Kitap Alıntıları

• Beğendiğiniz kitap alıntılarını bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Bu bölümde günde sadece 1 kez paylaşım yapılabilir.

o60L9G.gif

Dünya nüfusu sürekli artar ama toplam ZEKA sabit kalır.

• Ursa

Approved the thread.
  • Başladığın işi yarıda bırakma iki gözüm, sana yakışmaz!

Yeni Dünya - Sabahattin Ali

omhSbq.png

~Kahkahalar bugün senin; peki ya bundan sonrası?
    ~Bugünün elleri boştu ya yarın? Eli dolu gelir mi? Ümit var mı?

Gönlümün Senaristi

Lavisha

<3

• Eğer doğumumdan itibaren bir iz bırakmış oldaydım arkamda, aynı böyle görünürdü. Sürüklenmişim gibi...

Ziyan-Hakan Günday

xsV7u8.jpg

"Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdır"

• “Bazen düşünüyorum, ne garip mahluklarız? Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız?”
    Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar

xsV7u8.jpg

• Şöyle düşünüp bakınca insanın hayatında belirli günler, anlar, resimler ötekilerin önüne geçiyor.

Yaşarken aklınıza gelmeyecek rastlantılarla, yalnızca birkaç saniyelik bir gecikmeyle değişen geleceğin dönüm noktaları, aslında sayılı resimle anlatılabiliyor.

Aklımda Hep Sen - Kürşat Başar

omhSbq.png

Gönlümün Senaristi

Lavisha

<3

• “Savaş korkunç, çok korkunç çünkü hep alır, ya hiç vermez ya da acılar verir, katlanılması güç acılar.”

Yaraya Tuz Basmak, Attila İlhan

xsV7u8.jpg

• Hayat, birbirinden ayırdıklarını kısa bir müddet için tekrar yaklaştırır gibi olsa bile, uzun zaman yan yana bırakmıyordu. Geçen günleri bir daha geri getirmek mümkün değildi ve sadece hâtıralar, iki insanı birbirine bağlayacak kadar kuvvetli değildi..

Sabahattin Ali - Kuyucaklı Yusuf

xsV7u8.jpg

• “Bir yaşantıyı tam bitirmeli. Hiçbir iz kalmamalı ondan. Yeni yaşantılar için. Yeni yaşantılar için. Bunu önceden bilseydim, yaşantı milyoneri olmuştum. Ha-ha.”

(s.65)

Oğuz Atay Tehllikeli Oyunlar

"Benim acım birinin güIüşüne sebep oIabiIir. Ama benim güIüşüm asIa birinin acısına sebep oImamaIı.C.C

• Ellerimi başımın altına koyuyorum, denizi duyuyorum, uyuyorum.

835 Satır - Nazım Hikmet Ran

omhSbq.png

Gönlümün Senaristi

Lavisha

<3

• “Etrafınıza şöyle bir göz gezdiriniz. Gerçek hayat denilen şeyin ne olduğunu, nerede olduğunu bilmiyoruz bile! Kitaplarımızı, hayallerimizi elimizden alsalar, öylece ortada kalakalacağız.”

Yeraltından Notlar, Dostoyevski

xsV7u8.jpg

• “Derinliği ve ruhsal bakımdan kaybedilebileceği herhangi bir şeyi olanlar, böyle garip çiçeklere benzemekten kendilerini önemle korumalıdırlar. Ben ve benim gibi, kâbuslarından başka kaybedecek bir şeyleri olmayan ruh proleteryası, bu dünyadaki yerini ancak büyük oyunun içinde bulabilir.”

Hikmet Benol

Tehlikeli oyunlar -Oğuz Atay ❤️

"Benim acım birinin güIüşüne sebep oIabiIir. Ama benim güIüşüm asIa birinin acısına sebep oImamaIı.C.C

• “Bizler, her gördüğümüz fenalığın ve rezaletin bir parçasını ruhumuzda ebediyen beraber taşımaya mahkum insanlar, onun yanında ne kadar zavallı ve küçük şeyleriz… Bak, karşıdan dağınık bulutlar geliyor. Çiçek açmış bir erik dalı gibi minimini ve birbirine sokulmuş bulut parçacıkları… Biraz sonra daha çok yaklaşarak ayla çapkınca bir oyuna girişecekler… Bu bulutları üstümüze doğru sürükleyen rüzgarı gözünüzle görmüyor musunuz? Ben görüyorum, bize doğru geldiğini, bizi şimdi yerimizden alarak uçurmaya başlayacağını sanıyorum.”

İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali

xsV7u8.jpg

• " Sıkılmak, ölmek demek. Benim hayatım çoktan ölmüştü ama yine de onu yaşamam gerekiyordu.

Bir intihardı bu. Başkaları bir silah ya da zehirle öldürür kendini, ben dakikalar ve saatlerle intihar

ediyorum. "

cehennem -henri barbusse

• Cehennem yerinde hiç ateş yoktur, isteyen ateşini buradan götürür.

İnce Memed - Yaşar Kemal

omhSbq.png

Gönlümün Senaristi

Lavisha

<3

• Ama ne bedenim beni dinliyor ne de zihnim bana itaat ediyordu.

Daha,Hakan Günday

xsV7u8.jpg