Sabit Soru Cevap Köşesi 10

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• serseri989 yazdı:

Arkadaşlar sunucu birleşimi sırasında nesne market depomda bulunan itemlerde sorun yaşarmıyım ona göre nesne market depomu envanterime taşıyacam.
      • 23- Ekipmanım ne olacak?
      Bunlar hiçbir değişikliğe uğramadan 1:1 yeni sunucuya aktarılacak. Birleştirmeden sonra ekipman eşyalarını, yoldaşlarını ve bineklerini Nesne Market Deposu'nda bulabilirsin.

Gerek Yok. Zaten Envanterindeki İtemler Nesne Markete Aktarılacak. :)
      Eleştiriyi Kabul Etmeyen, Başarısına İnandıracak Kimseyi Bulamaz.
    • Aureus yazdı:

Meley için elmasın önemi nedir? Müko ve üstü olmak zorunda mı? Beceri hasarına karşı koyma meleyde önemli midir yoksa ateş dayanıklılığı yeterli savunma sağlıyor mu? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
      Tüm Bosslar için beceri hasarına karsı koyma efsunu işe yarar.Müko olmak zorunda değil diger itemlerle tamamlayabiliyorsun(Zodyak Zırh, okyanus ayakkabı, yakut küpe, 100lv kasklar). Ateş 95 üzeriyse çok fark etmiyor sıkıntı cekmiyorsun ama altındaysa beceriye karsı koyma ile tamamlayabilirsin. İyi eglenceler!
      Psylockee-Gunhan
    • Aureus yazdı:

Meley için elmasın önemi nedir? Müko ve üstü olmak zorunda mı? Beceri hasarına karşı koyma meleyde önemli midir yoksa ateş dayanıklılığı yeterli savunma sağlıyor mu? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
      Bence beceri çokta önemli değil.. Ateş savunması dizerek, okyanus ayakkabı yerine canavarlı ayakkabı, yakut yerine de zümrüt takmak daha yararlı olabilir ^^ Elmasdan çok yakut un daha çok değeri var.. Çünkü yakut ateş dayanıklılığı veriyor..
    • fzek11 yazdı:

@mahsum99 her zaman olan bi problem
      Ticaret caminin 1 günü kaldı geçen bu 6 gün süre zarfı da hiç böyle olmamıştı.demekki bana denk gelmemiş
      Ya Güzel Günler Bizim Olacak ,
      Ya da Kimsenin Güzel Günleri Olmayacak . . !

Çukur Metin2 de :)

Ne Demiş James Bond:

-Paran Varsa Dünya Sana Aşık Züğürtlere Yakışır Tahta Kaşık Yes olrayt.
    • fzek11 yazdı:

Aşırı kalabalık, internet hızı, pc durumu ana etkenler. Aynı anda bir itemi çektiğinde de atıyor. @mahsum99
      Sanırım aynı anda aldıgımızdan atıyor çunkü dün bir itemi alırken oyundan attı gene. Pazar sahıbıne mesaj yoluyla ulaştım onuda atmıştı. tşkler bilgilendirmelerin için.
      Ya Güzel Günler Bizim Olacak ,
      Ya da Kimsenin Güzel Günleri Olmayacak . . !

Çukur Metin2 de :)

Ne Demiş James Bond:

-Paran Varsa Dünya Sana Aşık Züğürtlere Yakışır Tahta Kaşık Yes olrayt.
    • Merhabalar

Yeri burasımı bilemiyorum lakin ben oyun takımına ve sayın @DeRiNDaRBe ye buradan bir sorum, sitemim ve talebim olacak.

Ben oyunu tramola servverinden itibaren belli zaman aralıkla sürekli olarak oynayan birisiyim.Bundan 8-10 sene önce ilk çıktığı an göz bebeğimiz ve oldu hayatımızda güzel bir yer edindi.Oyun belki o zamandan itibaren olmasada çok uzun süredir pc'mde kurulu ve ara ara oynamasam dahi sırf böyle bir iki pazar göreyim oyunun müziğini dinleyeyim diyerek girerdim.

Geçtiğimiz ay tekrardan forumlarda gezinirken iştahlandım ve Destan serverinde yeni bir hesap açıp oyunu oynamaya başladım.Kendimle beraber arkadaşlarımıda gaza getirdim ve beraber oynamaya başladık.3 hafta boyunca çok yüksek online süresi ile hesabımı kastım şamanımı hazırladım ve 3 haftalık süre içerisinde 2 bin TL civarında EP çektim.Hani iddaalı oynayacağızya acımadım paraya.Sonra dedikki ne yapalım ne edelim para kasmanın yollarını düşündüm.1. köyde metin kesecek bir hesap ayarladım ve fırsat buldukça metin keselim dedim.Ne yazıkkı botlardan fırsat bulupda istediğimiz hasılatı yapamadım.Aynı 2-3 hesap hile ile hiç acımadan tüm metinleri kesiyordu(sanırım bottular aynı zamanda).yılmadım hesabı 2.köyde metin kesecek ve +basma eşyaları düşürcek şekilde ayarladım ve 2.köye çektim hesabı.Burdada ne yazıkki botlardan ve hilelerden fırsat bulupda bırakın metin kesmeyi +basma eşyası düşürmeyi kesecek slot bulamadım.Hepsi hileleriyle slotları kendine çekiyor bizde aval aval onları izliyorduk.Yılmadım çölde akrep ve örümcek kesip hasılat elde etmeyi düşündüm.Yine aynı şekilde her 4 chdede botlar ve hileler almış başını yürümüştü.Çölün neredesey heryerine kanser gibi yayılmışlardı.Tabi bu arada tek başıma yapmıyorum bunları ben kendi hesabımı ve şamanımı kasyıroum.Arkadaşlarımı gönderiyorum bu şekilde hasılat çıkarmaya (dipnot:ben öğrenciyim 7 arkadaş 4+3 şekilde istabulda yan yana 2 dairede kalıyoruz.yani o hasılat yapmak için dizdiğimiz hesabta sürekli online olabiliyordu dönüşümlü olarak).Konumuza dönecek olursak çöldede istediğimiz şekli yapmadık.1.köy 2.köy ve çöl girişimlerimiz başarız olmuştu.Tabi bu hesabı biraz daha yükseltmek zor olacaktı çünkü asıl hesabımı sürgüne hazır etmeye çalışıyordum ben.her 3 bölgedede girişimlerimiz başarısız olunca ne yapalım ne edelim.Balık tutma fikrini ortaya attım.(beyaz inci destanda 15-18 m civarında istiriydde 800k-1m civarında.)Balık tutmaya başladık 1 hesapla 2-3 arkadaşım dönüşümlü balık tutturmaya başladım.3-4 tane istiridye çıkınca iştahlandım .O sıra asıl hesabımı(bedensel savaşçı) kasmayı bırakmıştım bende hayalet ve kızıl ormanda seri şekilde metin kesiyordum.sürgüne girmeden tam takır hazır olalım istedim.Yavaş ama emin şekilde ilerlemekti maksadım.Şamanımıda arkadaşıma verdim(bazende kendim oynadım) ve onuda balı ktutmaya yolladım.Yaklaşım 2 gün boyunca seri şekilde elimizden geldiğince balı ktutmaya başladık.

Elimiz geniş olduğu için bir arkadaşım bırakıyor diğeri geçiyor yan yana iki masada iki pcden balık tutabiliyoduk.Yaklaşık 2 gün bilemedin 2.5 gün elimizden geldiğince balı ktuttuk ve bende asıl hesabımla metin kesmeye devam ettim.3.gün 2 arkadaşım yanımda balık tutmaya devam ederken ben şehirde pazarda item arıyordum.Birden hesabınıza giriş yapıldı yazısını gördüm ve hesaplarımız ban yedi.Bir mail geldi balık botu diye.İngilizce bir mail ve içerinsindeki tek türkçe yazı balık botu.Allah Allah deyip hemen bir ticket açtım başladık beklemeye.Tabi ben hemen hızlıca sonuçlanmasını ve hesaplarımızı açılmasını bekliyorum.Çünkü hesabımda oyun hırsız eldiveni ve 2 kat yang düşürmsi açıktı.EP ile çektiğim otomatik yang toplama ve Ayaz Rufus(münzevi ve araştırmacı özütü için paket almıştım) vardı.Aynı zamanda petimin 2 yada 3 günlük süresi vardı.Beklemeye devam ettik tabiki ve 2.5 gün sonra(bu sırada ben kanser oldum tabiki. 3-4 tane daha ticket attım.EP ile aldıgım ürünleri peti düşünüyorum aynı zamanda) derken ticketa cevap geldi(2.5 gün sonra).Cevapta 62 levellik şaman hesabıma balık botu kullandığım yazıyordu.Hayır dedim yanlışın var dedim anlattım anlattım tekrar inceleyin bir bu şekilde oyun oynuyoruz o kadar emek var para var neden risket atalım tekrar inceleyin göreceksiniz diye bir cevap attım.Beklemeye devam ettik.(cevabı anında attıgım için heemn tekrar dönüş olur diye düşündüm lakin o şekilde olmadı)Bekle bekle bekle derken cevabımın üstüne 3 gün sonra cevap geldi.Bu sefer 'Hesaplarınız, harici bir yazılımla ( hile, makro, kasma bot, balık botu, exploit vs.) oyun dosyalarına avantajınızı sağlayıcı müdahale bulunduğunuz, tespit edilmiş; bu doğrulta hesaplarınız ve baglantılı hesaplarınız maile baglı kapatılmıştır.' diye bir mesaj geldi.Tabi benim başında aşşagıya kaynar sular döküldü.Tam 5 - 5,5 gün bekledim bütün oyun ve EP ile çektiğim ürünlerin süreleri(hırsız eldiveni.2 kat yang.3.el vsvs) geçiyorBiyologlarımı veremiyorum.Ayazz rufusun günü bitiyor ve tabiki petim çoktaaaan ölmüştü.Tabi ticketa bir cevap geliyor ben 2-3 cevap atıyorum.

Herneyse ilk gelen mesaj

''62LevelŞamanımınİsmi'' isimli karakteriniz ile balık botu kullandığınız tespit edilerek baglantılı hesaplarınız ile birlikte süresiz kapatıldınız.

İkinci gelen mesaj ise

Hesaplarınız, harici bir yazılımla ( hile, makro, kasma bot, balık botu, exploit vs.) oyun dosyalarına avantajınızı sağlayıcı müdahale bulunduğunuz, tespit edilmiş; bu doğrulta hesaplarınız ve baglantılı hesaplarınız maile baglı kapatılmıştır.

İlk gelen mesaj kendinden çok emin şekilde Bir hesap nicki ile belirletek balık botu kullandıgınz için kapatıldınız şeklinde.İkinci cevap ise bütün hesaplarımı kastederek ve ''hile makro kasma botu balık botu exploit vs'' şeklinde gelen genel bir mesaj.Ne bir nick nede bir kesinlik ifade ediyor.

Bu gelen mesajın üzerinde 5-6 tane cevap yazdım farklı farklı ticketlar açtım.Yetmedi sevgili @DeRiNDaRBe ye mail attım.Yetmedi Facebooktan Twicthten youtubeden yazabileceğim her yerden yazabileceğim herkese yazdım.Bu kadar düştüm bu kadar çaresiz kaldım.

Son attıgım ticketın üzerinde farklı farklı cevapalr yazdım.Aklıma diğer arkadaşlarımın pclerindeki oyun dosylaarında sıknıtı olabileceği veya internet cafede oynadıgım 2-3 gün den kaynaklı bir sıkıntı olabileceğinide belirttim.Aklıma gelen gelebilen herşeyi yazdım tüm oyun serüvenimi anlattım.Hemde herkese ticketlara maillere diğer sosyal medya kanallarına.Çünkü 3haftalık bir hesap olmasına rağmen inanılmaz emek ve para harcamıştım.Hesabımı seviyeline göre gayet üstün vaziyete getirmiştim.ve ne olduğunu bile anlamadan ''haksız'' yere banlanmıştım.

En nihayetinde son ticketıma 5 (BEŞ) gündür cevap gelmiyor ve bende aval aval bekliyorum.Hesaplarım(4 hesap=1 bedensel savaşçı 1 şaman 1 farmlk savaçı 1 pazar hesabı) toplamda 10 gündür kapalı.Ne yapacagıma kime soracagımı kime söyleyeceğimi bilmiyorum.Kimi kime şikayet edeceğim hakkımı nerede arayacagım bilmiyorum.Çünkü ticket sistemi bizim için var sözde ama 10 gündür 2 tane bastan savma cevap dşınında hiçbir cevap alamadım.Üzerine 5 gündür cevapda alamıyorum.Ve gelen iki cevap birbirleriyle tamamen alaskasız.İlk cevapda bir nick ve balık botu diye bir kesinlik varken ikinci cevapta tüm hesaplarımı kasteden ve olabilecek bütün illegal durumların yazılmış oldugu bir cevap.

Bu mesajı atabilmek için bir forum hesabı actım 7 gündürde hesabım aktif olmasını bekliyorum.Yazıda cok uzun ve biraz düzensiz oldu ve yeride burasımı emin olun bilmiyorum ama başka çaremde kalmadı ..kusuruma bakmayın.

Şimdi sormak istediğim birkaç sorun var sevgili @DeRiNDaRBeye

Tickettan destek için bazen sabırla bazen ayarı kaçırarak bekliyorum beklemeye devam ediyorum..Bir çözüm bulunacakmıdır?

Hesaplarımız her an bu şekilde 'haksız'' yere kapatılabilir mi?(kapatılmasını yine anlarım bakarsın adam suçsuzsa geri açarsın eyvallah.. burada oda yok)

Hakkımızı aramamız daha ne yapmamız gerekir?
      Hesaplarımız emeklerimiz paramız bu şekilde pamuk ipliğinemi bağlı?
      Her an bütün emeklerimiz ve paramız hiçbir sebep olmaksızın bu şekilde 'çöp' olabilirmi?
      Game Adminimiz keyfi ne zaman yeriine gelecekte ticketa bir cevap verecek ve mağduriyetimi giderecek?

Ben burada saniyeleri sayarken(hırsız eldiveni, 2kat yang, 3.el,yabaan domuzu bineği,ayaz rufus,genişletilmiş depo)ve yazdıgım gibi bir dünya süreli eşyam varken ticketi veveyahut çözümü daha ne kadar bekleyeceğim?
      Hesabım(ki artık inanılmaz umudu kestim herşey sizin elinizde tek bir hamlede istediğiniz gibi kapatabiliyorsunuz bunu anladım ve cevap verme tenezzülünde bulunmuyorsunuz) açılacakmı?Açıldıgında bütün bu süreli eşya magduriyetlerim vb diğer magduriyetlerim giderilecekmi?
      Yada en önemli soruyu sorayım sayın @DeRiNDaRBe sizin dikkatinizi cekebilmek için twitch yayıncısı veya youtuber mı olmamız gerekiyor?O arkadaşlara gösterdiniz ilginin alakanın yüzde 1 ini biz tek başına oynayan birşeyler yapmaya çalışan playerlarda görebilecekmiyiz?

Ticket sisteminde tam bir destan yazdım bütün herşeyi yazdım.Olabilecek tüm ihtimalleri yazdım.Olabilecek herkese yazdım.Daha ne kadar bekleyeceğim sayın @DeRiNDaRBe . Bir yanlışlık olmuş açayıroum demek ve magduriyeti gidermek bu kadar mı zor? Bu kadar bezdilerilir mi bir insan bir oyun için.Bir youtuber olsaydım ve Murat abi ya bi el at şuna diyecek samimiyetim olsaydı herşey daha mı farklı olurdu sevgili Murat Abimiz?

Adalet bir gün herkese lazım olur
    • @Blackie Öncelikle geçmiş olsun.Sanırım iki üç kişi aralıksız balık tuttuğunuz için sistem bot olarak algıladı.Otomatik ban yediniz.Bu balık tutma olayı çok riskli.Ben sırf bu sebepten balık eventinde bile balık tutmadım.Yöneticilere de diyecek bir şeyim yok çünkü sistem bozuk.Hileyi engelleyemedikleri için üstün körü bir koruma yöntemi bulmuşlar.Bu yöntemde kör bıçak,yeri geliyor masumları da öldürüyor.Eğer sandık bugu yapmadıysan zaten bu saaatten sonra Destanda oynamanın bir anlamı kalmadı.Yani ban yemen bir bakımda hayırlı diyebilirim.Adamlar 2 yıllık eldiven, marka çıkarttılar.Bir kaç saatte ...
    • @Bono & U2 teşekkür ederim öncelikle.Dediğiniz gibi destan serverinde sıkıntılı bir durum oluştu her ne kadar hesabım kapalı olsada forumdan ve oyunda açtığım 2. bir hesaptan olan biteni takip ediyorum.

Ticket sistemi ayrı bir dünya gönül isterdiki burda ortalıgı velveleye vermden orada çözeyim lakin cevap almak imkansız gibi birşey.Ben dakikaları sayarken kaybettiğim süreli eşyalar için orada cevap verecek arkadaşın keyfini bekliyorum.Oyunda çok yüsksek hedefleri olan biri değilim.İstedim ki ortalamanın biraz üstünde bir hesabım olsun yeni açılan mapleri bossları göreyim.Ama geldiğim noktada illallah ettim.Çocukluğumun oyunundan bezdim birnevi.İçimdeki öfkeyler karışık bir mesaj olmuş.hatamız olduysa affola.Beklemeye devam..
    • @Blackie Merhaba sorununuzu başından sonuna kadar okudum. Bu sorununuz için forumdan destek alamazsınız ama ticketa cevap gelmeyince yazma gereği duymuşsunuz. Fikrimce sizin hatanız hem hesaplarınızı birden çok kişiyle paylaşmanız, hem de hem ev hem cafe olmak üzere çok fazla bilgisayarda hesabınıza giriş yapmanız. Siz kendinizden eminsiniz ama hesabınızı paylaştığınız arkadaşınızdan, ya da cafedeki bilgisayardan ne kadar eminsiniz. Bundan bir kaç ay önce forumda bir oyuncu pazar charının 3. parti yazılım dolayısıyla ban yediğini, pazar charında hangi amaçla 3. parti yazılım kullanıyım itiraz ettim cevap bekliyorum gibisinden forumda yazmıştı. Hatta o arkadaş o kadar emindi ki ticketta asıl hesaplarının isimlerini de söylemiş bakın inceleyin tarzında. Yöneticiler o hesapları da banlamışlar. Ban sebebi oyuncunun metin2'de değil ama baska bir oyunda kullandığı çözünürlük arttırıcı imiş. Bu 3. parti program oyuncu farkında olmadığı halde metin2'de de çalışıyormuş. Sizinki de buna benzer bir durum olabilir çünkü çok fazla bilgisayardan hesabınıza girmişsiniz. Belki de tamamen suçsuzsunuzdur. Sabırla tickete gelecek cevabı bekleyin yapacak fazla bir şey yok maalesef.
      Düşüncemi belirteceğim fakat bu çok gereksiz ve yersiz bir çaba olacak; çünkü size söyleyeceğim her şey bunları kendilerine söylememize zaten gerek olmayan kişiler tarafından duyulacak yalnızca.

J.J. Rousseau
    • @QFelsefemerhaba..dediğiniz gibi ticket sisteminde hapsoldum kaldım.bir türlü sonuç elde edemeyince yazma ihtiyacı hisettim ve bu mesajı yazabilmek için 1 haftadır üyeliğimin aktifleşmesini bekliyorum.inanın daha anlatacak çok şey var.ve şöyle de bir durum var gelen iki mesaj birbirinden tamamen alakasız balık botu oldugu iddaa edilen hesap saman hesabım yani daha cok benim yanımda aslında.sonrasında 3.parti diye bir cevap geldi onu hiç anlamadım zaten..ilginize teşekkür ederim..iyi forumlar
    • @Blackie
      Öncelikle yaşanılan durumdan ötürü geçmiş olsun.
      Bu derece uzun bir süre uğraşmanız cidden mağdur olduğunuzu göstermekte.
      Bu tür olaylar daha önce de bir çok kişinin başına geldi ve çoğu suçsuz kullanıcı hesaplarını açtıramadılar. Sistemde bir aksaklık mevcut evet. Harici bir 3. yazılım programı kullanılmasa dahi; balık tutma işlemi sürekli manuel olarak gerçekleştirilse de sistem bunu bazen bot olarak tanımlayabiliyor.
      Size önerebileceğim tek şey ticket takibini bırakmamanız.
      Bu takibi bırakmazken, göndermiş olduğunuz her ticket içeriğinde üslubunuzu bozmamanız, gerginlik yaratmamanız sizin lehinize olacaktır. Biliyorum süreç uzadıkça canınız sıkılıyor. Lakin; siz üslup bozup, gerginlik çıkarırsanız; karşınızdaki kişi bunu olumsuz algılayıp, gerçekleştirilecek olan işlemlerinizde bunu aleyhinizde kullanacaktır. Siz olayı tekrar tekrar, başından sonuna kadar harfiyen anlatın.
      Bir de tek ticket üzerinden işlemlerinizi yürütün, cevap gelmiyor diye tekrar tekrar ticket oluşturmayın. Bu sizin için sürenin uzamasına yol açacaktır. Sizin ticketlerinize cevap geldiğinde; "bildir" diyerek tekrar cevaplayınız. Böylece ticket bir üst yöneticiye gidecek.

~Kahkahalar bugün senin; peki ya bundan sonrası?
      ~Bugünün elleri boştu ya yarın? Eli dolu gelir mi? Ümit var mı?
    • @Aratus teşekkür ederim öncelikle.dediklerinizi inanın içten şekilde yapmaya çalıştım attığım her ticketta olabildiğince makul cevaplar verdim süreci defalarca ama defalarca anlattım.ancak benimde bir sabrım var bir oyun oynamak bu kadar zor olmamalı.bir yöneticiden cevap almak bu kadar zor olmamalı.su gün itibariyle tüm süreli esyalarım 10ar gün kısaldı bazılarıda tamamen bitti. bunun EP maliyeti bile başlı başına büyük bir mağduriyet.biyolog sürelerini dakikasına yapmaya çalışmak günlük etp vsvs o kadar fazla magduriyet varki hesabım acılcakmı acılırsa bunların telafisi olacakmı..inanın benim düşüncem her ikisi içinde hayır olmaya başladı.çünkü yöneticilerin gözünde biz birer hiçiz böyle düşünmeye başladım.bizler burda giden her süreli ürünün hesabını yaparken adamın umrunda değil :)
    • arkadaşlar bu oyunu bildim bileli pazar çarlarını bir süre aşağı
      aldığımızda siyah ekran oluyor ve aşırı kaynak tüketmeye
      başlıyor.özellikle CPUya abanıyor oyun hele 2-3 pazar açtıysanız
      tamamdır başka hiç bir şey yapamıyorsunuz bilgisayarda pazar kurmaktan
      başka. internette zorla ram tüketimini cpu tüketimini kısan yazılımlar
      olduğunu buldum bunları kullanmamızda sakınca var mıdır? pazar kurup
      aynı zamanda bilgisayarımı kullanmak istiyorum. bu sorunu gameforgenin
      gideremediği ortada artık. oyun motorunun eskiliğinden kaynaklanıyor
      tahminimce.

öbür seçenek ise emin değilmi ama CPU yerine GPU depolama seçersek bi faydası olur mu ?