IRC Kuralları

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • IRC Kuralları

   Irc Kuralları

   I. Genel

   1. ogamenet.net/javaChat.php Sohbet portalinin amacı Metin2 Türkiye kullanıcıları ve oyun ile forum yöneticileri arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır.

   2. Sohbete (İrc) üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılır.

   3. İrc Yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

   4. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında İrc yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.

   5. Metin2.Tr takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin Sohbet (İrc) de bir adet hesap açma hakkı vardır; birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Aynı IP adresinden bağlanan kullanıcılar ticket doldurarak bildirim yapmalıdırlar. Ayrıca Sohbet (İrc) içerisinde hesap paylaşımı yapmak yasaktır.

   6. Üç aydan daha uzun süre kullanılmayan Sohbet (İrc) hesapları silinebilir.

   II. Yetkiler ve Görevler


   7. Sohbet (İrc) en yetkili kişiler Sohbet (İrc) Yöneticileridir (administrator); Sohbet (İrc) yöneticileri Sohbet (İrc) düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için ircsupport veya support atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirir. Sohbet (İrc) yöneticileri; Sohbet (İrc) yeni sohbet odasi açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları Sohbet (İrc) uzaklaştırabilir ve Sohbet (İrc) kurallarına aykırı hareket eden kişilerin
   oyunda ve forumda da ceza alması oyun ve forum yöneticilerine önerebilir.

   a) Sohbet (İrc) kullanıcılarının, Sohbet (İrc) kural ihlalleri oyunları ve forum hesaplarında da bağlayıcı olabilir. Sohbet (İrc) deki kural ihlallerinin derecesine göre kullanıcının forum ve oyun hesabı yada hesaplarının ceza alması oyun ve forum yöneticilerine önerilebilir.

   b) Sohbet (İrc) yetkilileri, Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda ve Sohbet (İrc) de herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum ve Sohbet (İrc) aracılığı ile yapılamaz. Bu kurala aykırı hareket edenler hakkında Sohbet (İrc) Kuralları tatbik edilir.

   8. Supportların görevi, yetkili oldukları bölümlerde Sohbet (İrc) kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Supportlar sadece Sohbet (İrc) içinde yetkilidirler ve oyunun işleyişi, oyunda verilen cezalar gibi konulara müdahale edemezler. Sohbet (İrc) tamamında yetkili olan supportlara support
   manager denir.

   9. Yöneticilerden ve supportlardan Sohbet (İrc) ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir.

   10. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan kişilere aittir, yönetici ve supportlar başkalarının yazdığı mesajlardan
   dolayı sorumlu tutulamazlar.

   11. Yönetici ve supportlar dışında Sohbet (İrc) mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes user olarak tanımlanır.

   III. Sohbet (İrc) Kullanma Şartları

   12. Sohbet (İrc) amacı dışında kullanılmamalıdır;

   a) Sohbet (İrc) de genel sohbet dışında sadece Metin2 ile ilgili sohbetler ve bilgi paylaşımı yapılır.

   b) Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız
   içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, (Flood) olarak nitelendirilir, Sohbet (İrc) Kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

   13. Yöneticiler dışında aşağıda belirtilen açıklama haricinde kişisel özel sohbet odası açılmaz.

   1. Özel sohbet odası ancak şu şartlarda açılır.

   o Metin2 de bir Lonca sahibi olmanız gerekir

   o Özel sohbet odası sadece Lonca adi veya tagi ile Ogn supportlarinin incelemesi sonucunda uygun bulunduğunda açılabilir.

   o Sohbet odası sadece Lonca üyelerine açık olmalıdır. Yani gizli konumda olmalıdır.

   14. Sohbet (İrc) de genel bir sohbet odası vardır.

   Metin2.tr: Bu oda Metin2 oyuncularının ve yöneticilerinin genel sohbet odasıdır

   15. Sohbet (İrc) de dikkat edilmesi gereken kurallar:

   IRC kanalımızda;

   1-reklam yapmak,

   2- büyük harf kullanmak,

   3- yabancı dil kullanmak,

   4- spam yapmak,

   5- her turlu hakaret ve genel üsluba aykırı davranışlar,

   6- link vermek,

   7- yönetici ve kayıtlı nicklere benzer isimler kullanmak kesinlikle mümkün değildir.

   Aksi durumlar kanaldan ve/veya diğer platformlardan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.

   16.

   a) Sohbet (İrc) içerisindeki kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli Sohbet (İrc) uzaklaştırılmaya sebep olur..

   b) Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz.. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link ve bunun gibi içerikleri de kapsamaktadır.. Bu tarz mesajlar yazanlar Sohbet (İrc) süresiz uzaklaştırılır..

   17. Sohbet (İrc), dini ve siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu mesajları yazanlar Sohbet (İrc) uzaklaştırılır.

   18.

   a) Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.), konuda adı geçen isimlerin onayıyla Sohbet (İrc) yayınlanabilir. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir.

   b) Sohbet (İrc) içerisinde ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.

   19. Sohbet (İrc) ticari amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar da user kanaldan uzaklaştırılır. Bu mesajları yazanlar Sohbet (İrc) uzaklaştırılır. Oyun ve Sohbet (İrc) hesaplarının satış amacını taşıyan mesajlar bu kurala dâhildir. Bu mesajları yazanlar Sohbet (İrc) uzaklaştırılır.

   20. Sohbet (İrc) resmi dili Türkçedir.Tamamı yada büyük bir bölümü Yabancı kelimeler (yabancı dil) kullanılarak yazılan mesajlar yaptırıma tabi tutulur.

   21. Sohbet (İrc) her tıklayıp giren kullanıcıdan bir şeyler kazanacağınız linklere izin verilmemektir. (Diğer Game Forge Oyunlarında Bulunan ısırma ve soygun yapma Linkleri de Dahil)

   22. İrcsupportlar tarafından userlara verilen sözlü uyarılara kanal içerisinden yanıt vermek, savunma yapmak veya eleştirmek
   kesinlikle yasaktır. Verilen uyarıya bir itirazınız olduğu takdirde ilgili yöneticiye özel mesaj atarak iletişime geçmelisiniz.

   23. Sohbet (İrc) içerisinde MSN,Skype ismi, e-posta adresi, telefon, harici download veya warez linklerin paylaşılması kurallara aykırıdır.

   24. Destek sistemlerinin gereksiz kullanımı (support kanalı) yasaktır.

   25. Sohbet (İrc) kurallarının ceza uygulaması gerektirmeyen maddelerinin art niyetli kullanımı halinde Sohbet (İrc) İrcadmin ve İrcsupport kullanıcılara uyarı verme süreli veya süresiz uzaklaştırma yetkisi vardır.

   Metin2.TR takımınız.

   The post was edited 2 times, last by nexiauo ().

  • Metin2.Tr sohbet odasına bağlanma kılavuzu

   Merhabalar,

   Metin2 Türkiye bünyesinde Metin2 Türkiye oyuncuları ile iletişim kurabileceğiniz bir sohbet kanalımız bulunmaktadır.

   Kanala bağlanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.   İlk olarak buraya tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz.

   Kayıt alanındaki boşlukları doldurarak ''Register'' butonuna basıyoruz.
   Bu adımı tamamladıktan sonra mail adresinize şifreniz gelmiş olacaktır.


   Üyelik işleminiz tamamlanmıştır. Şimdi buraya tıklayarak aşağıdaki gibi nick ve şifre bilgilerinizi doldurunuz ardından ''login'' butonuna basınız.
   Bu adımları gerçekleştirdikten sonra buraya tıklayarak sohbete başlayabilirsiniz.