size yardımcı olamazlar.


   Moderatörler (MOD)

   Forum Moderatörleri atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.

   Trial Moderatörler (TMOD)

   Trial Moderatörler stajer moderatördür. 15-30 günlük bir deneme surecine tabi tutulurlar ve üst yöneticileri tarafından başarılı bulunurlarsa Moderatörlüge terfi ettirilirler. Yine atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.
   was here..

   The post was edited 1 time, last by Adramis ().