Dengeyi sağlamak için.

• YENİ

Herkez işine geldiği gibi sallıyo.
      Dengeleme yapılcaksa boş çarlarla mat simyalı karakterlerle değil en az ful mükemmelli simyalalı iç itemi zırhı ws herşeyi tam karakterler üzerinden konuşulmalıdır.
      Burda elit çar sahipleride yorumlar yapıyor görüyoruz size şunu soracam: diyelim kule önündesiniz savaşıyosunuz hangi karakterlerden çekinirsiniz, ztn hepinizde minimum 60 kılıç çift var bendede var ve karşdan bi 120 bedensel geliyo umrunuzda olurmu olmaz ztn size ne vurabilir dimiOnu indirdik baktık 120 büyülü geliyo ful adam gelsin nabacaki 60 kılıç titan beceri savunmaları ws ataca en fazla 3-4 k parmak dimi umrunuzdamı değil. Geçtik karabüyüye oyunda sürekli kostüm başlık var artık. Ztn sürekli savaşan adamlar kostüm sandığını depoluyo kostümsüz kalmıyo bende alıyom bikaç kendi çapımda. İç itemi tam 15-10, zırhını ws yapmış bide 15 büyü yapmış kostüm başlığına şebnemide bastttımmı 95 büyü artı beceri karakter savunmaları. Karabüyünün kralıda gelse sana atıca 4 k küre. (Bende 120 karabüyü oyuncusuyum) ama karşına ful bi lycan zihinsel ninja şanan dikildimmi elmiz ayağımız karışır çünkü illa eksiğimiz vardır.
      Ben bi karabüyü oyuncusuyum millet metne 10 k vururken ben çarımı 3 k
      3k vurarak 120 kastım. Aylar sürdü. Şimdi bakıyorum bu çar çok zor kasılıyo, event yapamıyo metin bos kesemiyo ee şuan mevcut şarttlarda savaşamıyoda. Nabıcaz biz bu çarlarla 90 100 lvl zırhından başka büyü savunması olmayan ezik adamlara 20 k atıp kendimiZimi tatmin etçez.
      Diycem şuki önce büyülü silah bedensel ve karabüyü birazdaha oyuna sokulmalıdır. Herkesin fikrinede satgı duyarım iyi forumlar.
    • YENİ

valla çözme işi zehir gibi lvl gibi sınır gelsin ölüp kalktıgımda keskinlik gibi hava kılıcını yakayım ilk işim zihinselimi bedensele cevirmek olur bence tespitleriniz cok yanlış devir düz vurus yapabilen carların deviri 60 kılıclı savunması olan bir cara iyi dizilmiş bir bedensel yada büyülü kılıc ince ince kıyar
      BLACKMAMBA ♥ Crystal

Yürümezsek Hak yolda,Erimezsek Hak yolda,Çürümezsek Hak yolda Gök girsin Kızıl Çıksın!

• YENİ

Hokkabaz yazdı:

@DS1 Peki Hava kılıcı keskinlik veya kırmızı kurt ruhu gibi açılıp sönmesi gerekir demişsiniz.Peki karanlık koruma ? Karanlık korumanın aynısı olması gerekir.Suralar korumasız pasif kalan karekter zaten.
      Bedensel karakter şu an oyunun en pasif 2 karakteri büyücü ile karabüyü şu an bedenselden kat kat üstün.Bedenselde hava olmayınca bir hiçsiniz.Ama karabüyü koruma çözülse bile verdiği hasardan bir şey kaybetmez.Keza siz zihinseldiniz sizin gb gitse daha ruhun vurduğu hasardan kaybetmezsiniz.Ama bedensel öyle değil oyunun en pasif karakteri zaten karabüyü ile kıyaslamak doğru değil.

Ki betada dediklerine göre çözmeye lvle bağlı olarak çözme olasılığı düşürülmüş 18 yada 75 karakterler 90 120 oyuncuları çözemeyecek sanırım.Karabüyü nefes alacaktır.

Lycan ile kıyaslayalım bedenseli bakın lycan hem kanama hem sersem hemde %20 skil krtiği var ve buna rağmen kırmızı kurt ruhu 2 saniye gibi gösterişten ibaret bir soğuma süresi var.Ve lycanın damageleri bedenselden çok daha iyi durumda her anlamda iyi durumda.Lycan gibi karakterin 2 saniyede doluyorsa pasif kalan bedenselin dolması suç mu? %20 skil krtiği hiç hafife alınamaz biz oyunda %100 krtik yapınca skiller her zaman krtik gelmiyor yine çok zor geliyor oran oldukça düşük.Ama lycan böyle değil adamların skillerinin krtiği var.

Ve yine bedenselin öfkesi son 5 senedir hiç bir işe yaramıyor.Saldırı hızı limiti 180 etraf yeşil pottan geçilmiyor herkes çok rahat ulaşıyor bu değerlere beta bilezikler falan yüksek saldırı hızı veriyor.Bedensel 1 skil eksik durumda mesela şu an.Keza suralaların şamanların 6.skilleri yada atak diyebileceğimiz skiller 60 saniyede dolmuyor.Bedensellerin ninjaların 60 saniyede doluyor.

İnanın hava kılıcının soğuması düşse yine bir baltaya sap olmaz topluda skil konuşuyor bunu herkes biliyor.Bedenselde de damage yok.

Ve topluda bedensel oynayan yok bunu kimse inkar edemez büyücülerde çözücülük yapıyor sadece.Oyuna kazandırmak için bu şart.

AVReGeNC yazdı:

Matematik olmadan Bir çarın vuracağı Damageyi nasıl Programlayabilirsin,Aklın alıyor mu senin, yapmayın abi :D
      Programlamada kullanabilecek Matematiksel Kodlama bellidir.Bunun dışında Rastgele damage yoktur.Herşeyi Bir Algoritma düzenine göre kodlarsın.O düzen de Matematiksel işlemler içerir.Her birisi bu işlemlerden çıkarak senin vuracağın damageyi program ,oyun sana oluşturur ve yansıtır...
      Tüm savunma ,Tüm Saldırı Hesaplamaları Boş çara vuruşun üzerinden hesap et.Daha iyi kavrarsın...

Bak sana küçük bir örnek vereyim:
      Rakibinde atıyorum 75 Kılıç var,Kalkan,Simya Ivır Zıvır. Geçtin ona 2k damage atıyorsun ruh.
      Ardından bir bakmışsın ki,10 Yarılı Kaskını takmamışsın. Kaskını taktın bir baktın damage 2.3k olmuş. Eeee Hani 10 Yarının Etkisi bu kadarcık mı ? Dersin içinden.

Eğer Rakibin 75 kılıç değil de 30 Kılıç ,Kalkan ,Simya Ivır Zıvır taksın.Geçtin ona 20k ruh atıyorsun.Yine Farkettin Kostüm saçını takmamışsın 10 Yarılı saçı taktın bir de baktın ki 20k Ruh 22k'ya çıkmış.Vooov, 10 yarılı kask Amma da fark ettirdi be dersin.

Sana göre şimdi diyeceksin ki Bu nasıl Matematik ? Birinde 0.3 diğerinde 2k artıyor.

Bu tamamen % hesaplamaları ile ilgili arkadaşım.Geçip burada kafanızı şişirmek istemiyorum.Fakat Tamamen Mantıksal ve Yüzde Hesaplamaları ile çok basit kavranılacak bir durum aslında :D Yani Oyun kafasına göre değil,Büyük sayıların % si büyük işler, Küçük sayıların % si de küçük işler o yüzden 2k dan 2,3k ya 20k dan 22k ya farklı artış oranları olur. Umarım birazcık Anlatabilmişimdir :D Tabi işin aslı bu şekilde çalışmıyor da ,Kavrayabileceğiniz şekilde böyle aktardım :D
      Dediğinizi anlıyorum ama ben hala blackmamba gibi düşüncelerimi savunuyorum.Oyunun algoritması farklı işliyor.

Şu video size örnek olsun.Ve bu oyun türk değil diye savunmaya geçmeyin. oradaki genç adam birebir her şeyiyle aynı diyor yine inanmamakta özgürsünüz.Ama bu genç adam Tr damage rekoruna trdeki itemleri takarak pet kuşak porki gibi vs şeyler ulaşamadı bile bir kaç şeyden ötürü.

Ama ben adım soyadım kadar eminim bu videodaki denilen TR ile 1/1 aynı efsun oranları.

Yine inanmayacak olursanız % 50 yarı insan takarak bir de 0 yarı insan takarak deneyebilirisiniz.

7 8 yıllık oyuncuyum ara versemde elit karakterim falan yok ama oyun nasıl işliyor kestirebiliyorum.

1. dakikadan sonra izlesenizde olur.
    • YENİ

BLACKMAMBA yazdı:

valla çözme işi zehir gibi lvl gibi sınır gelsin ölüp kalktıgımda keskinlik gibi hava kılıcını yakayım ilk işim zihinselimi bedensele cevirmek olur bence tespitleriniz cok yanlış devir düz vurus yapabilen carların deviri 60 kılıclı savunması olan bir cara iyi dizilmiş bir bedensel yada büyülü kılıc ince ince kıyar
      1. İşte dediğin gibi işimiz var sayım yapar eder kıyar biçer :D Ama olmuyo işte usta kıyamıyo. İmkanı olan bi oyuncusun yap bi büyülüde çık şy kule önünü bi kıy millet çar görsün :thumbup: Sen bi adamın peşinee düz vuruş yapana kadar kaçtane skil iniyo kafana görürsün. Senin dediğin ancak teketek ws de olur kule önünde toplu sa vaşta sadece çöp çarlar. Çözme işi düzelirse karabüyü adam kesemesede kolay yatmaz ama şuan oda çöp
    • YENİ

coma bu mesajımı okurmu bilmiyorum ama bence en önemli sorunlardan biri 180 saldırı hızı sınırıdır.. bedensellerin bir skilini çöp eden bu sınır inanılır gibi deil.. coma umarım bu akıl mantık dışı durumu şirkete bildirip ki bildiklerine eminim ama yinede hatırlatırsınız.. bu düzeltilmeden damage şöyle olmuş vs falanı filanı böyle indirdim şu değişti bu değişti demek fuzuli geliyor bana
    • YENİ

siz ne derseniz deyin
      ben sabit savunma
      90 kılıç 90 çiftel 75 bıçak 75 pençe 40 ok var
      simyam savaş lycan şaman savunma kusursuz
      zırhım +9 115 zırhı
      +9 okyanus +9 titan

itemlerim ful 10 yarı 15 büyü olarak söylüyorum.

simyalar kusursuzsuz 5/5

şimdi bir şaman bu karaktere ne vurabilir bi söyleyin karakter zihinsel.

iyileştirmeci 17 k skil atıp 4 k düz geçiriyor
      kurt nefes hariç düz 4 k vurup ismini hatırlamıyorum bir skille 8-9 k vuruyor
      ninja zehirli bulutla 12 k vuruyor

bide üstüne beceri savunması olduğu halde yediği damageler bunlar hala şaman oynayanlar çene yapıyor ninja oynayanlar çene yapıyor
      ninjanın can alıcı skili nedir kamuya girer sui ile koyar damagesi suikast yüzdesine göre yüksek vurur zehirli bulutla tek atmaz
      zihinselin ruh vuruşudur
      bedensel in skil avantajı hiç yoktur düz ayakta kalırsa amenna yoksa çöp
      büyülü silah absordesi varsa topluda ayakta durur yoksa ezilir kalır.
      karabüyü zaten büyü savunmalar bi tek ona işlediği için kimsenin artık tercihi bile değil.
      okcular zaten kendi skili vurmasa atda skili 6. skili pert ediyor milleti savunma işlemiyor.
      kritikçi şaman 50 kritiği olsada nerde ise 10 vuruştan 8 i kritik ile düz vuruyor büyü savunmasıda iyileştirmeciye göre az bi oranla onada işlemiyor düz vuruşları çok
      yani gerçek adalet i burda arayın

şimdiye kadar karabüyü bedensel zihinsel ninja ve kimse oynamıyorken şaman oynamış biri olarak söylüyorum bunları.
      eskiden şaman düz vuruş olayı normal di büyü savunması varsa karşıda skilleri de normaldi ama herkese zor geldiği için tercih sebebi değildi. o zamanlar tek avantajı savunma olmamasıydı ve benim tercihimdir kasması zordu şimdiki gibi kolay değil..

oyunun dengesini simyalar bozdu arkadaşlar lycan ve büyü bozmaların gelmesi ile de bütün karakterlerin içine ettiler.

bunun 2018 ile hayata geçirecekler oda bölüm bölüm tek seferde düzeltemeyeceklerini açıkça ifade ettiler. biraz oynama yapacaklar millet isyan edecek biraz daha oynama yapacaklar isyan devam edecek böyle böyle gidecek webzen de kesip atacak bir yerden sonra. ki bu dengeler değişince işin pve yönüde değişecek onuda açıkça belirttiler oynadığınız karaktere göre değil adaletli bir şekilde yorum yapın bi zahmet.
    • YENİ

yalan konuşuyorsun bu kadar savunmaya şaman bu kadar vuruyor diye ispatlamanı istiyorum senden gel full + ful çarım ben simyam ful saldırım ful yarım zekam full kemik taktığım halde vuramıyorum o savunmaya o damageyi niye topluluğu yanlış bilgilendiriyorsun niye arkadaş ben ozaman 5k skil attığım adamlarda kaç savunma var fulll+ ful çarla 5 k vurduğum adam ne taktı arkadaş 200 savunmamı taktı bu adam burdaki yorumların tamamına yakını algı operasyonu kendi gibi düşünen kişilerin post kasması sonucu hakkı haykıramıyoruz.

Şimdi diyeceksinizki bu kadar adam yalanmı konuşuyor çoğu kişi böyle diyor diyebilirsiniz bende çoğunluğun ölçü olmadığını hakkaniyet ğlçüsünün çoğunluk olmadığını size şöyle örnekleyim. Madem çoğunluk hakkın ölçüsü neden dünyanın 4/3 müslüman değil ? demekki çokluk hakkın ölçüsü değilmiş
    • YENİ

Safirinde savaşçı büyü lolipopu + full item ise öyle bir vurur ki o damageyi :D

Adamda büyü varsa ona yarı var adamda titan okyanus varsa o adamda safir küpe + 100 lük kask var o adamda şebnem varsa mong varsa öbüründe %62 büyü bozma var ve bu öyle birşey ki bizzat deneme fırsatım oldu tam öyle itemlerle adam gibi bir çarla olmasada 10k vuran bi şamana 20 büyü takmama rağmen bir azalma olmadı şöyle düşünün 90 kılıcınız var ve büyü bozmayı buna oranlarsak o 90 kılıç 30 seviyelerine çekiliyor ama büyü bozma buna değil bilindiği üzere büyüye yansıyor burda demek istediğim şey

1Lv çara 62 büyü koyun 1 lv çara 60 kılıç koyun + bide 1 lv çara 0 kılıç 0 büyü koyun zihinsel vururken 60 savunmada damagesi azalıcaktır fakat şamanda azalma olmayacak bu yüzdende herkes 110 büyü yapılıyor falan diyor ama o 110 büyünün 60 ı diyelim siliniyor yani ben 110 büyüyle savaşıyorum diyen kişi aslında 50 büyüyle savaşmakta nasıl 50 kılıçla elit karakterlerin arasına girerseniz tek yersiniz burda da aynı mantık işliyor fakat 90 kılıçla bir zihinsel gelsin 200-300 arası vuruş yapacaktır.

Yani bir yerde 50 büyü bir yerde 90 kılıç sınır olarak yapılabiliyor büyü bozmaları katmıyorum işe asıl dengede bu 90 kılıca zihinsel vuramazken 50 büyüyü bir şaman yakalarsa affetmiyor bizde bu konuyla ilgili sıkıntımızı paylaşıyoruz zihinsel tamamen sembol bu konunun başlığı diye öyle bir örnek verdim.
      Herşeyin bir başlangıcı ve sonu vardır , sanırım sondayız :dash: