Dengeyi sağlamak için.

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• AVReGeNC yazdı:

@Poker : Şimdi sen diyorsun ya Saydıklarımı yapabilmek için Tonlarca Para harcıyor.Kendi kendini Ele veriyorsun.
    Dostum İşin kötüsü de burda zaten,Ben PARA HARCASAM DA bunların hiç birisi bana Bir şey GETİRMİYOR. Sorun da burda zaten :D
    Sen Paranla çarını Çok fena sağlamlaştırabiliyorsun fakat ben Karabüyü olarak PARAM OLSA DAHİ yazdıklarımın hiç birisinden BÜYÜLÜ SALDIRI ARTIŞI ALAMIYORUM...

@BLACKMAMBA : Arkadaşım kıyaslama yaparken çok saçma kıyaslama yapmışsın.Demişsin ki çok sağlam bir karabüyü bana topluda 8-9k Ateş Hayaleti atıyor. Eğer bir çara savunma yapmazsan vuracak tabi ki.Şamana savunma yapmazsan vuracak tabi ki 10-15k düz.

Siz Arıyorsunuz ki Herkes Savaşçı,Nija,Lycana savunma yapsın. Sura ve Şamanlar Üvey Evlat nasıl olsa,Onlara savunma yapmaya gerek yok onlar az vurur ,Boşver onları. İşte boşverirsen 10k Ateş Hayaleti de yersin, Şamanlar 20k düz vuruş da vurur.
    Eğer Şaman az vurmalı bana diyorsan geçip 75 çan yapacaksın.Petine ,Simyana Şaman getireceksin.

Eğer sura bana az vurmalı diyorsan,Petine,Simyana ,Kemerine,Bileziğine Sura getireceksin.
    Sen bu saydıklarımı yapma sonra geç Sura,Şaman bana çok vuruyor diye burada Söylen.

Acayip saçma yorumlar geliyor.

Şimdi diyorsunuz ki kardeşim 5 Efsun var hangine birine yapayım savunma. Bu benim sorunum mu ? Bu Sura veya Şamanların sorunu mu ?

O zaman şöyle yapalım Gelin bakın size ÖNERİ:
    Savaşçı ,Nija,Lycanın ataklarını düşürelim,Herkes Sura ve Şaman itemi,simyası,peti,kemeri,bileziğiyle gezsin.Full büyü ile gezsin.
    Uyar mı size ?
    Sıkıntı kalmaz ya korkmayın :D Herkes Full sura Full Şaman savunma gezer,Savaşçı Nija Lycan zaten vuruşları düşürüldüğü için az vurur, sorun morun kalmaz.
    Hani diyorsunuz ya Savaşçı,Nija,Lycan çok vuruyor Şaman ve Suraların değerleri düşsün,Bozma taşları gitsin ,Onlara savunma yapamıyoruz diye.
    Ben de size böyle bir Öneri Getireyim KABUL EDER MİSİNİZ DOSTLAR :D Sizin taleplerinizi ben de Tersten yorumlayayım olur mu ? Bakalım mantıklı geliyor mu size Cevap verin ?
    kardes sen benim yazdıklarımı okumamıssın yada anlamak istemiyorsun burda saman ve suraların skil degeri düşürülsün diyen yok çarktaki hilal halsızlık mı sihir lolipopu da eklensin cevir cıkar savas sana diyorumki büyü bozma oranları surada düşürülmeden önce yapılabilecek her türlü savunmaya karsı ful büyü savunmasına kalkan bileziğe düz 7 k ates degiyorsu kritik gelse 15 k neyini anlamıyorsun bir dengeleme mi sityorsun bu 500 k lık bir taş ile olmasın karabüyüler düz vuramıyor diyorsunuz ates hayaleti kac sn de bir vuruyo diyorum ki saman hem eline çan alıp düz atak yapıyo hem skilleri büyü bozma sayesinde cok vuruyor dengeleme boyle olmamalı diyorum
    BLACKMAMBA ♥ Crystal

Yürümezsek Hak yolda,Erimezsek Hak yolda,Çürümezsek Hak yolda Gök girsin Kızıl Çıksın!

• sadece zihinsel karakterinin kesilemeyen karakter olması için neler yapılabilir konusu üzerinde durmuşsunuz. Neymiş zihinsele hiçbir yenilik gelmiyormuş. Simyadaki str, kuşaktaki str, petteki str hiçbir işine yaramıyor değilmi zihinselin? 60 savunmaya eşit şartta skill 8-9k vurabiliyor. yere düşmeme gibi büyük bir avantajı saymıyorum bile , 6.skill bile iyi vurabiliyor. Birde bıçakçıya bakalım 60 savunmaya 4k suikast atıyor ve eline kılıç alan her karakter sektiriyor yerden kalkıp düz vuruş yapma fırsatı yok, 6.skill desen 1k vuramıyor. Her karakterin bir buff skilli varken ninjada oda yok. Zehirli bulut desen büyü bozma etkisi kaldırıldı sanırım. Dezavantajı olan o kadar karakter varken zihinsel bu oyunda yenilik isteyecek son karakterdir.
  • OrkReisi. yazdı:

Ben yapılan yorumlara bakınca şunu anladımki bizim toplum harbiden hakkaniyet ölçüsünü kaybetmiş objektif bakmıyor herkes rakibinin kötü olmasını kendi karaterinin en iyi olmasını istiyor

1. Zırhlardaki sabit büyü savunmasını kalkmasını istiyorum. yerine kılıç bıçak cift el pence sabit 25 istiyorum.
    2.Silahıma büyü bozma taşı takmak istemiyorum herkes 3 karakter taşı takarken ben 2 karakter taşı takıyorum.
    3.Düz vuruş hızımın ninja ve bedensel kadar hızlı ve menzilinin aynı uzaklıkta vurmasını istiyorum.
    4.Ben farklı karakterlere kendi skilimden değer veriyorum onlardanda aynı değeri istişyorum.
    5. liderliği farklı karaktlerın okumasını ıstıyorum..
    6.300k damage rekoru kırmak istiyorum.
    7.0 savunmaya ben 20k vurabılıyorum en fazla 0 savunmaya 50 k vuruyor diğer butun carlar bende 0 savunmaya 50 k vurmak istiyorum.
    8. Nesne markete hilalk yüzük değil sihir yüzügü gelsin istiyorum.
    9.Marka fızıksel hasarı artırdıgı gibi büyülü hasarıda artırsın istiyorum.
    Üstte saydığım sizde olan ama şamanda olmayan sizde +++ bende ---- olan handikaplar acaba diyorum tüm bu handikaplar sizde olsa siz ne yapardınız.,?
    Sen cokmu hakkaniyet yazdın :D kılıc ciftel pence bıcak ok iç itemindne kac tanesine geliyor 4 iç itemine bu savunmaları yapabiliyorusn, peki buyu savunmasını kac itemine yapabiliyorsun sadece kask ve bilezik zırhın kendi efsunu buyu savunması olmasa karakterlerde buyu savunmasından eser olmicak Ki buyu savunmasının %50sini yok sayan bi cisim mevcut oyunda biz burda yazarken bize ekstra bi özellik gelsin diye yazmıyoruz sadece buyu bozma taslarının oyunda etkisinin yitirmesini istiyoruz yada ninja lycan savascı karakterine özelde bi nesne getirilip %50 savunmayı yok saymalıdır aksi takdirde bu oyundaki dengeyi her daim bozmaya devam edecektir ve her zaman sikayet edilir halde olacaktır.
  • Bence star hakli olarak yazmış söyle düşünmekte lazım zihinsel suan en düşük krtr arasında full anlamda duzmesen 60 70 k vuramasin He Samanda 500 k vuramasin ama söyle bişey yapılsa iyi olur die düşünüyorum biraz samanla karabuyu ye kaçacak ama silah büyü bozma taşı kalkıp sadece zirhta büyü bozma 25 gelse Yeterli diye dusunuyorum He diyorsaniz zihinsel damage çok atıyorum kılıç çift bozan efek getirsinler 100 de 50 damageyi dusurebilirler sıkıntı yok o konuda ama samanlarin düz ayaklarının düşmesi tüm krtr açısından iyi olacak gibi düşünüyorum siz saman oynayabilirsiniz de unutmayın karsinizdaki de oynuyo saman gelelim asıl konuya bu yanlış duyum almadiysam guclubeden açınca artk yeremi düşecek ozmn gb yi kaldirabilirler yada gb krtrini komple siledebilirler çünkü gb ağır bi vardır sikil üzerine dayanır ki kılıç yaa çift sav yaptığında + ruh vuruşu misilme alan 100 de 60 ee zaten ruh misilime alio kılıç darbesiyle daha 400 küsür damage atan olmadı yani öteki krtr lerin çoğu sikileri aynı oranda vururken zihinseleein nedense sadece ruh ve şiddetli çok vuruyor ve ağır bir krtr madem saman ların canlarina bi çözüm getiremezlese ozmn zihinsel in de bütün sikilerini aynı oranda yukseltmeleri gerekiyo yanlisam soyleyin hadi iyi forumlar söylenecek başka bişey bulamiyorum bi zaman lar en iyi krtr zihinsel iken öldürmek için elinden geleni yaptılar misilme gelmesi GB yi az da olsa yiprati Simya orantısız güç diyorsunuz elmas Safir samanalra islemiyormu? ???? Bi ek olarak yakut oda olsun okadar zihinsel ler 1 sikil atana kadar samanlar 3 sikil atıyor
  • Ben mi anlatamıyorum ? Bazı arkadaşlar anlama güçlüğü mü çekiyor acaba ?

Bir bonusun kaç iteme geldiğinin konuyla ne alakası var ya.Toplam 110 Büyü Sav yapılıyor,Toplam 90 Kılıç Yapılıyor diyoruz.
    Zihinselin damage rekoru 340-350k , Karabüyünün damage rekoru 170-180 k diyoruz.Karabüyünün En büyük özelliği olan Karanlık Koruma 18 Lwl çar ile tamamen kayboluyor diyoruz.

Güç çarlarının takıp kendini geliştirdikleri nesnelerin hiç biri Büyü çarlarında yok diyoruz,üstteki mesajlarımda detaylı yazdım,açın okuyun.

Sen Pazardan gidip 3-5m Ye Altın Balık Sandık Alıp % 30 Saldırı Değeri veren MADALYA çıkarıp takabiliyorsun,Nesneden Hilal ,Kemik,Şebnem,Yakut Simya,Bilmem neyle çarını hat safhada güçlendirebilirken ,Ben Karabüyü olarak senden KAT ve KAT Para Harcasam bile bunların hiç birinden Skil Artışı alamıyorum diyoruz.

ADALET,ADALET deyip Büyü Bozma Taşına karşı çıkıyorsunuz ya.Ben de ADALET diyorum ve Güç çarlarının yararlandığı tüm bu nesnelerden BÜYÜ ÇARI OLARAK ben de faydalanayım? Benim de damagelerim 300k ları görsün ? Benim de 110 değil 90 savunmam yapılsın en fazla ?

Benim de Yakut simyada +360 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?
    Benim de Gruptan +81 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?
    Benim de Mavi Şebnem benzeri 120 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?

Şu yazdıklarımı Mantık çerçevesinde 1 Kişi cevabını yazabilir mi ? Adam gibi mantıklı bir şekilde açıklayın buradaki ADALET'i...
    Ben de kabul edeceğim BÜYÜ BOZMA TAŞINDAKİ ADALET'sizliği...

Savaşçı,Kurt...Şimdilerde Karabüyü

• -Captain- yazdı:

Dengeleme diye başlayıp dengesizliklerle dahada bozulacak bir oyun geleceği görüyorum :D Eğer bu dengelemede lycan + şamanların düz ataklarının damageleri düşürülmez, büyü bozma etkileri bu kadar devam edecek olursa dengelemenin için yapıldığı merak konusu olur :ninja:
    5k mesajın var bu demek su ki baya eski ve bilgili oyuncusun bunu yazarken kac kere düşündün ?

şaman oynamıyorum şamandan duz SPACE 7-10k yıyorum bunun tek sebebi can savunmam olmaması git can et demiyecem oyun bilgin sağlamsa o damageyi düşüre bilirsin :)
  • AVReGeNC yazdı:

Ben mi anlatamıyorum ? Bazı arkadaşlar anlama güçlüğü mü çekiyor acaba ?

Bir bonusun kaç iteme geldiğinin konuyla ne alakası var ya.Toplam 110 Büyü Sav yapılıyor,Toplam 90 Kılıç Yapılıyor diyoruz.
    Zihinselin damage rekoru 340-350k , Karabüyünün damage rekoru 170-180 k diyoruz.Karabüyünün En büyük özelliği olan Karanlık Koruma 18 Lwl çar ile tamamen kayboluyor diyoruz.

Güç çarlarının takıp kendini geliştirdikleri nesnelerin hiç biri Büyü çarlarında yok diyoruz,üstteki mesajlarımda detaylı yazdım,açın okuyun.

Sen Pazardan gidip 3-5m Ye Altın Balık Sandık Alıp % 30 Saldırı Değeri veren MADALYA çıkarıp takabiliyorsun,Nesneden Hilal ,Kemik,Şebnem,Yakut Simya,Bilmem neyle çarını hat safhada güçlendirebilirken ,Ben Karabüyü olarak senden KAT ve KAT Para Harcasam bile bunların hiç birinden Skil Artışı alamıyorum diyoruz.

ADALET,ADALET deyip Büyü Bozma Taşına karşı çıkıyorsunuz ya.Ben de ADALET diyorum ve Güç çarlarının yararlandığı tüm bu nesnelerden BÜYÜ ÇARI OLARAK ben de faydalanayım? Benim de damagelerim 300k ları görsün ? Benim de 110 değil 90 savunmam yapılsın en fazla ?

Benim de Yakut simyada +360 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?
    Benim de Gruptan +81 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?
    Benim de Mavi Şebnem benzeri 120 Büyülü Saldırı Değeri almaya hakkım yok mu ?

Şu yazdıklarımı Mantık çerçevesinde 1 Kişi cevabını yazabilir mi ? Adam gibi mantıklı bir şekilde açıklayın buradaki ADALET'i...
    Ben de kabul edeceğim BÜYÜ BOZMA TAŞINDAKİ ADALET'sizliği...
    ben karabuyu ye öneri sundum 25 büyü bozmaniz aynı kalsın silaha 3 taş takın dedim ye samn düşürulsun dedim ki bu zihisnel damage diyosunuz da karabuyu bütün sikil oranları aynı ki bi karabuyu küre 172 k mükemmel Simya ile atıldı diye biliyorum belki burası değil ama bence büyü bozma sadece zira geleli oranda 25 olarak kalmalı diye düşünüyorum çünkü karabuyu seri vuruyor o açık kapanıyor ama ama zihinsel öyle bi imkan yok ki bide siz hiç gordunuzmu mislemeyi karanlık küre alan ama ruh vuruşu oyunda 3 krtrdn 2 si alıyor oyunda Şura kalkanindan çok savaşçı kalakni var siz söyleyin sw de savaşçı kalanını çok yoksa Şura kalkanimi daha olan Şura kalkanlarida yarısı olamayandir ki artık sahinlerdr yarı olmayanı almıyorlar bi savaşçı kemeri için malzemeler toplamak okadar kolayca Samanlar için bi okadar zor karabuyu için bence buraya yazacaginiza Karabuyu yerine hilal yerine bu gelen nazar tilsimi gelsin die yazabilirsiniz sonuçta onda hem büyü hem atak yani gene ziinseleri 2 plana atıyorlar bence zihinselerin ruh vuruşu disinadaki becerilerinin artirmalari gerekiyor
  • Okcu karakterine deginmissin fakat okcunun diger skilleri zaten az vuruyor bi at skili bide kivilcim vurusu var ve kivilcim vurusuda 1 dkda anca doluyor ve ayakta kaldigin sure icinde 2. Kivilcimi asla gormedim o kivilcim gelene kadar zaten ben yerde oluyorum diger okcularda bu sekilde.Neden benim ruh vurusum 300 k atiyor ama atesli ok 200 k atiyor benim ruh vurusumuda 200 k atacak sekilde ayarlayin demiyorsunda oyunun basindan beri savasciya ozelik gelmemis daha ozelik istiyorsun? Bu kafayla mi biz karakterleri dengeleme acisindan oyun yonetimine katkida buluncaz?
    DaYı
  • lDaYil.. yazdı:

Okcu karakterine deginmissin fakat okcunun diger skilleri zaten az vuruyor bi at skili bide kivilcim vurusu var ve kivilcim vurusuda 1 dkda anca doluyor ve ayakta kaldigin sure icinde 2. Kivilcimi asla gormedim o kivilcim gelene kadar zaten ben yerde oluyorum diger okcularda bu sekilde.Neden benim ruh vurusum 300 k atiyor ama atesli ok 200 k atiyor benim ruh vurusumuda 200 k atacak sekilde ayarlayin demiyorsunda oyunun basindan beri savasciya ozelik gelmemis daha ozelik istiyorsun? Bu kafayla mi biz karakterleri dengeleme acisindan oyun yonetimine katkida buluncaz?
    Tek derdin ruh vurusumu senin :D Ruh vurusndan baska neyi var zihinselin sölesene guclu beden dersen guclu bedenle savastıgımı bile hatırlamıyorum sagolsun cözmeciler dört yanımızı sarıyor.Ruh vurusu dıyorsunuz ruh vurusu bile 80 savnmaya 2 3k atyor okcunun kıvılcımı 80 oka 20k atıyor at skılı 10k atıyor bumu senin denge anlayısın :D Tuttturmussunuz bi ruh vurusu zihinsel videolarında yuksek damage kmse göremiyor cünkü kostum ve kılıc fıısnede cıftel kılıc savunma getirince vurabilcegimiz max 4 5klarla sınırlı ama okcu vıdeolarında 100k damage atanlar mevcut o yuzden ruh vurusunu bahane ederek zihinsel iyi demeyin.Suan zihinsel ve bedensel karakterleri Metin2'de 2.Sınıf karakterlerdir.Savascılarada kıvılcım gibi savunmayı yok sayıcak bi skil verilsin veya kılıc cıftel savunmasını %50 oranında yok sayıcak bi nesne getirilsin bu oyundaki her türlü dengesizlige kabul olalım.Bu sartlarda bile zihinsel oynamayı beceren sadece 3 4 arkadasımız kalmıs.Zihinselsiz savasa cıkmazsınız ama işinize gelmeyincede etmediginiz laf kalmaz.
  • Okcular neredeyse kule önündeki savaslara tapınak girişten katılacak kıvılcım ve at skiline savunma işlemeyecek her türlü düz atak yapabilecek madem zihinsel en baba çar niye zihinsel oyanayan playerler saman lycan okçu bıcakcı karakterlerine geciş var
    BLACKMAMBA ♥ Crystal

Yürümezsek Hak yolda,Erimezsek Hak yolda,Çürümezsek Hak yolda Gök girsin Kızıl Çıksın!

• Aşağıda bahsettiklerim SAVAŞÇI-KARABÜYÜ karşılaştırılması olup diğer karakterlerle ilgisi YOKTUR.

Arkadaşlar kimsenin savaşlarda 110 büyüyle falan savaştığı yok ha yapılıyormu evet yapılıyor ama karabüyüler 25 taştan+15petten 40 ını siliyor.karabüyüye karşı 70 büyü ile savaşırsın maximum enerjiyle bu biraz daha artabilir.Zaten karabüyüler büyü bozmasalardı vuracakları rakam kostumlerin geldiği zamanlarda kocaman 0 idi.Şu andada karşıdaki karabüyü büyü bozma taşı basmış olmasın(zırhına ve silahına) petede almamış olsun 100 ve üstü büyü yapan tüm karakterlere İKİ TARAFINDA DİĞER EŞYA VE SİMYA VE KATKISI NE OLURSA OLSUN FARKETMEZ 0 VURUR.Deneyip görebilirsiniz.

Ancak diğer taraftan nesnede kostüm her zaman bulunmayabiliyor işlerde burda karışıyor kostümlerden gelen büyüyüde -30 yaparsak savaşçı tarafından var olan büyü savunması -30 daha düşerek 40 oluyor ki yapılan 40 büyü savunmasına karabüyüler gerçekten şu anda bile muazzam damegeler görebiliyorlar.(Sihir lolisi falan filan olmadan..)

Öte yandan HİÇ BİR OYUNCU ŞUANDA KARABÜYÜLERİN VURUŞUNU 0 A İNDİREMEMEKLE BİRLİKTE SAVAŞÇILARIN SINIF FARKETMEKSİZİN(Bedensel-zihinsel) vuruşları silah fişleriyle 90+enerjiden gelen %10 ile %99 kılıç çiftel yapılıp 0 vurdurtulabiliyor.

Şu anda daha iki karakteri tek yönlü kıyasladım.İşin içine skil dolma süreleri toplu ve 1-1 deki durumları item yapma kolaylığı zorluğu,düz vuruşları gibi gibi birsürü kıyas yapabilirim yapmıyacağım işler daha karmaşıklaşacaktır.

ÇÖZÜME GELİRSEK BEN BİR ÇÖZÜM BULAMADIM.GERÇEKTEN SİLAH FİŞİDİR KOSTÜMDÜR BÜYÜ BÜZMADIR OLAYLAR SAÇMASAPAN BİR HAL ALMAYA BAŞLADI.

Karabüyü ve savaşçıların arasındaki karakter dengeleri hakkında yorum yapmadım üstte yazdıklarımı okuyup kendiniz yorum yaparsınız.

Hayırlı günler geçirmeniz dileğiyle...
  • StaR yazdı:

Bi günlük izlenim ve sadece savasarak analiz ettiğim beta serverından bi kac ayrıntıyı yazmak istiyorum.
    Öncelikle düz vuruslardaki delici + kritigin bu oyuna zarar vercegini sölemek isterim.
    Büyü bozma taslarındaki etkinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Aynı sartlarda bizlerde oynuyoruz zihinsel oynayan biri olarak 80 90 savunmaya max 3 4k vurabiliyorsa zihinseller, sura ve saman karakterlerininde aynı savunmaya okadar vurabilmesi gerekmektedir.80-90 buyu savunmasına bi karakterin 10k ve 15 k arası vurabilmesi oyunda büyük bi dengesizlik yaratmaktadır.
    Okcu karakterlerinin kullanmıs oldukları at skili ve kıvılcım vurus becerilerinin ok savunmasına adepte edilmesi gerekmektedir dengeyi saglayabilmek için.
    Bıcakcı karakterlerinin büyü bozma taslarındaki etkiden faydalanamaması gerekiyor 90 büyü savunmasına zehirli bulutun haddinden fazla damage attıgını herkes tarafından bilinmektedir.
    bu güne kadar tüm karakterler için yenilikler geldi fakat Savascı karakterleri için hiç bi zaman oyuna etki edecek bi özellik gelmedi.
    İlk günden beri zihinsel karakteri aynı yolda devam etmektedir bu yüzden diğer karakterlerdeki güc farkını ya ortadan kaldırılması gerekmektedir yada zihinsel ve bedensel karakterlerinede o derece etki edicek bi özellik gelmelidir.
    Anlasılacagı üzere büyü bozma taslarının oyundaki toplulugun %70 80i istememektedir.
    Ayrıca yeni zırhların %15 yarı insan direncinin anlamsız oldugunu büyü savunmasından vazgecilmemesini düsünmekteyim veya büyü savunması ve yarı insan direnci iki efsun birden olmalı yeni zırhlarda.
    Yeni sihların herkes tarafından begenilcegini düsünüyorum.İlerleyen zamanlarda daha iyi analiz edip umarım görüşlerimizi paylasabiliriz.
    Metin2'nin gelecegi için önerilerimize önem verilmeli.Dikkate alınıp hepsi olmasada bi cogunun oyuna adepte edilmesi gerekmektedir.
    Şaman savunmasını yelpaze olarak gördüğünde olayı kavrayacaksın. Yap yelpaze savunması dene bakalım ! Sadece büyüyle bitmiyor :) ama şamanın ne önemi var vurmasın değilmi zihinselin orantısız damagelerinin bi önemi yok

xSaviorAnqeL & xCLeiRea & ALBaSTRu

Liderlik dünya rekoru
  • pyschopath yazdı:

Aşağıda bahsettiklerim SAVAŞÇI-KARABÜYÜ karşılaştırılması olup diğer karakterlerle ilgisi YOKTUR.

Arkadaşlar kimsenin savaşlarda 110 büyüyle falan savaştığı yok ha yapılıyormu evet yapılıyor ama karabüyüler 25 taştan+15petten 40 ını siliyor.karabüyüye karşı 70 büyü ile savaşırsın maximum enerjiyle bu biraz daha artabilir.Zaten karabüyüler büyü bozmasalardı vuracakları rakam kostumlerin geldiği zamanlarda kocaman 0 idi.Şu andada karşıdaki karabüyü büyü bozma taşı basmış olmasın(zırhına ve silahına) petede almamış olsun 100 ve üstü büyü yapan tüm karakterlere İKİ TARAFINDA DİĞER EŞYA VE SİMYA VE KATKISI NE OLURSA OLSUN FARKETMEZ 0 VURUR.Deneyip görebilirsiniz.

Ancak diğer taraftan nesnede kostüm her zaman bulunmayabiliyor işlerde burda karışıyor kostümlerden gelen büyüyüde -30 yaparsak savaşçı tarafından var olan büyü savunması -30 daha düşerek 40 oluyor ki yapılan 40 büyü savunmasına karabüyüler gerçekten şu anda bile muazzam damegeler görebiliyorlar.(Sihir lolisi falan filan olmadan..)

Öte yandan HİÇ BİR OYUNCU ŞUANDA KARABÜYÜLERİN VURUŞUNU 0 A İNDİREMEMEKLE BİRLİKTE SAVAŞÇILARIN SINIF FARKETMEKSİZİN(Bedensel-zihinsel) vuruşları silah fişleriyle 90+enerjiden gelen %10 ile %99 kılıç çiftel yapılıp 0 vurdurtulabiliyor.

Şu anda daha iki karakteri tek yönlü kıyasladım.İşin içine skil dolma süreleri toplu ve 1-1 deki durumları item yapma kolaylığı zorluğu,düz vuruşları gibi gibi birsürü kıyas yapabilirim yapmıyacağım işler daha karmaşıklaşacaktır.

ÇÖZÜME GELİRSEK BEN BİR ÇÖZÜM BULAMADIM.GERÇEKTEN SİLAH FİŞİDİR KOSTÜMDÜR BÜYÜ BÜZMADIR OLAYLAR SAÇMASAPAN BİR HAL ALMAYA BAŞLADI.
    Karabüyü ve savaşçıların arasındaki karakter dengeleri hakkında yorum yapmadım üstte yazdıklarımı okuyup kendiniz yorum yaparsınız.
    Hayırlı günler geçirmeniz dileğiyle...
    Senin Taktığın veya Başkasının Taktığından Bana Ne Arkadaşım ? Sen 50 Büyü tak Senin sorunun,100 Büyü tak Senin sorunun.

2 Karakteri Karşılaştırırken Senin Taktığın savunmayı Baz Almıyoruz.
    2 Karaktere De karşı TAKILABİLECEK MAXİMUM savunmayı BAZ ALIYORUZ.
    Şimdi sen diyorsun savaşlarda kimse 110 takmıyor,Peki sana sorum Kaç kişi 90 Kılıç 90 Çift İle geziyor ?
    Suralara demişsin ki 70 Büyü takıyorum Ona bakarsan Ben de 51 Kılıç 50 Çift ,Titan Kalkanı takıorum.
    Senin veya benim taktıklarım üzerinden Karakterler Arasında Kıyaslama Yapamazsın...

Diğer yazdıkların çok dağınık,nerde ne demek istemişsin tam anlamadım. Kostüm ,Enerji falan bir sürü laf çevirmişsin.
    Kostüm gelmeyince -30 büyü diyorsun.Kostüm gelmeyince -15 Kılıç Çift oluyor.Hatta Silah Fişini de katarsan -30.
    Yani 110 büyü den 30 kostümü düş.80 Büyü yapılabiliyor ,60 Kılıç yapılıyor normal zamanlarda da ? Fark gene açık.Yine Büyü çarlarına fazla savunma yapılıyor. Enerji tüm savunmalara ve saldırılara yarar.Sadece Kılıç sav mı arttırıyor Enerji :D 110 büyüyü enerjiyle 121 yapıyorsun o zaman sen 99 yapmışsın madem.

Sen Merak etme Üst Mesajlarımda 9 Tane Madde ile KARABÜYÜ ve GÜÇ Çarlarını Ben Kıyasladım.İstersen Bir Oku,Karakterler Arasında Nasıl Bir Fark varmış Gör :D

İşinize geldiği gibi değil,Herşeyi olduğu gibi aktarın ki Kimse yanılmasın...

Bu gün Savaşlardaki çarların 100 de kaçı Karabüyü ? Ve neden Az Karabüyü ? Kendine Aç ve Sor bakayım ? Düşün bu sorumu ?
    Aslında bir ton Karabüyü var kasılmış,görevleri yapılmış.Niye çok az var savaşlarda ? Niye hiç birine girilip savaşılmıyor ?

Savaşçı,Kurt...Şimdilerde Karabüyü

• Arkadaşım madem çok istiyorsun büyübozma olsun tamam devam etsin kaldırsınlar taşları efsun olarak versinler. Hadi buyrun göreyim sizi sende getir o efsunu. Hatta silahına efsun olarak versinler yarı ile getir oyna göreyim bende seni. İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz boş muhabbet yapmayın bakalım kaçınız getircek hepsini bi. Bi rinden birine açık verirsin ya savunmanda ya atağında.Biz burada ençok yapılan savunmayı bahsediyoruz hangi karaktere öncelikli savunma yapıyon. Bazı kafası uçmuş arkadaşlarda yok çan savunması diz vs vs demiş ARKADAŞIM BANA AÇIKLA SEN SAVAŞÇIYA TEK TİP SAVUNMA YAPIP ÖNLEM ALIYORKEN BEN SANA NEDEN 3 TİP SAVUNMA YAPMAK ZORUNDAYIM.BEN NEDEN ÇOK PARA HARCAMAK DURUMUNDA KALIYORUM EŞİTLİK NEREDE BİLİYORMUSUNUZ YUKARIDA YAZDIĞIM ŞEYİ GETİR O EFSUNU SİLAHINA KALICI OLSUN SADECE BÜYÜ VURUYORSAN LAKİN DÜZ VURUŞTA VURDURACAKSA SANA Bİ ANLAMI YOK KARABÜYÜLERDE DÜZ ATAK YAPSIN OZAMAN. Nasıl 12 güç yarı zhinsele yarıyorsa sanada 15 25 büyü gelsin yarıyla getir ver emeğini. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ver emeğini yap sesim çıkmaz fakat sen 500 k lık 2 adet taş ile herşeyi çözeceksen nerede eşitlik adelet. Dedikleri gibi bizede versinler 25 ile 50 kılıç çift el silme taşı 500 k dan bizde alıp takalım eşitlik olsun nasıl güzel olur dimi.KARABÜYÜLERİ AYRI TUTUYORUM onları bu konudan uzak görüyom.
    Saygılarımla.
    SavasBeyi
  • AVReGeNC yazdı:

Büyü Çarlarına Yapılan Adaletsizlikleri yazayım şimdi buraya,Büyü Bozma Taşlarının Ne Kadar Anlamlı olduğunu Hala anlamıyorsanız Pes diyorum :D

1.) Oyunda 110 Büyü savunma yapılabiliyor.90 kılıç veya Çift el yapılabiliyor.Eminim oyuncuların 100 de 95'inde Savunmalı fiş yok.75 Kılıç veya çift el yapılabiliyor.Bir tarafta 110 sav bir tarafta 75 sav.Adaletsizlik 1.
    2.)Nesne Markette Hilal Güç çarlarına % 30 saldırı gücü verir,Büyü çarları havasını alır.Adaletsizlik 2.
    3.)Madalya gelir ,5m lik sandıktan çıkar % 30 saldırı gücü verir,Büyü çarları havasını alır.Adaletsizlik 3.
    4.)Nesne marketten indirdiğin Hilal ,Madalya ile yan yana takılır % 60 Saldırı gücüne yükselir,Büyü çarları Havasını alır.Adaletsizlik 4.
    5.)Nesne marketten 200 Saldırı değeri kemiği çıkarılır,Güç çarlarına hem skil hem düz vuruş artışı olur ,Büyü çarlarına sadece düz vuruş artışı olur skillerinde hava alır.Adaletsizlik 5.
    6.) Güç çarları 120 Saldırı değeri veren Mavi şebnem içer,Düz vuruşu ve skili yükselir,Büyü çarları sadece düz vuruş artışı olur,skillerinde hava alır.Adaletsizlik 6.
    7.) Güç çarları Zırhlarına +50 Saldırı değeri alır,Hem skil hem düz vuruş artırır,Büyü çarları sadece düz vuruş artışı olur,skillerinde hava gazı alır.Adaletsizlik 7.
    8.) Güç çarları Gruptan Liderlik P olduğunda yanlış hatırlamıyorsam +81 saldırı değeri alır hem skil hem düz vuruş artar,Büyü çarları skillerinde yine hava gazı alır.Adaletsizlik 8.
    9.) Yakut simyada kusursuzunda +360 saldırı değeri alır,Güç çarları hem skil hem düz vuruş alır,Büyü çarları garibim skillerinde yine hava gazı alır. Adaletsizlik 9,Daha yazmamı ister misiniz ? Devam etmeme gerek var mı ?

Daha çok sıralarım buraya Büyü çarları ile Güç çarları arasındaki Adaletsizlikleri.Fakat konunuzu dağıtmak istemiyorum.
    Büyü bozma Taşları kaldırılsın sizi destekliyorum.Fakat İlk önce Yukarıdaki Adaletsizlikler Lütfen Eşitlensin.
    Madem EŞİTLİK'ten bahsediyoruz.Bu saydıklarım bir zahmet dengelensin,ben Büyü bozma taşlarına razıyım :D
    Diyecekesiniz ki ne kadar saçma yazmışsın... Sizlerin de bozma taşlarına itirazınız bu denli saçma geliyor işte bana :D
    Şamanların bozma oranları biraz fazla buna katılıyorum fakat hiç birimiz ciddiye alıp savunma yapmadığımzdan kaynaklı bu bence...
    Eğer benimde karakterime savunmama %30 40 bonus ekleyen karanlık koruma gibi bir skil gelirse bu bu saydıgın saldırı eksikliklerini bende çekerim :) kara büyü sura karakteri yıllardır savaşlarda tank görevi gören damage az yiyen topluda az damage atan - ki büyü bozma ile birlikte az damage atma derdi kalmadı- bir karakterdir. diyorsan ki benim karakterim %30 %40 damage az yesin hemde %30 %40 daha fazla vursun.. işte senin dedigin dengesizlik sizin gibilerin böyle düşünmesinden geliyor.