İtiraf Ediyorum :)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Bir iyilik yaparken ilk seferde hak eden veya etmeyen herkese ulaşmasını istiyorum ve sadece bu ilk sefer önemli benim için.
      İzliyorum:
      - Hak etmeyen birini anlık olarak daha ılımlı bir insan yapıp yapmadığını.
      - Hak etmeyen birini bir iyilik yapmaya yöneltip yöneltmediğini, çünkü insan elinde imkan varken ve birini iyilik yapıyorken izleyince ne kadar kötü olursa olsa kendisi de yapmak ister.
      - Ve sonuncusu, hak eden birini artık hak etmeyen biri olmaya itip itmediğini.

Bu aşamadan sonra o konu için bu şeyleri bir daha önemsemiyorum. İşte bunlar sabırdan değil önemini yitiren şeylerin bana olan faydaları.

Metin2 platformu haricinde hiçbir oyun ve foruma girmedim. Bulunduğum süre boyunca da kat'i surette reel bilgilerimi kimseye açmadım.Bunu hep kırmızı çizgim olarak tuttum.Ne tel verdim ne seste konuştum ne bir resim,cam vs. bu gibi şeylere izin vermedim,vermem.
      İzin verdiğim ve anlattığım kadar tanıdılar. Saygı çerçevesini aşan hiçbir ortamda bulunmadım. Savaş sırasında sinirlerin gerildiği zamanlarda dahi tek kelam etmez,videomu alır gerekli yerlere bildirim yapardım. Oyunda güzel vakit geçirdiğim kardeşlerim oldu tanıyanlar çok iyi bilir herkese elimden geldiğince küçük yada büyük saygıyla,iyilikle yaklaştım. Hatalarım elbet olmuştur.Lakin kimsenin çarına girmedim.itemini vs. emaneten dahi almadım. Birlikte savaştık birlikte etkinlikler yaptım her zaman. Telefon numaramı,(sosyal medya kullanmıyorum) vermediğim,ses,cam açmadığım için küsen de oldu,erkeksin diyen de, saygı duyup haklısın abla diyen kardeşler de oldu.Ben daima kendime yakışanı yapmaya (çalıştım). Haketmeyene dahi yanlışım olmadı.Kırdığım varsa ALLAH''tan korkarım vicdanım rahat etmez küçüğümse bile dahi özürdilemesini bildim. Tek bir kişi bile bunun aksini ispat edemez. Tanıdığım,izlediğim her bir insan tecrübe oldu. Keşke tanımasaydım dediğim hiçbir kimse yok bu yüzden. Güzel anılmaktır mühim olan.Neyse çok uzun yazdım yine. Affola.. :)

~Dünyaya yabancı~
    • Suan uyumayı gercekten cok istiyorum ama bir yanim buna izin vermiyor cok kizgin ve uzgunum. Yaklasik 1 haftadir bahcemde 3 yavru kedi ile ilgileniyorum. Anneleri sürekli bahçeye gelen ve beslediğim bir kedi. Havalar sıcak olduğu için artık kapıları pencereleri açmaya başladık. Durum boyle olunca anne kedi evin içine giriyordu ve ben rahatsız olmadığım için kendi kedimle evin içinde oynamasini sorun etmiyordum. Aslında aşırı korkak bir kediydi son zamanlarda kendini sevdirmeye ve kacmamaya başladı. 1 yıldır beni görünce bahçeden kaybolan kedi 1 aydır bana beni kendini sevdiriyordu. Nedenini bu yavrularla tanisinca anladım.

1 hafta once yine her zamanki gibi pencereyi actim eve atladi ama bu sefer durum farkliydi. Bu sefer mama icin gelmemisti. Agzinda bebegi ile gelmisti. Ben de o sira yatagimin ustunde oturmus farm yapiyordum. :P Ilk bas farketmedim birkaç saniye sonra agzindakinin yeni doğmuş kedi olduğunu anladım. Pencereden atlar atlamaz koltuğun arkasına gitti. Eve gediginde sürekli koltuğun arkasına gidiyordu. Meğer kediler için oraya yuva yapmış haberim yok. :) Hemen pcden kalktım kanepenin arkasına baktim küçük sarman, turuncubir yavru vardı gözleri daha açılmamıştı. Ben ona bakarken ardından diğer 2 yavrusunu da getirdi. Biri siyah beyaz diğeri tekir bir kediydi.

Durum kotuye gidiyordu. Onlari evde beslemem imkansizdi. Benim buyuk erkek kedim var ve yabanci kedilere hic iyi davranmayacagini biliyordum. Zarar vermezdi ama rahat da birakmazdi. Sonra onlara kucuk bir kek kolisinden kedi evi yapip bahceye koydum. 1hafta boyunca anneleri bahcenin onunde o kutunun icinde besledi yavrulari. Ama bugun hersey degisti.

Benim"insan" sifatindaki yan komsumla bugun ılk defa tartistim. Normalde sessiz sakin birisiyimdir. Kavgadan nefret ederim bulasmamaya calisirim. Ama avuç kadar 3 tane yavru ona battığı için bugün biraz disimi gösterdim ona. Daha zar zor yürüyen yavruları öldürmekten z ehirlemekten bahsediyordu. Bu zamana kadar sesimi çıkarmadım ama el kadar savunmasız canlara da birşey yapmasına göz yumamazdim. Arkamdan cirkince laflar söyledi hatta küfür bile etti ama sabrimdan sesimi cikarmadim. Içimden "eden bulur" dedim ve kedileri güvene olsunlar diye bugun odamda sakladım. Neyse ki babam bugün işten gec gelmişti gelmişti görmemişti kedileri. Hatta kedilerin miyavlamasini bastirmak icin muzik bile actim babam kedi oldugunu anlamasin diye. Bugün çok eksinli geçti yani. :)

Saat 03.00 oldu gozume uyku girmiyor. Annelerini düşünüyorum yavruları almaya gelecek mi diye. Sabahi dusunuyorum pazar gunu babam evde acaba kedilerin sesi kulagina gider mi diye. Kedileri kontrol ettikten sonra yatagima gectim başını yastığa koydum uyumaya çalışıyordum. Ama o "insan" kılıklı yaratıkların yaptıkları aklimdan çıkmıyordu.

Saat 04.00 oldu yavrularin annesi cama geldi hepsini teker teker pencere onune koyup goturmesini bekledim. 2 yavruyu goturdu. Turuncu olan yanimda duruyor henuz onun icin gelmedi. Sanirim hava acilinca gelecek.

Saat 05.00 oldu yavru kedi sanirim acikmisti. Parmagimi emiyordu. Ben de bir yandan disari bakiyordum annesi ne zaman gelecek diye. Yavru en son dayanamadi uyuyakaldi. :)

Suan saat 5.45 gozlerim aciyor tüm gece ayaktaydim. Yavru kedi yanimda uyuyor. Yorganimi esir aldi rahati bozulmasin diye yorganimi ustume cekemiyorum usuyorum. :D Ama bizim su sigamadigimiz koskoca dünyada o avuc ici kadar alanda rahat rahat uyuyordu ya, o goruntu bana yetti.

Galiba cok uzun yazdim :whistling: Kimse hicbir canliyi beslemek veya sevmek zorunda degil. Ama hicbir canliya da zarar verme hakkina sahip degil.

Artik dunyada kadinlara,cocuklara hayvanlara deger verilsin istiyorum. En onemlisi de herkesin "insan" olabilmesini istiyorum

• Ben günlük tutarak yaşayanlardan değilim ama günlük tutmadan yaşayanlardan da değilim.
      Bir günlüğü gün gün okuyarak yaşıyorum, adımlarımın birçoğunu sonucunu bilerek atmak daha iyi geliyor bir süredir.
      En azından sayfalar bitene kadar aynı izin üzerinden gitmek huzur verecek.

• Azman Bey'in duyduğunuzda "bu kedi sesi değil başka bir sey" diyeceğiniz o kendine has sesiyle uyandım ama beni güzel bir şekilde değil, her zamanki gibi gibi sanki "aloo sabah oldu uyan ve mamami ver" der gibi uyandırdığı için basım ağrıyor. 8o Bir de bugün diğer günlerden daha farklı olsun diyordum teşekkürler azman. Kendime güzel bir kahve yapıp bunun da mamasini vereyim.

Not:Bence bu kediler bizi kullaniyorlar :huh: