Kara buyuler neden farm yapamıyor

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kusura bakma, ben karabüyü suraya kesilmemek için 2-3 aylık maaşımı bu oyuna vermem. boş yere bilmezlikten geliyorsunuz, bu oyunda 6 10 savunmalı itemlerle vs atabilen karabüyüden başka yok. İşi hemen 120 level full kusursuzluların yaptığı savaşlara vurmayın. ben 105 level büyülü surayla köyde gezerken, çarının değerini toplasan benim tritonla kemik plaka yapmayacak kadar ezik 55 karabüyüler hiç çekinmeden vs yollayabiliyor, üstüne bir de eğer çözemezsen kesiyor. bu oyunda bunu yapabilen 1 tane daha karakter yok.

Karanlık korumanın hasar azaltma oranı en az yarıya çekilmeli, yok öyle +4 deri çizme 1500 hp 10 kılıç 6 bıçak takıp vs atmak.

Şeytanın hakem olduğu yerde, melek kazanamaz...
    • Stella wrote:

Kusura bakma, ben karabüyü suraya kesilmemek için 2-3 aylık maaşımı bu oyuna vermem. boş yere bilmezlikten geliyorsunuz, bu oyunda 6 10 savunmalı itemlerle vs atabilen karabüyüden başka yok. İşi hemen 120 level full kusursuzluların yaptığı savaşlara vurmayın. ben 105 level büyülü surayla köyde gezerken, çarının değerini toplasan benim tritonla kemik plaka yapmayacak kadar ezik 55 karabüyüler hiç çekinmeden vs yollayabiliyor, üstüne bir de eğer çözemezsen kesiyor. bu oyunda bunu yapabilen 1 tane daha karakter yok.
      Karanlık korumanın hasar azaltma oranı en az yarıya çekilmeli, yok öyle +4 deri çizme 1500 hp 10 kılıç 6 bıçak takıp vs atmak.

Ya neyi biliyorsunuz da yorum yapıyorsunuz giy bakim o deri çizmeyi sana tek nasıl atıyorlar gör kafan nerde senin zaten çözme etki ediyor karakter farm da yapamıyor k. Korumayı da Yarın yarıya indir ne halta yarayacak bu karakter? O zaman büyülü keskinlik de dehşet de yarı yarıya düşürülsün yok öyle tek başına meley yapmak o zaman kabul müsün?
    • @/NaRTeR/ Dehşet ve büyülü zırhın bi işlevi olduğunu mu zannediyorsun? Birazcıkta karabüyü ölsün, senelerce oyunun en leş savaş karakteri denince büyülü sura parmakla gösterildi. Farmıda ele ayağa düşürdüler, razador kesen ninjalar, karabüyüler var. Bunca sene büyülünün katta rahat kasılmak dışında ne ayrıcalığı vardı? Dehşet ve zırh kaldırılıp,b. silaha 2 tane saldırı skilli verilsin,k. büyünün karanlık korumanın da etkisi düşürülsün. Ancak o zaman bu oyunda güzel savaşlar görürsünüz.

Ondan sonra bu oyunda pvp yok diye kimse ağlama duvarına çevirmeyin, karabüyü adil bir karakter değil.

• Ya Allah aşkına kaç tane karabüyü var ki PvP yi karabüyü bitirsin geçmişte kalmışsınız siz kostümler sayesinde pet sayesinde beceri k.k sayesinde kim kime vurabiliyor? Adamlar 70 80 karakter sav yapmış PvP ondan bitik halde zaten oyunda 3 4 karabüyü var o mu zorunuza gidiyor? Adam gibi dizdikten sonra her karakter ws atabilir... @Stella

Ayrıca konu karabüyünün farm yapması siz gelmişsiniz ws özelliği azalsın diyorsunuz madem o kadar mağduriyetiniz var verin öneri bakalım destek alabilirseniz düşürün yerlere karabüyüyü bu konunun yeri burası değil.
    • Stella wrote:

Dehşet ve büyülü zırhın bi işlevi olduğunu mu zannediyorsun?
      Siz oynadığınız karakterin özelliklerini kavrayamamışsınız. Keskinlik oynayanların çoğunun yanılgısı büyülü zırhın işlevinin olmamasıdır. Aynı mevzu şamanda ki yansıtma içinde geçerli. Siz hiç yansıtmanızı maksimum değere çıkardınız mı?
      Ben karabüyü oynamama rağmen yansıtmaya önem veriyorum. Sizin becerinizde 40 civarı yansıtma olması lazım. Düzgün kombine ederseniz düz 3 k vuran karakterin 2 k sını yansıtmış olacaksınız. Yansıtırken düz vuruş yapmış olduğunuzu varsayarsak 2 k vursanız bile 4k vurmuş gibi olursunuz. Rakibin yöngü fayda etmez.
      “Alçakça söylenen söze karşılık vereyim deme, çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice düşük sözler vardır. Cevabına yine onlarla cevap verir.”
      Hz. Ali
    • Karabüyüler için tartışılacak bir durum kalmadı arkadaşlar.Bir talepte de bulunmanızın anlamı yok bence.Karabüyü çarının sırtına büyük bir hançeri sapladılar.Artık ne Farm yapabilir,ne Savaşabilir.

Bir güncelleme ne kadar kötü olabilir ki ? Diye sorarsanız buyrun size cevabı.
      Anadoluda bir kamyon simya kayıp.Bazıları kaybolan simyalarını alabildi.Bazıları hala bekliyor.
      Ne hikmettir ki bazı oyuncular da hiç simya kaybı yaşamamalarına rağmen ,2-3 kere aynı simyalardan alabildiler.Saçmalık üstüne saçmalık üstüne saçmalık.Aynı güncellemede Karabüyülere hançeri sapladılar.

Bir sürü yerde belirttim:Ateş Hayaletinin Çözmeyle kapanması büyük bir hatadır ve düzeltilmelidir dedim.Adalet değil bu dedim.Yapılan bir hata ,hoooop bir bakmışsın Güncellemeymiş gibi önümüze kondu.
      Ben bir konu açtım Ateş Hayaletinin Çözmeyle Kapanma sorunu diye,Sayın modum @Adramis 'de saolsun Karabüyüler konuya destek vermiyor diyerek kapattı.Sayın modum zaten Hepi topu kaç Karabüyü var TR'de ? Olanlar desteğini belirtti.Karabüyü olmayanlar da zaten kendi karakterleri olmadığı için elbette işlerine geldiği gibi cevapladı.
      Peki sonuç ? Şimdi girin bakın bakalım bütün Sw'lere.Açın videoları izleyin.Kaç tane Karabüyü var ? Kaç Karabüyü videosu var ?

Bir karakter göz göre göre nasıl bitirilir şahit olursunuz.Kalan 1-2 karabüyü oyuncusu da eminim kombinlerini bozmak istemeyenler.Yoksa onlar da biliyorlar karakterlerinin gerçekten çok zor durumda olduğunu.
      Şimdi şu TR'den çıkıp da etraftaki Kaçak Metin2 kanallarındaki sayılara bir bakın.Binlerce oyuncu var.Niye diye sormak artık anlamsız herhalde.

Üstte yazdığım gibi bir sürü yanlış yapıldı oyun aklı tarafından.Bazılarını ön göremediler diyebiliriz de,abi forumda Anket yaptınız ya.Anketteki sonuç 100 de 90 gelmesin diyor bir güncellemeye.
      Sen bunu getirerek neyi planlıyorsun Allah aşkına.

Ya zaten o kadar kişi tarafından istenmeyen güncelleme,üstüne de oyun tarihinin en büyük hatasını yapıyorsun.Al buyur.Getirdiğin Mitsi Güncellemesi Başlara bela oldu.Karabüyüleri bitirdi.Anadoluda her yer tuhaf tuhaf kusursuz simya kaynıyor.Bir kamyon bot var.Savaşan oyuncu yok.Herkes kafasına göre farm yapıyor.
      Ben her ay binlerce ep alırdım.Artık alsam ne yapacağım diyorum.Çünkü savaş yok.Sw'lerde oyuncular savaşmıyor.Herkes Farmla takılıyor.Özellikle Anadoluya girin bakın her yer Farm çarı.Herkesin elinde Zodyaklar,herkesin üstünde Farm zırhları.

Bunlar oyuna para kazandırmayan tayfa.Oyuna para kazandıran tayfa ,oyunda her şeyi hazır alan tayfadır.Adam binlerce Ep alıp,sandık satıyor.Efsun atıp satıyor.Bu oyuncuları kazanman gerek.
      Bu oyuncuları kazanman için insanları Farma değil Savaşlara çekmen gerek.Savaşlara çekmek için de Karakterleri güzel bir şekilde dengeleyip Simya gibi büyük özellikleri silip geçmek yerine ,geliştirilebilir hale getirmen gerek.

Bu gün eski Efsanevi simyalar işlevsiz olmak yerine,Geliştirilebilir hale getirilseydi,bunu da Epe bağlasaydın,Tonlarca Ep çekerdi Millet.
      Nasıl Hortlak çevire çevire Kyanite kadar sürekli eple basıyorsun.Simyaları da böyle yapmayarak kaybettin.Kaç kişi Eple Mitsi Alıyor soruyorum size ? Hiç biri almıyor.Herkes farmla Mitsi yapmaya çalışıyor.Haklılar da.

Geçenlerde Kırmızı sandık geldi.Oyuncular Binlerce Eplik çekti.Çünkü insanlar Savaş için bir özellik geldiğinde Epe abanıyor.Bu oyunda savaşları öne çıkaracak yenilikler ve düzenlemeler yapılmalıdır.

En başta da Karabüyülerin Ateş Hayaletinin Çözülme olayını düzeltmeyle başlamalıdır yönetim...
      Biraz uzun oldu ,okuyanın da okumayanın da canı saolsun.Hayırlı Bayramlar...
    • Önceden olsa uzun uzun yazar , karabüyü hakkında detaylı açıklamalar yapardım.
      Lakin ne dersek diyelim karabüyülere hiç bir dönemde olmadığı gibi şimdi de iyileştirme yapılmayacak.

Sadece şunu demek istiyorum 'En azından' şaman ve lycan karakterlerde olan statü düzenlemesini karabüyüye de aktif edin.
      STR verilmese de HP SP DEX verildiğinde düz vuruş saldırı değeri max seviyeye ulaşsın diğer 2 karakterde olduğu gibi.

İyi Forumlar :thumbdown:

If you can dream it, you can do it.
      (Hayal edebiliyorsan , yapabilirsin!)

| ;) |
    • BARTROBEL wrote:

Karabüyeler bazılarının içinden geçmiş çıkartamıyorlar!
      Terbiyesizlik, hadsizlik yapmaya lüzum yok!

@CAKIRCALI Yönetim zaten sizi yani "oyuna kazandıran tayfayı" düşündüğü için oyun bu durumda. Her allahın günü nesne markete farklı bir sandık geliyor, git aç! Ben oyuna başladığımdan beri farm yapıyorum, mecbur muyum sizin para basıp yaptığınız çarlarınız karşısında ezilmeye, birde üstüne yüzsüzce hakaret edilmeye.

Şu an oyun ne durumda? En kötü çarlar bile 5 efsun itemlerle geziyor mu? Geziyor. Efsun Nesnesi denilen itemi EP ile elde etmek dışında başka bir yöntem var mı? Yok. Bana ne çare kalıyor, ya tüm itemlerimi hazır efsunlu alıp direk takıp kullanacağım, + basmanın ve efsun değiştirmenin zevkini alamayacağım, ya EP kuponlarını ateş pahasına alıp, 2-3 tane efsun atıp, hüsranla oturacağım, ya da millete efsun atsın diye itemi verip çaldıracağım. Hangisi en mantıklısı? Tabii ki hazırını almak. Ama bunu yapabilmek için günde 15 saat razadör veya jotun kesmeliyim, allahtan onu yapabilen bir hesabım var. O da olmasa, EP çekip item satmak dışında Yang elde edebileceğim neredeyse hiçbir yöntem yok. Peki bunu yapmayıp gelip sizlerle savaşırsam ne olur? Çarım vslik bile olsa, kusursuz simyalarınızla beni böcek gibi ezersiniz.

Sayın Coma oyuncuya EP çektirecek güncelleme geldiğinde "oyun gelişiyor" diye savunma yapıyor. Oyuncuya EP harcatmaya gelince oyun gelişiyor, iyi güzel. Biraz da oyun şöyle gelişsin,metin ve bosslar Büyülü Metal, Demirci Taşı, Efsun Nesnesi, Taş Sanatı Kitabı, Arttırma Kağıdı gibi günümüz şartlarında olmazsa olmaz itemleri düşürsün, oyuncu gelişsin, bir süre sonra da sizinle savaşabilecek duruma gelsin? Elbette ki buradaki herkes buna karşı çıkar. Yönetim para kazancının düşeceğini zannettiği, aslında böyle bir yenilik yapılsa oyuna ilgi artacağı ve dolayısıyla da kazancının artacağından bihaber olduğu için, siz paralı oyuncular da sizin parayla aldıklarınızı başkaları bilek hakkıyla alabileceği için karşı çıkarsınız.

Sizin istediğiniz şu, açayım bi kara büyü, kasayım 55 levele, koyayım eline bi dolunay takayım mat simyaları gidip köyde serbest açıp farmcıları keseyim, onlar hırslanıp bana saldırsın, bir daha keseyim, egomu tatmin edeyim. Çok beklersiniz, oh olsun karabüyüye, beter olması dileğiyle, giriyorum jotuna razadöre, yapıyorum farmımı, pazarımı kurup çıkıyorum. Köyde bir dandikle uğraşıp aşağılanmaya veya kendimden zayıfı ezmeye hiç niyetim yok. Siz loser karabüyü, ninja, şamanlar olarak köyde çürümeye devam edin.

• Majestic08 wrote:

'En azından' şaman ve lycan karakterlerde olan statü düzenlemesini karabüyüye de aktif edin.
      STR verilmese de HP SP DEX verildiğinde düz vuruş saldırı değeri max seviyeye ulaşsın diğer 2 karakterde olduğu gibi.
      Konunun özeti bu arkadaşlar. Karakter dengelemesi altında, Karabüyü oyuncuları olarak slota vurduğumuz hasarda iyileştirme istiyoruz. Forum kullanmayan, iyileştirme açısından umudu olmayan şikayetçi arkadaşlara ulaşalım. Forumdaki karabüyü oyuncusu sayısı ortada, forum hesabı açıp konuyu desteklemelerini, kendilerini ifade etmelerini rica edelim.
      “Alçakça söylenen söze karşılık vereyim deme, çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice düşük sözler vardır. Cevabına yine onlarla cevap verir.”
      Hz. Ali
    • Stella wrote:

Sayın Coma oyuncuya EP çektirecek güncelleme geldiğinde "oyun gelişiyor" diye savunma yapıyor. Oyuncuya EP harcatmaya gelince oyun gelişiyor, iyi güzel. Biraz da oyun şöyle gelişsin,metin ve bosslar Büyülü Metal, Demirci Taşı, Efsun Nesnesi, Taş Sanatı Kitabı, Arttırma Kağıdı gibi günümüz şartlarında olmazsa olmaz itemleri düşürsün, oyuncu gelişsin, bir süre sonra da sizinle savaşabilecek duruma gelsin? Elbette ki buradaki herkes buna karşı çıkar. Yönetim para kazancının düşeceğini zannettiği, aslında böyle bir yenilik yapılsa oyuna ilgi artacağı ve dolayısıyla da kazancının artacağından bihaber olduğu için, siz paralı oyuncular da sizin parayla aldıklarınızı başkaları bilek hakkıyla alabileceği için karşı çıkarsınız.[/b]

Bunlar zaten event serverinden düşüyor gidip orada oynayabilirsiniz 55 lv karabüyü öğrenmişsin haala konuşuyorsunuz youtubede sürüsüne video her levelde 55 level 120 leri kesiyor full kusursuz takmış bu karabüyüye has birşey değil savaşçı ninja şaman birsürü video var millete şaman savunması yok o zaman skiller düşürülsün bu mu mantık? Ayrıca mavi ejder sandığından Efsun arttırma 3 er adet çıkıyor kıy yangına git onları al event serverinde ayda 2 3 defa arttırma eventi var git orada oyna yetmedimi balık eventi var yetmedimi altın top eventi var sen haala ne diyorsun burda.

• xxRaPKoLq wrote:

aslında her karekterin farklı özellikleri olması daha güzel değil mi
      ayrıca karabüyüler nasıl çöp oldu anlamadım ben ninja oynuyorum ben onu çözemiyorum :D bire bir savaşlarda hala karabüyü en iyisi toplu savaşlarda da en iyisiydi artık diğerleri gibi sadece
      bence de öyle. fakat oyunda son zamanlarda düz vuruş ağırlık kazandı ve tabii biraz da moda oldu diyebiliriz. farm tartışmasıdır demelerininin sebebi yok,
      karabüyüden tam olarak istedikleri şey hem ws hem de farm olsun demek. sp`den vazgeçmeyerek, str istiyorsan biz de diğer karakterlere str ve dex`ten ya da sp bonusundan direk büyü savunmasına almayı istiyoruz. hem arena videolarında full mitsi simya karşısında karabüyücüler kötü mü? hiç çekinmeden davet gönderiyorlar :))

karabüyücülerin farm için bizlerin göremediği eksik bir şey olup itiraz etme sebebi varsa, ispatı ile birlikte buyursunlar uzun uzun tartışalım. bir de karabüyücüleri boss grubuna almayanlar utansın :))
      DaHaSoNRa≈
    • /NaRTeR/ wrote:

Adamlar 70 80 karakter sav yapmış PvP ondan bitik
      Yazdığın postları okuyorum tarafsız bir yorum bile yok. Bunuda Yazınca Bi Cevap Vereyim Dedim. Eşit itemlerle sen 75 kılıç yap, karşıdaki 75 Büyü Yapsın sen ondan az vur o zaman sana hak vereceğim. Bir zihinselin Yaptığının Yarısını Bile Yapsan Yine Ondan Fazla vurursun. Az Tarafsız olalım. Gerçi Hoş, Yakında Tılsımlardaki Kopuş efsunları 15 gibi oranlarda itemlerde Göreceğiz o zaman ne diyeceksiniz merak ediyorum. Rakibin %64 Büyü savunmasını silmek işinize geliyor yakında sizin %25 kılıç savunmanızda silinince hoşunuza gidecekmi acaba. Olmaz Demeyin Benim Forumda Yazdıklarımı görenler Biliyordur Dediğim Şeyler %100 doğrudur bu konudada emin olabilirsiniz.
    • xRaptor wrote:

/NaRTeR/ wrote:

Adamlar 70 80 karakter sav yapmış PvP ondan bitik
      Yazdığın postları okuyorum tarafsız bir yorum bile yok. Bunuda Yazınca Bi Cevap Vereyim Dedim. Eşit itemlerle sen 75 kılıç yap, karşıdaki 75 Büyü Yapsın sen ondan az vur o zaman sana hak vereceğim. Bir zihinselin Yaptığının Yarısını Bile Yapsan Yine Ondan Fazla vurursun. Az Tarafsız olalım. Gerçi Hoş, Yakında Tılsımlardaki Kopuş efsunları 15 gibi oranlarda itemlerde Göreceğiz o zaman ne diyeceksiniz merak ediyorum. Rakibin %64 Büyü savunmasını silmek işinize geliyor yakında sizin %25 kılıç savunmanızda silinince hoşunuza gidecekmi acaba. Olmaz Demeyin Benim Forumda Yazdıklarımı görenler Biliyordur Dediğim Şeyler %100 doğrudur bu konudada emin olabilirsiniz.
      Ben ona Karabüyü sendromu diyorum. Tek sorun savunmalar da değil, %37 hasar azaltma denen saçmalığında zayıflatmaya ihtiyacı var. Bir durup düşünün %37 hasar azaltması etkin olan bir karabüyünün 75 kılıç savunması yaptığını. Beceri hasarına karşı koymayı saymadan %85 hasar azalmasına tekabül ediyor. Akıllı insan işi mi?

• xRaptor wrote:

Forumda çeşitli başlıklar vardır. Bazılarında objektif görüş bildirirsin bazılarında taraf tutarsın. Ben bir karabüyü oyuncusuyum karabüyü denilen karakter farm yapamıyor şimdi birileri çıkıp diyecek ki doğru item dizildiği zaman her karakter farm yapar evet yapar ama unutulmasın doğru item dizildiği zaman her karakter ws atabilir. Ne söylerseniz söyleyin bir karabüyüyü doğru savunmalı dizemezseniz o karakter savaşta bir işe yaramaz. Yok yani düşük savunma ile adam kesmek diye birşey. Mesela bizim serverde Brathley isminde 95 lvl savaşçı var 3 tane 120 lv karabüyü yanında 2 3 başka karakter var gene 5 6 kişi yine yatıramıyor ws atmak farm yapmaya benzemez taktik konuşur ve bizim karakterlerimiz ölümsüz değil yatıran gayet de güzel yatırıyor. Sizin derdiniz ben karabüyü kesmek için uğraşacağıma burda karakterin özelliklerini düşürmeye çalışayım öyle kesiyim kafası başka birşey değil ve yukarıdaki postumda dediğim gibi madem böyle bir amacınız var bunun yeri bu post değil gider açarsınız konuyu destek alırsanız düşürtürsünüz ha 2 gün sonra başka karakterler sizi kesince ne yapacaksınız onları da merak etmiyor değilim. İçeriden bir yerden size doğru bilgi gelebilir bir problem yok ve sadece kılıç kullanan bir karaktere karşı 15 kılıçtan Kopuş gelip bizim 25 savunmamız gidecekse şartlar sanırım eşitlenmiş oluyor öyle değil mi :) sizce bide üstüne tekrar tekrar skillerimiz ile oynamak sizce ne kadar doğru? Düşüncelerinize saygım var ama onaylamıyorum saygılar...
    • Durmadan pm atıp soruyorlar abi hangi karakter vs de daha güçlü hangisini seçmeliyim. Cevabım vs de her karakterin avantajlı yanı olduğu, bu yüzden ben hangisini oynuyorsam o diyorum.
      Bunu duyunca karabüyü olduğunu sanıyorlar. Karabüyü yani diyorlar. Ben ise hangi karakterdeysem o vs de daha iyidir diyorum.(savaşçı, şaman, sura, ninja)
      Lafın kısası bahaneler üretip şu kadar güçlü diye ağlamayı bırakın. Kon
      u vs değil. Karakter özelliklerini kavrayın. Karaktere uygun kombinasyonu yapın. Biraz da saksıyı çalıştırın rakibe göre savaşın.
      Not: Her karakter savaşta eşit güçtedir. Fakat her karakter slot ve bosslarda aynı değildir. Aynı olmasını da beklemiyoruz. İyileştirilmesini istiyoruz. Büyülü ormanda aynı itemle 17 18 k taşa vurmak var. Bir de 12 13 k vurması var. Bu hasar farklılığını maks 2-3 k olmalı.

Hz. Ali
    • xRaptor wrote:

Her karabüyü konusunda eksik yorumlamayla Karabüyülerin çok güçlü olduğunu iddia ediyorsunuz.

Geçip Zihinselle veya başka çarlarla Karabüyü hesabını kıyaslamışsınız.Ne kadar absürt bir fikir bu.

Şimdi sırayla kıyaslayalım o halde.Mevcut durumda Metin ve Boss Kesme,Toplu savaş skill,Toplu savaş düz vuruş açısından ikisini de puanlayalım gel:

Farm olarak: Karabüyü ile Zihinsel karakteri kıyaslayalım.Başta Biyologtan,Statülerden ve yere düşmeme özelliğinden bariz bir şekilde Zihinsel Karabüyüye oranla Farm yönünden fark yaratır.Farmda tek olumlu yönü Koruma ,az hasar almasını sağlıyor fakat Zihinselin de Güçlü Bedeni var,bir kamyon Defans ve yere düşmeme özelliği gibi oyunun en kral özelliğini veriyor.

Toplu savaş skill Becerisi olarak: Hep atıp tutuyorlar 90 Kılıç yapılıyor işte de ,Zihinseller ruh vuramıyor.Oysa Suraların öyle değil.Gelin detaylı bakalım duruma.Bu gün toplu savaşa çıktığımızda kaç oyuncu Kılıç ve Çift Elini aynı anda 60 Üstü takabiliyor ??? Maximum 2-3 tanesi.O da büyük ihtimalle diğer savunmalarından feragat ederek yapabiliyor bunu.Yani 90 savunmalar rüyalarda takılıyor.Ben kaç yıldır oynarım.Hiç bir savaşta 60 Kılıç veya 60 Çift el üstü takamadım ne yazık ki.Taksaydım muhtemelen nijadan veya lycandan tek yerdim.
      Karabüyü öyle mi peki ? Bu gün bir toplu savaşa git.Savaşanların %50'si full Büyü,diğer yarısının da muhtemelen 5-10 Büyü eksiği vardır.
      Çünkü çok kolay ve diğer hiç bir savunmalarından feragat edilmeden savunması yapılabilen bir çar Karabüyü.Zırha Otomatik Büyü var.Bilezik,Kaska,Kostüm saçına 15 Büyü getirmeden savaşa çıkanları dövüyorlar.Büyü şebnemi 20,geriye tek eksikleri Kostüm zırhı.Onu da yaparsa zaten Gariban Karabüyü skill namına hiç bir şey yapamaz.Hele hele rakibinin Beceri savunması+50 falansa Aman tanrım 85 Yarıyla ,Kusursuzlu haliyle bile 1k küre görebilir ben gibi.

Şimdi Toplu savaş Düz vuruş olarak kıyaslayalım son olarak:Bu yeni gelen Mitsel simya,Tılsımlardaki Kopuşlar,Hilaller,Tılsımlar,Zodyaklar alayı düz vuruşu uçurdu.Str çarları bayram yaptı.

Bu gün Büyü çarı olan Şamanlar bile kendini STR çarı yaptı STR çarı.Uyanın arkadaşlar.Şamanlar bile evrildi artık.Çünkü Büyü Becerileri artık iş yapmıyor.Şamanlar evrildikten sonra geriye tek Karabüyü çarları kalıyor.Onların kaçabileceği şamanlar gibi düz vuruş da yok.Mecburen oyundan,savaşlardan,Farmdan her şeyden elini çekiyor.

Kanıt isteyenler:Sw Sw gezip savaş videolarına bakıp,Kaç Karabüyü var savaşan,Kaç Karabüyü var Farm yapan,Kaç Karabüyü var piyasada çarına girip geliştirmeye çalışan,Günde Kaç Karabüyü Bk'sı satabiliyorsunuz,hepsinin analizini yapın.

Sonra gelin burada yazılar yazın.Madem Karabüyüler çok güçlü,Sen Karabüyü ol.Ben senin istediğin herhangi bir çar olacağım söz.Ne istersen.Sana toplu savaşta Farmda,Her anlamda fark atamazsam ben de ÇAKIRCALI değilim.Bu kadar da açık ve net konuşuyorum...
      Bu gün Her Anlamda Oyunun en Zayıf çarı Karabüyüdür.Farm,Skill Becerileri veya Düz vuruş olarak.Her anlamda en Ölü çar Karabüyüdür.Bunu Karabüyüsünü bırakıp ,Artık Keskinlikçi sura oynayan biri olarak söylüyorum.Ayrıca Keskinlik surası çok zayıf,çok zayıf diynlere özel de yakında savaş videoları yapabilirim.İzleyip zayıf çarları görsünler.Bakalım karşımda hangi çar durabilecekmiş ,izleyip göreceğiz...
    • o kadar uzun yazma okumuyorum saçmalamalarını okuyamam. Topluda kaç kişi 90 klc yapabiliyor diye sacmalamissin he, herkes 10 yari 15 buyu bilezik, kask yapıyor degil mi :D sen git 90 buyu yapip getir carini bakalım benim karabüyüde kurtarıyor mu :D beceri savunması vs deme onu her karaktere karsi yapabiliyorsun. Temel savunma uzerinden konus yan efsunlar degil