Announcement Topluluk Kuralları

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Topluluk Kuralları

   Davranış yönergesinin hedefi topluluk içerisinde herkesin kendini rahat hissetmesi ve konuşmalara etkin olarak katılmaktan zevk alabilmesini sağlamaktır. Amacımız, kullanıcılarımızın birbirlerine uygun, değerli ve saygılı şekilde davranmaya yönlendirmektir.

   Topluluk Davranış Yönetmeliği'ne göre Metin2 topluluğunun bir parçası olmana yardımcıdır. Bu davranış yönetmeliğinin ve G.K.Ş içeriği tüm Metin2 platformlarının kullanımına ilişkindir.

   Metin2 platformunda gezinirken dikkat etmen gereken noktalar:

   Adil davran ve diğer üyelere saygıyla yaklaş:

   ●Uygunsuz tavırlar hiçbir platformumuzda göz ardı edilmez. Çok yönlü bir topluluk olduğumuz için burada herkes iletişim kanallarını hakarete, bezdiriye uğrama ve kandırılma korkusu taşımadan kullanabilme hakkına sahip olmalıdır. Diğer oyunculara nazik ol ve saygı göster – kullanıcılarımızın yeterince sorumluluk bilinci taşıdığına inanıyoruz ve tüm topluluk üyelerinin bu inancı boşa çıkarmayacağını umuyoruz.

   Dilediğimiz davranışlar:

   Tüm üyelere saygıyla yaklaş: Ne kırıcı yorumlar ne de sayfalarında paylaştığın incitici (resim, bağlantı gibi) şeylerle – öfkeni diğerlerinden çıkarma.
   Burada asla görmezden gelmeyeceklerimiz: saygısız tavırlar, küçümseyici yorumlar, tehditler, alay, yasa dışı eylemler, özel hayata müdahale gibi uygunsuz davranışlar ve başka bir üyenin özel bilgilerinin izinsiz şekilde yayınlanmasıdır.

   Lütfen Metin2 oynamanın tüm oyuncuların hakkı olduğunu, unutma. Diğerlerine karşı adil ol ve önemli oyun işlevlerini bilerek engelleme

   ●Topluluk içindeki resmi dil Türkçedir.
   ●Senden yardım istediklerinde diğer oyunculara yardımcı ol. Diğerlerini deneyimlerinden faydalanmasına izin ver!
   ●Diğerlerinin özel yaşamına saygı göster!
   ●Bir grup üyesi olarak etkin şekilde oyna ve ekibine destek ol.
   ●Birinin seni rahatsız eden bir yorum yapması durumunda onunla kavga etmek yerine onu görmezden gel.
   ●Metin2 ekibi oyunla ilgili her türlü sorununda sana yardımcı olur. Sorulara mümkün olduğu kadar kesin yanıtlar ver, sana sadece böylece en iyi şekilde yardımcı olabiliriz. Uygunsuz davranışları her an destek ekibine iletebileceğini unutma. Şikayetini, bir video ile göster. Standartlara uygun bir ekran görüntüsü ve video ile, sana daha iyi bir destek sunabiliriz
   ●Lütfen hesap veya eşya hırsızlığı durumunda en kısa sürede destek ekibiyle iletişime geç. Uyarı veya engellemeler konusundaki şikayetleri değerlendirebilmek için durum bir aydan eski olmamalı.
   ●Altın kural: Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına da öyle davran!

   Yasak Davranışlar:

   ●Davranış Yönetmeliği ve G.K.Ş yi herhangi bir şekilde ihlal etmeyi deneme. Birinin kurallara uymaması durumunda bunu hemen destek ekibine bildir.
   ●Sohbet filtremize takılmayacak şeyler yazmak için yaratıcılığını zorlama. Bu filtrenin bulunmasının bir sebebi var, engellenmesi gereken sözleri kendine sakla.
   ●Her türlü ticari içerikli mesaj yasaktır. Hiçbir kar amaçlı faaliyet için reklam yapamazsın ve kimseyi reklamlar üzerinde etiketleyemezsin.
   ●Pornografik veya cinsel içeriklerin Metin2 topluluğunda yeri yoktur.
   ●Kuralları ihlal etme. Kurallara ve yasal şartlara uy. Hatalı, yanlış anlaşılmaya elverişli ve yasa dışı olduğunu bildiğin bilgileri dağıtma.
   ●Kendini başkası olarak tanıtma, özellikle de Gameforge şirketinin bir çalışanı, temsilcisi veya operatörü olarak.
   ●Saygısız olma. Diğerlerini sürekli kızdırıp küçümsemek sadece bayağılık değildir, aynı zamanda oyundan atılmana da sebeptir.
   ●Özel bilgilerini koruyarak kendini güvende tut.
   ●Kişisel bilgilerini asla internete koyma!

   Neden mi?
   ●Çünkü Metin2 hesabın hacklenip çalınabilir.
   ●Metin2 karakterlerin tamamen silinebilir.
   ●Eşyalarını tamamen kaybedebilirsin.
   ●Oyunda daimi veya bir süreliğine engellenebilirsin.
   ●Yabancılar nerede oturduğunu öğrenebilir.

   Nasıl mı?
   ●Hesap bilgilerini asla başkalarıyla paylaşma.
   ●Kimseye kişisel şifrelerini verme.
   ●Gerçek hayatına ilişkin bilgileri kendine sakla.
   ●Özel e-posta adresini verme.
   ●Kimseye özel telefon numaranı verme.

   Metin2 ekibi, yönetmeliğe uymayan durumları araştırma ve kurallara aykırı davranışları geçici veya daimi engelleme gibi uygun bir yaptırımla ceza verme hakkını kendinde saklı tutar.

   Davranış Yönetmeliğini zaman zaman güncellenektir. Son gelişmeleri bu sayfadan takip et.
   Herhangi bir sorunla karşılaştığında Gameforge Şirketi'nin Destek Sistemi üzerinden Metin2 Ekibi ile iletişime geçebilirsin.

   :minigun: Ekran görüntüsü ve video direktifleri

   Sevgili oyuncumuz,
   bir ekran görüntüsü ve video şu özelliklere sahip olmalı:
   (küfür, hile, bug, vb sikayetler icin video gereklidir.)
   ● Karakterin adı ve seviyesi görünür olmalı.
   ● Çağrı sohbetinin en az dört satırı okunur olmalı.
   ● Oyuncunun envanteri açık olmalı.
   ● En iyi durumda tüm diyalog, en azından büyük bir kısmı görüntüleniyor olmalı.
   ● Mini harita, sunucu ve kanal görünür olmalı.
   ● Tickette ekran görüntüsünün tarih ve zamanını belirtmeyi unutma.
   ● Ekran görüntüsü kesinlikle düzenlenmemiş olmalıdır (kesilen kısımlar, işaretlemeler, altı çizili cümleler vs.)

   Destek ekibi bu koşullara uymayan ekran görüntülerini ve videoları kabul etmez. Manipule edilmiş bir ekran görüntüsünün gönderilmesi, göndericinin hesabının engellemesiyle cezalandırılır.

   DeRiNDaRBe
   Community Manager / Topluluk Müdürü
   • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
   • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
   SOSYAL MEDYA
   SOSYAL MEDYADA BASKA HESABIM BULUNMUYOR! VAR OLAN HESAPLAR FAKE'TİR
  • Oyun Ceza Sistemi

   Merhaba değerli oyuncularımız

   Metin2 bugünlerde büyük bir değişimle karsı karsıya. Bugün bu değişikliklerden bazılarını size kısaca açıklamak istiyorum. Biz topluluk kuralları ile birlikte yeni bir ceza sistemini uygulamaya başladık ve bu uygulama gelecekteki ihlallerde Genel İş Şartlarının daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak. Aslında bu sizler için çok ayırt edilebilir bir değişiklikten ziyade, yeni sistem sadece takımı ilgilendiren bir iç değişim olacak. Siz forumumuzdaki benzer uyarı sistemimizden, kastımızı tahmin edebilirsiniz. Hesapla ilgili verilen tüm uyarılar e posta ile adresinize gönderilecektir.

   Bu değişiklik topluluk yönergelerinin getirdiği mantıksal bir sonuçtur. Bu kurallar, tüm metin2 ülkeleri için genel olarak düzenlenmiştir ve bu sayede ekibimiz değerlendirmelerinde daha kurumsal davranabilecekler. Bunun sizler içinde bazı avantajları var. Takım içinde uygulanan kurallar tüm Metin2 topluluklarında standart hale geldi. Herhangi bir ceza tablosu yayınlamayacağımız için kafanız biraz karışabilir. Şuan ceza sisteminin içeriğini yayınlama ihtiyacı görmüyoruz. Bunun nedeni, kurallar ile sizin kafanızı karıştırmamak ve topluluk kurallarında paylaştığımız oyun deneyimleri ile kuralları kolaylaştırmak basitleştirmektir. Sizlere gelecekte uygulanacak oyun ceza sistemi ile ilgili bazı küçük örnekler vereceğim:
   • Hafif bir sohbet ihlali için sohbet blok uyarısı alabilirsiniz .
   • Hile kullanırsanız yada hakaret edersniz, tüm hesaplarınızla beraber süresiz kapatılabilirsiniz.
   • Hesap paylaşımınızdan / hesap devrinden dolayı basınıza gelen problemlerde destek alamayacaksınız.
   • 30 günü asmıs sikayet yada ceza itirazı bildirimlerine destek alamayacaksınız.

   Yeni ceza sisteminde , her ceza bir öncekinin üstüne otomatik eklenir ve uygulanır. 1. uyarı şu kadar, 2. uyarı şu kadar gibi hesaplama yapmayacağız. Bunun anlamı daha fazla ihlal anlamına gelir, daha da kolaylaştırırsak bu ihlaller sonucunda her seferinde daha fazla ceza hesabınıza eklenir ve son eylem olarak hesabınız süresiz kapatılabilir. İşte bu yüzden lütfen kurallara uyarak oynayın lütfen bizi son eyleme zorlamayın.

   Oyun ceza sistemi nasıl işliyor, işlenen bir sucun cezası nedir?
   Hangi kural ihlaline ne kadar ceza verilecegini bildirmeyeceğiz. Bu bizim ic prosesimiz ile alakalıdır ve ülkelerin kültürel anlayıslarına has bir kac unsur haric, tum ceza sistemi 17 ülkede de aynı sekilde işlemektedir. Bunun yerine sizlere neleri yapmamanız gerektigini soyleyecegim.

   Hesap paylasmayın destek alamazsınız, müstehcen konusmayın, küfür etmeyin, kutsal degerlere hakaret etmeyin, gm taklidi yapmayın, uygunsuz karakter adları kullanmayın, dolandırıcılık yapmayın, diğer oyuncuları taklit etmeyin, cinsel ve reel hayata yonelik tehditlerde bulunmayın, ırkcı ve etnik hakaretler yapmayın, kişisel bilgileri ifsa etmeyin, kişilerin mahremiyetini ihlal etmeyin, 3. Parti harici yazılımlar kullanmayın, hileli gruplara katılmayın, balık botu kullanmayın, lonca savaslarını askıya almaya calısmayın, kasıtlı olarak oyun acıgı/bug kullanmayın, sanal esya ve hesaplarınızı gercek parayla satmayın, illegal yang alıp satmayın, pvp ve sanal esya reklamı yapmayın, hırsızlık yapmayın, takım uyelerinin dikkate almamazlık yapmayın, destek sistemini amacı dısında kullanmayın. Bunların hepsi suctur ve cezası vardır. Ceza puanlarında zamanla azalma olmaz. Ceza puanları zamanla silinmez.

   Yöneticiler hesap kapatmazlar sadece listeye uygun ceza puanı verirler. Sistem; verilen ceza puanı karsılıgı kadar uygun sure oyuncuyu uzaklastırır. 100 ceza puanı doldugunda sistem oyuncunun hesabını süresiz kapatır. Örnegin; oyun hayatı boyunca toplamda 95 ceza puanı alan bir oyuncu, 10 puanlık bir uslub cezası aldıgında toplam puanı 100'ü gectigi icin hesabı otomatik olarak kapanır.

   1 Minor - Uyarı (4 ceza puan)
   2 Minor -12 saat (8 ceza puan)
   3 Minor -1 gün (12 ceza puan)
   4 Minor - 2 gün (16 ceza puan)
   5 Minor - 2 gün (20 ceza puan)
   6 Minor = 1 Major eder. (25 ceza puan)
   1 Major - 4 gün (25 ceza puanı)
   2 Major - 7 gün (50 ceza puan)
   3 Major - 14 gün (75 ceza puan)
   4 Major - Süresiz (100 ceza puan)

   Bir hatırlatmayıda hesap devralanlar icinde yapmakta yarar goruyorum. Devraldıgınız hesapların gecmisinde kac ceza puanı oldugunu ve gecmiste hile kullanıp kullanmadıgını, yakın zamanda hırsızlık veya oyun icinde suc sayılacak illegal işlere karısıp karısmadıgını bilemezsiniz. Sonradan ben hesabı devralmıstım sucum yok demeniz bizim icin bir savunma niteligi olusturmuyor. Kişileri degil oyun hesaplarını tanıyor ve oyun hesaplarına islem yapıyoruz. Bu konuya gözatmanızda fayda görüyorum. ==> Devir, Takas ve Paylaşım Prosedürü

   Keyifle kalın

   DeRiNDaRBe
   Community Manager / Topluluk Müdürü
   • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
   • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
   SOSYAL MEDYA
   SOSYAL MEDYADA BASKA HESABIM BULUNMUYOR! VAR OLAN HESAPLAR FAKE'TİR
  • Sevgili Oyuncular!
   Sizlerden gelen video bildirimlerinin sağlıklı ve zamanında değerlendirilebilmesi için aşağıdaki video alım ve gönderim direktiflerine özen göstermenizi rica ederiz. Bu direktiflere riayet edildiği sürece, bizler de kararlarımızı daha rahat ve sağlıklı bir şekilde verebilir, göndermiş olduğunuz videonun reddedilme ihtimalini ortadan kaldırırız.   Kayda değer bir ekran görüntüsü ve video şu özelliklere sahip olmalı:
   (küfür, hile, bug, vb sikayetler icin video gereklidir. Bot bildirimleriniz için ise videoya ihtiyacınız yoktur, isim bildiriminiz yeterlidir.)

   ● Karakterin adı ve seviyesi görünür olmalı.
   ● Genel sohbet (bağırma) konuşmalarından en az üç dört satır okunur olmalı.
   ● Oyuncunun envanteri açık olmalı.
   ● En iyi durumda tüm diyalog, en azından büyük bir kısmı görüntüleniyor olmalı.
   ● Mini harita, sunucu ve kanal görünür olmalı.
   ● Tickette ekran görüntüsünün tarih ve zamanını belirtmeyi unutma.
   ● Ekran görüntüsü kesinlikle düzenlenmemiş olmalıdır (kesilen kısımlar, işaretlemeler, altı çizili cümleler vs.)
   ● Fısıltı sohbet penceresi video alınırken sabit tutulmayıp, en az 1 kez açılıp kapatılmalı, sağa sola sürüklenmeli.


   Yularıdaki kriterlerin hepsinin olması zaruri olmamakla birlikte, esas olan görüntünün teyit edilebilmesidir. Biz Metin2 Takımı, doğrulamasını yapamadığımız videoları kabul etmeme hakkını saklı tutarız.

   UNUTMAYIN!
   Destek ekibi bu koşullara tam olarak uymayan, sağlıklı karar veremeyeceği ekran görüntülerini ve videoları kabul etmez. Kasıtlı şekilde manipule edilmiş bir ekran görüntüsünün gönderilmesi, hesap engellemesiyle cezalandırılır. Bu engelleme, bağıntılı tüm hesapları da etkiler.


   Keyifli oyunlar dileriz.

   Metin2 Destek Ekibiniz