Botlara Davetiye Önlemi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Botlara Davetiye Önlemi

Bildiğiniz gibi artık oyundaki bot sayısı rahatsız edici ve oyunun dengesini bozacak seviyelere ulaştı.
    Eskiden serverlara yeni üyelik alımı kapalıydı. Şimdi yeni oyuncuların veya açılacak yeni hesaplarında önüne engel olmadan şöyle birşey yapılabilir. Forumlarda kalite düşmesin diye bolca uygulanır bu olay.
    - Tüm serverlara hesap açımlar kapatılır.(altta değinicem)
    -Her hesaba 2 adet davetiye hakkı tanınır.
    - Hesaptan gönderilen davetiye gönderici hesabıda bağlar, hile kullanılırsa göndericide ceza alir. (Davetiye satımını engeller)

**Peki yeni oyuncular nasıl gelecek.
    -1 maile 1 hesap açma sınırı olur.
    -Hesabın 3 ay boyunca davetiye hakkı kapalı olur.(banlanırsa yenisini açamaz)
    -Bu kısım geliştirilebilir.

**Peki nasıl yan char açıcaz.(eski oyuncu)
    - 2 davetiyesini kullanabilir.
    - Yan charını ana davetiyeli hesabının mailine açabilir.(ceza alırsa yani hile kullanırsa ana hesabını riske atmak zorunda)

Bu ve bunun gibi önerileri konuşalım.
    Yada bu fikri geliştirelim hepberaber.
  • 2 havuz var birisi 6 saattte doluyor 2 havuzun muslugu birinci havuzun muslugundan 3 saat sonra açılıyor 1 havuzdan 4 saat sonra doluyor sorusu geldi aklıma
    belki önerin güzel sen anlatamamışsın belkide çok saçma bi öneri. sonuç olarak ben bişey anlamadım
    eğitim şart
  • mert11 wrote:

2 havuz var birisi 6 saattte doluyor 2 havuzun muslugu birinci havuzun muslugundan 3 saat sonra açılıyor 1 havuzdan 4 saat sonra doluyor sorusu geldi aklıma
    belki önerin güzel sen anlatamamışsın belkide çok saçma bi öneri. sonuç olarak ben bişey anlamadım
    Kısaca: Her hesabın 2 davetiye hakkı olacak. Üyelik alımlarıda sınırlandırılacak.
    Böylece banlanan botlar tekrar tekrar hesap açamayacaklar.
    Hesap alımı tamamende kapanmamış olacak.
  • Referans yöntemi mantıklı gibi duruyor. Ama oyuna davet ettiğim birinin yapmış olduğu hile kullanımından benimde ceza yiyecek olmam mantıksız geldi. Böyle bir durum olursa hiç bir koşulda ben bu oyuna birisini davet etmem. Üzerinde biraz daha kafa yorulursa güzel bir şeyler çıkabilir gibi duruyor.