Cheat blocker ile ilgili tüm hatalar

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• bir güncelleme yapıyosunuz onu da beceremıyosunuz.. Kaç gündür oyuna giremedım zaten giresımde yok ..
      Deniz

Yaşlı bir devrimci
      Düşürmez hiç ağzından
      Özgürlük kelimesini
      Ve yatmadan önce
      Bir bardak su yerine
      Denize bırakır
      Takma dişlerini...

Sunay Akın....

• Adramis wrote:

kasma ve donma sorunu virüs ile alakalı değil çık rahat olunuz. Gün içinde yarın ki güncellemeye ek bir pack attılar. sorun ondan yaşanıyor gibi. Güncellemeyi beklemekten başka çareniz bulunmamakta.
      Önemli olan sorunları beklemek değil o kadar para verip kostüm başlık fiş binek alıyoruz ve her seferinde bu tür oyuna girmeme oyunda donma,kasma gibi sorunları yaşadığımız için bunlar boşa gidiyor bunları nasıl düzeltmeyi düşünüyorsunuz ?
    • Cheat blocker güncellemesinden sonra oyuna girişte herkes gibi hata alıp virüs programım oyunu trojan olarak gördü.
      Bu geçtiğimiz dönemlerde başımıza gelmişti neyse ki korkulacak bir şey olmadığının farkına vardım. Ancak google amcamızdan virüsün ismini araştırdığımda şok oldum ve bu bende bi tedirginlik oluşturdu size o metni kısacak alta kopyalıyorum..

Sizce tedirgin olmakta haklımıyım haksızmıyım ?

Truva: Win32 / Occamy.C Truva Atları Ailesi'ne ait en kötü bilgisayar enfeksiyonlarından biridir. Tüm dünyada milyonlarca bilgisayar sistemi enfekte oldu. Masum kullanıcıları manipüle ederek yasadışı para kazanmak için ana hedefe sahip uzak bir hacker ekibi tarafından icat edilir. Windows XP, Windows7, Windows8, Windows8, Windows8.1 ve en son Windows 10 sürümü gibi tüm Windows İşletim Sistemlerini istila edebilir. Sisteminizin içine gizlice girer ve çok sayıda kötü niyetli faaliyet yapmaya başlar. Etkinleştirildikten sonra, Truva: Win32 / Occamy.C Sistem ayarı, Masaüstü ayarı, Ana sayfa ayarı ve diğer önemli ayarlar vb. gibi dahili yapılandırmaları değiştirir. Sisteminizi güvenlik duvarı, internet güvenliği ve gerçek antivirüs programı gibi sistem güvenliğini ve gizliliğini devre dışı bırakarak, Sisteminizi kullanıcılar için daha hassas hale getirebilir. Sisteminize daha fazla zarar vermek için kötü amaçlı yazılım, Casus yazılım, reklam yazılımı ve diğer zararlı tehditler gibi diğer zararlı enfeksiyonları da ekleyebilir.
    • kanqa57 wrote:

Cheat blocker güncellemesinden sonra oyuna girişte herkes gibi hata alıp virüs programım oyunu trojan olarak gördü.
      Bu geçtiğimiz dönemlerde başımıza gelmişti neyse ki korkulacak bir şey olmadığının farkına vardım. Ancak google amcamızdan virüsün ismini araştırdığımda şok oldum ve bu bende bi tedirginlik oluşturdu size o metni kısacak alta kopyalıyorum..

Sizce tedirgin olmakta haklımıyım haksızmıyım ?

Truva: Win32 / Occamy.C Truva Atları Ailesi'ne ait en kötü bilgisayar enfeksiyonlarından biridir. Tüm dünyada milyonlarca bilgisayar sistemi enfekte oldu. Masum kullanıcıları manipüle ederek yasadışı para kazanmak için ana hedefe sahip uzak bir hacker ekibi tarafından icat edilir. Windows XP, Windows7, Windows8, Windows8, Windows8.1 ve en son Windows 10 sürümü gibi tüm Windows İşletim Sistemlerini istila edebilir. Sisteminizin içine gizlice girer ve çok sayıda kötü niyetli faaliyet yapmaya başlar. Etkinleştirildikten sonra, Truva: Win32 / Occamy.C Sistem ayarı, Masaüstü ayarı, Ana sayfa ayarı ve diğer önemli ayarlar vb. gibi dahili yapılandırmaları değiştirir. Sisteminizi güvenlik duvarı, internet güvenliği ve gerçek antivirüs programı gibi sistem güvenliğini ve gizliliğini devre dışı bırakarak, Sisteminizi kullanıcılar için daha hassas hale getirebilir. Sisteminize daha fazla zarar vermek için kötü amaçlı yazılım, Casus yazılım, reklam yazılımı ve diğer zararlı tehditler gibi diğer zararlı enfeksiyonları da ekleyebilir.
      Galiba developer herkesin bilgisayarını hackleyip kaçacak :D
    • Virüs hatası alan arkadaşlarımız, hangi antivirüs programlarını kullanıyorsunuz? Ben, Kaspersky kullanıyorum ve sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorum.
      Yıllardır bir çok oyunda hile tespit programları antivirüslere takılıyor. Bunun sebebi bu tarz hile tespit programlarının açılışta hilelerin injekte edilmesine engel olabilmek için kendisine etki edebilecek programları taramasından kaynaklı. Keylogger, bilgisayarınızdaki tüm programları, dosyaları ve hareketlerinizi tararken hile tespit programları sadece o an injekte olabileceğini gördüğü programları tarar. Keyloggerlar gibi bilgisayarınızı a-z ye tarayıp hareketlerinizi takip kayda almaz. Bu nedenle hileden korunma yazılımı Cheat Blocker'i keylogger olarak gören arkadaşlarımız sakin olabilirler.

Hata alan arkadaşlar, antivirüs programları hepimizin bildiği üzere hayatımızda yer edinen ve zorunlu kullanımda bulunduğumuz programlardır. Oyunu antivirüs programlarınızın beyaz listesine ekleyebilirler. Bunu Windows Defender için de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, antivirüs ve windows defenderinizi kapatmadan sorunu çözmüş olursunuz.

Donma problemi ile karşı karşıya kalan arkadaşlar da, grafik ayarlarını bir kontrol etsinler. Mesela, aşağıdaki kullanımı da bir deneyin.

Görev Yöneticisi üzerinden de aktivitelerinizi kontrol edin. CPU, Bellek ve Disk kullanımlarınızı takip edin.

Tabi bunu yaparken sorunun nereden olduğunu kontrol etmeyi de unutmayın

CPU : İşlemci Kullanımı
      GPU : Ekran Kartı Kullanımı
      Bellek : Ram Kullanımı
      Disk : Çalıştığı Disk Kullanımı
      Ağ : İnternet Kullanımı

#The King of Hell

The post was edited 3 times, last by Lucifer ().

• Lucifer wrote:

Donma problemi ile karşı karşıya kalan arkadaşlar da, grafik ayarlarını bir kontrol etsinler. Mesela, aşağıdaki kullanımı da bir deneyin.
      Donma problemi yaşamamız bizim oyun ayarlarımızdan dolayı değil ve attığınız ayarlarda kullanıyorum zaten ama sorun ben bu ayarlarda yıllardır oynuyorum bugün cheat blocker hatası aldım ve geri girdiğimde bu şekilde donma yaşadım yani 4 oyunla market isimleri açıkken gezdiğim ch1 de şuanda tek oyunda bile köy ortasına yaklaşamıyorum herşey kapalıyken bu bizim grafik ayarlarımızdan yada bilgisayarımızdan kaynaklı bişey değil oyunda bi sorun yaşanmış ve bu sorunu yaşayan ben değilim sadece oyuna girip bakarsanız bu sorunu herkes yaşamıyo ama bugün itibariyle yaşayan kişi sayısı çok fazla
    • Adramis wrote:

kasma ve donma sorunu virüs ile alakalı değil çık rahat olunuz. Gün içinde yarın ki güncellemeye ek bir pack attılar. sorun ondan yaşanıyor gibi. Güncellemeyi beklemekten başka çareniz bulunmamakta.

Adramis wrote:

virüsle alakalı değil güncelleme ile alakalı bir durum
      @Adramis, oyuna girmek için anti-virüs programını kapatmak zorunda kalmak, zaten endişe verici bir durum. Üstüne oyuna giremememin güncellenmeye bağlandığı duymak dahada tuhafıma gitti. Sonuçta güncelleme veya bakım her ne olursa olsun, clientin açılışını etkilemiyor-du. Her çarşamba yapılan standart bakımda dahi sunucu-kanal seçme ekranına kadar sorunsuz açılırken bir güncelleme sonrası clientin açılışı sırasında truva atı virüsün birçok antivirüs programı tarafından tespit edilmesi (şahsi görüşüme göre) gösteriyor ki GameForge bir önceki balık eventinde ( puzzle) yaptığı hataya tekrar düşmek için yoğun bir çaba içinde.

Eğer ki böyle bir durum var ise @DeRiNDaRBe inisiyatif kullanarak Türkiye sunucusunu sorun çözülene kadar kapatmalı diye düşünüyorum. Aksi halde birçok hesap ( bazıları masum sistem hatası sebebiyle, bazıları da hile veya 3. parti program kullanan hesaplar ) banlanmadan bu problem gündeme yeterince gelmeyecek.

Lucifer wrote:

Virüs hatası alan arkadaşlarımız, hangi antivirüs programlarını kullanıyorsunuz? Ben, Kaspersky kullanıyorum ve sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorum.
      Yıllardır bir çok oyunda hile tespit programları antivirüslere takılıyor. Bunun sebebi bu tarz hile tespit programlarının açılışta hilelerin injekte edilmesine engel olabilmek için kendisine etki edebilecek programları taramasından kaynaklı. Keylogger, bilgisayarınızdaki tüm programları, dosyaları ve hareketlerinizi tararken hile tespit programları sadece o an injekte olabileceğini gördüğü programları tarar. Keyloggerlar gibi bilgisayarınızı a-z ye tarayıp hareketlerinizi takip kayda almaz. Bu nedenle hileden korunma yazılımı Cheat Blocker'i keylogger olarak gören arkadaşlarımız sakin olabilirler.

Hata alan arkadaşlar, antivirüs programları hepimizin bildiği üzere hayatımızda yer edinen ve zorunlu kullanımda bulunduğumuz programlardır. Oyunu antivirüs programlarınızın beyaz listesine ekleyebilirler. Bunu Windows Defender için de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, antivirüs ve windows defenderinizi kapatmadan sorunu çözmüş olursunuz.

Görev Yöneticisi üzerinden de aktivitelerinizi kontrol edin. CPU, Bellek ve Disk kullanımlarınızı takip edin.

Tabi bunu yaparken sorunun nereden olduğunu kontrol etmeyi de unutmayın

CPU : İşlemci Kullanımı
      GPU : Ekran Kartı Kullanımı
      Bellek : Ram Kullanımı
      Disk : Çalıştığı Disk Kullanımı
      Ağ : İnternet Kullanımı

@Lucifer, Avast premium kullanmaktayım ve clienti açmak istediğimde client daha ekranıma gelmeden avast uyarısı geliyor. Oyunu beyaz listeye eklemeninde hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorum. Eğer ki hile tespit programını tehlike olarak görüyor ise burda bir problem var demektir. O problemi de hiç kimse bilgisayarının güvenliğinden ödün vererek çözmek zorunda değil diye düşünüyorum.

Vaktiniz olduğunda Avast ı bilgisayarınıza kurarak virüs uyarısı alıp almadığınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim.
    • poliposis wrote:

@Lucifer, Avast premium kullanmaktayım ve clienti açmak istediğimde client daha ekranıma gelmeden avast uyarısı geliyor. Oyunu beyaz listeye eklemeninde hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorum. Eğer ki hile tespit programını tehlike olarak görüyor ise burda bir problem var demektir. O problemi de hiç kimse bilgisayarının güvenliğinden ödün vererek çözmek zorunda değil diye düşünüyorum.
      Vaktiniz olduğunda Avast ı bilgisayarınıza kurarak virüs uyarısı alıp almadığınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Yukarıdaki Windows Defender den güvenli listeye ekleme adımlarıma bak.
      Aynı şekilde Avast'ı da ayarla lütfen.

Cevabını bekliyorum :)
      #The King of Hell

• Lucifer wrote:

tahsin0743 wrote:

@Lucifer peki fotoğraftaki gibi hata alanlar ne yapacak ?
      i.hizliresim.com/ADM8VX.png
      Sana yardımcı olayım şimdi, önce Metin2'yi baştan kurabilir misin? Silip en baştan.
      Ardından Windows Defender üzerinden şu ayarları yap.

İlk hatayı aldığımdan beri yapıyorum bunu.Ayrıca bilgisayara format attım gene düzelmedi kurulumu yaptıktan sonra pach atmak için tekrar açıyorum attığım foto daki gibi hata alıyorum
    • Lucifer wrote:

poliposis wrote:

Yukarıdaki Windows Defender den güvenli listeye ekleme adımlarıma bak.
      Aynı şekilde Avast'ı da ayarla lütfen.

Cevabını bekliyorum :)
      Oyun için bilgisayar güvenliğimden ödün vermem söz konusu dahi olamaz. Fakat, eğer ki yukarıda belirttiğiniz gibi benim antivirüs programım hileden koruma programını virüs olarak algılıyor ise, sizden tekrar rica ediyorum. Avast virüs programını indirip dilediğiniz ayarlarda ( kalkanları kapatmak hariç) oyunu test edin. Sonuçtan benim şüphem yok, sizin de yok ise ss i merakla beklemekteyim. :)
    • poliposis wrote:

Oyun için bilgisayar güvenliğimden ödün vermem söz konusu dahi olamaz. Fakat, eğer ki yukarıda belirttiğiniz gibi benim antivirüs programım hileden koruma programını virüs olarak algılıyor ise, sizden tekrar rica ediyorum. Avast virüs programını indirip dilediğiniz ayarlarda ( kalkanları kapatmak hariç) oyunu test edin. Sonuçtan benim şüphem yok, sizin de yok ise ss i merakla beklemekteyim. :)

Bilgisayarınızdaki tüm korumayı kaldırmayın. Sadece Metin2 klasörünün korumasını kaldırın.
      Oyun dosyası sizin bilgisayarınızı ele geçirmez. Bu gibi bir endişeniz var ve oyun dosyasına izin veremiyorsanız bir süre oyuna giremeyeceksiniz demektir.

Tekrar söylüyorum,

Lucifer wrote:

#The King of Hell