METİN2 Torrent güncelleme hatası çözümü

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• METİN2 Torrent güncelleme hatası çözümü

Arkadaşlar uzun zamandır bir çok kişinin problem yaşadığı bir olay bu. Çözüm yolları şahsen çok denedim. Ve sonunda %100 bir çözüm yolu buldum. Bu hata ile ilgili , Forumda bir arkadaşımız video lu bir çözüm yolu bulmuş. Şahsen ben denemedim. Steam üzerinden biraz uzun ve karışık geldi bana. Bunun dışında bir çok farklı yöntemler dile getirilmiş , fakat kiminin işine yaramış kiminin çözümü olamamış. Benim bulduğum yöntem ise çok çok basit fakat biraz cep yakıcı. Ama %100 çözüm. Çözüme geçmeden önce söylemek istediklerim var. Torrent güncelleme hatasının , Metin2 ile bir lakası olduğunu sanmıyorum. Varsada yetkililerin bunu kısa sürede çözeceklerinden eminim. Fakat bu süre içerisinden söyleyeceğim basit yöntemi uygulamaktan başka çare yok. Sorun tamamen İNTERNET ile alakalı arkadaşlar. Daha doğrusu Wifi(Modem) ile alakalı. Nedeni , sebebi ne bilmiyorum ve anlamış da değilim. Fakat sorun bu. Hemen şu basit çözümü anlatmaya geçiyoru ;

-Arkadaşlar İnternet bağlantınızı Wifi(Modem) üzerinden çıkarıyorsunuz.
    -İnternet bağlantınızı , Mobil cihazınızın İnternet paylaşımını açarak , Mobil cihazınız üzerinden yapıyorsunuz.
    -İnternet bağlantınızı Mobil cihaz üzerinden yaptıktan sonra , Oyunu tekrar açın ve sorunsuz bir şekilde yükleme devam edecek ve bir daha torrent güncelleme hatası almayacaksınız.
    -Yükleme bittikten sonra tekrar Wifi(Modem) üzerinden devam edebilirsiniz.
    -İşlemleri detaylı bir şekilde anlatarak bir de Video hazırladım. Linkini bırakıyorum. Yapamayan olursa buradan bakabilir.

youtube.com/watch?v=ocFjiYt8tww&t=321s

Diyebilirsiniz ki , benim İnternet alt yapım Fiber , İnternet Mb hızım yüksek. Arkadaşlar bende Fiber altyapılı İnternet kullanıyorum. Fakat çözümü sadece bu şekilde bulabildim. Sorun Modem bağlantısından kaynaklı oluyor. Dediğim gibi anlamış değilim.

Şimdi gelelim bu işin cep yakan kısmına. Arkadaşlar bu işlem İnternetinizden yaklaşık 1.5GB kadar bir kota tüketiyor. Ama sonuç %100 çözüm oluyor. Size bir kaç tavsiyem daha var. 3 Bilgisayar kullanıcısı olarak 1 bilgisayarımda , İnternet DNS ayarlarımı değiştirerek de çözüm buldum. Farklı DNS ler denedim ve birinde oldu. Fakat diğer 2 bilgisayarımda bunu başaramadım. Size tavsiyem Mobil Cihaz işleminden önce bunları bir deneyin.

-DNS ayarlarınızı değiştirin
    -Modeminizi kapatıp açın - Modeminize reset atın
    -Dizüstü bilgisayar kullanıcısı iseniz , İnternet bağlantınızı Wifi üzerinden Değil , Ethernet kablosu aracılığı ile bağlayın.

Eğer bunlardan hiç biri çözüm olmuyorsa , o zaman anlattığım yöntemi deneyin.
    Arkadaşlar umarım bu hatayı alan bir çok Metin2 oyuncusuna şifa olmuşumdur. Ben şahsen haftalardır çok zorluk çektim bu hata için. Umarım sorununuz çözülmüştür. Hoşçakalın.
    :rolleyes: Parayı Dert Etme , Çünkü o Seni , Senin Onu Aradığından Daha Çok Arıyor :rolleyes:
  • Az önce hatayı gene tekrarladı ve tekrar mobilden bağlanıp sorunu çözdüm. Kanatim odur ki metin2 oyunu güncelleme sırasında ya da bakım yapıldığında veya yeni bir özellik eklendiğinde her ne hata yapıyorlarsa torrent sorunu oluyor. Yetkili oyun yöneticileri dikkate alırlarsa....!