Kara buyuler neden farm yapamıyor

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ContraNnja wrote:

karabüyülere hava kılıcı istiyorum. büyülü silahlara ejderha yardımı. kendi oynadığım bıçakçı ninjama güçlü beden istiyorum.
      balkonu da mutfağa katsak hiç fena olmaz
      Siz hangi noktada rahatsız oldunuz. Açıklayın bilelim. Gelişi güzel yorumlar atıp kaçmayın. Vs yi bahane etmeyin. Madem karabüyü skılleri aşırı vuruyor. Düz vuruş artması ve düz vuruş yapmasıyla, daha az skıll atacağından işinize gelir. Burada oluşabilecek güncelleme tüm karakterlere etki edecek. Bak bir arkadaş bedenseliyle sp vermediğinden büyü savunmasının azlığından yakınmış. Verin büyü savunmasını. Her karakter eşit olsun. Karabüyü olarak, statüden gelen sp den büyü savunması alması benim için sorun değil. SP alan Şaman ve Surayı savaşta nasıl kesebiliyorsam, sp den büyü savunması sağlayan bedenseli de kesebilirim. Siz bedensel nınja gibi karakterlerle bana düz vuruş yaptırtıyorsanız siz zaten karakterinizi kullanamıyorsunuz demektir.
      “Alçakça söylenen söze karşılık vereyim deme, çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice düşük sözler vardır. Cevabına yine onlarla cevap verir.”
      Hz. Ali
    • eXclus wrote:

DaHaSoNRa wrote:

karabüyü sp`sini skil aracılığı ile dönüştürebiliyor, bizde sp`nin işe yaramaması normal. fakat simya dds etkisi gibi öneri istiyorsunuz işte o şekilde olursa tüm karakter dengeleri alt üst olur. hp-sp-dex alan statüsündeki karakterin bu birleşimden str alması demek nelere yol açabilir biraz düşünün :)) bir de şuanki versiyonu kullandığımıza göre aynı karakterlerin rekabetini de dahil ediniz.
      Dostum yazdığım çok net. Olayı hala vs ye çekiyorsun. Hp sp dex den str alan çarın vs de etkisinin olmasını istemiyorum. Benim mevzum karabüyünün full canavar + zodyak kılıc ile diğer karakterlerin vurduğunu vuraması(havakılıcı-keskinlik-k.kurt ruhu yakmadan). Siz statü düzenlenmesi sonucu sp nin büyü savunması artırdığını söylediniz bende buna ithafen statüde ki sp nin pvp de büyü savunması vermediğini anlattım. Tekrardan 112 level bedensel ve şamanda da denedim. İkisinde de 35 büyü savunması vardı. Vurduğum hasar aynıydı. Yani bu sizin dediğinizin doğru olmadığını ortaya koyuyor. Denemek serbest.Simya dds gibi bir şey istemedik. Lütfen konu içeriğini anlayabilmek için karabüyü yorumlarını tekrar okuyun. Ayriyeten statüde ki sp benim nasıl becerilerim de artış sağlıyorsa statüde ki str de ya da dex de diğer karakterler için hasar artırıyor. Olayı basitleştirmek gerekirse, statü sadece karakter becerilerine etki etse tüm karakterlerin aynı eşyalarla aynı düz hasarı vurmasını sağlar.
      başkasından alıntı yapmışsın daha önceki postuna yazdım, başa dönüp tekrar anlatmak istemiyorum, anlayan anladı siz daha ne istediğinizi bilmiyorsunuz ws ile alakası yokmuş ya şaka mısın 120 karabüyücünün burda ne işi var :dash:
      DaHaSoNRa≈
    • @DaHaSoNRa
      1. postunda avantaj olarak arka karakterine keskinlik yapıp aynı itemlerini o karakterde kullandığı için iyi performans sağlıyor demişsin. Konu karabüyünün arka planda ki karakteri değildir.
      2. postunda yakın bir arkadaştan alıntı yaparak, sp den vazgeçmeyerek str almak istiyorsanız biz de sp den büyü savunması alalım demişsin. Bende her iki tarafı tatmin edecekse buyrun alın diyorum.
      3. postta itemde eksik olduğunu söylemişsin ve kurmaca olduğunu söyleyip, bu yüzden az vurduğunu belirtip video istemişsin, item tavsiyesinde bulunmak için:)
      4. de niçin rahatsız olduğunuzu sorduğumda, benden alıntı yaparak geçen postlarımla cevap verdim demişsin.
      5. de 4.de yazdığına ithafen cevap vermişim. Statü aracılığıyla sp den gelen büyü savunmasının vs de etkisinin olmadığını söylemişim. Üstüne genel bir problem olduğunu belirtip tüm karakterlerin yararına olduğunu söyledim.
      6. yani son olarak yazdığında epey anlam karmaşası yaşamışsın.
      Sizden alıntı yaparak yazdım başkasından değil. Alay mı ediyorsunuz anlamadım.
      "Ne yazdığınızı kontrol edin. Bizede tekrar tekrar yazdırtmayın."
      “Alçakça söylenen söze karşılık vereyim deme, çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice düşük sözler vardır. Cevabına yine onlarla cevap verir.”
      Hz. Ali
    • @eXclus anladığın kadarı ile irade et lütfen, yukarıda örneğini verdim reklam olmaması için senin o önerilerini beğendiğin oyuncuların videosu mevcut ben birinin tarihini attım sende araştırıp izle, alay edilecek durumu zaten onlar yaratmış. burda onların neye şikayet ettiklerini sen onlara bırak, biz zaten gereken tarafsız cevabı yazıyoruz.

Pve konusunda sıkıntı varsa buyrun video gönderin daha detaylı tartışalım yazdım, sen hadi video gönderemedin peki bu konuda o 120 levelden pve videosu bekliyorum demeye getiriyorum araya ısrarla sen giriyorsun
      DaHaSoNRa≈
    • Benim konu başından beri anlatmak istediğim tek şey,karabuyulerin düştüğü içler acısı durumu anlatabilmek.Sırf bu yüzden,O kadar sağlam karabuyumden vazgeçtim.O kadar güzel ve zevk aldığım çarimdan vazgeçebiliyorsam, düştüğü durumu hayal edin.En çok tepki gösterdiğim nokta da ,karabuyuyu bilmeyip, bilmiş gibi konuşanlara...Hepinize iyi forumlar...
    • @DaHaSoNRa Pve konusunda öneriye ihtiyacım yok. Pve' de 'hasar artıran eşyaların' neler olduğunu bilebilecek oyun tecrübesine sahibim. Konu moderatör onayından geçtiyse buna yönelik yorum yapmanız gerekiyor. Amaç sizi ikna etmek değil. Aksini söyleyen sizsiniz, hevesli iseniz bir zahmet iddianızı kanıtlayın. Şayet benle konuşmalarınızda eski postlarım cevap niteliği taşıyor dediğinizden dolayı onlarıda dahil ederek cevap veriyorum.

Majestic ile Blazingstar vs sinden bahsediyorsun. Çift elle 1600 delici vuran bir karakter. Niye ısrarla 1.5 k ve altı vurduğu skılleri atar, bunu sorgulayın. Keşke blazingstar ın envanteride görseydik hangi kemiği takmış, ölümcül yüzüğü var mı yok mu, farklı bir şey mi takmış görseydik. O videoyu öne sürerek yaptığınız eleştiriyi bu yüzden kabul etmiyorum. Biri sura olarak maks 1 2k atar. Diğeri ise zihinselle karanlık koruması açık suraya 1 2k atar. Farklı karakterlerle vs atsalar zihinselin daha yüksek vurduğu bariz ortada. Rakibe uygun şekilde savaşan kazanıyor.

Not: Son paragrafınıza hitaben, araya girdiğim yok. Beni etiketlediğiniz ve alıntı yaptığınız için cevap veriyorum. O kişi ile aranızdakiler beni ilgilendirmiyor. Benim üzerimden gönderme yapmaya çalışmak yerine doğrudan iletişime geçin. Çünkü onla değil benimle iletişim halindesiniz. Arkadaştan önce statü olayına değinmiştim. Kısa ve net olduğu için kendisinden alıntı yaptım. Ve sizin bana yazdıklarınız üzerinden size cevaplar verdim. Bunlarda anlaşalım, teşekkürler.
      Hz. Ali
    • xRaptor wrote:

dragonking mi :D :D baştan desene kim olduğunu germiyan savaşlarında suranla savaşmıştım burdaki gibi sadece çene vardı :D icraat sıfır. Topluda 3.5k küre vuruyordun ninjama :D Dodurgaya uğradığında Bana yaz görelim bakalım 1k mi yiyorsun. arenaya geçip sadece ateşi açıp etrafında dolanarak keseceğim seni :D 73 bloklama ile o surana neler yaşatırım haberin varmı :D
      konu dışı postlar atmayın.
    • xRaptor wrote:

Adramis wrote:

konu dışı postlar atmayın.
      modum biz konuyla ilgili yorum yapıyorduk. lakin CAKIRCALI ve eXclus Adlı kullanıcılara bakarsanız konuya geldikleri gibi yine ateş hayaletine çevirdiler konuyu. beni etiketleyerek yorum atıyorlar bende cevap verdim.
      Yazdığın çok net. Adramis gereksiz postlar yazma diyor. Sen gelmiş eXclus diyorsun. Ve üstüne konuya geldikleri gibi ateş hayaletine çevirdiğimizi söylüyorsun. Seni raporladığım postlar belli. İlk postunu raporlayan olmadı. Konu dışı alakasız postların raporlandı. Şu an almış olduğum alıntın gibi olanlar. Tarafsızca dışarıdan bakan kişi zaten seni kale almadığımı net bir şekilde görür. Israrla eXclus yazıp duruyorsun. Modun uyarısından ne alaka eXclus?
      Raporlama ne için var? Şahsen konu ile alakasız yorum ve tartışmaya sürükleyici sözleri raporluyorum. Az dürüst bir insan ol hatanı kabullen özür dile.
      2. post olarak verdiğin cevap diyorsun, cevabım açık.(her karakter herşeyi yapacak diye birşey yok. seni zorlayan mı var sıfırla statüyü ver dex str ye yaparsın o zaman) demişsin. Cevap olarak oynadığınız karakterle size mutluluklar demişim. Bunda sataşma yok, kaale almamak tartışma ortamı yaratmamak var.(cevap versem alıntı yapar tekrar cevaplardım.) Konu senin suranın, nınjanın, savaşçının olması değil. Ya da bizim her yerde ateş hayaleti yazıp millete laf yetiştirmem. Veya senin wiki de yaptığın paylaşım ve ego tatminin. Konu karabüyü oynayan arkadaşların hasar iyileştirmesi istemesi.
      Bu sebeple o saçma yorumunla cevap alamadın. Çünkü biliyorum bir şey yazsam aynı şeyi sürdürmeye devam edeceksin. Konu dağılacak. Kısacası seninle iletişim kuran yok. Efendi gibi forumunda takıl. Bilmişlik taslama. Maks 90 büyü ile oyun hayatını sürdürmeye devam et. Wikini düzenle.Yalan iftira atma!
      Hz. Ali
    • exclus kardesım her karakterın kendınce artıları veya eksılerı var. bu 15 yıldır boyle ( oyunun betasından berı ) . sen resmen oyunun kokunden degısıklık ıstıyorsun. eger karabuyuye farmlık ozellık ıstersen buyulu sılah der kı ben de vs ozellıgım artsın ıstıyorum der bu konu uzar gıder. nasıl yuksek level bır carla ayısıgı kasamıyorsak karabuyunun de kendınce dezavantajları var. farmdan eksık ama pvp de ıyı olması gıbı. ha dıyeceksın cozulunce bıtıyor. e kardesım cozulmeyınce de bır karabuyunun 10 kısıyı tek kestıgını cumle alem bılıyor. o zaman ben de karabuyunun koruması tamamen kalksın derım felan. konu vallahı cok uzar.

urun muduru dedı karakterler ıcın koklu bır degısıklık gelmeyecek dıye. buraya konu acılmasında pek bır anlam goremıyorum.
    • @ContraNnja selam anlıyorum sizi. İyileştirmeden kastım, maks 1-2 k civarıdır. Benim karakterim 115 level olmadığı için +9 canavarlı zırh giyemiyorum bu sebeple bir arkadaştan rica ettim. Çift str karabüyü, keskinlik ve şamanı aynı itemlerle kıyasladığımızda vurmuş olduğu hasarı paylaştı:

"Ama şöyle diyim büyülü silahla arasında 5k fark oluyordu. İkiside aynı donanımda olduğu halde. Keskinlikten ötürü.
      Şuan aynı itemlere sahip bir şaman karabüyüden 2-3 k fazla vurur. En az 2 k fazla vurur. Tamamen aynı itemlere sahip ve ikisinde de STR desteği veren beceri yok (Yüksek saldırısız)"

İsteğimiz diğer karakterle arasındaki farkın kapatılması. Fırsatınız varsa denerseniz, sevinirim. Benim üstünde durduğum konu da tamamen buydu. Str desteği veren becerisi olmayan karakterle aynı vurmak istiyoruz. Bakın ele alırken full canavarlı çarlarla değerlendiriyoruz. Full canavar olmayan orta halli bir oyuncu ne sıkıntılar çekiyor siz kendiniz tartın. Bu konu değişik yerlere çekilmediği sürece her oyuncunun destekte bulunacağını düşünüyorum. Teşekkürler.
      Hz. Ali
    • Gördüğüm kadarıyla konu tamamen farklı boyuta döndürülmüş , amacından iyice uzaklamış.

Burada boş yere PVP yönünü tartışmaya gerek yoktur.

Statü düzenlemesi yapılarak PVE yönünde iyileştirme yapılması beklenilmektedir.
      Öyle sağlam böyle sağlam nidalarını bırakalım her karakterin üstünlükleri vardır , burada talep edilen eşitliktir.

Herşey geçti şimdi slotlara verilen hasarımı tartışıyoruz.

Karabüyülerin statü oranları 'Şamanlarda' olduğu gibi revize edilmelidir. SP HP DEX aldığında max statü değerine(STR) ulaşmalıdır. Bu da farm yaparken eskiye nazaran biraz daha iyi damage görmemizi sağlayacaktır.
      STR hasarı artması karabüyünün becerilerini yükseltmemektedir 'Endişe etmeyin' karşı çıkan şahışlar.

Everything you can imagine is real.
      (Hayal edebildiğin herşey gerçektir.)

| ;) |
    • bu sorunun aynısını ben "yüksek lwl zihinseller neden farm yapamıyor" adı altında açmıştım ve bu tepkilerin aynısını almıştım.

yok neymiş senin düello gücün fazla birde farm mı yapacaksın????
      e o zaman düello gücümü azaltın veya diğer karakterlerin düello gücünü arttırın diyecektim ki ürün müdürü dennis karakter dengelemesi yapılmayacağını söyledi.
      yani bi beklentin olmasın
    • @Majestic08 yook canım olurumu hiç karabüyü kesmek için oyunu bilmeyen oyuncular 4 5 maaş basıp karabüyü kesmeye çalışıyor bir de karabüyü farm mı yapsın :) :) :)

Daha Karanlık koruma azaltılacak daha büyü bozma taşları iptal edilecek her iteme büyü savunması gelecek ne farm yapması :) :) hatta bu düzenlemeler bile karabüyünün gücünü azaltamaz o yüzden büyü çözme skili yiyen bir karabüyü hiçbir şekilde skil atmamalı karanlık küre vurmamalı belki böyle bir nebze adalet sağlanır :) :) :) :) :)
    • Çözme skili hava kılıcı öfke güçlü beden ateş hayaleti karanlık koruma gibi skilleri çözer çözmek zorunda ! skilin amacı bu zaten "çözmek"ısrarla ateş hayaletim çözülmesin karanlık korumam sönmesin farm yapabilecek şekilde statü ayarı yapılsın istiyorsunuz.
      büyü çözme senin korumanı çözmese keskinlik ci karakterin senin karşında bir şansı olur mu ?mantıklı düşünün.
      son olarak daha önce de belirttiğim gibi bir şaman 3.5 4 k vurarak metin boss kesiyor sa konuşulacak bir şey kalmamıştır..
      Konu hakkındaki son postum dur iyi forumlar.