Ks atmak nedir? Etik nedir?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ks atıp ta banlanan birini daha önce görmedim yani oyun buna müsade ediyor.mantıklı düşününce haklısınız da.
    Ancak yukarda arkadaşın dediği gibi 40 lv biri 45 lik metni kesmeye çalışırken 65 lv lik adam gelip te Adama bulaşması ne kadar etik bunu anlatın?
    Kusura bakmayın ama ben bunda bir etiklik göremiyorum.
    Rekabet birbirine denk level karakterleri kapsar düşüncesindeyim.oyun müsade ediyor diye de insanları bunaltmaya kimsenin hakkı yoktur.
    Unutmadan ks atan biri değilim olaya objektif yaklaşıyorum.
  • LeLoucH77 wrote:

bana göre bu sorunun cevabı neye göre kime göre ? karşı tarafta kendi halinde bir oyuncu varsa genelde pek ellemem sevmediğim varsa 1 sn durmam :D
    Karşı tarafta kimin olduğunu önemi yok.
    Aslında hiç bir şeyin önemi yok.
    Hile açmadan, açık kullanmadan, üçüncü parti yazılım kullanmadan, oyun imkanlarıyla istediğinizi yaparsınız. Git pazar kes, oyunun kurallarına ters bir durum değil. Metin keserken adamı öldür itemleri al, agresifi kes itemini al. Bunlar oyunun içinde olan şeyler.
    Ha yapmam o ayrı sonuçta robot değiliz duygular devreye giriyor.
    Ama en başta da dediğim gibi, ks atmak gayet normal bir şey.
  • Oyunun müsade ettiği bir şey ks atmak ve ortada etik dışı bir durum yok.
    Lakin etik olmayan şey şu;
    40 lv adam İtem düşürebilecek bir metin keserken İtem düşmeyeceğini bile bile düşük seviye bir metne ks atması etik değildir..

Dip not:
    Ks atan biri değilim olaya objektif yaklaşıyorum.
  • schitto wrote:

mahsum99 wrote:

metnin üstünde jon snow a aiittir mı yaziyorda kesmeyeceğim istediğim metni istediğim slotu keserim
    Saçmalık başınıza gelince ağlıyorsunuz ama
    2008 Eylül ayından beri oyun arkdaşlarım ve dostlarım hariç metinlere dalarım.İsteyen gelsin metnime dalsın 1 gram gocunmadım niye daldın demem bu sadece metin için geçerli değil boss içinde aynı şey gel benim kestığim metnı bossu beraber keselım bir laf etmedim bunca zaman etmemde.(Odalar da etkınlık , exp ve etp içinharitalar da bu duruma saygı duyarım ch atarım)
    Ya Güzel Günler Bizim Olacak ,
    Ya da Kimsenin Güzel Günleri Olmayacak . . !

Çukur Metin2 de :)

Ne Demiş James Bond:

-Paran Varsa Dünya Sana Aşık Züğürtlere Yakışır Tahta Kaşık Yes olrayt.
  • futbol maçında bir kural var ceza sahası içinde elle topu kaleci değilsen durduruyorsan kırmızı kart
    bunun adı futbol kuralı diyelim.
    metin2 de başka bir oyuncu boss metin slot keserken gidip ona saldırmayacaksın diye bir tane madde gösterirmisiniz ?
    statüsü - dereceye düşmüş bir oyuncuyu aynı bayrak olsan bile pvp modunu serbest e almadan kesebiliyorsun kesemezsin diye bir kural varmdır gösterin bana.
    bazılarını tenzi ederek söylüyorum reel yaşantınızda minibüse binerken bile yaşlılara çocuklu kadınlara hamilelere yer vermeyen sizler neyin etiğinden bahsedip uzatıyorsunuzki bu konuyu.
    bunun bir oyun olduğunu algılamanız çokmu zor onu geçtim oyunda hala etik kurallar vardır diyorsunuz nerde yazılı diyoruz yok yazılı olmayan kurallar vardır oyunda diyorsunuz kime göre yazılı olmayan kurallar
    biri gider yaızlı olmayan kural vardır keserim seni kas atarım der
    diğeri gelir yazılı olmayan kural vardır kesemezsin beni kas atamazsın der
    saygı bekliyorsunuz da ne oynadığınızın farkında değilsiniz herhalde
    pubg oynarken gidip adama vurma beni yeni başladım daha silah almadım ayıp deyilmi diyorsun :)
    kendinize gelin bence biraz isteyen istediğine oyun kuralları çerçevesinde her türlü zülmü yapmakta serbesttir kimi bunu kabul eder kimi bunu kabul etmez kişiye göre değişir fakat bunun ne bir kuralı vardır nede yoktur.
  • Aynı şeyleri tekrar yazmak kimseye bir fayda sağlamayacaktır.
    Etik; yazılı olmayan kurallar manasına gelmektedir.ister reel hayatta ister sanalda ister oyunda hiç farketmez 'yerine göre'
    başkalarına saygı göstermek zorundayız.
    Düşük seviye biri metin keserken size item düşmeyeceğini bile bile o metne ks atarsanız etik dışı davranmış olursunuz.
    Yine size exp gelmeyeceğini bile bile çar kasan birine ks atarsanız etik dışı davranmış olursunuz.
    Ben bunu anlatmaya çalışıyorum siz anlamamak ta diretiyorsunuz.
    Otobüste bir yaşlıya yer verirseniz o sizin hür iradeniz ve saygınızla alakalı bir durum dur.
    Yer vermezseniz kimse size ceza vermez iyi forumlar
  • şahsen ben yaşlılara otobüs de yer vermediklerinde yerin dibine sokuyorum karşı gelebilen de gelir.
    ben 120 lvl karakter ile 105 lvl metin kestiğimde de banada gayet item atıyor
    karanlık sandık düşüren 105 lvl bosları kestiğimdede gayet sandık atıyor

fakat insanların anlamadığı 90 lvl giriş seviyesi var diye oranın sadece 90-95 lvl lere ait olduğunu sanması
  • Otobüste yaşlılara yanıma gelirse kalkıp yer veririm kimseylede neden yer vermiyor sunuz diye de durduk yere kavga etmem.
    Map in giriş sınırı en düşük 90 lv. 120 lv gelipte farm yapamaz diye bir Kural yok zaten senin seviyene mecbur item atacak arada İtem atmayacak kadar fazla bir lv yok.
    Şunu anlayın artık İtem düşmeyeceğini bile bile kimsenin kırmaya çalıştığı metne gidip vurmayın.ben bunu anlatmaya çalışıyorum burda.
    Amacım sizinle laf dalaşı na girmek değil.
    Ben size item düşüyor ks atmayın demiyorum düşmeyeceğini bile bile bunu yapmayın diyorum.bana etik gelmeyen mevzu budur.
    İyi forumlar.
  • şimdi o dediklerin keşke hep öyle olsa
    kimse 120 lvl olupda 2. köyde taş kesmiyor zaten hatta tam tersi adam 40 lvl oluyor ormana gidip 80 90 metni kesmeye çalışıyor.
    120 lvl 105 115 lvl kimse gitmiyor zaten o maplara.
    bu tür isyanların olduğu haritalar zaten 90 lvl ve üstü maplar.
  • Valla hocam ben de 90 ve üzeri çarla oynuyorum map te 120 lv birini görsem normal karşılıyorum.
    Israrla söylediğim şeyleri şuan bile yapan adamlar var.
    Eskiden daha fazlaydı bu dediklerim tarzda adamlar ama halen tam olarak bitmiş değil.
    Halen birilerinin işine çomak sokmaya çalışanlar var.
  • Senin, diğer oyuncuların kırmaya çalıştığı metine dokunmayıp gittiğin; fakat diğer oyuncuların, senin her bulduğun metine dalıp bütün itemleri alıp gitmesine KS atmak denir. Bu hem kişinin karakteriyle alakalı, hem de kanalların yetersizliğiyle. Serverler de birleşince daha kötü oluyor. Oyun kuralları içerisinde bunların yazmasına gerek var mı? İnsanlar Allah'ın emirlerini hiçe sayıyor, oyun kurallarına mı uyacak? Kurallar tek başına yeterli değildir, bir insanda ahlak olacak.
  • mahsum99 wrote:

2008 Eylül ayından beri oyun arkdaşlarım ve dostlarım hariç metinlere dalarım.İsteyen gelsin metnime dalsın 1 gram gocunmadım niye daldın demem bu sadece metin için geçerli değil boss içinde aynı şey gel benim kestığim metnı bossu beraber keselım bir laf etmedim bunca zaman etmemde.(Odalar da etkınlık , exp ve etp içinharitalar da bu duruma saygı duyarım ch atarım)
    arkadaşlarına ve dostlarına yapmadığına göre yanlış olduğunu düşünüyorsun..
    yoksa neden arkadaşlarını ayırasın ?