Yeni Sunucu Duyurusu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ASENA SERVERI HAKKINDA

- 76+ seviyedeki karakter transfer olduktan sonra , seviyesine bakılmaksızın o hesaptaki tüm karakterleri transfer edebilmeniz mümkün olacaktır. Yani transfer kilidini açmanız için en önemli şart 76+ seviye transfer edilmiş bir karakterdir.
    - Asena sunucusuna geçirebileceğiniz 5 slotluk karakter olduğunu unutmayın. Yani; 5 karakteri transfer ettikten sonra, o sunucuda yeniden karakter yaratıp tekrar Asenaya geçiremezsiniz, ya da o hesapta olup farklı sunucudaki karakterlerinizi Asena'ya taşıyamazsınız.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Soru 1: 15 karakterli hesaplar ne olucak? yada 7 8 bunların gecısı nasıl olucak?
    Örnek: avrasyada 1-90 lvl karakterın ıcınde toplam 6 karakter var 90 75 61 52 55 79 (+70 karakterlerı sılinmiyor mesela 79 / 52 55mı sılmek gerekıyor?)
    ve aynı hesabın destanda 75 lvl ve 1 lvl 1 lvl karakterı var
    Eger hepsı gecebılırse Depo ve envarter nasıl gecıcek 2 farklı depo 2 farklı nesne?

Bunların gecısı nasıl olucak cunku o hesabın ıcersındekı tum karakterler dıyorsunuz karısık serverdakı hesaplar olabılır.

@[SGA]Alwuhush

Soru2: Asena serveri herzaman bolemı kalıcak yani karakter yaratılmıcak +76 dıger serverlardan gelınebılcek?
    Ilerde gırıs cıkıs acılcakmı ? Turkey gıbı hep kapalımı olucak
    @[b][i][SGA]Alwuhush

Soru3:
    Sunucuya transfer oldugumuzda (sımya sokulu ıtemler hersey gene nesne deposundamı olucak envarterdemı) bırlesmede nesne depodaydı
    Yenı kayıt acılmıcak bu belırtılmıs .... +76 lvl olan hesaplar eger 4 karakterse yada sıldıyse sılerse ? karakterını acabılcekmı 1 lvl?
    @[SGA]Alwuhush

[/i][/b]
  • Bu serverda yeni hesap oluşturulamasının dezavantajı; envanterdeki atamadığımız satamadığımız itemleri yan karaktere toplayıp silip kurtulabiliyorduk bu yapılamayacak.

Hilecilerin olmadığı bir server cazip geliyor . Diyelim ki çarları geçirdik, beklenen gibi olmadı , geri dönebilecek miyiz ? Geri dönüş açık olursa dönüş bilet fiyatları ne olacak, ücretsiz gidip anormal bir rakamla karşılaşırmıyız?

Aslında mevcut serverlara alım kapatılsa zamanla hileliler temizlenirdi , bence o hali çok daha güzel olurdu.
  • Yeni sunucuların açılacak olması bir yerde çoğu kişiyi heyecanlandırıyor ama düşünülüp yapılması gereken birçok şey var. Bunlar yapılırken muhtemelen belirli hatalar oluşacaktır. Umarım kimse mağdur olmaz çünkü genel bir açıklama yapılmış.

Yeni bir sunucu açılacaksa insanları cezbetmeli yani sıradan olmamalıdır bence, bunlar da düşünülerek yapılmış fakat düzeltilmesi gereken sorunlar varken, yeni sunucuların açılma vakti henüz gelmemişti bence. Bu durum nasıl olurda Mevcut sunucularımızın çalışma kararlılığını arttırır bilemedim, ki aklıma tam tersinin olacağı geliyor.

Yeni sunuculara gelecek olursak Asena sunucusu hile ve bot adına güzel düşünülmüş ve oyuncuların yoğunlaşcağı bir sunucu olarak tasarlanmış ama dediğim gibi üzerinde durulması gereken birçok konu var. Turkey2 sunucusu ise hali hazırda Turkey varken neden yeni bir Turkey diye düşündürüyor, isim konusunda da biraz daha düşünülüp yeniden karar verilebilir.
  • Bence gereksiz açılan servler ama gf her zaman yeni sunucu daha fazla ep alımı ve harcanması olarak gördüğü için yine serv açmaya gitmiş görünen o.hali hazırda turkey varken aynı özelliklerde 2.sini açmak bana saçma ve gereksiz geldi olacağı sadece turkey ve diğer serv oyuncu kayıpları olacak serv lerde oyuncular azalacak çünkü oyuna yeni oyuncular gelmiyor mevcut oyuncular devam ediyo... Asena ise değişik geldi gidenlerin bence çabuk sıkılacağı bir serv olacağı görüşündeyim en basitinden item basma malzemeleri bulunamamasi yada zor bulunacak olması gibi şeyler oyunculari çabuk sıkabilir tabi bu benim kendi görüşüm herkese iyi forumlar..
    :puke:
  • /NaRTeR/ wrote:

@Adramis modum yeterli açıklama gelecek mi çünkü çok kısıtlı açıklama yapılmış mesela ben pazar kurmak için 1 lv karaktere ihtiyaç duyacağım + basmaları nasıl temin edeceğiz bunun dışında nesne marketimin kullanabilecek miyim Server geçiş bileti kaç gün markette kalacak bu soruların cevapları verilecek mi kafamda deli sorular :)
    Comamız ya da oyun adminlerimiz ekstra bir bilgi verilmesi gerekiyor ise duyurularda bunu belirteceklerdir.
  • bu şekilde beklenmedik zamanlarda sunucu açılması yerine sistemli bir şekilde sunucu açılması daha iyi olurdu. kim ne derse desin yeni başlayacak bi insan anadolu gibi 12 13 yıllık kadim bi sv de başlamak istemez. 1 - 2 hafta gibi sürelerin açtığı farklar görülebilecek şekilde farklar oluştururken +10 yıldan beri oynayan bir kişiyle yeni başlayacak bir oyuncunun birlikte oynayabilmesi, onunla aynı seviyeye gelebilmesi imkansız gibi birşey. yeni sv ye karşı çıkanlar ne istiyor merak ediyorum. zamanında oynamışsın kasılmışsın aile dediğin loncanı kurmuşsun yeni gelen adamı ortama sokmuyosun dışlıyorsun haliyle oyuna başlamak isteyen adam bundan memnun olmayıp yeni sv gelsin belki ortam olur diye düşünüyor. ortamına katmıyosun yeni sv açılsın da istemiyosun eee bu yeni başlamak isteyenler ne yapacak?
    aylar sonra oyuna girmişim birinin pazarında güçlendirme kitapları var. benim ihtiyacım olan güçlendirme pazarda yok yazıyorum adama şu güçlendirmeden var mı diye. adam var diyo. sat alayım diyorum. dostum musun düşmanım mısın seni tanımıyorum ondan satmıycam diye cevap veriyor. şaka mı gerçek mi belli değil. böyle şahısların olduğu serverda kim 0 dan başlamak ister ki?

hiç bir zaman olmayacak ama sistemli bir şekilde sunucu açılması olayı da şöyle olabilirdi,
    yeni sv açılacağı zaman eski sv lerde oynayanlar geçmek istediğinde direk 0 dan başlamak yerine karakterin değerine göre başlangıç itemleri verilebilir. mesela sallıyorum günhanda 100wonluk hesaba sahip birisi yeni sv de başlamak istediğinde başlangıç olarak 1k ep, 200 wonluk hesaba sahip birisi istediğinde 2k ep şeklinde dengeyi çok bozmayacak şekilde ayarını tutturup sistemli bir şekilde yeni sunucu getirilebilirdi.
  • Mitsi olayından sonra Turkeyin yarısı boşaldı zaten. Dolayısıyla meley kesen ekip azaldı. Azalınca ne oldu yang girişi düştü. Üstüne kırmızı şans kutusu geldi kalan parayı emdi. Bunun üzerine ta ki bugüne kadar (55-60 gün) ep kuponu gelmedi. Oyuna para yatırmayan oyuncular ha bugün ha yarın gelecek diye paralarını çantada tuttu. Serverda yaprak kımıldamaz oldu piyasa her geçen gün düşüyor herkesin aklındaki soru "Turkey bitiyor mu?" iken üstüne EP kuponu geldi. Kuponun gelmesi serverı canlandırır biraz derken bunun üstüne 2 tane yeni server haberi geldi. Dolayısıyla geçiş yapacak oyuncular ne yaptı serverdaki EP kuponlarını toplamaya başladı. EP kuponları toplanmaya başlayınca ne oldu? Kuponların fiyatları iki kat arttı. Serverdaki kuponların çoğunu geçiş yapmaya karar veren oyuncular topladı. Bu kadar kuponu kim toplar? Sağlam oyuncular, sağlam ekipler. Bu oyuncular, ekipler gidince server ne olacak? Bitime ramak kalacak.

Şimdi hep kendi sunucunu düşünmüşsün yeni başlamak isteyenler var vs diyecekler var.

Haklılar. Başlamak için aylarca yeni server bekleyen oyuncular ekipler olabilir. Yeni server da açılabilir. Ama Turkey2 diye aynı şartlarda bir servera ne gerek var? Yani bu düşene bir tekme daha vurmak değilde nedir? Daha bu Turkey için konuşulan birşey. Diğer serverlara girersem işin içinden çıkamam in cin top oynuyor oralarda.

Kısacası yeni server belki kabul edilebilir ama yeni bir Turkey için şahsi fikrim çok mantıksız.

Ha birde şu var bu Asena sunucusuna Turkey serverı oyuncuları da geçiş yapılabilecekse çanta çanta okeyler gelecek bu konuda bir fikriniz var mı?
  • Bana saçma gelen tek tarafı 76 level limiti pazar çarı kurmak için ne yapacağız acaba eğer hileler için böyle düşünüldüyse gene geçişler aktif olup 1 level çarlarıda geçirebilelim bir ton çarlarımız var çünkü he baktınız gene hileler var banlarsınız hesap açılmadığı sürece her geçen gün hilenin önüne geçilir basit
    "76 olayını kim neden ne amaçla düşündü merak ediyorum lütfen bizi aydınlatın"

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdır
  • +75 çok saçma olmuş sonuçta bizlerin 55 level çarlarımızda var 30 levelde var 1 levelde var o çarları nasıl geçiricez bence +75 üstündeki çarı olanların ıplerine göre bütün çarları geçirilmeli aksi taktıkde geride çok hesabımız kalacak. orada 100 levellemi çar kurcam veya artı basma itemi lazım oldugunda ne yapıcaz. değerli taş bile bulamayız ve pazar fiyatları uçar gider.

Dicle Kenarında Bir Kurt Bir Koyunu Yese, Allah'ın Adaleti Gelir Onu Ömer'e Sorar
    HZ.Ömer r.a
  • Birleşme is coming.
    Yine yanlış bir karar. 2019 yılı metin2 için çöküş yılı oldu. Tonla problem varken yine sunucuların içi boşaltılıyor. Herkes buraya yigilip sonra komple oyun sonu yapacak.

Bu arada Asenada yang saticisi olmucak demişsinizde adam stoğu basicak 76 chara geçiricek Asenaya ohh fiyatlarda yuksek olucak basicak parayi.
  • Yıllardır çözülemeyen bot hesaplar! Sonunda Asena serveriyle sona eriyor. Emeğimizin karşılığını artık alabileceğiz. Ne kadar hesabım varsa geçiriyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun.
    Hileci bitmez diyen arkadaşlar; Hilecinin hesabının banlandığını düşünürsek, tekrar 76 level kasıp karakterlerini Asenaya aktarması epey zaman alır :))
  • DeLpieRRo wrote:

Yıllardır çözülemeyen bot hesaplar! Sonunda Asena serveriyle sona eriyor. Emeğimizin karşılığını artık alabileceğiz. Ne kadar hesabım varsa geçiriyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun.
    Hileci bitmez diyen arkadaşlar; Hilecinin hesabının banlandığını düşünürsek, tekrar 76 level kasıp karakterlerini Asenaya aktarması epey zaman alır :))
    bakalım asena rekabet görecek mi görmeese gecenler gunde sayfalarca yazcaklar buraya