Topluluk Hakkında Açıklama

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Topluluk Hakkında Açıklama

   Degerli oyuncularımız,

   gönüllülerimizden birinin neden olduğu durumu takiben, geçen günlerde gerçekleşenleri ve yakın zamanda dikkatimizi çeken bu olaya benzer yasadışı eylemlerin tekrarlanmasindan kaçınmak için neler yaptığımızı öğrenmeyi hak ediyorsunuz.

   Sistemlerimizde, yetkilerin kötüye kullanılma ihtimalini minimuma indirmek için çeşitli guvenlik araçları mevcuttur. Fakat son günlerde sistemde farkedilmesi zor olan bir şekilde, oyun içerisinde eşya yaratmanın bir yöntemi olduğunu öğrendik. Kıdemli gönüllülerimizden birinin, sistemde bulduğu bir açıktan kâr elde etmek için bilgi ve tecrubesini suistimal ettigini keşfettik. Bu illegal eylem sistemdeki bir hata nedeniyle yakın zamana kadar bu olaydan haberi olmayan DerinDarbe ve ekibi tarafından detaylı olarak ortaya çıkarıldı. Şu anda devam eden soruşturma ile ilgili detaylı bilgi paylaşamamıza rağmen, hepinizin bilmesini isteriz ki, konu hakkında çoktan gerekli aksiyonlar alındı ve bunun bir daha yaşanmamasını sağlamak icin ekip olarak özenle çalışıyoruz. Türkiye takımına çabaları için teşekkür ederken, sistemlerimizde bu açığın tekrar kullanmasını engellemek için hızlı bir güncelleme yapildigini sizlerlere iletmek istiyoruz.

   Metin2 ekibi olarak, oyun içi eşya satıcılarına tolerans göstermiyoruz, ancak bu durumda, bu eşyalarin kaynağı biz olduk ve illegal aktivitenin keşfini takiben, bu eşyalara sahip depo ve oyuncu hesaplarını hızla kapattık. Bu yasa dışı eşyalara sahip olması nedeniyle kapatilan oyuncu hesaplarıni, yasa dışı olarak oluşturulan eşyaların hesaplarından kaldırarak tekrardan açacağız . Bu şart ile, oyuncuların hesaplarına herhangı bir ceza verilmeyecek veya sisteme işlenmeyecektir. Yasadışı depo görevi gören hesaplar ise tekrar açılmayacaktır.

   Bildiğiniz gibi, tüm geri bildirimlerinizi değerlendirmek ve açıklığa kavuşturmak için sizleri sürekli dinliyoruz fakat iletilen geri bildirimleriniz, kanit yokluğundan öturu, sıklıkla söylenti veya yanlış suçlamalar olarak sonuçlanıyor. Yine de, Ural örneği bizlere her geribildirimin kontrol edilmeye değer olduğunu tekrardan gösterdi. Yaptığı hareketler asla gerçekleşmemeliydi ve bu sebeple meydana gelen durum için sizlerden özür diliyoruz. Şu anda, sistemlerimizde son aylarda gercekleşen tüm faaliyetler, sistemdeki potansiyel açık ve usulsüzlüklerin engellenmesi için iç ve dış ortaklar tarafından tekrardan inceleniyor.

   Sizlerden ricamiz, şüpheli etkinlikleri ekibe veya teamfeedback@metin2.de 'e bildirmekten çekinmeyin fakat bu sorunlarınızı iletirken lutfen kanıtlarinızı da bizlerle paylaşın. Herhangi bir detay vermeden “yanlış bir şeyler var” seklindeki birçok rapor, doğru harekete geçmemizi zorlaştırıyor. Bu nedenle, oyuncularımızın işbirliğine güveniyor ve geri bildirimleri sırasında sağlayabilecekleri tüm kanıtları kendilerinden bekliyoruz.

   Güveninizi yeniden kazanmak için ekip olarak çok çaba sarf ediyoruz ve bu çok önemli görev üzerinde çalışırken topluluk icin olumlu bir sonuç elde etmeyi dört gözle bekliyoruz.

   Saygılarımla,


   René Fischer

   Topluluk Yönetimi Başkanı