İşe yaramayan - nadir kullanılan itemler

• Arkadaşlar bildiğiniz üzere oyunda bir çok eşya var ve bunların pek çoğu oyunda ya hiç kullanılmıyor ya da çok nadir kullanılıyor. Ben bu olaya bir düzenleme gelmesi ve bu kullanılmayan nesnelerin de değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ve bunun için en uygun şeyin bu iş için bir arındırma npcsi getirilmesi olacağı kanısındayım.

Örnek verecek olursak:

20x Yabani Ganimeti + 20x Yaban Domuzu Dişi + 20x Şeytan Mücevheri + 20x Saldırıgan Kaplan Dişi = Cor draconis (soylu)

100x Altın Kanca = Ejderha alevi (B)

50x Alev Taşı = Güç lolipopu (6s)

50x Domuz Burnu = Yeşil Efsun

200x Altın Kumaş = Kahramanlık Madalyası (1g)

50x Zincir Halkalar + 50x Halka Ögesi + 50x Kırmızı Ejderha Çeliği + 1.000.000 Yang = Demirci Taşı

20x Altın metalik boya + 20x Siyah boya + 20x Eflatun Kumaş + 1.000.000 Yang = Efsun nesnesi

Ödüller ve tarifler değişebilir, Amaç az kullanılan veya hiç kullanılmayan itemlerin de değerlenmesi ve oyun içi piyasanın bir nebze de olsa canlanması.

Örnekler çoğaltılabilir,

Es1wu8.png

• Adramis

Approved the thread.
  • Öneri güzel ancak ödüller konusu çok tartışmalı, Geliştiricilerin ne yaptığını günlük görevlerden gördük (Süs taşı 5 ila 100 arası).

Belki seni özlemişimdir...

• +1 le destekliyorum gayet mantıklı

Seninle aramızdaki farkın ne olduğunu söyliyim mi? Seviye. Bir maymun aya uzanmaya çalışıyor. Sonunda hayvanların görebileceği tek şey, ayın sudaki yansımasından başka bir şey değildir.Onu yakalamak için çabaladıklarında, sadece suyun derinliklerine batacaklar.

• Destekliyorum ama efsun nesnesi verileceğini sanmıyorum açıkçası :)ama bunları takas etme fikri güzel beğendim

Bence verilmesinde bir sakınca yok. 20 tane altın metalik boya ve siyah boyayı da bulmak kolay değil sonuçta.

Oyuna binlerce tl basıp efsun atanların yanında emekçilerin 1 ayda toplayacağı 3 5 efsun şirketi batırmaz merak etmeyiniz :)

Es1wu8.png

• kesinlikle mantıklı bir öneri orada bir itirazım olamaz ama dediğin şekilde yaban domuzuna soylu cor fılan verilirse oyundaki en değersiz item en değerli item olacaktır.Buradaki dengeler çok hassas :)

.

• Çok güzel bir öneri Destekliyorum.

RAzadora vs geçiyoruz amelist oyma bıçağı ter döküyoruz z tuşuna basınca envantere gelmesin die, çünkü bi karı yok hiçbir işe yaramıyor boşuna bizi yoruyor velhasıl diğerleri de böyle bindebir bikazanç sağlayamayanlar şans denemesi yapıyorlar oda çok nadir. Amelist oyma bıçağını en son ne zaman kullandığımı dahi hatırlamıyorum diyebilirim.

Mantıklı bir öneri 55forbatu ?

EIH3rs.png
    Mevzu unutmak olmasın;
    Acınız değil, Adınız safra kalmaz!

• Ödüller uçuk, yani bize göre normal fakat kesenin ağzını açacaklarını sanmıyorum.

• kesinlikle mantıklı bir öneri orada bir itirazım olamaz ama dediğin şekilde yaban domuzuna soylu cor fılan verilirse oyundaki en değersiz item en değerli item olacaktır.Buradaki dengeler çok hassas :)

Yorumunuz için teşekkür ederim ama sanırım farkedemediniz: 50 tane yaban domuzu dişine 1 soylu cor verilecek o da zaten en fazla endere kadar verebiliyor.

jWAiN Yorumunuz için teşekkür ederim, ama bence artık biraz kesenin ağzını açmaları gerektiğini düşünüyorum. Emin olun biraz bu şekilde oyuncuyu harcatmaya değil kazandırmaya yönelik şeyler yapılsa oyunu bırakan sayısı azalır, hatta belki oyuncu sayısı bile artar, bırakanlar başlar falan.

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.

Es1wu8.png

• Destekliyorum .

Ödül olarak günlük veya saatlik itemlerde eklenebilir. Örnek olarak Silah fişi (6 saat - 12 saat) , kostüm (6 saat - 12 saat) , binek (6 saat - 12 saat) .

EI63KY.png

• Ve bu şekilde her Serverde ki bot sayısının azımsanmayacak bir miktarda artacağını da unutmayınız. Onların faydalanamayacağı bir sistem olması lazım yoksa hiçbir işe yaramaz.

• Ve bu şekilde her Serverde ki bot sayısının azımsanmayacak bir miktarda artacağını da unutmayınız. Onların faydalanamayacağı bir sistem olması lazım yoksa hiçbir işe yaramaz.

ödüllerin ticaretleri iptal edilip ödülleri öldürmeden ama abartmadan dengelenebilir süre özütü kutsama kağıdı aktif razador kestiğim dönemde çok sık 200lü nesne birikiyor ve 200 lü oldukça yere atıyorum pazara atsan 5m ye gitmiyor ince ince fayda sağlayabilecek itemlerle takaslanabilir.Botlara gelirsek botlar zaten her zaman her yerde :) botları düşünecek olursak hileler tamamen kapanmadan şu oyunda hiç etkinlik yapılmaması lazım neredeyse tüm etkinlikte varlar zaten :).

Lykio evet mantıklı öneri ama dediğim gibi ödüller abartılmadan çokta bitirilmeden gerçekleştirilebilir prens3 görev kitabı verebilir 3 5m lik eşyalar ile takaslanıp oyuna kazandırılabilir.

• Öneri gereksiz eşyaların canlandırılması konusunda destekliyorum.Ancak hiç bir oyun şirketi çok iyi şeylerle değiştirmeye sıcak bakmaz.Bunun yerine daha makul seviyede oyuncu ve şirket için sorun teşkil etmeyecek düzeyde olabilir.

• Arkadaşlar yorumlarınızı okuyorum bir çoğunuz ödüllerin uçuk olduğunu söylemişsiniz ancak ben uçuk olan bir ödül göremiyorum. Eğer böyle bir şey gelecekse ucunda dişe tırnağa dokunur şeyler olmalı ki benim gibi bulduğu her şeyi toplayıp saklayanların emeklerinin küçük bir ödülü olsun. Yoksa siz şirket gibi düşünüp 108 levellik bir boss olan razador'un sandığının içine 1 adet kırmızı iksir koyarsanız bu yapılan güncellemenin kimseye bir faydası olmaz, 3-5 m kar etmek için kimse her itemi toplayıp bunların piyasasının oluşmasını sağlamaz, çoğunluk gene yere atar.

/NaRTeR/ Bence böyle düşünmeyi acilen bırakmalısın. Şirketin "bu botların işine yarar bunu kaldırayım" politikası yüzünden her şey paraya döndü ve oyunun oyuncu sayısı son 1 yılda inanılmaz azaldı. Bot diye bir problem varsa bu geliştiricilerin yazılımsal yolla çözmesi gereken bir sorun, oyuncuların imkanını kısarak değil.

Şundan emin olun: bu oyuna her ay binlerce lira para basan ve binlerce efsun ve demirci taşı kullanan bir kitle var. Buna karşılık oyuna az para yatıran veya hiç yatırmayan oyuncuların da saatler süren emeği karşılığında efsun nesnesi ve demirci taşı gibi nesnelerden birkaç tane kullanmasında bir sakınca olmamalı. Hem geride kalan oyuncular daha hızlı gelişir ve karakterlerini sizlerin düzeyine getirip savaşmaya başlarlar.

Bu yenilik oyuna eklenirse hem pazarlar canlanacak, hem mapler dolacağından bir rekabet oluşacak.

Yorum yapan herkese teşekkürler

Es1wu8.png

• Başta belirtildiği gibi ödüller ve malzemeler değişebilir. Sadece örnek olarak yazılmış bir liste posttaki 55forbatu yani onlar yerine Bilet, Özüt, kutsama, Bk, 3 saatlik binek, yeşil efsun gibi gibi ödüller de olabilir. Sadece gereksiz malzemeler işe yarasın yere atmayalım.

EIH3rs.png
    Mevzu unutmak olmasın;
    Acınız değil, Adınız safra kalmaz!

• Diğer MMORPG oyunlarına baktığım zaman craft sistemi en kötü olan oyun Metin2'dir. Şebnem dışında işe yarar başka craft sistemi yok. Craft sisteminin iyileştirilmesi lazım. İlla arkadaşın yazdığı itemler craftlanmak zorunda değil, oyuncuların işine yarayacak herhangi bir "x"item konulur. Konuda da belirtilmiş işe yaramayan item o kadar çok ki tek işlevleri yere atılmak.