Korsan sunucu ve yayıncılarına inen derindarbe

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Birde kendilerini acındırmak için ben aile geçindiriyorum diyorlar gerçekten yeni nesil beni çok düşündürüyor oyun ile aile geçindirmeye çalışanlar var ben yıllarca okudum ve bir mesleğim var bu üniversite okuduğunu iddaa eden ve aynı zaman da aile geçindiren youtuber arkadaşlar hangi ara oturup bir kitap okuyorlar bu nasıl bir nesil oluyor hiç anlamış değilim endişeliyim.

Kararın arkasındayım destekliyorum.

• ZAPATA wrote:

Birde kendilerini acındırmak için ben aile geçindiriyorum diyorlar gerçekten yeni nesil beni çok düşündürüyor oyun ile aile geçindirmeye çalışanlar var ben yıllarca okudum ve bir mesleğim var bu üniversite okuduğunu iddaa eden ve aynı zaman da aile geçindiren youtuber arkadaşlar hangi ara oturup bir kitap okuyorlar bu nasıl bir nesil oluyor hiç anlamış değilim endişeliyim.

Kararın arkasındayım destekliyorum.

O aile geçindiriyorum diyenler illegallerin başı zaten :)Sürgün iki gün kapalı kaldı diye ağlayan 50 yaşında koca adam gördüm durum vahim bu kadar acizlik çok fazla
    • 6-7 yıldır oyunu oynamıyorum ve başlamak için doğru bir an arıyorum. Ancak ne zaman başlamaya yeltensem her yerde hileciler var. 1.köy 2.köy zaten ağzına kadar dolu. Her köşe başını kapmışlar. Durum böyle olunca ben de mecburen pes ediyorum. Öğrenciliğim yeni bitti ve henüz çalışmıyorum. Gelirim yok EP alamıyorum. Alsam da başlangıçta eldiven, binek tarzı şeyler alıp gelişmeye çalışırım.
      Yıllar yıllar önce hatırlarım avcı ekibinin ilk kurulduğu zamanlar forumda düzenli açıklama yapılırdı. Bu hafta şu kadar yang deposu kapattık bu kadar yang sildik diye. Silinen yang miktarı 10 haneden fazla olurdu. Okuyamazdım bile. Şu an öyle bir düzenleme var mı yok mu? Bununla ilgili haftalık güncelleme raporu gibi bir rapor olsa en azından biz de avcı takımının ne yaptığını biliriz. GKŞ'de diyor ki, eğer bizim oyunumuz içinden tek bir kod parçacığı dahi kopyalarsanız hakkınızda işlem yaparız. Buyurun yapın görelim. Yayıncılara böyle yaparak veya EP fiyatına zam getirerek olacak şey mi bu? Yang satan siteler belli. 1.köyde 7/24 reklamları var. En azından onlardan başlayın. Bununla ilgili zaten kurallarınız var, bu kuralları savcılığa ve BTK'ya taşıyın. Her gün yüzlerce site kapatılıyorken sizin hakkınızı gasp eden siteler neden kapatılamasın.
      Ayrıca şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Sigara içmek serbest, ama sigara satışı yasak. Böyle bir düzenleme olamaz. Ya tamamı serbest kalır ya da tamamı yasaklanır. Reklam yapmak yasak, o siteden illegal içerik satın almak yasak, ama satış serbest. Satış yapan hiçbir kişi, grup, site, sayfa hakkında işlem yapıldığına 10 yıldır şahit olmadım. Alanların da pek çoğunun hala oyunda olduğunu biliyorum. Peki bu iki duruma her türlü tolerans (tolerans demeyelim de onları pek de zorlamamak diyelim) gösterilip de reklam yapan kişilerin (kaldı ki yayıncıların çoğunu izlerim ve konusu açılan şahsı tanımıyordum. Ancak o tarz sitelerden reklam alan ve yang satışı hakkında siteyi destekler sözler söyleyen başka yayıncı da gördüm. Bu yayıncı en popüler olanlardan biri. Ona neden bir işlem yapılmadı. Ayrıca şunu biliyorum ki yayıncılar resmi sponsorlar harici sitelerin reklamını yaparlarken sadece ep alımına dair içerik gösteriyor ve yangla veya botlarla veya illegal diğer içeriklerle ilgili konuşmuyorlar.) bu şekilde kısıtlanması doğru bir davranış değil.

10 yıl önce daha 7 ve 8. sınıfken Tramola'da oynamaya başlamıştım. Sonra başka yerlerde de oynadım ancak şu an aktif olarak oyna(ya)mıyorum. Oyunda dizili 120. seviye bir hesabım veya 100lerce wonluk itemim yok. YouTube'daki videolara bakıyorum onlar kendilerini haklı görüyor. Buradaki konulara bakıyorum, oyunu aktif olarak oynayanlar da kendilerini haklı görüyor. Ancak objektif olarak bakınca 2 tarafı da haksız görüyorum. Tamam yayıncıların bedava içerikle reklam yapıp para kazanması ve daha sonra bu şekilde davranmaları çok doğru değil. Ancak bu konu içerisine bu şekilde yönetimi destekleyici mesajlar atan kişilerin de tutumları doğru değil. Yayıncılar kazanmasın diyorsak Jahrein, Unlost, Wtcnn veya YouTuber'lar dan ne bileyim Enes Batur, Kafalar vs. hepsini banlatalım. Adam emek verip içerik çıkarıyorsa, bunun karşılığı kendisine teklif edildiği zaman kabul etme hakkı vardır. Ha şunu diyemez. "Gameforge ben senin reklamını yapıyorum, gel bana aylık ep ver." Bu olmaz.

Burada sorun üzerine bu kadar kafa yorulduğu üzere yayıncılar, (tam hakim değilim ancak) kredi kartıyla ep çekme olayı, sponsorluklar değildir. Burada tek sorun yang satışı, hala engellenemeyen hileler ve oyun açıklarıdır. Ne yayıncılar kısıtlandı diye oyun kaybeder ne de yayıncılar ihya oldu diye oyun kazanır. Bunlar boş laf. Ben şu an 3100 ep alabileceğim paraya gidip baya fazla sayıdaki site üzerinden hazır dizili hesap alabiliyorsam, sorun buradadır.

Lütfen öncelikli sorunumuza bir bakın. Hileciler büyülü ormanda veya sürgünde gezemiyorlar diye o yerlerde cirit atan arkadaşlar rahata atıp tutmasınlar lütfen. Açın sıfırdan yardımsız bir hesap, göreyim ben sizi. Tok açın halinden anlamaz. Ben her seferinde 1.köyde metin kesmeye çalışırken kafayı yiyorum. Büyülü ormanda en fazla ks atan olur. Onu da gücün yetiyorsa kesersin konu kapanır. Ama bizim gibiler için durum öyle değil. Dönün ve bir bakın. Kendi gözünüzden yorum yapmayın.

Dipnot1: Şu anda internet çağındayız. Reklamın iyisi de kötüsü de olmaz. Yayıncılara bu şekilde yasaklar koyarak reklamınızı engellediniz. Tamam milyonlar oyunu bırakmayacak ama oyunu bırakan her bir oyuncu sizin için kayıp olarak görülmelidir. Kabul edilebilir kayıp değil, doğrudan kayıp. Bir oyuncu gitsin amaan banane derseniz devamı gelir. Herkese adil bir oyun ortamı sunmaya, kurallar olarak belirlediğiniz ancak içeriğini okuduğumda aktif olarak uygulanmayan bir kaç tane önemli madde gördüğüm yazıları yerine getirmeye mecbursunuz.

Dipnot2: Yayıncılar da abarttılar konuyu. Doğru içerik açısından sıkıntı yaşayacaklar sponsor olmadan ancak bu da oyun sonu yapmayı gerektirmez. Yine de video çekilip atılabilir. Kitlelere hep bir ağızdan seslenip biz bırakıyoruz bundan sonra pvp oynama kararı aldık demeleri baya bir saçma. EP çekmeyen, çekemeyen insanlar var ve bu insanlara hitap edecek içerikler de çok rahat çıkartılabilir. Evini de oyunla geçindirme. Twitch yayını aç bağışlarla gelir elde et. Tek yol sponsorluk değil. Kendini pazarlamayı bil!!!

Dipnot3: Hemen üstte bir arkadaş yazmış birazcık takıldım onun yazdığına. Bir tek Altuğ güzel yorum yapmış demiş ancak Altuğ de bu karar karşısında yönetime zıt tarafta. Hatta şöyle düşündüm videosunu izlerken, bu adam won bugu zamanı bile yönetimi destekledi, şimdi nasıl karşı çıktı böyle. Bütün itemlerini ruha bağladı. "Ben de o yasaklı siteden sponsorluk alıyordum, banlayın beni de madem yasaksa." dedi ve TR oynamayı bıraktı. O da bundan sonra pvp oynayacak.

Dipnot4: Sayın DDN, Sayın Mitoz ve geri kalan tüm TR yönetimi, sizden tek bir ricam var. Bu konularla uğraşarak zaman harcamayın. Çok güzel düzenlenmiş iç yönetmeliğiniz var. Bunu uygulatın. Pvpler, illegal siteler, her tür illegal işlem engellenir. Tamam illa el altından olur her zaman ama büyük ölçüde azalır.

Yemin ediyorum oyuna başlamak istiyorum ama korkuyorum. Başlangıçta balık tutup para yaparım diyorum ama bot sanılıp banlanmaktan korkuyorum. Oto av almak istiyorum ama birileri video çekip atar banlanırım diye korkuyorum. Başlama hevesim kaçıyor. Her yerde cirit atan hilecilere girmiyorum bile. AVCI EKİBİNİ daha etkin çalışmak üzere göreve davet ediyorum. Sayın DDN bunu ayarlayabilecek yetkiye sahip. Köklü çözüm gerekiyor bu oyuna. Yoksa kapanan diğer Gameforge oyunları gibi bu oyuna olan ilgi de düşecek.
    • Geç kalınmış doğru bir uygulama.
      Metin2 TR de oyna PVP nin reklamını yap, oyuncuları oraya yönlendir TR de kim oynucak aslanım.
      Kapatılsın ne kadar illegal m2 yayıncısı varsa!
      Pvp istemiyoruz, ep alışverişimizi Metin2 TR oyununun içerisinden yapıyoruz yönetimi destekliyoruz.

Astalavista illegal yayıncılar.
      Yaşasın emekçi yayıncılar :beer:
      Playboys u Youtubedende Takip Edebilirsiniz...
    • Daha once Comanin youtube hesabina da '' yang satin almak suc ise neden bu youtuberlar in sponsoru yang saticisi neden uyarilmiyor ve neden ceza almiyorlar diye sordugumda cevap alamamistim ama simdi goruyorum ki teker teker ceza alacaklar ki ceza alcak olanlar da suan aglamaya baslamis yok biz birakirsak herkes birakir gibisinden Epleri yerlerken kimse ya ban yersem diye dusunmedi simdi de aglamasinlar o zaman

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
    • Olay satan siteler reklamı yapan sayfalar değil. Az zaman da çok iş bekleyen bir oyuncu kitlesi var. Bu yasak daha ağır bir şekilde yaptırılsa bile o kitle farklı yollar ile oyuna devam edicektir. Öncelikle önlem alınmalı konuyu destekliyorum, caydırıcı politika çoğu zaman işe yarar bekleyip göreceğiz
    • Bu kadar amaçsız bir fikri desteklediğiniz için tüm ekibi kınıyorum. Ya kardeşim siz bu yayıncıların sponsorlarına bir yaptırım getirin. Neden yayıncıyla uğraşıyorsunuz? Bir zamanların en çok oynanan oyunun düştüğü halleri bir düşünün. Bu adamlar tr ye oyuncu ve kitle kazandırıyor. Eğer gücünüzü bu sitelerin kapatılmasıyla kullanmazsanız bu oyunun ömrü daha aşağılara çekilir ki öylede oluyor. Hepiniz okumuş ya da meslek sahibi insanlarsınız, lütfen artık kitleyi artırmak yerine azaltıcı politikalar izlemeyin ki bunu kendi egonuzla ya da diş geçiremediğiniz hallerinizle yaptığınızı düşünüyorum. Eğer bir eleştiri varsa çözüm önerisini de sunmak zorundasınız. Ben bu yayıncılarla oyuna tekrar başlamıştım. Gel gör ki oyunu bıraktığım zamanki fikriyattayım, büyük bir kitle kaybı oluştu. Beni bu oyunda tutacak ta artık bir kitle kalmadı. Sponsorluk vs. desteğiniz olacaksa yayıncılara bazı noktalarda haklı olursunuz, bu bir eleştiri ve ekibiniz okursa herkes üstüne düşeni alsın.
      Bir köpeğin dostluğu, bir dostun köpekliğinden iyidir. :sniper: :monster:
    • Tek amaçları oyundan para kazanmak olan, oyunda ki hesapları umurların da olmayan kişilerin ağlamaları kulaklarımızı çınlatıyor. Metin2 bitti bitti diye bağıranlar gitsin biraz bu boş PvP tanıtımı yapan arkadaşların kapılarını tokmaklasın çünkü Metin2' nin bütün oyuncuları bu gereksizler yüzünden PvP serverlara yayıldı. Bu insanlar ortadan kaldırıldıkdan sonra ve bu sitelerin reklamları kesildikden sonra oyun daha canlı ve dolu günlerine geri dönecek diye düşünüyorum.
      Spam botlarından nefret ettiklerini söylüyorlar ama bu adamların reklamını yapıyorlar 8| Kafalar pırıl pırıl, sürekli oyun yönetimin de suçu arıyorlar; oyunu onlar bitirdi eskiden daha güzeldi.. Oyunu siz işe yaramazlar bitirdiniz aslında oyun üzerinden kazanç sağlamaya çalışarak. Bir oyundan veya eğlence merkezinden eğlenmek için para yatırırsın, eğlenmek için para alamazsın. Sizin yaptığınız tam olarak bu eğlenmek için para alıyorsunuz ve yaptığınız PvP reklamlarında da izleyicilerinizi ne kadar önemsediğiniz gayet iyi anlaşılıyor :thumbdown:

Weakness of attitude becomes weakness of character.
    • Gameforge'nin almış olduğunu karar kendi içinde tutarlı ve çelişki içermeyen bir karar. Ancak siz 10 yıldır köyde illegal site reklamı, hile reklamı, yang satışı reklamı yapan botları engelleyemeyip, bu sitelerin yayıncılara sponsor olmasını engellerseniz; her iki durumu bir arada düşündüğümüzde alınan karar çelişki yaratıyor maalesef.
    • QFelsefe wrote:

Gameforge'nin almış olduğunu karar kendi içinde tutarlı ve çelişki içermeyen bir karar. Ancak siz 10 yıldır köyde illegal site reklamı, hile reklamı, yang satışı reklamı yapan botları engelleyemeyip, bu sitelerin yayıncılara sponsor olmasını engellerseniz; her iki durumu bir arada düşündüğümüzde alınan karar çelişki yaratıyor maalesef.
      Engellemediklerini nerden çıkardınız ki.Her hafta binlerce hesap kapatılıyor..

Sunucu : TRUVA
      Kraliyet : JİNNO

• derobol wrote:

Tek amaçları oyundan para kazanmak olan, oyunda ki hesapları umurların da olmayan kişilerin ağlamaları kulaklarımızı çınlatıyor. Metin2 bitti bitti diye bağıranlar gitsin biraz bu boş PvP tanıtımı yapan arkadaşların kapılarını tokmaklasın çünkü Metin2' nin bütün oyuncuları bu gereksizler yüzünden PvP serverlara yayıldı. Bu insanlar ortadan kaldırıldıkdan sonra ve bu sitelerin reklamları kesildikden sonra oyun daha canlı ve dolu günlerine geri dönecek diye düşünüyorum.
      Spam botlarından nefret ettiklerini söylüyorlar ama bu adamların reklamını yapıyorlar 8| Kafalar pırıl pırıl, sürekli oyun yönetimin de suçu arıyorlar; oyunu onlar bitirdi eskiden daha güzeldi.. Oyunu siz işe yaramazlar bitirdiniz aslında oyun üzerinden kazanç sağlamaya çalışarak. Bir oyundan veya eğlence merkezinden eğlenmek için para yatırırsın, eğlenmek için para alamazsın. Sizin yaptığınız tam olarak bu eğlenmek için para alıyorsunuz ve yaptığınız PvP reklamlarında da izleyicilerinizi ne kadar önemsediğiniz gayet iyi anlaşılıyor :thumbdown:
      O kadar yanıltıcı ve çarpıtıcı bir yorum ki, okurken hayretler içerisinde kaldım. YouTube'un sadece Metin2 için değil, genel olarak dünya çapında henüz popüler olmadığı zamanlarda bile oyun içi yang satışı vardı. Spam botları vardı. Hileler vardı. O zaman multihack ve banjo vardı şimdi m2bob ve kamer var. Eee. Yayıncılar hangi zarara yol açtı? Reklam yaptı diye mi şu anda oyun bu hale geldi. Daha 1-2 sene önce hangi site sponsor oluyordu? Sponsorluk falan daha 3 günlük meseleler. Ondan önce oynuyor muydun kardeşim sen bu oyunu? Hatta şunu söyleyebilirim ki, 5-6 sene önce metin kesen botlar vardı. Şimdi oto metin kesmiyorlar Tapınakta 8 tane hesap grup kurup +basma düşürürdü. Hepsinde ejder plaka ve buzlu uç falan olurdu. Onlar var mı şu anda?? Yok. Şu an hileciler çoğunlukla 1. ve 2.köydeler. Spam botları engelleyerek susturabilirsin bir şekilde. Olaya geniş çerçeveden bakın bir kere de. Hem deniliyor ki "yayıncıların ne kitlesi var da herkes oyunu bırakacak" hem de deniliyor ki "yayıncılar yüzünden oyunun tadı kaçtı, herkes pvp server oynamaya başladı." Hangisi doğru?? Yayıncılar arkalarındaki kitleleri sürükleyebilir mu yoksa kimse yayıncıları takmıyor mu? Önce bir oturun ve çelişmeyen açıklamalar yapın. Sadece alıntı yaptığım arkadaş için söylemiyorum bu konuya yorum atan ve bu şekilde düşünenlere söylüyorum.

Oyunun tek sorunu hile!!!!! Yıllardır böyle. Hile olmasa yang satanlar olmaz. Yang satan siteler olmaz. Spam botlar olmaz. Kimse reklam yapmak zorunda kalmaz. Reklam yapsa bile yaptığı site legal olur. Açın bakın pvplere. O laf söylemekten kendini alamadığınız yapımlara. Hepsi hile engellidir. Şu an TR de çalışan hilelerin çoğu çalışmaz. Hatta daha ileri seviye olanlarda hiçbiri çalışmaz. 3-5 tane çocuk pvp açıp bunu yapabiliyor da yıllarını ve milyonlarını bu sektöre adayan ŞİRKET mi bunu bilmiyor?? Yayıncı yayın yaptı diye kimse kaybetmiyor da kazanmıyor da. Yayıncının yaptığı ....com sitesi zaten spam botlarla gün boyu köylerde. Yayıncı izlemese bile o siteyi biliyorsun. Ayrıca sizin küçümsediğiniz ve umursamadığınız yayıncıların(!) kaç tane takipçisi var ki(!) o sitelerden alışveriş yapsın. Şansa bakın ki tam o alışveriş yapan adam oyunun dengesini bozuyor. Hay Allah, nasıl denk geldi öyle. Böyle bir dünya yok!!!! O adam reklam yaptı diye illegalite artmıyor. Torbacılar çoğaldı diye uyuşturucu kullanımı arttı diyebilir misin? Yoksa polis torbacıları yakalayamıyor mu dersin? Herkes havadan gelen paraya evet der. Hatta bu yorumu yazan arkadaş, ben, DDN, EdiLee.... Herkes bedava parayı kabul eder. Sorun orada değil. Siz ancak ağacın dalını kesiyorsunuz. Köküne inmeden dal kesersen yeniden sürgün verir. İlla bir açık bulunur. Karakter ismi gösterilmeden E...1 adlı yayıncının yaptığı gibi yapılır. İki ayrı kanal açılıp birinde pvp birinde TR reklamı yapılır. Buna çözüm yok mu sizce? Sorun hiçbir zaman yayıncılar, buglar, ep fiyatları, güncellemeler, pvpler, oyuncu kayıpları vs. olmadı. Ha şunda anlaşırım. DDN çıkar der ki, biz hileyi bitiremiyoruz, biz pvp server adı altında faaliyet gösteren oluşumları ve bunları tanıtan siteleri kapatamıyoruz, biz illegal işler yapan sitelere dokunamıyoruz; o zaman ben de kabul eder susar otururum. Ama öyle bir söylem de yok. Avcılar yang satıcılarını kapatacak, hileyle savaşıyoruz bakın bir sürü hile koruması ekledik, şöyle olanlar şu kadar ceza puanı alacak ve biz bu sistemi çok sıkı uygulayacağız vs. demesinler. Çünkü başaramıyorlar. Bu mesajı okuyanlardan tek bir ricam var. Sıradan oyunculardan istiyorum bunu. Hiçbir tanıdığınızın olmadığı bir server açın TR de ve ep almadan oynayın emeğinizle. 2 gün sonra kanser olmazsanız sizden özür dilerim. Kendi oynadığınız oyunu görüp de diğerleri hakkında yorum yapmayın. Ben o diğerlerindenim ve bu konudan rahatsızım.
    • CrueL94 wrote:

QFelsefe wrote:

Gameforge'nin almış olduğunu karar kendi içinde tutarlı ve çelişki içermeyen bir karar. Ancak siz 10 yıldır köyde illegal site reklamı, hile reklamı, yang satışı reklamı yapan botları engelleyemeyip, bu sitelerin yayıncılara sponsor olmasını engellerseniz; her iki durumu bir arada düşündüğümüzde alınan karar çelişki yaratıyor maalesef.
      Engellemediklerini nerden çıkardınız ki.Her hafta binlerce hesap kapatılıyor..
      Engellemekten kastım bu botların ban yemesi değil dostum. Engellemekten kastım bu botların ban yedikçe yeni hesap açıp spam yapmaya devam etmesinin engellenmesi. Bunu anlaman gerekirdi, cevap verip ikili tartışmaya çevirmezsen hoş olur. İyi forumlar.
    • Oyun videosu yüklemek özgün içerik değildir oyun şirketi her koşulda videolarınıza telif atabilir.
      Kaldı ki siz, ''Biz bu oyuna oyuncu kazandırıyoruz'' diyorsunuz ama onun yanında PVP server tanıtımı yapıyorsunuz.
      Sizi takip edenlere saygınız olsa 2 3 ayda kapanıp tekrar açılan pvp serverlara oyuncuların parasını kaptırmasına müsaade etmezdiniz.

Videoları görüyoruz adamlar pvp server tanıtımı çekiyor 1 gün sonra videoyu siliyor ya da sitesini gösterip özelliklerini söylüyor hele ki bazıları bazı pvp serverlara ortak oluyorlar. Siz zaten illegal işlere bulaşmışsınız oyunun bugüne kadar size işlem yapmaması yanlış

Meşhur atari oyunlarının sahibi olan şirket gibi davransa Gameforge, bugün mahkemelerden çıkamazdınız.
    • Escobar wrote:

Oyun videosu yüklemek özgün içerik değildir oyun şirketi her koşulda videolarınıza telif atabilir.
      Kaldı ki siz, ''Biz bu oyuna oyuncu kazandırıyoruz'' diyorsunuz ama onun yanında PVP server tanıtımı yapıyorsunuz.
      Sizi takip edenlere saygınız olsa 2 3 ayda kapanıp tekrar açılan pvp serverlara oyuncuların parasını kaptırmasına müsaade etmezdiniz.

Videoları görüyoruz adamlar pvp server tanıtımı çekiyor 1 gün sonra videoyu siliyor ya da sitesini gösterip özelliklerini söylüyor hele ki bazıları bazı pvp serverlara ortak oluyorlar. Siz zaten illegal işlere bulaşmışsınız oyunun bugüne kadar size işlem yapmaması yanlış

Meşhur atari oyunlarının sahibi olan şirket gibi davransa Gameforge, bugün mahkemelerden çıkamazdınız.
      Harika bir yorum tebrikler.. Gameforge'un iyi niyeti suistimal ediliyor bence..

Sunucu : TRUVA
      Kraliyet : JİNNO