Korsan sunucu ve yayıncılarına inen derindarbe

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Korsan sunucu ve yayıncılarına inen derindarbe

Arkadaşlar açıklamayı okudunuz ne düşünüyorsunuz ?
      Ben çok gecikmiş ve yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Keşke önceden haber verilseydi de banlanan şahısın diğer yayıncılar gibi sponsorluklarını ve videolarını kaldırma imkanı olsaydı.
      Youtube'da fazlaca zaman geçiren birisiyim.Çoğu yayıncıyıda takip ederim. Tüm yayıncılar hileden,won satım/alım yapan oyunculardan bu kadar şikayetci iken onların reklamını yapması zaten çok abest idi. Az önce girdim youtube'a "Metin2'yi bırakıyorum" , "Son Video", "Sizde Bırakın" gibi başlıklar altında onlarca video,canlı akış yüklenmiş açıkcası gülmekten kendimi alıkoyamadım birde bu videoların altına destek yorumları geliyor onlar daha komik. "Bir bir aileyiz.Hepinizi seviyorum.Sizin için uğraşıyorum" diyerek sürekli takipçi toplayan insanların sponsorluklarını daraltınca oyunu bırakması ne kadar komik. Ben bundan oyunu sadece para için oynadığın kanısını çıkartırım.Bu arada hani ailen hani sevdiğin takipçilerin insan sevdiklerini bu kadar kolay bırakır mı ? cidden youtube'da temizlenmesi gereken çok kişi varmış.
      Tebrikler :thumbup: :thumbup:

• CoMamız keşke 4 - 5 yıl önceden bunu yapmış olsaydı da daha canlı bir oyun olsaydı diyorum neyse geç olsun güç olmasın :thumbsup: Bana göre kendini yayıncı gören insanlar evet bir yerlerden para kazanmak için yapıyorlar bu işi ama paranın nerden geldiğini çok da önemsemiyorlar. Gördüğünüz çoğu kişi hileli oyuncu gördüğünde küfür eder veya spam botlarına hergün lanet eder ama bu arkadaşlar ben sponsorluğumu paramı aldıkdan sonra bu şeyler beni ilgilendirmez veya ben bunlarla ilgilenmiyorum diye hem başkalarını hem kendilerini kandırıyorlar. Sen bu oyunda hile ve yang satışı yapan sitelerin reklamını yapıyorsan bunları destekliyor ve oyun dışı ticarete çevirilmesine yardım ediyorsun demektir. Görüyoruz Facebook sayfalarını; Oyunda bulamadığımız itemleri belki buluruz ümidi ile girdiğimiz sayfalar da önüne gelen Won satışı yapıyor (genel oyuncu kitlesi) 3 - 5 kuruş için ve bu işi ticarete çevirip daha çok paralar kazanıyorlar, demek ki bu adamlar işsiz ve işe yaramaz adamlar ki bir baltaya sap olamayıp oyun üzerinden para kazanmaya çalışıyorlar.
      Bu sitelere destek verenlerde, 1 ay açık kalıp kapanan PvP serverlerin reklamını yaparak izleyicileri umrunda olmadan parasına bakanlarda, oyunu ticarete çevirip elinde ki 5 - 10w parayı bile satanlarda (bu kadar fakir heralde :whistling: ), en önemlisi hileyi alıp bunu ticarete çeviren ve bu yang satıcılarından yang alımı yapanlar umarım sonsuza değin Metin2 'den uzaklaştılır. :beer:

Weakness of attitude becomes weakness of character.
    • kararı destekliyorum.
      Düşünüyorum şimdi ben normal bir TR oyuncusu olarak izlediğim yayın ve videolarda pvp tanıtımı görmek istemiyorum ki zaten yetkililer defalarca pvp'lerin tr'ye zarar verdiğini belirtti.
      ikinci olarak yang hesap satan vs sitelerin sponsorluğunu alanlara yorumlarda defalarca başınız derde girer dikkat edin dediler ama yayıncılar dinlemedi tr oyuncusu olarak bu siteler benim emeğime zarar veriyosa videolarda yayınlarda görmek istememem doğal değil mi?

Ee peki neden bu kadar yaygara kopuyo youtube'da? Çünkü arkadaşım bu oyunun ekmeğini artık yiyemeyecekler de ondan. Bunlar hani zevkine yapıyoruz falan diyo ya hani yalan kardeşim hepsi yalan tepkilere bak gör.

Akan derenin suyunu kesiyo şimdi metin2. Çok da güzel yapıyo hatta geç kalınmış bir karar. Bu karar normal bir oyuncuyu hiç mi hiç etkilemez hatta işine gelir.
    • Idarkline wrote:

O zaman belirttiğiniz tarihten önce ki süre içerisinde (bu sebeple) kapattığınız hesapları açmanız gerekiyor ??
      Bu uyarı yayıncılar için yapıldı iyi hoş. Ya yapılmadan kapatılanlar ?
      Komik :thumbdown:
      Hayır! bahsettiginiz karakterin Wey karakteri oldugunu dusunuyorum. Bu karakter sponsorluktan dolayı kapanmadı. O hesap M2bob, çalıntı ep satısı, hile, illegal yang satısı yapan sitenin reklamı yapmaktan, tanıtımdan, siteye ait goruntuler paylasarak tesvik etmekten dolayı bizzat merkez tarafından cezalandırıldı. Her nasılsa bu karakterin sahibi konuyu bir sekilde sponsorluga baglamayı basarıyor yada öyle zannediyor. Onlara da yeterince izah ettim. O kadar cok bagırıp cagrıldı ki artık bu işlemin tüm yayıncılar için yapılmasına karar verildi. Her neyse bu konuyu burada kapatıyorum. Kişiye ozel konular forumda tartısmaya acık degildir. Sadece farkı anlamınız icin bilgi verdim.

2. husus; 1 mayıs tarihini ben koydum. Hic bir yayıncı bilmiyor ama, cuma günü itibariyle bu durumda olan tüm yayıncıların hesaplarının kapatılması talimatı verildi bana. Bu yayıncılar cuma aksamı bu nasıl kural diye yayın acmaktan cok, hesaplarımız neden kapatıldı diye yayın acmıs olacaklardı bunu bilmiyorlar. Onlar bilmiyor ama ben cumartesiden salıya kadar Gameforge'de tatil olmasını kullanarak bu hesapların hic birine işlem yaptırmadım. Eger yapmıs olsaydım izleyici sayısına bakmaksızın bahsettigimiz sartları tasıyan tüm yayıncılar cuma günü banlanmıs olacaklardı. Onlara sorsan derindarbe'nin arkalarında olmadıgını soylerler. Umarım düsünürsünüz. Onlara bu uyarıyla bir secim ve kendilerini check etme sansı vermis olmak istedim. Belki bu esnekligi gosterdigim icin amirlerimden kınama bile alabilirim. Alman firmalarıyla iş ve ticaret yapanlar cok iyi bilirler ki, onlar kanunlar ve kurallar konusunda hic esnek degildirler. Hersey sizin kafanızda sekillendirdiginiz ve zannettiginiz gibi gelişmiyor ve dünya etrafınızda dönmüyor ne yazık ki. Bu farkındalıga ulasanlara zaten yetişkin deniyor.
      • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
      • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
      SOSYAL MEDYA
      SOSYAL MEDYADA BASKA HESABIM BULUNMUYOR! VAR OLAN HESAPLAR FAKE'TİR
    • Bug kullanan, P-Server ve yang sitelerinin reklamını yapan ve bunlara rağmen mağduriyet edebiyatı yapabilen bir kitleye karşı bu kadar hoşgörü doğru değil. CoMa'nın her seferinde(iyi niyet göstergesi olduğunu biliyorum) alttan almasını desteklemiyorum. Oyunun bu tarz konulardaki kuralları sert ve kesin bir şekilde uygulanmalıdır.
    • Çok yerinde bir karar olmuş, yayın açıp yüzlerce binlerce kişiyi Pvp sunuculara yönlendirecekler ceplerini oradan dolduracaklar, sonra yayınlarda svlerin boşalmasında payları olmadığını savunacaklar. Hadi oradan.. Benim gözümde hile kullanıp milletin emeğine gasp eden ile, pvp sunucu reklamı yapıp oyuncu kaçıran youtuber aynı potadadır. İkisi de oyuna bir şekilde zarar veriyor ve bundan geri durmuyor. Çok geç lakin yerinde bir karar.

Display Spoiler
      Unutmayalım ki, bu bir oyun !! ve oyunu oyun gibi oynadığınız an zevk almaya başlayacaksınız.. ;)
    • Geç kalınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. Karar kesinlikle doğrudur. 3 -5 yayıncı oyunu bırakacaksa bıraksın. Eminim ki oyunda hile kullanımı, yang satıcılığı oranı düşecektir. Hergün reklam yapıyorlardı bilmem şu pvp yi oynayın. Kendilerine sormak istiyorum siz o pvpleri para almadan oynuyor muydunuz? Milleti sürekli teşvik ediyordunuz gelin beraber oynayalım diye. İzlediğim birçok videoda adamlar hilecilerden, Spam botlarından şikayetçi ama bunların reklamlarını yapmaktan geri çekinmiyorlar. Şaka bunlar şaka :)
    • 20-30k aboneli 3-5 tane yayıncı var zaten videoları izleyende yok ölmeye terkedilmiş bir oyun. onları da rahat bırakın bi zahmet. hayatımda duymadım oyun şirketinin yayıncının içeriğini beğenmeyip telif yolladığını. öyle birşey olsa ea yayıncısı kalmazdı. her fifa videosunda illegal coin satış sitesi reklamları, paket açma videolarında ea'ye sövmeler vs.
    • @DeRiNDaRBe Bu kararın yanı sıra o reklamı yapılan siteleri engelleme durumunuz yok mu ? Madem bu insanlar kaçak bir şekilde ep alabiliyorlar . Bu sitelerden ep alanlara da cezai işlem uygulayın . Uygulayın ki bu sitelerden kimse ep alamasın . ( Yasal sponsoru olduğunuz sitelere verilen kodlar bellidir sonuçta ) . Gene ek olarak bu sitelerde satışı yapılan itemlerin resimlerini yükleyenlerde var . Örnek olarak Anadolu da +9 anka yayım satılıktır efsunu şu şu şu olsun resmini koyuyor . Bu yayın kimde olduğunu sisteminizden rahat bir şekilde bulabilirsiniz . Hesabını kapattığınız bir yayıncı için siz söylemiştiniz eşyayı satman önemli değil satmaya kalkıştığın da dahi o hesabı kapatma yetkimiz var diye . Bu şekilde resmini gördüğünüz itemlerin bulunduğu hesabı da kapatın . Madem bu şekilde işlemler yapılacak Ağacı dalından budamak bir şey farkettirmez , kökünden sökün ki bir daha bu gibi kişilerle uğraşmayalım .
    • DeRiNDaRBe wrote:

Idarkline wrote:

O zaman belirttiğiniz tarihten önce ki süre içerisinde (bu sebeple) kapattığınız hesapları açmanız gerekiyor ??
      Bu uyarı yayıncılar için yapıldı iyi hoş. Ya yapılmadan kapatılanlar ?
      Komik :thumbdown:
      Hayır! bahsettiginiz karakterin Wey karakteri oldugunu dusunuyorum. Bu karakter sponsorluktan dolayı kapanmadı. O hesap M2bob, çalıntı ep satısı, hile, illegal yang satısı yapan sitenin reklamı yapmaktan, tanıtımdan, siteye ait goruntuler paylasarak tesvik etmekten dolayı bizzat merkez tarafından cezalandırıldı. Her nasılsa bu karakterin sahibi konuyu bir sekilde sponsorluga baglamayı basarıyor yada öyle zannediyor. Onlara da yeterince izah ettim. O kadar cok bagırıp cagrıldı ki artık bu işlemin tüm yayıncılar için yapılmasına karar verildi. Her neyse bu konuyu burada kapatıyorum. Kişiye ozel konular forumda tartısmaya acık degildir. Sadece farkı anlamınız icin bilgi verdim.

2. husus; 1 mayıs tarihini ben koydum. Hic bir yayıncı bilmiyor ama, cuma günü itibariyle bu durumda olan tüm yayıncıların hesaplarının kapatılması talimatı verildi bana. Bu yayıncılar cuma aksamı bu nasıl kural diye yayın acmaktan cok, hesaplarımız neden kapatıldı diye yayın acmıs olacaklardı bunu bilmiyorlar. Onlar bilmiyor ama ben cumartesiden salıya kadar Gameforge'de tatil olmasını kullanarak bu hesapların hic birine işlem yaptırmadım. Eger yapmıs olsaydım izleyici sayısına bakmaksızın bahsettigimiz sartları tasıyan tüm yayıncılar cuma günü banlanmıs olacaklardı. Onlara sorsan derindarbe'nin arkalarında olmadıgını soylerler. Umarım düsünürsünüz. Onlara bu uyarıyla bir secim ve kendilerini check etme sansı vermis olmak istedim. Belki bu esnekligi gosterdigim icin amirlerimden kınama bile alabilirim. Alman firmalarıyla iş ve ticaret yapanlar cok iyi bilirler ki, onlar kanunlar ve kurallar konusunda hic esnek degildirler. Hersey sizin kafanızda sekillendirdiginiz ve zannettiginiz gibi gelişmiyor ve dünya etrafınızda dönmüyor ne yazık ki. Bu farkındalıga ulasanlara zaten yetişkin deniyor.
      CoMa'm parti kurun oy verelim :thumbsup: Bu konuda bile halen yayın yapıp prim kasma cesaretinde bulanabiliyorlar, helal olsun :saint: Neymiş efendim PvP reklamı yapıyor diye TR hesabımı kapatılırmış, yok efendim kanalımızın içeriğinede mi karışacaksınız felan, bunlar gereksiz şeyler; Aylarca hatta yıllarca siz tatlı dille uyardınız zaten PvP tanıtımlarında bulunmayın veya bu tarz sitelerin sponsorluklarından kaçının diye ama dinlemediler şimdi göz yaşlarına gerek yok. Cheers CoMa'm :beer:

Weakness of attitude becomes weakness of character.
    • Ha sana sponsor olan siteden alışveriş yapmışsın ha o sitenin reklamını yapmışsın aynı şey ki sen reklam yapıyorsun siteden bedava epleri kapıyorsun.İnsanların onlarca emeği çalınsın, sen o sitenin reklamını yap epi kap ,ohh valla ne ala memleket..
      Sayın @DeRiNDaRBe nin işine duyguyu karışmama özelliğini çok takdir ediyorum.Çok yerinde bir karar alınmış tebrik ediyorum ..

Sunucu : TRUVA
      Kraliyet : JİNNO

• Sinan Kocatürk hariç nerdeyse hiç bir Youtubere Perdigital sponsor olmuyor ya da bağlı olduğu sponsorlukları iptal ediyor.Tabi ki bu durumu desteklemiyorum mâlum siteleri , iğrenç oyunu batiran siteleri reklam olarak tercih etmemeliler ve derhal Ban yemeliler.Ulkemizde Perdigital ve Yıllardır metin2nin sponsoru olan Gamesultan daha çok teşvik sağlamalı.Biz gerçekten hileden hurdadan bunaldik bitmiyorlar.Oyunu para kazanma araci olarak gören oyuncular var ve bas bas bağıran hiç susmayan spam botlara bu kaynağı sağlayan onlar.Artik bu zihniyetin değişmesi gerek.
      Sayın @DeRiNDaRBe lütfen Facebook gruplarını kontrol edin asıl illegaller orada kendilerini gizleyip işlerini halletmeye çalışıyorlar artık bu konuda ağır yaptırımlar olmalı.Gameforgenin Facebook ile bu konuyu konuşma durumu yok mu ? İllegal eylemlerin çoğu o gruplarda dönüyor çünkü artık bir çözüm bekliyoruz :( Hilecisi yangcisi botcusundan sıkıldık biz temiz bir oyun istiyoruz 100.000 değilde 10.000 oyuncu kalsın yeter ki temizlensin artık onları her gördüğümde bunalıyorum.Oyunun en önemli iki sorunu hileciler ve illegaller bunlara çözüm istiyoruz.
    • Çok yerinde bir karar oldu.2 gündür tüm yayıncıların yayınları izledim bazılarına özel olarak çağırdılar katıldım ve bu yayınlarda özellikle hepsinin söylediği şu cümlelere kendi açımdan burada da bir yorum yapmak istiyorum.

''Biz oyunun bedava reklamını tanıtımını yapıyoruz'',''kaç bin kişiyi biz başlattık'',''biz hep beraber bırakırsak oyunu oynayan kalmaz'',''metin2 yi biz canlandırdık'', biz bırakalım şirketin satışları düşsün hatalarını anlayıp geri adım atarlar'',''pvp server tanıtımı çekmezsek napcaz borcumuz var,anlaşmamız var kim karşılayacak zararımızı''

şimdi madde madde yazayım;

1.Hiçbirisi oyunun bedava reklamını falan yapıyor değil,sadece kendilerini kandırıyorlar.Hangisinin kanalı reklam gelirine kapalı?Hangisi kanalında p-server tanıtımı yapmıyor(bunun içinde yüklü ücret alıyorlar)
      2.Şimdiye kadar kim oyunu bıraktı diye onunla beraber yüzler,binler bıraktı? bu kendini fazla önemsemek.Bu oyunda kimse yada hiçbir grup vazgeçilmez değildir.
      3.Gerçekten amaçları resmi oyunu tanıtmak canlandırmak olsa idi,resmi sunucuyu baltayan serverların tanıtımlarını yapıp,illegal siteleri sponsor almazlardı.
      4.3-5 Youtuber bıraktı diye şirketin ep satışı düşmez,zaten bu youtube camiasında onların takipçileri olan kişiler oyuna para yatıran kişiler değilki.%90 ı her hafta pvp server değiştiren bir kitlenin bu oyuna nasıl bir ep yatırma durumu olabilirki,bu oyuna para yatıran oyuncular bellidir ve onların böyle illegal site ve oyunlarla işi olmaz.Bence bu karara en çokta onlar sevindi.(emeği ile oynayan,zaman ve para harcamış kişiler)
      5.Borcumuz var kim tazmin edecek diyenlerde var,bu oyunun sunucu firmasının sorunu değilki,sen paraları alıp yerken kime sordun?

Koskoca firma kendi pazarı olan birşeyi,3 5 ne idüğü belirsiz site yada çakma servera yedirirmi? yada bunlara çanak tutanlara eyw dermi?Geç alınmış ama doğru alınmış bir karar.

Tüm bu kural ve gelişen olaylardan net olarak anladığım şu;

GAMEFORGE DİYORKİ; BENİM RESMİ SUNUCUMDA OYNUYORSANIZ VE YAYIN YAPIYORSANIZ YAPIN İÇERİĞE TELİF ATMAYACAĞIZ.FAKAT BENİM RESMİ SUNUCUMDA OYNAYIP PVP SERVER REKLAMI İLLEGAL SİTE TANITIMI YAPAMAZSIN,YAPARSAN RESMİ SUNUCUDAKİ TÜM HESAPLARINI KAPATACAĞIZ.İLLLA BEN BUNLARI YAPARIM PARA KAZANIYORUM DİYORSANDA,ENGELLEYEN YOK GİT YAP AMA RESMİ SUNUCUYU UNUT:)

İmkansız diye bir şey yoktur, sadece zaman alır.
    • EdiLee wrote:

Çok yerinde bir karar oldu.2 gündür tüm yayıncıların yayınları izledim bazılarına özel olarak çağırdılar katıldım ve bu yayınlarda özellikle hepsinin söylediği şu cümlelere kendi açımdan burada da bir yorum yapmak istiyorum.

''Biz oyunun bedava reklamını tanıtımını yapıyoruz'',''kaç bin kişiyi biz başlattık'',''biz hep beraber bırakırsak oyunu oynayan kalmaz'',''metin2 yi biz canlandırdık'', biz bırakalım şirketin satışları düşsün hatalarını anlayıp geri adım atarlar'',''pvp server tanıtımı çekmezsek napcaz borcumuz var,anlaşmamız var kim karşılayacak zararımızı''

şimdi madde madde yazayım;

1.Hiçbirisi oyunun bedava reklamını falan yapıyor değil,sadece kendilerini kandırıyorlar.Hangisinin kanalı reklam gelirine kapalı?Hangisi kanalında p-server tanıtımı yapmıyor(bunun içinde yüklü ücret alıyorlar)
      2.Şimdiye kadar kim oyunu bıraktı diye onunla beraber yüzler,binler bıraktı? bu kendini fazla önemsemek.Bu oyunda kimse yada hiçbir grup vazgeçilmez değildir.
      3.Gerçekten amaçları resmi oyunu tanıtmak canlandırmak olsa idi,resmi sunucuyu baltayan serverların tanıtımlarını yapıp,illegal siteleri sponsor almazlardı.
      4.3-5 Youtuber bıraktı diye şirketin ep satışı düşmez,zaten bu youtube camiasında onların takipçileri olan kişiler oyuna para yatıran kişiler değilki.%90 ı her hafta pvp server değiştiren bir kitlenin bu oyuna nasıl bir ep yatırma durumu olabilirki,bu oyuna para yatıran oyuncular bellidir ve onların böyle illegal site ve oyunlarla işi olmaz.Bence bu karara en çokta onlar sevindi.(emeği ile oynayan,zaman ve para harcamış kişiler)
      5.Borcumuz var kim tazmin edecek diyenlerde var,bu oyunun sunucu firmasının sorunu değilki,sen paraları alıp yerken kime sordun?

Koskoca firma kendi pazarı olan birşeyi,3 5 ne idüğü belirsiz site yada çakma servera yedirirmi? yada bunlara çanak tutanlara eyw dermi?Geç alınmış ama doğru alınmış bir karar.

Tüm bu kural ve gelişen olaylardan net olarak anladığım şu;

GAMEFORGE DİYORKİ; BENİM RESMİ SUNUCUMDA OYNUYORSANIZ VE YAYIN YAPIYORSANIZ YAPIN İÇERİĞE TELİF ATMAYACAĞIZ.FAKAT BENİM RESMİ SUNUCUMDA OYNAYIP PVP SERVER REKLAMI İLLEGAL SİTE TANITIMI YAPAMAZSIN,YAPARSAN RESMİ SUNUCUDAKİ TÜM HESAPLARINI KAPATACAĞIZ.İLLLA BEN BUNLARI YAPARIM PARA KAZANIYORUM DİYORSANDA,ENGELLEYEN YOK GİT YAP AMA RESMİ SUNUCUYU UNUT:)
      Sen oyunu bıraktığındaki kesim kadar bırakan olacağını sanmıyorum abi :)

Biz giderlerimizden kısarak oyunda bişiler yapmaya çalışırken 2 haftada bir 3000 ep alırken bizim borcumuz var demiyorlardı şimdimi demeye başlamışlar :)

Güzel şeylerde oluyor isim vermek istemesem de şuana kadar bu konu hakkında video çeken / yayın açan ve bu konuyu haklı gören tek şahıs Altuğ oldu. 100 yayıncı olacağına bu tarz 10 tane olsun bizim olsun.
    • Sebzenur wrote:

@EdiLee asil illegaller Facebook gruplarında onlara çözüm önerin var mı ?
      Bence Gameforge bu grup sayfalarını şirket manfaatlerine zararlı içerik falan filan bişeler bulup Facebook merkezinden kapanmasını isteyebilir.Bildiğim kadarıyla bu tarz sayfa kapattırmalr oluyor.Bunuda yapmalılar.

Birde bir nok eklemek istiyorum.Bizim insanımız her zaman magduru garibanı korur kollar,bazı arkadaşlarda bunu çok iyi bildiği için her illegali yapıp ceza aldıklarında öyle güzel magdur edebiyatı yapıyorki,öyle güzel acıtasyon yapıyorki oturur ağlarsın:)) Arkadaşlar prim vermeyin bu tiplere.

İmkansız diye bir şey yoktur, sadece zaman alır.