Virüs Proğramı ve Cheat Blocker Hatası Alanlar Buraya.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Virüs Proğramı ve Cheat Blocker Hatası Alanlar Buraya.

Windows 10 kullanan arkadaşlar diğer sistem kullanıcılarıda deneyebilir burada anlatılanları yapınız arkadaşlar.

Başlat Ayarlar Güncelleştirme ve Güvenlik Sol tarafta Windows Güvenliği Virüs ve Tehtit Koruması

Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları.

Alt kısımda....Dışlamalar Dışarıda Bırakılanları Ekle veya Kaldır

Bir Dışlama Ekle Seçeneğini Klasör Yapıp Metin2 Dosyasını Seçiniz.

Umarım yardımcı olur.
  • Cheat blocker da bulunan virüs ile şöyle bir yazı buldum doğruluğunu bilmiyorum fakat dikkat edilmesi gerekiyor.

Truva: Win32 / Occamy.C Truva Atları Ailesi'ne ait en kötü bilgisayar enfeksiyonlarından biridir. Tüm dünyada milyonlarca bilgisayar sistemi enfekte oldu. Masum kullanıcıları manipüle ederek yasadışı para kazanmak için ana hedefe sahip uzak bir hacker ekibi tarafından icat edilir. Windows XP, Windows7, Windows8, Windows8, Windows8.1 ve en son Windows 10 sürümü gibi tüm Windows İşletim Sistemlerini istila edebilir. Sisteminizin içine gizlice girer ve çok sayıda kötü niyetli faaliyet yapmaya başlar. Etkinleştirildikten sonra, Truva: Win32 / Occamy.C Sistem ayarı, Masaüstü ayarı, Ana sayfa ayarı ve diğer önemli ayarlar vb. gibi dahili yapılandırmaları değiştirir. Sisteminizi güvenlik duvarı, internet güvenliği ve gerçek antivirüs programı gibi sistem güvenliğini ve gizliliğini devre dışı bırakarak, Sisteminizi kullanıcılar için daha hassas hale getirebilir. Sisteminize daha fazla zarar vermek için kötü amaçlı yazılım, Casus yazılım, reklam yazılımı ve diğer zararlı tehditler gibi diğer zararlı enfeksiyonları da ekleyebilir
  • Neden herhangi bir takım üyesi bu konu hakkında birşey söylemiyor? Şimdiye kadar böyle birşey yaşanmadı, Cheat Blocker geldikten birkaç gün sonra Trojan gibi ciddi bir virüs bulunuyor. Buna izin vermek ne kadar doğru olur?
    ǝɔɥɐqɹǝuǝɟ ɹɐpɐʞ ǝuǝuop sɹǝʇ ɐʎunp
  • @Elcin bak dostum modumuz ne diyor.Dediği gibi lisanslı proğramlar uyarı vermiyor.

Adramis wrote:

kendim şahsi olarak ücretli pro antivirüs kullanıyorum. Benim gibi şu an defender harici antivirüs kullanan binlerce üye var ve biz bu sorunu yaşamıyoruz. Bu sorunu yaşayan sadece defender kullanan uyelerimiz. Daha önce Eset ve defender yine bir güncelleme de oyun dosyalarını trojan olarak görmekteydi. Oyun dosyalarında herhangi bir trojan bulunmamaktadır. Illegal sitelere girmeyen hile kullanmayan üyelerimiz gönül rahatlığı ile resmi siteden oyunu veya güncellemeleri indirebilirler.
  • Bu cheat blocker uygulamasını yapan kore firması şimdiye kadar hiç mi denememiş Windows defender'li bir bilgisayarda?

İlk günler sıkıntısız girebiliyordum.
    Dün hata vermeye başladı izin verdim, bugün farklı bir trojan tanımlamasıyla tekrar hata veriyor, yine izin verdim.

Verdiğimiz izinler ile alakalı bir sıkıntı olsa, kullanıcı olarak biz oyuncuları sorumlu tutacaksınız.

Microsoft mu güvenlidir, webzen mi?
    Oyuna girelim diye mecburen engellemeyi kaldırıyoruz, hayırlısı bakalım..
    Umarım Microsoft haklı çıkmaz.

• Merhabalar,

Kısa yoldan Windows Defender'i geçiçi süreliğine devre dışı bırakarak oyuna giriş yapabilrisiniz. Görev çubuğunda Defender simgesi bulunmakta. Sağ tık yapıp devre dışı bırak demeniz yeterlidir.

EDİT : CheatBlocker Yasal olmayan bir site olduğu için mutlaka içinde Cracksiz direkt prog .vardır onda da hacktool u trojan olarak görmüş olabilir. Hacktool zararsız virüstür zaten program yasal olmadığından virüs programları virüs olarak algılıyor. THT alıntı.
  • ne zaman sesini duydu ki yetkililer bu oyuna gönülverenlerin , ne oldu sanki hile mi kalktı botlar mı gitti , bu oyunu artık bu şekilde kabullenmekten başka yapacak bir şeyimiz yok varsın virüs de girsin oyundan mahvetsin pc yi , üzüldüğüm konu şu ki hatayı google yazdığımda hile siteleri çıkıyor ,ve çözüm sunuyorlar şunu şunu yap gibi tabi bizim için değil çözüm çünkü bizler temiz oyuncularız , yani oyunu kirletenler bile sesini duyuroyor ve kısa sürede çözüm önerisi alıyor, biz mi daha çok bekleriz.
  • 2 Hafta önce yapılan yayıncılar toplantısında coğu dile getirilen faliyetler yavas yavas oyuna getiriliyor geliştiricler yazdıkları yazılımı denemeden direk oyuna entegre ettiklerini artık öğrenmiş olduk her güncelleme sonrası gelen oyun hatalarından herkes bunu fark etmiştir.Webzen mantığı artık oyuna entegre ederım sorun çıkarsada yavas yavas düzeltirim mantığı ile devam etmektedir umarım en kısa sürede kendini düzeltir.
    Hayat Poker Gibidir,Elin Kötü Olsada,Herşey,Çekeceğin Bir Rest'e Bağlıdır..

• Bence cheat blocker denen program arka planda bizim gezdiğimiz siteleri tarıyor fakat sadece ona ekli sitede sisteme bilgi veriyor yani sen hile üreten bir siteye girersen ve oradan alış veriş yaparsan direk seni sisteme bilgi vericek. yani artık hile ve onun gibi şeyler kökünde halledecek. Yani sen metin 2 nin hile sisteminin fark edemediği bir hile bile kullansan. Bunu oradan fark edip sana ban atacak. Bu nasıl olacak bir fikrim yok ama bence öyle. Çünkü oyun kapatıldığında dahi çalışan bir program oyun içi koruma sağladığını söylemek saçma duruyor. Fakat bunu hiç bir yönetici direk söyleyemiyor. Bu şahsi fikrim ama böyle eminim yani. Trojen olarak hata vermesi de o yüzden. Sizi izlemeye çalışan bir programı virüs programı trojen olarak uyarır tabi normal olarak. Ama böyle düşünüyorum ama elimde şuanlık herhangi bir kanıt veya bir şey yok. Sadece tahmin yürütüyorum. Bu işlerden gerçekten anlayan bir bilgisayar kullanıcısına bu programı göstermek lazım tarafsız olan birine yani o zaman net bir bilgi alırız.