Beceri savunması sınırları zorlamaya başladı! Oyun anlayışı değişecektir.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Beceri savunması sınırları zorlamaya başladı! Oyun anlayışı değişecektir.

Yaklaşık 5 yıldır oyun oynamasam da metin2 forumlarına ve oyundaki bazı değişikliklere hala bakıyorum.

Burada son gelen değişikliklerden sonra oyundaki karakter seçimlerinden oyun anlayışına kadar temelden sarsacak güncellemeler olduğunu görüyorum hem fikirlerimi söylemek hemde bu konuda bir tartışma başlatmak istedim.

Bence düz vuruş ön planda olan karakterler Bedensel ve Büyülü sura için çok iyi bir dönem öncelikle oyundaki skill vuruşlarında kritik etkisinin azalması ve beceri savunmalarındaki bu artış skill gücü baskın karakterlerin biraz geriye düşeceğinin göstergesi.

Elmas Simya29
    Titan Kalkan10
    Kask10
    Okyanus Ayakkabısı12
    Zırh5
    Yakut küpe9

Beceri sav kemiği15

Toplam90

Hatta atak yerine kuşaklara beceri savunmalı zırh emdirilirse 1 beceri savunması daha kazanılabilir. Ama 1 beceri için o kadar saldırıdan vazgeçilir mi bence hayır.

Herşeyi bir arada yapmak çok zor illaki bir yerlerden açık çıkıyor. Bu sebeple genelden hepsinden yeteri kadar savunma yapalım atağımızda olsun mantığının gelip toslayacağı yer bence şudur.

Full yarı ve saldırı değerlerini maksimuma yaklaştırmış düz vuruş yapan bir karakter 45 Ort 10 yarı bir zodyak kılıcı ile max seviyelere ulaşmamış bir kılıc savunmasına 5-6k arasında düz vuruş yapabilir hele biraz da beceri savunmasına yönelmiş skill değerlerini böyle dengeliyorsa kılıctan biraz ödün veriyorsa bu söylediğim karakterin karşısında bozguna uğrayacaktır.

Bu tüm karakterler için geçerli bir durum özelilkle şamanlar şuan perişan eder kim olursa olsun öyle 20 şaman sav + 20-30 çan veya yelpaze ile dengeleyim derse bile bozguna uğrar, aynı şey kurt içinde geçerli ama kurtlar düz vuruş konusunda çok hantal çok savulan karakterler.

Ben açıkcası safir simyanın şuanki düzende saldırı ağırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum dengeyi bozan bir hasar gücü oluşturulursa herkesin bakışıda değşiecektir.

Hele hele etliye sütlüye karışmayan uzaktan sinek vızırtısı gibi düz vuruş yapan ve çok aktif şekilde kendini koruyabilen kaçabilen okçu karakterlerin beceri savunmasını yapma zorunluluğu olduğu bir dönemde tüm karakterlere karşı daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

qabrieL, BeyaZ
  • peki soruyorum?
    düz vuruşları can alıcı olan karakterler arasında ninja,bedensel,büyülü şura iken
    şamanıda son yıllarda bu kategoriye sokarsak
    bunların arasında sana göre en zayıfı hangisi kalıyor.
    kendi fikrim : Bıçakçı ninja (Ayakta duramıyor bana göre)
    7 sınıf karakter içerisinde sadece kurt ile karabüyü fiziksel hasar olan zayıf bırakan doğası gereği
    fiziksel hasar ile değil büyülü hasar ile geçmişi bağlanan karakterleri fiziksel hasar anlayışına sokan webzen e ne demeli.
    90 savunmayı delemeyen karakterler beceri hasarını artırsada bişiler değişmiyordu bana göre mitsel simya bu açıdan belki bir farklılk yaratacaktır zaman içerisinde bunu göreceğiz.
    dengeleme part 1 olarak nitelendirildi fakat part2 nin de gelme gibi bir niyetinin olmadığını bunlar için bir çalışma yapılmadığınıda düşünmekteyim.
    ben bir zihinsel oyuncusuydum eskiden dengelemeden sonra karakteri bıraktım
    savunmalarımda oldukça dengeliydi fakat iş öyle bir yere geldiki safirim bile full atak olmasına rağmen
    karşımda eşdeğer bir rakibe (90 kılıç) 150 ruh attıktan sonra kusursuzlu bir zihinselin zihinseli komple bıraktım şimdide simyaları çıktı taktım başka bir karaktere.

oyuna birçok şey getirmeden önce pvp ritmini yükseltmiyorlar önceliklerinde bu yok pvp nitelik olarak kazanç yollarında düşüklük sağlıyor fakat pve öyle değil buda bir politikadır tabi.