Beta Test Versiyon 18.4

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Beta Test Versiyon 18.4

   Sevgili Topluluk,

   18.4 güncellemesi kapımızı çalıyor ve biz de dengeleme üzerine etkiler barındıran birçok yeniliği test etmeniz için sizleri Açık Betaya davet ediyoruz!

   Kimler Katılabilir?
   Yardım etmek isteyen herkesin başımızın üstünde yeri var! Hatta yeni bir hesaba da ihtiyacınız yok, basitçe sizin hesabınızın kopyasını Beta sunucuda yaratıyoruz.

   Tam olarak nasıl yapacaksınız?
   Bu kopya hesap sürecinde yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:
   1. beta.metin2.gameforge.com sayfasına girin. (şuan açık değil ama kısa süre açık olacak)
   2. Kullanıcı adı ve şifrenizi sağdaki kısma yazın. (Doğru adrese girdiğinizden emin olun çünkü dolandırıcılar sahte sayfalarla sizi kandırmayı deneyebilirler. Emin değilseniz mutlaka bu duyurudaki linke tıklayarak ulaşın.)
   3. Ülkenizi seçin ( Türkiye'yi seçiyorsunuz)
   4. Kopyalanmasını istediğiniz karakterin sunucusunu seçin.
   5. Kopyalanmasını istediğini karakteri seçin.
   6. Kopyalaya tıklayın.
   7. Seçimlerinizi kontrol edin ve sonra onaylaya tıklayın.

   Karakteriniz bir sonraki bakımda (ilk bakım yarın sabah) kopyalanmış olacak. Beta sunucu için bakım programını elbetteki duyuracağız. Bakımdan sonra karakterinizle Beta sunucuda oynayabilir hale geleceksiniz. Unutmayın, Beta Sunucu İngilizcedir ve özel bir istemcidir. Bu istemciyi, Beta sunucu ana sayfasından indirebilirsiniz.

   Not: Beta sunucu uluslararası bir sunucudur. Bu nedenle aynı ada sahip karakterler önce ülke kodlarına göre adlandırılacaklar. Şayet aynı ülkeden farklı sunucular nedeniyle aynı ada sahip karakterler olursa da bunlar için de isme ek yapılacak ya da farklı bir isim verilecektir. Örneğin; kopyalanan karakter adınız Alwuhush ise, beta sunucuda bu ad Alwuhush_tr olacak.


   Mevcut ülke kodları nelerdir?
   • _ae = Birleşik Arap Emirlikleri
   • _cz = Çek Cumhuriyeti
   • _de = Almanya
   • _dk = Danimarka
   • _en = Büyük Britanya (Birleşik Krallık)
   • _es = İspanya
   • _fr = Fransa
   • _gr = Yunanistan
   • _hu = Macaristan
   • _nl = Hollanda
   • _pl = Polonya
   • _pt = Portekiz
   • _ro = Romanya
   • _ru = Rusya
   • _tr = Türkiye

   Bu bakımlar ne zaman yapılacak?
   Beta için bakımlar 10:00 ve 16:00 da yapılır.

   Beta Sunucuya neler kopyalanacak?
   Karakterinize dair herşey kopyalanacak. Envanterinizdeki potunuza kadar herşey, mevcut aktif görevleriniz de dahil.

   Neler Kopyalanamayacak?
   Depo, arkadaş listesi, lonca ve engel listeniz.
   Birden fazla karakter kopyalayabilir miyim?
   Hesap başına yalnız 1 karakter kopyalanabilir.

   Banlı hesabımı kopyalayabilir miyim?
   Elbette hayır :)

   Kayıt yaptıktan hemen sonra karakterimle giriş yapabilecek miyim?
   Hayır, bakım çalışması yapıldıktan sonra karakteriniz kopyalanmış olacak.

   Beta sunucusunda aşağıdakileri test etmenizi isteyeceğiz:

   Ejderha Taşı Simyası
   Elemental Dirençler
   Büyülü Orman
   * Dengeleme çalışması, performansınızı burada nasıl etkiledi?
   * Her şey normal sunucularınızdaki gibi kolay/zor mu, nelerin değiştiğini fark ettiniz?
   Şeytan Katakombu
   * Dengeleme çalışması, performansınızı bu haritada nasıl etkiledi?
   * Her şey normal sunucularınızdaki gibi kolay mı/ zor mu, nelerin değiştiğini fark ettiniz?
   Kuşak Sistemi

   Lütfen hala sunucularınızda bulunan "normal" oyun açıklarını ve hataları bildirmeyiniz. Yalnız 18.4 güncellemesiyle birlikte gelen yeniliklerle ilgili tespitlerinizi bildiriniz.

   Lütfen geri bildirimlerinizin yapıcı ve olgusal olmasına özen gösteriniz.

   Bildirimlerinizi şimdiden dört gözle bekliyoruz ve yardımlarınızın için teşekkürler.

   Metin2 Takımınız

  • Sevgili Topluluk,

   bu yıla özel büyük güncellememiz versiyon 18.4'ü yeni Beta Test Sunucumuzla size sunmayı planlıyoruz. Dengelemenin, her yönüyle hala öncelikli gündem konumuz olduğunun farkındayız. Bunun için, tek bir güncelleme ile bu mümkün olmayacağından, sürekli olarak bunu geliştirmeye çalıştığımızdan emin olmanızı istiyoruz.

   Geçen yıl yayınladığımız versiyon 17.5 ile temel direnç bonuslarının nasıl çalıştığıyla ilgili yeni bir yol sunduk. Bu yıl ki; 18.4 versiyonu da Element Dirençleri, Simya Sistemi, Duygular ve bunların yanı sıra Kuşak ve Pet sistemlerindeki özelliklere değişiklikler getirecek. O halde hadi başlayalım!


   Güncelleme Günlüğü   Destansı Simya

   Efsanevi simya sistemi oyuna eklendi. Simyayı daha da yükseltmek ve karakterini geliştirmek için size fırsat verecektir. Yeni sistem, iki efsanevi taşın birleşimiyle oluşan yeni destansı taşı elde edebileceğiniz yeni bir efsanevi ejderha taşları dizisi ile geliyor. Yani efsanevi taşların da artık bir üst versiyonu var. Biraz daha kolaylaştırmak adına, işe yaramayan efsanevi ejderha taşlarınızı aynı saflık derecesinde olmasa bile başka bir saflık derecesindeki efsanevi ejderha taşıyla birleştirip, yeni bir üst seviye ejderha taşı elde edebileceksiniz.

   Element Dirençleri

   Element dirençlerini entegre ettiğimizden beri, her yerde bulundular ve diğer eski bonusların pabucu biraz dama atıldı. Bunu daha da geliştirmeye çalışıyoruz, bu yüzden bu bonusların etkinliğini azaltacağız. Bunun kritik bir konu olduğunun ve etkinliğin azaltılmasının oldukça tehlikeli olabileceğinin farkındayız. Bu yüzden yavaş başlayacağız, bu yüzden gerekirse bunları ileride ayarlayabiliriz.

   Yenilenen Pet Sistemi

   Pet sistemini getirdiğimiz 2015'den beri birçok peti zamanla oyuna entegre ettik. Bunu yeni oyuncuların daha iyi pet elde edebilmesi için biraz daha kolaylaştırıp, yeni bir eşya getireceğiz ki bu eşya ile pet puanlarını değiştirme şansı yakalayabilecekler. (Tıpkı kostüm bonuslarının değiştirilebilmesi gibi)

   Yeni Pet Becerileri

   Bu versiyonlar 5 yeni pet becerisini aktif hale getireceğiz.Bu bonuslar içerisinde size daha fazla tecrübe puanı kazandırabilecek, canavarlara karşı hasarınızı arttırabilecek veya HP/SP yenileme puanlarınızı arttırabilecek bonuslar da var. Dahası; evcil hayvanınız, siz canavarları öldürürken HPnizi daha fazla yenileyecek ya da savaşırken size daha fazla hareket hızı verebilecek.

   Kuşak Sistemi Güncellemesi

   Eski kuşağınızdan sıkıldınız mı? Bonuslarınızı kaybetmeden farklı bir kuşak mı kullanmak istiyorsunuz? Yeni güncelleme ile bu fırsatı size sunuyoruz. Theowahdan'a aynı emiş yüzdesine sahip 2. bir kuşak getirin ve eski kuşağınızdaki bonusları transfer edin.

   Grafik Özellikleri

   Lagla baş etmek mi istiyorsunuz ya da daha az mı pazar animasyonu görmek istiyorsunuz, ya da genel ifadeyle daha az mı pazar görmek istiyorsanız bu özelliklik tam size göre. Bu yeni eklenti ile ne istediğinizi ve neyi görmek istemediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Seçenekler; dükkanları görebileceğiniz, alışveriş veya toplama animasyonlarını mesafeye göre kapatabileceğiniz içerikleri barındırıyor.

   Yeni Duygular

   Hemen her oyuncumuz, duygular menüsünde yıllardır duran boş kısmın farkındadır. Artık orayı doldurmanın zamanı geldi diye düşünüyor ve 12 yeni duygu özelliğini ekliyoruz.   Tüm bu yenilikler, Beta sürecinde aktif olacaktır. Bu nedenle, ilgili özellik için bize yapıcı geri bildirim vermeniz gerekiyor.Hoşlanmadığınız bir şey mi var? - Lütfen tartışma başlığımıza gidin ve nedenini bize bildirin.

   Saygılarımızla!

   Metin2 Takımınız

  • Değerli oyuncularımız,

   Beta sunucusunda da, mevcut sözleşme ve oyun kuralları geçerlidir. Bu nedenle, bu sunucuda yapılacak her kuraldısı eylemin, normal sunuculardaki oyun hesaplarınızı etkileyebilecegi peşinen hatırlatmak isteriz. Bu sunucuda, bize geribildirim verecek oyuncularımızın çogunlukta olmasını ümit ediyoruz.

   Saygılarımızla
   • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
   • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
   SOSYAL MEDYA
  • Sevgili oyuncular,

   Şimdiye kadar yaptığınız geri bildirimlerinizin durumuyla ve ne olduğuyla ilgili kısa bir bilgi güncellemesidir.

   Değişim sürecinin bazı bölümlerinin nelere neden olabileceğinin tamamen farkındayız. Bunu ve gerçek geri bildirimlerinizi bugüne kadar aldık ve dün Webzen'e ilettiğimiz bir öneriyle birleştirdik.

   Mistik Simya türü ile ilgili görüşleriniz çok güçlü olduğu yönünde. Ayrıca oyuncuların, mevcut simyalarının önemsiz hale geleceğine dair farklı bir izlenime sahip olduğunu da ilettik.

   Lütfen endişelerinizi anladığımıza inanın ve bunları Webzen'e iletirken, bu durumun değişeceği anlamına gelmediğini unutmayın.


   Metin2 Ekibiniz
  • Sevgili oyuncular,

   Efsanevi (mistik) Simya ve 18.4 versiyonunun son durumu hakkında size haberlerimiz var. Gecikmemizi lütfen affedin, biz bu zaman zarfında sizlerin geri bildirimlerini aldık ve konuyu iyice tartıştık. Bunun için sizlere teşekkür ediyoruz.

   İşte 18.4 versiyonunun bir sonraki adımı:
   • Simya güncellemesi ertelendi.
   • Webzen ve Gameforge, Efsanevi Simya hakkında konuşmaya devam edecek, gelecek versiyonları şimdiki halin uyarlanmış bir şeklini içerebilir.
   • Bugün 18.4'ün Efsanevi simya olmayan yeni bir güncellemesi beta sunucuya yüklenecektir.
   • 18.4'ün diğer düzenlemeleri hakkında, özellikle dirençler (resistans), evcil hayvanlar ve binekler ile ilgili daha yapıcı geribildirimlerinize ihtiyacımız var.
   Metin2 Ekibiniz
   • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
   • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
   SOSYAL MEDYA
  • Merhaba

   Açık beta yarın 15:00 itibariyle son bulacaktır. Katılımınız ve değerli geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla
   • Community manager'ler, Gameforge çalışanlarıdır ve oyun ekiplerine dahil olmayıp, bir takım üyesi değildirler.
   • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum; ama başarısızlığın anahtarı, herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
   SOSYAL MEDYA