Korsan sunucu ve yayıncılarına inen derindarbe

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• New

Metin 2 çevrim içi bir oyundur, Metin 2 yayıncısı ise, Gameforge 4D GmbH AES / Almanya'da yayın veren bir firmadır. Bir firmanın yurt dışı tescilini başka bir ülkede kullanabilmesi için, bu firmanın kullanacağı ülkede yasal olarak bir kurumsal ofis / ek binası olması gerekmektedir ki, yasal yollarda dava ve/veya hukuki işlemi azledebilip/yürütebilsin. Doğal olarak Gameforge 4D GmbH AES/'in şuan için Türkiye'de yasal olarak bir ofisi bulunmamak ile birlikte, Tescilini Türkiye'de hak mahrumiyeti olarak ibraz edemeyecek durumdadır.
      Youtube Politikasına göre, kullanılan telif uygulamasının içeriği açıkça belirtmiş olduğum gibidir;
      • Metin2 isimli Çevrimiçi MMORPG Oyununa ait olan UKS-382 27001 Protokolün de açıkça belirtildiği üzre, oyunun ticari markasına ait herhangi bir öğe resim/ obje grafik GmbH; Youtube tarafından tespit edilmesi ve/ya yakalanması halinde Marka İhlali uygulanacak ve uygulama sonlandırılacaktır.
      Bu yalnızca resmi bir youtube politikasıdır, çünkü youtube tescil hakkı olan her firmaya bu anlayışı zaten göstermektedir. Sadece Gameforge 4D GmbH AES'e ait bir incelik değildir.

Hal böyle iken kimse kimseyi kandırmasın. p-serverler(Türkiye bazında kurulmuş) kapatılamayacaktır. Keşke kapatılsa ama kurumsal bir ofisi mevcut değilken bu imkansız bir durumdur.
      Yapılacak en akıllıca yöntem daha önce silinen mesajımda da belirttiğim gibi home ofis mantığından çıkıp kurumsallasmaktir. Ve gönüllülük ilkesini rafa kaldırıp vardiya sistemiyle çalışan profesyonel insanları yönetim kadrosuna getirmektir. Ancak bu şekilde metin2 tekrar eski albenili günlerine dönecektir. Yeni server açmakla veya eski bossları güçlendirip yeniymiş gibi sunmak ile olmaz olmadı ve olmayacaktırda. Bu böyle biline..
    • New

ORNIDAZOL wrote:

Metin 2 çevrim içi bir oyundur, Metin 2 yayıncısı ise, Gameforge 4D GmbH AES / Almanya'da yayın veren bir firmadır. Bir firmanın yurt dışı tescilini başka bir ülkede kullanabilmesi için, bu firmanın kullanacağı ülkede yasal olarak bir kurumsal ofis / ek binası olması gerekmektedir ki, yasal yollarda dava ve/veya hukuki işlemi azledebilip/yürütebilsin. Doğal olarak Gameforge 4D GmbH AES/'in şuan için Türkiye'de yasal olarak bir ofisi bulunmamak ile birlikte, Tescilini Türkiye'de hak mahrumiyeti olarak ibraz edemeyecek durumdadır.
      Youtube Politikasına göre, kullanılan telif uygulamasının içeriği açıkça belirtmiş olduğum gibidir;
      • Metin2 isimli Çevrimiçi MMORPG Oyununa ait olan UKS-382 27001 Protokolün de açıkça belirtildiği üzre, oyunun ticari markasına ait herhangi bir öğe resim/ obje grafik GmbH; Youtube tarafından tespit edilmesi ve/ya yakalanması halinde Marka İhlali uygulanacak ve uygulama sonlandırılacaktır.
      Bu yalnızca resmi bir youtube politikasıdır, çünkü youtube tescil hakkı olan her firmaya bu anlayışı zaten göstermektedir. Sadece Gameforge 4D GmbH AES'e ait bir incelik değildir.

Hal böyle iken kimse kimseyi kandırmasın. p-serverler(Türkiye bazında kurulmuş) kapatılamayacaktır. Keşke kapatılsa ama kurumsal bir ofisi mevcut değilken bu imkansız bir durumdur.
      Yapılacak en akıllıca yöntem daha önce silinen mesajımda da belirttiğim gibi home ofis mantığından çıkıp kurumsallasmaktir. Ve gönüllülük ilkesini rafa kaldırıp vardiya sistemiyle çalışan profesyonel insanları yönetim kadrosuna getirmektir. Ancak bu şekilde metin2 tekrar eski albenili günlerine dönecektir. Yeni server açmakla veya eski bossları güçlendirip yeniymiş gibi sunmak ile olmaz olmadı ve olmayacaktırda. Bu böyle biline..
      diğer ülkelerin sunucularıyla aramızda fark var mı yok mu merak etmişimdir. nacizane önerim m2`nin global server oluşturması ve kontrolü ele almasıdır, bu şekilde eşitlik ve denetim mekanizması daha işlevsel olur. kur farkı var, globalde ne işimiz diyenler de çıkacağı için tercih etmek isteyenlere özgü alternatif olmalıdır. Globalleşelim, 4-0 önde oluruz. herkes için en iyisi bu bence :))
    • New

devlet wikipedia kapatacağına gitsin bu oturduğu yerden saçma sapan video koyup arkasına 2-3 tane çalıntı efekt ekleyen beleş yoldan para kazanmaya çalışan kanalları kapatsın.

dışardaki her 3 kişiden 2 tanesi youtuber artık 5 yaşında velet bile kanal açmış.

blogger,twitch,youtuber,instagram vs buralarda o kadar çok boş yaş aralığında insan var ki türkiye'nin neden bu kadar eğitimsiz çomar bir ülke olduğunu anlayabilirsiniz.

çernobil patlamasının olduğu yere gidip video çeken kişi ile evde oturup makyaj videosu çekip 1 milyon takipçisi olan kezban aynı kategoride olmamalı. emek kavramı bu kadar kolay değil.
    • New

eZuq wrote:

devlet wikipedia kapatacağına gitsin bu oturduğu yerden saçma sapan video koyup arkasına 2-3 tane çalıntı efekt ekleyen beleş yoldan para kazanmaya çalışan kanalları kapatsın.

dışardaki her 3 kişiden 2 tanesi youtuber artık 5 yaşında velet bile kanal açmış.

blogger,twitch,youtuber,instagram vs buralarda o kadar çok boş yaş aralığında insan var ki türkiye'nin neden bu kadar eğitimsiz çomar bir ülke olduğunu anlayabilirsiniz.

çernobil patlamasının olduğu yere gidip video çeken kişi ile evde oturup makyaj videosu çekip 1 milyon takipçisi olan kezban aynı kategoride olmamalı. emek kavramı bu kadar kolay değil.
      Şu yorumları görünce bazı insanların gerçekten boş olduğunu hissediyorum. Eğer makyaj yapıp 1 milyon takipçisi varsa bu kişinin özgün bir tarafı vardır yoksa herkes makyaj yapıp youtube üzerinden zengin olur değil mi?
      @Adramis Modum hakaret içerikli yazı.
    • New

@eZuq nasıl ki instagram facebook kişinin kendine has hesabıysa youtube de aynı kişinin kendine has hesabı devletin o hesabı kapatmaya hakkı yok. Sen ben kullanmıyor olabiliriz ama kullanana saygı duymak zorundayız nasıl ki insta kullandığın için insanlar sana boş beleş işlerle uğraşıyosun deme hakkı oksa youtube kullanan insanlarada bunu demeye hakkımız yok . ister makyaj videosu çeker isterse oyun bu bizi ilgilendirmez ister izlersin istersen izlemezsin . bu konuyu burda tartışmakta mantıksız burası p sunucu videosu çeken youtuberlar hakkında konuşma ve tartışma yeri makyaj videosu çekenler için değil

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
    • New

halit1x11 wrote:

Başlık çok manidar derindarbe comamı indi yayıncılara korsan sunuculara gf inmedimi her lafta biz bişey yapamıyoruz şirketin elinde herşey diyip.Konunun baslığıda çok manidar yazmıyım yazmıyım dedim ama
      aslında bende uzun zamandan beri öyle düşünüyorum ellerindeki yetkiyi tam manasıyla kullanmıyorlar diye düşünüyorum hani tamam her zaman her şeye yetişemeye bilirler ama genede çok geç kaldılar bişeyler yapmak için gerçi geç olsun güç olmasın umarım daha güzel şeyler yapıp küstürülen oyuncuları geri getirmeyi başarırlar ve ellerindeki online oyuncu sayısınıda kaybetmezler çünkü sv lerin boşluguna bakarsanasız sv basına 1000 oyuncu düşüyormu merak ediyorum genelde her kesin 4 5 farklı hesabı var herkesin tek hesabı oldugu zamanlardaki oyuncu kitlesini bi şekilde yakalarız umarım ve ayrıca yani bişeyler yapılmaya çalısılıyor geç kalınsada hala buna itiraz edenleri görüyorum geç kaldın yenimi aklın basına geldi diyenleri gördükce canım sıkılıyor yapmıyorlardı laf edıyordunuz anladımda bırakın yapılanada destek verin kardeşim konu çok uzattım ama harbiden sinir bozucu bi durum çünkü bu pvp serveler konusunda biz kaç senedir kapatılsın diye dile getirdik eee artık yapılıyor köstek olacagınıza bıraz destek verin adamlarda işini yapsın
    • New

keşke kapatılsa fakat çok zor bu işler malesef
      bakalım gf-webzen eylül gelincede halen insanlar razador kessin diye mi beklicek çünkü artık piyasa eskisi gibi değil oyun firması çok fazlası ile de oyun var

kendi şansım adına o kadar oyun oynadım metin2 nin verdiği hiç bir zaman vermedi ama son yıllarda özellikle lol csgo pub gibi oyunlar değişiklikler sunuyor
      onların şuanda yaptığınız metin2 eskiden yapıyordu ve metin2de niye ise hiç bir yenilik yok altın yop açıyorsun k özüt bk çıkıyor o kadar eskidik yani.
      umarım bişiler düzelir.
    • New

Bakın belki banlanıcam ama yazmak istiyorum.....
      Ribınum die server acıyorsunuz ve hılalde server acarak oyuncuyu boluyorsunuz (1)
      Gecen ay turkey2 actınız (2)
      Ben bır yıldır oynuyorum bıologum lıder notunda 9 adet verdım( 3)
      Saruhan serverı eskı bır server madem yenı sunucular acılıyor oradakı karakterımı nabayım bende ısterım etkınlıgı bol serverda oynamak ama 1yıl sadece bıolog ve skıll yapmakla ugrasmıs bırısı olarak sadece gunde 4 5 metın kırıp cıkıyorum (4)
      Ve yenı sunucu dıe orada nesneyı efsunla değiştir altın okey herkeste manu var ben manu cıkartmak ıcın 22 won para harcadım tam 22 won! (5)
      Diğer eski sunuculara haksızlık var yeni die 3 senedır okey eventı olmaz eski sunucularda droplar emınımkı cok cok cok dusuk sans oyunu diyorsunuz ornek logları ma bakınızda 10 gundur ıslenmemıs sımyalarım yontulmusa dahı gecmıyor (6)
      Bu bir oyun sıkılırsın gırersın kafa dağıtmak için kendı serverına bakarsın ulan ne bos bır server olmus yakarsın 1 sıgara yenı servere baslamak ıstersın emeklerını cope atamassın bu haksızlıga bır son olsun ıstıyorum eskıden gmler ne guzel bır olay oldugunda gelır dinlerdi hırsızlık olsa bakardı arastırırdı tıcket attıgımızda suan vermeseydın caldırmasaydın ınsanız yahu oyun oynamak ısteyen sıradan ınsanız sadece (7)
      Oyuncu kıtlemız gıt gıde dusuyor emek ısteyen bır oyun ama emeklerımızın karsılıgını alamamak cok daha uzuyor orneeeeeekkkkk ben kusursuz yakut basıcam oranlarla yaptım say yahu az ınsaflı olun herkes boss kesecek dıe bır kaıde yok yada loncaca oynıcaksın dıe solo takılan adamlara yazık (8)
      9 ve son olarak yenı server acmak yerıne azcıkta bakının yahu bızım eskı serverdekı oyuncularımızda vardı nabıyorlar acaba aclarmı susuzlarmı yasıyorlarmı bırbır damarlarımızı kanatan acıtan sızler unuttunuz bizleri kınıyorum hepinizi
    • New

Karsu wrote:

Bakın belki banlanıcam ama yazmak istiyorum.....
      Ribınum die server acıyorsunuz ve hılalde server acarak oyuncuyu boluyorsunuz (1)
      Gecen ay turkey2 actınız (2)
      Ben bır yıldır oynuyorum bıologum lıder notunda 9 adet verdım( 3)
      Saruhan serverı eskı bır server madem yenı sunucular acılıyor oradakı karakterımı nabayım bende ısterım etkınlıgı bol serverda oynamak ama 1yıl sadece bıolog ve skıll yapmakla ugrasmıs bırısı olarak sadece gunde 4 5 metın kırıp cıkıyorum (4)
      Ve yenı sunucu dıe orada nesneyı efsunla değiştir altın okey herkeste manu var ben manu cıkartmak ıcın 22 won para harcadım tam 22 won! (5)
      Diğer eski sunuculara haksızlık var yeni die 3 senedır okey eventı olmaz eski sunucularda droplar emınımkı cok cok cok dusuk sans oyunu diyorsunuz ornek logları ma bakınızda 10 gundur ıslenmemıs sımyalarım yontulmusa dahı gecmıyor (6)
      Bu bir oyun sıkılırsın gırersın kafa dağıtmak için kendı serverına bakarsın ulan ne bos bır server olmus yakarsın 1 sıgara yenı servere baslamak ıstersın emeklerını cope atamassın bu haksızlıga bır son olsun ıstıyorum eskıden gmler ne guzel bır olay oldugunda gelır dinlerdi hırsızlık olsa bakardı arastırırdı tıcket attıgımızda suan vermeseydın caldırmasaydın ınsanız yahu oyun oynamak ısteyen sıradan ınsanız sadece (7)
      Oyuncu kıtlemız gıt gıde dusuyor emek ısteyen bır oyun ama emeklerımızın karsılıgını alamamak cok daha uzuyor orneeeeeekkkkk ben kusursuz yakut basıcam oranlarla yaptım say yahu az ınsaflı olun herkes boss kesecek dıe bır kaıde yok yada loncaca oynıcaksın dıe solo takılan adamlara yazık (8)
      9 ve son olarak yenı server acmak yerıne azcıkta bakının yahu bızım eskı serverdekı oyuncularımızda vardı nabıyorlar acaba aclarmı susuzlarmı yasıyorlarmı bırbır damarlarımızı kanatan acıtan sızler unuttunuz bizleri kınıyorum hepinizi
      Yazının al benisi yok o yuzden tamamını okumadım lakin rubi ve hilal olarak 2x server acılmıyor dostum yanlış anlamıssın olayı