Korsan sunucu ve yayıncılarına inen derindarbe

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nasıl 15 level olmadan tüm krallığa bağıramıyorsak yine 15 level olmadan da normal chate bişey yazılamasın.Böylece botlar 15 levele kadar yükselmek zorunda kalacaklar ki uğraşacaklarını sanmam.
      Ama bu seferde olan normal oyunculara olacak ki ben böyle bişeyin olmasına razı gelirdim eğer oyun az çok rahatlayacaksa

Sunucu : TRUVA
      Kraliyet : JİNNO

• Krasavitsa wrote:

derobol wrote:

Tek amaçları oyundan para kazanmak olan, oyunda ki hesapları umurların da olmayan kişilerin ağlamaları kulaklarımızı çınlatıyor. Metin2 bitti bitti diye bağıranlar gitsin biraz bu boş PvP tanıtımı yapan arkadaşların kapılarını tokmaklasın çünkü Metin2' nin bütün oyuncuları bu gereksizler yüzünden PvP serverlara yayıldı. Bu insanlar ortadan kaldırıldıkdan sonra ve bu sitelerin reklamları kesildikden sonra oyun daha canlı ve dolu günlerine geri dönecek diye düşünüyorum.
      Spam botlarından nefret ettiklerini söylüyorlar ama bu adamların reklamını yapıyorlar 8| Kafalar pırıl pırıl, sürekli oyun yönetimin de suçu arıyorlar; oyunu onlar bitirdi eskiden daha güzeldi.. Oyunu siz işe yaramazlar bitirdiniz aslında oyun üzerinden kazanç sağlamaya çalışarak. Bir oyundan veya eğlence merkezinden eğlenmek için para yatırırsın, eğlenmek için para alamazsın. Sizin yaptığınız tam olarak bu eğlenmek için para alıyorsunuz ve yaptığınız PvP reklamlarında da izleyicilerinizi ne kadar önemsediğiniz gayet iyi anlaşılıyor :thumbdown:
      O kadar yanıltıcı ve çarpıtıcı bir yorum ki, okurken hayretler içerisinde kaldım. YouTube'un sadece Metin2 için değil, genel olarak dünya çapında henüz popüler olmadığı zamanlarda bile oyun içi yang satışı vardı. Spam botları vardı. Hileler vardı. O zaman multihack ve banjo vardı şimdi m2bob ve kamer var. Eee. Yayıncılar hangi zarara yol açtı? Reklam yaptı diye mi şu anda oyun bu hale geldi. Daha 1-2 sene önce hangi site sponsor oluyordu? Sponsorluk falan daha 3 günlük meseleler. Ondan önce oynuyor muydun kardeşim sen bu oyunu? Hatta şunu söyleyebilirim ki, 5-6 sene önce metin kesen botlar vardı. Şimdi oto metin kesmiyorlar Tapınakta 8 tane hesap grup kurup +basma düşürürdü. Hepsinde ejder plaka ve buzlu uç falan olurdu. Onlar var mı şu anda?? Yok. Şu an hileciler çoğunlukla 1. ve 2.köydeler. Spam botları engelleyerek susturabilirsin bir şekilde. Olaya geniş çerçeveden bakın bir kere de. Hem deniliyor ki "yayıncıların ne kitlesi var da herkes oyunu bırakacak" hem de deniliyor ki "yayıncılar yüzünden oyunun tadı kaçtı, herkes pvp server oynamaya başladı." Hangisi doğru?? Yayıncılar arkalarındaki kitleleri sürükleyebilir mu yoksa kimse yayıncıları takmıyor mu? Önce bir oturun ve çelişmeyen açıklamalar yapın. Sadece alıntı yaptığım arkadaş için söylemiyorum bu konuya yorum atan ve bu şekilde düşünenlere söylüyorum.
      Oyunun tek sorunu hile!!!!! Yıllardır böyle. Hile olmasa yang satanlar olmaz. Yang satan siteler olmaz. Spam botlar olmaz. Kimse reklam yapmak zorunda kalmaz. Reklam yapsa bile yaptığı site legal olur. Açın bakın pvplere. O laf söylemekten kendini alamadığınız yapımlara. Hepsi hile engellidir. Şu an TR de çalışan hilelerin çoğu çalışmaz. Hatta daha ileri seviye olanlarda hiçbiri çalışmaz. 3-5 tane çocuk pvp açıp bunu yapabiliyor da yıllarını ve milyonlarını bu sektöre adayan ŞİRKET mi bunu bilmiyor?? Yayıncı yayın yaptı diye kimse kaybetmiyor da kazanmıyor da. Yayıncının yaptığı ....com sitesi zaten spam botlarla gün boyu köylerde. Yayıncı izlemese bile o siteyi biliyorsun. Ayrıca sizin küçümsediğiniz ve umursamadığınız yayıncıların(!) kaç tane takipçisi var ki(!) o sitelerden alışveriş yapsın. Şansa bakın ki tam o alışveriş yapan adam oyunun dengesini bozuyor. Hay Allah, nasıl denk geldi öyle. Böyle bir dünya yok!!!! O adam reklam yaptı diye illegalite artmıyor. Torbacılar çoğaldı diye uyuşturucu kullanımı arttı diyebilir misin? Yoksa polis torbacıları yakalayamıyor mu dersin? Herkes havadan gelen paraya evet der. Hatta bu yorumu yazan arkadaş, ben, DDN, EdiLee.... Herkes bedava parayı kabul eder. Sorun orada değil. Siz ancak ağacın dalını kesiyorsunuz. Köküne inmeden dal kesersen yeniden sürgün verir. İlla bir açık bulunur. Karakter ismi gösterilmeden E...1 adlı yayıncının yaptığı gibi yapılır. İki ayrı kanal açılıp birinde pvp birinde TR reklamı yapılır. Buna çözüm yok mu sizce? Sorun hiçbir zaman yayıncılar, buglar, ep fiyatları, güncellemeler, pvpler, oyuncu kayıpları vs. olmadı. Ha şunda anlaşırım. DDN çıkar der ki, biz hileyi bitiremiyoruz, biz pvp server adı altında faaliyet gösteren oluşumları ve bunları tanıtan siteleri kapatamıyoruz, biz illegal işler yapan sitelere dokunamıyoruz; o zaman ben de kabul eder susar otururum. Ama öyle bir söylem de yok. Avcılar yang satıcılarını kapatacak, hileyle savaşıyoruz bakın bir sürü hile koruması ekledik, şöyle olanlar şu kadar ceza puanı alacak ve biz bu sistemi çok sıkı uygulayacağız vs. demesinler. Çünkü başaramıyorlar. Bu mesajı okuyanlardan tek bir ricam var. Sıradan oyunculardan istiyorum bunu. Hiçbir tanıdığınızın olmadığı bir server açın TR de ve ep almadan oynayın emeğinizle. 2 gün sonra kanser olmazsanız sizden özür dilerim. Kendi oynadığınız oyunu görüp de diğerleri hakkında yorum yapmayın. Ben o diğerlerindenim ve bu konudan rahatsızım.
      Konumuz yayıncılar olduğu için " Yayıncı " denilen kişiler üzerinden yorum yapıyorum. Evet şimdiye kadar hile vardı ama eskiden bu kadar PvP oyuncusu ve yang alım satımı yapan yoktu. Senin bahsettiğin oyun zaten 10 yıllık ve 4 - 5 yıldır bu kadar tanınmıyor olsada reklamını yapanlar vardı, şimdi gelipde burda şimdiye kadar kimse reklam yapmıyordu diyip ne kendini nede beni kandırma. Sponsorluklar son 1 - 2 yıldır oluyor olabilir ama PvP reklamları yıllardır yapılıyor ve Metin2 oyuncusunun azalması reklamlardan dolayı, altını çiziyorum reklamlardan dolayı yoksa bu arkadaşların hiçbir gücü olduğuna inanmıyorum. Yani burda güçden kastım; TR' de ban yiyen veya gelişme göstereyemen adam öyle rastgele gördüğü reklama bakıyor ve beğendiyse oynuyor böylelikle o arkadaşın gücü sayesinde başlamış olmuyor, o arkadaşın gücü olması için sadece PvP server oynuyor olması ve TR serveri ile hiçbir alakası olmaması gerekir ki youtube da bu yayıncıları izleyenler oynadığı oyun için yani TR serveri için izliyorlar. Kimse beklemiyor şu yayıncı bir PvP paylaşsın da bizde oynayalım. Kısacası sosyal medyanın gelişmesiyle oluşan bir durum ve arada bu yayıncıların da katkısıyla oluşan birşey.
      Hile olmasa yang satışları olmazdı diyorsun ama şuan hilelerden çok normal oyuncular yang satışı yapıyorlar ki hilelerden daha çok bile satış yapanlar var. Bu oyunun tek sorunu sponsorluklar yayıncılar v.s. değil diyorsun tek sorun hile diyorsun ama bugün bütün hileler tamamen kapansın hiçbir hile kullanımı olmasın açık ve net söylüyorum Metin2 maksimum 1 - 2 yıl içerisinde kapanır. Bütün oyunlarda olduğu gibi Metin2' de de hile ile bazı şeyler ilerliyor çünkü günümüzde ki Metin2' de kaç kişi gidipde örnek veriyorum örümcek gözü düşürmeye çalışacak en basitinden bu devirde bunları düşürmeye çalışan var mı ? Evet hileleri kimse sevmiyor istemiyor lanet ediyor ama bunlar gerçekler ki Güney Kore de hiçbir oyunda hile olmadığından dolayı Metin2 7 - 8 yıl önce kapandı. Neden ? Oyuncu olmadığından dolayı mı ? Tabii ki de hayır, bazı basit şeylerin hileciler tarafından sağlanamamasından dolayı.

Weakness of attitude becomes weakness of character.
    • Duyurudan özetle anladığım...hilecilere ,yang satıcılarına, dolandırıcılara karşı mücadelede ; Artık taktik değişiyor ...savunmada kalarak -sadece tr server içinde alınan tedbirlerle - yetinmeden diğer kanallardan atağa geçerek inlerine kadar giderek derindarbe indiriliyor ..Uzun zamandır oyun keyfimi kaçıranların keyfi bayağı kaçacak anlaşılan Benden tam destek .. Hileci yang satıcısı reklamlarını yapan arkadaşlara diyeceğim.....Yaw artkadaş ne diye bile bile bu kanunsuzlarla iş çeviriyorsanız suça ortaksınızdır..bunun cezasınıda paylaşmanız gerekir...Daha 3 gününüz var.. geç olmadan o bağları koparın yoksa tr hesaplarınıza elveda demeniz gerekecek.. :thumbup:

IBEDEViI
    • Şu 1 ay açık bırakıp sonra kapanan pvp lerde bence tuzaktır. Bazı oyuncular tr kullanıcı adı/şifresiyle pvp ninkini aynı yapıyor ve o pvp sahibi bu id/şifreyi görüyor ve tr de deniyor. Sonra hesap soyuluyor. Suçlama gene gf şirketinde oluyor ama oyuncular suçu kendinde aramazlar hiç. Bizi bu pvp kere davet edenlerse bazı yayıncılar. Merak ediyoruz değişik özellikler var neydüğü belirsiz dosyaları indiriyoruz ve pc ye virus giriyor çarlar soyuluyor. Server 1 ay sonra kapanıyor. Allah'a şükür son 3-4 yıldır hiç pvp oynamadım da indirmedim de. Ve hesabımın başına da en ufak bir soyulma gelmedi. O izlediğim videolarda bile tanıtım yapıldığı sahneyi hemen ileri sarıyordum. Çok yerinde bir karar. Ya tr oyna ya pvp kardeşim. Pvp tanıtımı yapıp da tr oynama. Seçimini yap.

Hayat Öyle Garip Bir Dengedir Ki, Yarın Öleceğini Bilip Kelebek Olma Hayaliyle Yine Doğar Tırtıl
    • Aslında yazmıyacaktım ama uğraşmışsın o kadar cevaplıyım.
      Yang satmak ve almak ban sebebi, bunun reklamını yapmak da ban sebebidir diye yazılmış veya yazılmamış farkedermi :)

Diğer konu banlanan kişi youtubır dan dolayı ban yememiş 4-5 tane suçu varmış 4 veya 5. yorumda coma vgs yi ihlal edip açıklama yapmış herkese. Daha fazla tartışmaya gerek yok. Bu oyunda haksız yere ban yok buna emin olabilirsin.

Kimse yutube kanalında ağlamasın.

Yapılan uygulama doğru.
      Playboys u Youtubedende Takip Edebilirsiniz...
    • Şuan canlı yayını izliyorum.CoMa'nın sanırım cevap vermekte zorlandığı tek soru "Madem perdigital'in sponsor olması gamerforce'n sponsor olmasıyla aynı şey peki neden bu bahsi geçen illegal sitelere ep satışını gameforce yapıyor." gerçekten güzel soru.
      Cevap beni tatmin etmedi.Sitede yang,bot satışı olduğu halde ep'i hala neden gameforce satıyor ?

• Haklı ve doğru bir karar. Oyuna Minecraft, LOL, gibi günübirlik çerez oyun muamelesi yapılmaya başlanmıştı. Bu oyunun oyuncuları bu mantık ile oynamıyor. Ben bu ‘kanalıma hoşgeldiniz’ konseptli saçmalıklarla ilk karşılaştığımda karşı çıkmıştım.

Ancak dürüst
      olmak gerekirse; YouTube’da “Metin2 adı altında Youtuberlık” gibi saçma sapan videolara teşvik eden yine Metin2 yöneticileri oldu zaten.Bu olaylar çok değil 2015’te falan bu kadar yaygın değildi. Hatta DDN bir tanesi ile canlı yayında röpörtaj yapmıştı.(Geneli oyunu oynamayı bilmeyen, sırf reklam amacı güden tiplemeler olduğundan bunun dışındaki hiçbir kanala da açıp bakmadım açıkçası.) Bu DDN’in iyi niyet göstergesi olabilir ki oyuncuların sorularını yanıtlama amacıyla yapıldığına şahit olduğumdan ben bu kanıya varmıştım. Umarım bu konu ile ilgili sağlam bir duruş sergileyip hepsini temizlersiniz.

• 2-3 kişi canlı yayında boş boş konustu. Abi neyin ne demek olduğunu bilmiyorlar. Oyunu farketmeden oynuyorlar. Demek ki hayatlarını da öyle yaşıyor bunlar isim vermeyecem DDN'nin bazılarına üslubundan anlamışsınızdır. Abicim oyunun sahibi Ymir kiralayan Gameforge. Ymir yapmış oyunu gf ye vermiş bencede pvpler hiç açılmamalı başlı başına bir hata. Bunu yayarsan tabii ki sen de suçlusun. Köprüsün sonuçta. Alınan karar gerçekten çok güzel olmuş serverlerin canlanacağını düşünüyorum. Ramazan eventi de geliyor güzel günler geliyor tabii ki para para para diyen youtuberler için değil :) :)
    • ADL wrote:

2-3 kişi canlı yayında boş boş konustu. Abi neyin ne demek olduğunu bilmiyorlar. Oyunu farketmeden oynuyorlar. Demek ki hayatlarını da öyle yaşıyor bunlar isim vermeyecem DDN'nin bazılarına üslubundan anlamışsınızdır. Abicim oyunun sahibi Ymir kiralayan Gameforge. Ymir yapmış oyunu gf ye vermiş bencede pvpler hiç açılmamalı başlı başına bir hata. Bunu yayarsan tabii ki sen de suçlusun. Köprüsün sonuçta. Alınan karar gerçekten çok güzel olmuş serverlerin canlanacağını düşünüyorum. Ramazan eventi de geliyor güzel günler geliyor tabii ki para para para diyen youtuberler için değil :) :)
      o kendine reis diyen şahsiyetten bahsediyorsan sonuna kadar haklısın.Jogu susturunca chatte CoMa hakkındaki söylemlerinide gördük. Discord'ta "comam comam" chatte "bu adama inanmayın" :) bide bu adamı takip edenler var :)
    • Bir kaç youtuber için üzüldüm bu işi yaparak gerçekten askerdeki abisine para gönderenler varmış ama kesinlikle doğru bir karar.comanın da bir kac gün önceden bir uyarı verip bilgilendirmesi güzel bir hareket.bundan sonra bu isi gercekten seven arkadaslar video ceker artık ne diyelim.
    • Yorumları görünce merak ettiğim için girip birkaç videoyu izledim ve "Bu haksızlığa göz yumamam dolayısıyla oyunu bırakıyorum,beni sevenlerde lütfen benimle birlikte oyun hayatına son versin." tarzı bir video gördüm tepkim aynen şöyleydi: Nasıl bir zihniyet bu? Aksine bazıları da güzel bir şekilde en başından illegal işleri olan sitelerden sponsorluğu kabul ederken sonuçlarının bu şekilde olacağını bilerek kabul ettiklerini belirtmişler. Fark ortada; uzun zamandır yapılması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum yerli yerinde bir karar olmuş.