Sabit Soru Cevap Köşesi 10

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Aliisa yazdı:

Ejderha tasi simyası hk hic bir şey bilmiyorum. Sadece 30 lv karakterlerin dor corions topladıklarını biliyorum. Bu konuyu detaylıca anlatabilecek var mı? Bir tane ejderha tasi yaptığımıza onu sınırsız sürede kullanabilir miyiz yani?
      Esasında simya konusu çok geniş bir konu.Ancak başlangıç yani sizin işinize yarayacak kısımdan bahsedersem 30 leveli geçmiş her oyuncu simyacıya gidip ejderha gücünü aldıktan sonra leveline uygun yaratıklardan ejderha taşı parçası (oyun içinde etp derler) düşürebilir.Bu ejderha taşı parçaları envanterinizde 10 adet olduğunda cor draconise dönüşür.Bu cor draconis leri açarak içinden simya çıkartabilirsiniz.Bu simyaları biriktirip antika halina getirip satarak para kazanabilir veya direk etp düşürüp envanterde 9 adet olduğunda başka bir karaktere aktarıp tekrar düşürüp tekrar aktarıp biriktirerek satabilirsiniz.Simyadan bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için verdiğim linki inceleyiniz.

wiki.metin2.org/index.php/Ejde…%C5%9F%C4%B1_Simyas%C4%B1

Reira yazdı:

Ruha bağlı itemler, karakter eksi puanlardayken düşebilir mi ? Satıcıdan alınan nesnenin üstünde düşürülemez yazıyor.Fakat kendi ruha bağlı itemlerinin düştüğünü söyleyenler var.
      Hayır ruha bağlı itemler karakter - deyken düşmez internette bu tarz söylemler ve videolar var ancak doğru değiller.

Kadirtns23 yazdı:

Normal maymun zindanında düşen degerli itemler nelerdir ve yürüyen maymundan duşen efsunlu eşyalar pata edermi ?
      Yürüyen maymundan düşebilecek itemlere verdiğim linkten bakabilirsiniz.Normal zindanda en değerli itemler ondan düşer.

wiki.metin2.org/index.php/Y%C3%BCr%C3%BCyen_Maymun

Ayrıca tabikide düşen bazı efsunlu itemler 1500-2000 HPLİ %20 item veya exp bonuslu itemler değerli para edecek itemlerdir.

• DirtyPower yazdı:

Aliisa yazdı:

Ejderha tasi simyası hk hic bir şey bilmiyorum. Sadece 30 lv karakterlerin dor corions topladıklarını biliyorum. Bu konuyu detaylıca anlatabilecek var mı? Bir tane ejderha tasi yaptığımıza onu sınırsız sürede kullanabilir miyiz yani?
      Esasında simya konusu çok geniş bir konu.Ancak başlangıç yani sizin işinize yarayacak kısımdan bahsedersem 30 leveli geçmiş her oyuncu simyacıya gidip ejderha gücünü aldıktan sonra leveline uygun yaratıklardan ejderha taşı parçası (oyun içinde etp derler) düşürebilir.Bu ejderha taşı parçaları envanterinizde 10 adet olduğunda cor draconise dönüşür.Bu cor draconis leri açarak içinden simya çıkartabilirsiniz.Bu simyaları biriktirip antika halina getirip satarak para kazanabilir veya direk etp düşürüp envanterde 9 adet olduğunda başka bir karaktere aktarıp tekrar düşürüp tekrar aktarıp biriktirerek satabilirsiniz.Simyadan bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.
      Detaylı bilgi için verdiğim linki inceleyiniz.

wiki.metin2.org/index.php/Ejde…%C5%9F%C4%B1_Simyas%C4%B1

Reira yazdı:

Ruha bağlı itemler, karakter eksi puanlardayken düşebilir mi ? Satıcıdan alınan nesnenin üstünde düşürülemez yazıyor.Fakat kendi ruha bağlı itemlerinin düştüğünü söyleyenler var.
      Hayır ruha bağlı itemler karakter - deyken düşmez internette bu tarz söylemler ve videolar var ancak doğru değiller.

Kadirtns23 yazdı:

Normal maymun zindanında düşen degerli itemler nelerdir ve yürüyen maymundan duşen efsunlu eşyalar pata edermi ?
      Yürüyen maymundan düşebilecek itemlere verdiğim linkten bakabilirsiniz.Normal zindanda en değerli itemler ondan düşer.
      wiki.metin2.org/index.php/Y%C3%BCr%C3%BCyen_Maymun

Ayrıca tabikide düşen bazı efsunlu itemler 1500-2000 HPLİ %20 item veya exp bonuslu itemler değerli para edecek itemlerdir.
      canlılık +8 filan var belki para eder dedim
    • kemal41 yazdı:

Redo:
      Sürgün 2 .kat için olmazsa olmazlar
      1- şeytanlara karşı güçlü
      2- ok dayanıklılığı ( oklardan korunma ile karıştırmayın )
      size şaman desteği de çok faydalı olacaktır.
      diğer yardımı olacak efsunlar ise
      - şimşek
      - hp absorbe
      - delici
      - blok ( slotun miss vurmasını sağlar )
      - oklardan korunma ( ( okçuların miss vurmasını sağlar )
      - yeşil pot
      - mor pot
      ve saldırı ve savunmanızı arttıracak herşey
      not: abanoz küpe - cennet kolye - beyaz altın bilezik kullanmanızı tavsiye ederim.
      Saolasın :)
    • Simya ile ilgili birkaç sorum var, gardınızı alın !

1- Diyelim ki 2 antika simya var elimizde, biri 4 efsun biri 2 efsun ve bunları sınıf statüsünde arındırıyoruz. Başarılı olursa 4 efsunlu olan mı efsanevi oluyor 2 efsunlu olan mı ve efsunları değişiyor mu yoksa efsun sayısı ve efsun özellikleri rastgele denk düşen bir efsanevi taş mı veriyor ?
      1.1- Başarısız olursa 4 efsunlu olanı mı 2 efsunlu olanı mı iade ediyor ? Yoksa efsun sayısı ve efsun özellikleri rastgele denk düşen bir antika mı iade ediyor ?
      1.2 Arındırma esnasında 4 efsunlu olanı 1.bölmeye 2 efsunlu olanı 2. bölmeye koymak veya tam tersini yapmak herhangi bir şey değiştiriyor mu ?

2- Efsanevi bir taş 2 efsunlu denk düşebiliyor mu ?

3- Saflık derecesi yükseltirken efsun sayısı değişiyor mu ? misal 5 efsunlu olan bir taş saflık derecesi yükselince 2-3 efsunlu denk gelebiliyor mu yoksa aynı kalıp değerleri mi yükseliyor ?
      3.1- Saflık derecesi yükseltirken de -örneğin 5 efsunlu bir taşı 3 efsunlu ile arındırmak- başarılı olunca hangisi seviye atlıyor ya da hangisi bizde kalıyor ?

4- Seviye artarken efsunlar değişmeyip değerleri artıyor diye biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen

5-Üste atmalık simya nedir ?
    • Riptide yazdı:

Simya ile ilgili birkaç sorum var, gardınızı alın !

1- Diyelim ki 2 antika simya var elimizde, biri 4 efsun biri 2 efsun ve bunları sınıf statüsünde arındırıyoruz. Başarılı olursa 4 efsunlu olan mı efsanevi oluyor 2 efsunlu olan mı ve efsunları değişiyor mu yoksa efsun sayısı ve efsun özellikleri rastgele denk düşen bir efsanevi taş mı veriyor ?
      1.1- Başarısız olursa 4 efsunlu olanı mı 2 efsunlu olanı mı iade ediyor ? Yoksa efsun sayısı ve efsun özellikleri rastgele denk düşen bir antika mı iade ediyor ?
      1.2 Arındırma esnasında 4 efsunlu olanı 1.bölmeye 2 efsunlu olanı 2. bölmeye koymak veya tam tersini yapmak herhangi bir şey değiştiriyor mu ?

2- Efsanevi bir taş 2 efsunlu denk düşebiliyor mu ?

3- Saflık derecesi yükseltirken efsun sayısı değişiyor mu ? misal 5 efsunlu olan bir taş saflık derecesi yükselince 2-3 efsunlu denk gelebiliyor mu yoksa aynı kalıp değerleri mi yükseliyor ?
      3.1- Saflık derecesi yükseltirken de -örneğin 5 efsunlu bir taşı 3 efsunlu ile arındırmak- başarılı olunca hangisi seviye atlıyor ya da hangisi bizde kalıyor ?

4- Seviye artarken efsunlar değişmeyip değerleri artıyor diye biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen

5-Üste atmalık simya nedir ?
      1- rastgele
      1.1- rastgele
      1.2-değiştirmez
      2-evet
      3-değişiyor
      3.1- rastgele (5 efsunlu ile 3 efsunluyu başarılı şekilde saflığını arındırıp 2 efsunlu simya elde edilebilir. bu yüzden 5 efsunluları efsunlar iyi ise saflık artırırken kullanma sat.
      4- doğru
      5-üste atmalık 2 efsun 3 efsun takılıp kullanılmayan simyalar. Saflık artırma denemelerinde kullanılır, 3.1'de açıkladığım sebepten.
    • Arkadaşlar merhaba,şuan 75 level bedenselim ile katakompta günde 300etp kasarak 2 hesapta simya yaparak para kasmaya çalışıyorum fakat katakomptan ve 75 levelden sıkılmaya başladım. Alternatif para kasma yöntemi olarak sürgünde pete yedirmelik 70level silahı düşürmemi önerdiler. Günde 300etp 30m demek, bu etpleri kasmam 4-4.30saatimi alıyor. Çok fazla gelmeye başladı artık. Sürgünde pete yedirmelik silahlardan 15 adet düşürsem 30m etp masrafım çıkar pazarlardan çekerim 300etpyi. Aynı zamanda da ufak ufak kasılırım diye düşünüyorum çünkü 90a kasma isteğim var, savaşmak istiyorum artık fakat para kasmaya da devam etmeliyim. Konuştuğum bazı kişiler 90 mapin boş olduğunu orda uğraşmak yerine sürgünde yedirmelik silah düşürmemi söylediler. 2.kat girişinde deneme yaptım fakat 45dakikada 1 tane düşürebildim site eldivenim olduğu halde. Gerçekten bu kadar az mı düşüyor yoksa 2grup çekebildiğim için mi düşüremedim? 4p bedenselim, g8-g2-m10 şamanım var. İtem olarak da üzerimde 42şeytan 31ok 32blok yapabilirim en fazla. Bu efsunlarla hem kasılıp hem de pete silah düşürebilir miyim? 2.katta düşüyor dediler bana ama 75levelde 2.katta ne kadar slot toplayabilirim ki? 90a kasmam uzun bir süreç olacak çünkü acelem yok, tec ve liderin kitabı ve kral kaplandan başka bir şey kullanamam. Sizce ne yapmalıyım, öneriniz nedir? Kasmalı mıyım? Nerde, nasıl para yapmalıyım?
    • Recovery yazdı:

Arkadaşlar merhaba,şuan 75 level bedenselim ile katakompta günde 300etp kasarak 2 hesapta simya yaparak para kasmaya çalışıyorum fakat katakomptan ve 75 levelden sıkılmaya başladım. Alternatif para kasma yöntemi olarak sürgünde pete yedirmelik 70level silahı düşürmemi önerdiler. Günde 300etp 30m demek, bu etpleri kasmam 4-4.30saatimi alıyor. Çok fazla gelmeye başladı artık. Sürgünde pete yedirmelik silahlardan 15 adet düşürsem 30m etp masrafım çıkar pazarlardan çekerim 300etpyi. Aynı zamanda da ufak ufak kasılırım diye düşünüyorum çünkü 90a kasma isteğim var, savaşmak istiyorum artık fakat para kasmaya da devam etmeliyim. Konuştuğum bazı kişiler 90 mapin boş olduğunu orda uğraşmak yerine sürgünde yedirmelik silah düşürmemi söylediler. 2.kat girişinde deneme yaptım fakat 45dakikada 1 tane düşürebildim site eldivenim olduğu halde. Gerçekten bu kadar az mı düşüyor yoksa 2grup çekebildiğim için mi düşüremedim? 4p bedenselim, g8-g2-m10 şamanım var. İtem olarak da üzerimde 42şeytan 31ok 32blok yapabilirim en fazla. Bu efsunlarla hem kasılıp hem de pete silah düşürebilir miyim? 2.katta düşüyor dediler bana ama 75levelde 2.katta ne kadar slot toplayabilirim ki? 90a kasmam uzun bir süreç olacak çünkü acelem yok, tec ve liderin kitabı ve kral kaplandan başka bir şey kullanamam. Sizce ne yapmalıyım, öneriniz nedir? Kasmalı mıyım? Nerde, nasıl para yapmalıyım?
      Bedensel olduğunuzu göz önüne alırsak dediğiniz itemlerle 2 grup kesmeniz normal.Bedenseller zaten savunma sıkıntısı yaşayan karakterler.O yüzden blok oranınız iyi olsada ok savunmasının en az 60 olması şeytanında 80-100 civarında olması gerekir.

Bunun yanında henüz sertifika düşmüyor ancak düşünce savunmalı bir binekte elde etmeniz gerekir sürgün için.

Etp leri direk satmak yerine antika yaparak çok daha fazla para kazanabilirsiniz.Gün içinde elde ettiğiniz etp sayısının yarısıyla bile daha fazla para kazanabilirsiniz.150 etp ye hesabınızdaki 5 karakterdende günde 3 cor alabilirsiniz.Toplam cor sayınız 100 e ulaşınca açar antika çıkartır satarsınız.

• DirtyPower yazdı:

Kadirtns23 yazdı:

Metin2 nin ana sayfasında pepsi bineklerinin resmi var üzerinde tarih olarak 2016 son diyor ama hala ana sayfada bulunuyor pepsi binekleri için kodlar hala geçerlimi ?
      Etkinlik 31 Aralık 2016 da son buldu.Büyük ihtimalle görseller güncellenmedi.
      31 ekim olarak gösteriliyor ama hala pepsinin de sayfasinda gecerli gösteriyor jampanyayi