Sabit Ticaret Bölümü Kuralları

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Ticaret Bölümü Kuralları

1-) Genel Forum Kuralları geçerlidir.

2-) Mesajlarında isteyen kullanıcı, oyuncu adını belirtebilir.

3-) Bu bölümde ticaret dışında herhangi bir başlık açılamaz.(Forum Kuralları 14. Madde kapsamında değerlendirilecektir.)

4-) Bu bölümde ticaret dışında herhangi sohbet amaçlı yazılar yazılamaz.

5-) Lütfen doğru ön eki seçiniz. Arıyorum, Satıyorum, Değer Biçme ve Takas...

6-) Yazdığınız mesaj işlevini yitirdiyse (satmaktan vazgeçtiniz, ticaret tamamlandı, v.b) bunu konunuzda belirtiniz. Bir ay içerisinde sonuçlanmayan tüm ticaret konuları bölüm moderatörleri tarafından kilitlenecektir.

7-) Konu başlıklarımızın sade olmasına özen gösterelim. Ne sattığınız ya da ne satın almak istediğiniz baslıktan anlaşılmalıdır. (Doktordan Kılıç, yeni çıktı fırından, Ahmet ağanın dükkânı gibi, vb başlıklar kilitlenecektir.)

8-) Ticaret yapmak istediğiniz itemin türünü, özelliklerini ve miktarını ve LÜTFEN FİYATINI açıkça belirtiniz. Aksi taktirde başlığınız kilitlenecektir.

9-) Açılan başlıklar, başlık sahibi tarafından 24 saatte bir defa güncellenebilir (bumplanabilir) 24 saatten önce baslığı güncelleyenler (bumplayanlar) cezai işlem görecektir.

10-) Satıyorum, Takas ve Değer Biçme ön ekleri kullanılarak açılan konularda ekran görüntüsü eklenmesi zorunludur.

Eklenen ekran görüntüleri aşağıda ki maddelere uygun olmalıdır;

• Ekran görüntüsü tam ekran olmalıdır.
    • Sağ üst köşede server adı görünmelidir.
    • Gösterilen item karakterin kendi envanterinde olmalıdır.
    Bu kurala uygun olmayan başlıklar kilitlenir.

11-) Hesap devrine forum üzerinden izin verilmemektedir.

12-) Açılan konularda veya gönderilen mesajlarda sadece ekran görüntüsü olmamalıdır, mutlaka bir açıklama yapılmalıdır. Bu kurala uymayan konular/mesajlar forumdan kaldırılır.

• Değerli kullanıcılarımız,

Ticaret kuralları madde 10 üzerinde değişiklik yapılmıştır. Bundan sonrası için yayınlayacak "Satıyorum", "Takas" ve "Değer Biçme" konuları için ekran görüntüsü eklenmesi zorunludur.

10-) Satıyorum, Takas ve Değer Biçme ön ekleri kullanılarak açılan konularda ekran görüntüsü eklenmesi zorunludur.

Eklenen ekran görüntüleri aşağıda ki maddelere uygun olmalıdır;

Ekran görüntüsü tam ekran olmalıdır.
    Sağ üst köşede server adı görünmelidir.
    Gösterilen item karakterin kendi envanterinde olmalıdır.

Kural 26.02.2015 tarihinden sonra açılacak konular için geçerli olacaktır.
    was here..