92-94 Biyolog Görevi Tekrar Dağıtma Kağıdı

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• bunu değiştireceklerini pek sanmıyorum ama bundan sonraki biyolog görevlerinin açılması kanatindeyim.

5-10 yıllık karakterler o döneme uygun ihtiyaçtan biyolog görevlerini hp savunma str hp gibi almıştır.
    tabiki fare azizliğine bu neydi bu neydi derken yanlış tıklayanlarda olmuştur.

fakat burda söyle bir soru doğuyor.
    hp ler max 800 iken 2000 hp leri getiren webzen 2000 hp yi niye getirdi ?
    hadi diyelim oyun ihtiyaçlarından dolayı 2000 hp ler geldi, o zaman dönemin ihtiyacı karşılamayan max 800 hp leri neden 2000 hp ye çevirmedi ?
    5.efsunlar geldi, 4\4 efsunlu itemlerin 5. efsunları çöp değerinde olduğunu bilen webzen neden sadece 5.efsun değerini değiştirtmedi ?
    5.efsunu neden getirdi ?

bu soruların ortak özellikleri oyun gelişimindeki ihtiyaçtan dolayı yapılan işlemler ve karşılığı sorular.

hal böyle olunca zamanında ihtiyaçtan dolayı hp str alan oyuncu arkadaşlarımız günümüz şartlarında str str ye ihtiyaçları vardır.
    bu durum öyle bir hal almışken ya bu biyolog değiştirme biletleri gelmelidir.
    yada yeni biyolog görevleri açılmalıdır.

Kimse kimse sen eskiden böyle almaya ihtiyacın vardı böyle aldın şimdi ne yaparsan yap demeye hakkı yoktur.
    senin çömez iken 1500 tl maaşa tabi olursun usta iken 1500 lira maaşı beğenmezsin.
    çömez ken yaptığın hataları usta iken çekemezsin.
    Şahısları eleştireceğinize
    sadece yorum yapmak için yorum yapacağınıza yapıcı cümleler ile katılın yada eleştirin sadece kendi şahsını düşünerek hareket etmek bencillikten başka birşey değildir.
    vs vs

Konuyu destekliyorum.
  • Eski olan tüm şaman ve karabüyülerin çoğu hp hp almıştır bunu o zamanki zamana göre doğru tercih olabilirdi şamanlara iyileştirmeler yapıldı ama şuan nerdeyse karabüyüleri gerçekten bitirdiler ateş hayeleti dahi çözme ilen kapanıyor hiç çoktan böyle bir yenilik geldiği zaman adam karekterini atmaz bir köseye boss falan kesebilir hem oyuncu kazanmış olur hemde nesne markete yeni bir ürün kazandırarak GF kazanmış olur her iki tarafta karlı olacak bu işten ve bekliyoruz gelmesini benimde çok eskiden büyülü silaha hp hp almıstım ins düzeltebilirim :)
    Hayat Poker Gibidir,Elin Kötü Olsada,Herşey,Çekeceğin Bir Rest'e Bağlıdır..

• Biyoloğun görevlerini nasıl hızlandıracak eşyalar varsa, kabul etmesini sağlayacak eşyalar varsa, seçilen tercihlerin düzeltilmesi adına da bir eşya getirilmelidir. :grumble:
    Benim dostlarım yanımda :saint:
    Kedilerin tatlığından vergi alınsın (KTV) :rolleyes:
    Bulunduğum platformlar (Steam,Origin,Xbox ve Epic) (Seperate54)
  • Destekliyorum.
    Neticede uzun uğraşlar sonucu aldığımız özellikler bunlar, bir anlık dalgınlık ile esc basıp rastgele biyolog ödülü almış insanlarla dolu oyun. Aynı zamanda 10-12 yıldır bu oyunu oynayan ve en başlarda takdir edersiniz ki bunun bilinciyle oynamayan insan çok, sırf biyologtan sebep sıfırdan çar kasmaktansa, skil değişme gibi biyolog değişme de olmalı. Ayrıca bahsedildiği gibi oyunda yapılan güncellemelerden sonra eski alınan ödüller boşa çıkmış olabiliyor, mesela ben çift str aldım şamana ama şuan olsa hpye çevirirdim, gibi..

Cahil ile etme sohbet, her sözü bir baş incitir,
    Sarraf olmayan ne bilsin, zanneder her taş incidir.

Luthenia & Fromhell

Luthenia Anadolu :arrow:
  • Öncelikle 92-94 Biyolog görevlerinin tekrar dağıtılabilmesi önerisi çok yerinde bence de.
    Bir kaç oyuncu tanımıştım:Adam oyundaki Biyolog görevini bitirip sonuçlarına tıklarken yanlış bölüme tıklayıp,farklı özelliği alan veya tam seçenek zamanında oyunun kasmasıyla hatalı bölüme tıklayan.
    Yaptığı bu hata çarının tüm ömrü boyunca çekeceği bir sonuç olmamalı kesinlikle.

Bir sürü Şaman oyuncu Hp almış olup sonrasında Str'ye dönmek isteyebilir.Bir sürü karabüyü oyuncu,aldığı Hp'yi Str yapabilir veya bazı bedenseller Defans alarak karakterini yanlış yönde geliştirmiş olabilirler.Bazı zihinsellerin,yıllar önce Hp aldığını bile biliyorum.

Bunca yenilikten sonra,bu görevleri tamamen silip,92 ve 94 görevini yeniden başlatabilecek bir nesne ,Markete eklenip satışı yapılabilir.
    Hem oyun yönetimi hem de oyuncular kazanmış olurlar.

Konu sahibinin önerisi çok mantıklı ve bence yönetim açısından da maddi olarak geliri olabilecek bir öneridir.Kesinlikle yöneticilerin dikkate alması gerekiyor bence.
  • Benim şahsi fikrim 92-94 görevleri daha işlevsel ödüller haline getirilip sabit olarak kalmasından yanayım. Ayrıca ek olarak son seviye 120 iken yeni görevler eklenmesi gerektiğini ve daha işlevsel ödüller (örn: canavar karşı güç - element güçleri vesayre) alabileceğimiz görevler eklenmesinden yanayım.
  • Ek Bilgilendirme;

Dün gece yapılan yayıncılar ile ilgili canlı yayında bu konuyada değinildi bu konu hakkında geliştirmelerin yapılacagını söyledi DDN umarım en kısa sürede getirilir
    Hayat Poker Gibidir,Elin Kötü Olsada,Herşey,Çekeceğin Bir Rest'e Bağlıdır..

• KingLiu wrote:

@xCesuR Dediğiniz mantıkla düşünürsek statü sıfırlama, beceri sıfırlama eşyalarının da olamaması gerekir. Eğer oyunda bu tür şeyler varsa 92-94 biyolog görev sıfırlama eşyası da olabilir. Her şeyi düz mantıkla düşünmekten vazgeçin. Yok "MMORPG oyunu" yok bilmem "küpemi yanlışlıkla sattım geri gelsin." Gibi söylemlerin konuyla alakası yoktur. Mantık ve düşünmekten bahseden insanın, konuyla alakalı yorum yapması daha iyi olacaktır. :D

Hatirlatma: Konu küpemin kaybolması değil, 92-94 biyolog görevi tekrar düzenlemedir. :D :D
    Keşke o mantıkda düşünsen...
    Düz mantık düşünen acaba ben miyim? :pillepalle:
    Beceri sıfırlama zaten oyunun verdiği bir taviz.
    Oyunda başka nasıl geriye dönüş, bir hatayı kapatma nesnesi var?
    Bir arkadaş alınan önlemleri söylüyor @lNihilanth zaten cevabını vermiş.
    Evet konu Satılan eşyanın geri getirilmesi değil.
    Sadece bu örnekdi keşke örnek olduğunu anlayabilseydin
    Konu 12 yıl önce oyuncunun bilinçsizce yaptığı hatayı düzeltme (geriye dönme) üzerine açılmış bir konu.
    Ben de örnek olarak dedim ki zamanında küpemi yanlışlıkla satıcıya satmışım ona da bir düzenleme gelsin.
    Bunun örnek olduğunu anlayabilcek bir zihnin olduğunu düşünüyorum.
    Benim verdiğim örnek yaklaşık 6, 7 yıl önce olmuş birşeydi.
    Siz daha öncesini de düzeltmek üzerine konuşuyorsunuz.
    Böyle geri dönüş nesneleri çıkıcaksa biiir sürü şeyin düzeltilmesi, geri dönüşü getirilmesi gerekmektedir.
    Keeşke birazcık neden bahsettiğinizi ve neler dediğinizi bilerek ve bilinç sahibi olarak yazın.
    Bundan sonra ki bu konuya post atacaklara duyuru:
    Bu arkadaş gibi olmayın. Size bahşedilen düşünme kabiliyetinizi kullanarak birşeyler yazın.

Gücü yetmeyen hep uzaktan taşlar.
  • @xCesuR Efendi! Senin düşüncen sana benim düşüncem bana. Seni konu hakkında ikna edecek değilim. Burada kendi düşüncelerini doğru gösterip diğer insanların düşüncelerine mantıksız, biraz mantıklı düşünün gibi söylemlerde bulunamasın! Bu işler arz talep meselesidir. Ki bizi ihtiyacımızı dile getirdik. Duyanlar oldu. Cevap verileceği söylendi bizzat Coma tarafından(üst birimlere iletilecek). Konuyu uzatmanın anlamı yok. Sen konuyu hala mantıksız bulmaya devam et! :lol: İyi forumlar.
  • KingLiu wrote:

@xCesuR Efendi! Senin düşüncen sana benim düşüncem bana. Seni konu hakkında ikna edecek değilim. Burada kendi düşüncelerini doğru gösterip diğer insanların düşüncelerine mantıksız, biraz mantıklı düşünün gibi söylemlerde bulunamasın! Bu işler arz talep meselesidir. Ki bizi ihtiyacımızı dile getirdik. Duyanlar oldu. Cevap verileceği söylendi bizzat Coma tarafından(üst birimlere iletilecek). Konuyu uzatmanın anlamı yok. Sen konuyu hala mantıksız bulmaya devam et! :lol: İyi forumlar.
    Güzel kardeşim benim. :!:
    Kendi düşüncem doğru sizin düşünceniz yanlış diye bir şey demiyorum ben.
    Benim yorumumdan alıntı yapıp cevap yazıyorsunuz onlar mantıksız biraz düşünce diyorum.
    Ben A diyorum siz Z anlayıp cevap yazıyorsunuz.
    Yapmayın! :dash:

Gücü yetmeyen hep uzaktan taşlar.
  • @xCesuR hadi diyelim biz ozaman onu gerektirdiği için hp yada defans alarak hata yaptık.
    Peki o zamanlar gerek internet altyapısı gerekse işletim sistemlerindeki hatalardan ötürü internet kopması çok oluyordu.
    Farzı misal sen vardın npc ye görev seçeceksin sayfa geldi 1000 hp 120 savunma 51 saldırı değeri yazısında bekliyorsun yada düşünüyorsun acaba ne alsam diye pat net gitti elektrik gitti yahut oyun attı peki ne oldu rasgele bir seçim yaptı şimdi burda hata kimin ?Bu tip hatadan ötürü elinde olmayan sebeplerle bu görevi bitiren var.(bazıları yok çar 4 str deyip 3 4 kere tıklayıp aklınca kandırdıklarını sanıyorlar onlar hariç)
  • 92 - 94 lvl Biyolog Görevinde Hangi özellik seçilmeli ? 7 yıl önce görevler oyuna eklendiğinde forumdaki oyuncuların düşünceleri. Çoğunu okuduğunuzda oyunun şu anki durumuna göre ne kadar yanlış tercihler olduğunu görebilirsiniz. Ama o zamanlar çoğu mantıklı düşüncelerdi. Değişen şartları kimse önceden tahmin edip ona göre seçim yapamaz bence. Bu oyuna böyle bir kağıt gelecekse yeniden dağıtma değil de sıfırlama olarak gelmeli. Yani oyuncu görevi sıfırladığında npc oyuncuyu tekrar çağırmalı ve görevi baştan yapmasını istemeli. Destekliyorum. Hazır bulmuşken hem farmlık hem wslik ejderha gücü şaman bu görevlerden ne almalı?