Spam Postlar

• Tebrik ederim Dostum :)

Teşekkür ederim :)

Tebrik ederim güzel bir video olmuş eksiklerin giderilince daha güzel videolar ortaya çıkacaktır daha iyilerini de izleriz umarım. Laf edenleri takma kardeşim.

Teşekkür ederim.Eleştiriye açığım gereksiz olanına.Video ile cevap verdim ve vericeğim :)

c5du6.gif

Güçlü kal. Bırak, nasıl üstesinden geldiğini merak etsinler.

Eleştiriyorsunuz çünkü yaptıklarımı yapıcak gücünüz yok.

YELPAZE SANATI

YELPAZE FIRTINASI

• YukiHaku  lLecter İkinizden de çok şey öğrendim, sağolun arkadaşlar. Mesela bundan sonra ticaret camında bir nesneyi arattığımızda en son sayfadaki en pahalısını almalıyız. Örneğin en ucuz antika yakut 2 won ise arkalara gidip 4-5 wonluk olan yakutu satın almalıyız. Aksi takdirde Yurihaku beyin söylediği gibi 2 wonluk yakutu alırsak "büyük kârlar peşinde olan fırsatçı" oluruz :)

Neyse, ben gideyim de 3.katta yan çarlarımı kasmak için yabbie balığı alayım. Şuan bizim serverda en ucuz yabbie 15m ama 30mden satılan yabbieyi alacağım sizin önerinizle :D

Ben kimseye "büyük kârlar peşinde olan fırsatçı" demedim. Söylediğim cümlelere kelime ekleyip manipulasyon yapma, bulunduğum ortamın istediği saygı çerçevesinden çıkmıyorum, sen de çıkma.

:borg: basic.

• Ben de bu sorunu yaşamadım. Anlamadığım şey şu millet ticaret yaparak para kasınca vs. ya da ucuz item alınca size dokunan bir şey mi var ? Derdiniz ne anlamadım hiç sanırım anlamayacağım da. Sen camda 2wye varken 3wye çek. Aksini yapıyorsan sen de bugcu woncusun o zaman. Bu da benim iddiam. Sen de bug yapıp para kasma peşindesin?

Altını dolduramayacağın iddialarda bulunma dostum. Eminim hepiniz serverinizdeki yakut piyasasını gayet iyi biliyorsunuzdur. Ben kimseye 3 wonluk iteme 5 w ver demedim. 3 Wonluk iteme 2won verirken bir düşün? bir düşün ya? ha yok düşünemiyorsan " ticaret " deyip bunun altına yatıp kendini avutuyorsan burasını bilemem. Ben şahsen 3wonluk itemi 1w dan gördüm diye direk çekip 20w kaybetsem gidip ne ticket atarım ne de forumda sızlanırım. Böyle bir şey yaşarsam kendime olan saygım azalır, özgüvenim azalır. Susar oturur düşünür hatamdan pay çıkarırım. Ha ama ben böyle bir şey yaşamadım, yaşamam da. Bu da işte burada bana ultimatom yapıp kendini avutan arkadaşlarla aramdaki fark. Diğer yazına gelirsek, 14 senedir bu oyunu oynuyorum ve hayatımda ilk kez 2020'de foruma girdim, arkadaşın yazdığı diğer sunucuda gördüğü "iyilik" konusuyla ilgili de şunu söyleyeceğim; Evet bizim sunucumuzda bunlar pek yok, ama bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Sırf böyle yazdım diye yapmadığımı düşünecek olman emin ol zerre umrumda değil. Çok merak ediyorsan beni tanıyan tanıyor gidin Destan'dan kalanlara sorun ben kimmişim ne yaparmışım oyunda diye. Ben bugcu felan değilim, sadece zekasını kullanmak yerine gaza gelip/heyecanlanıp kâr edicem ayağına tongaya düşürülüp de burada agresif agresif konuşan arkadaşlara gülüyorum bu da zorunuza gidiyor.

• Altını dolduramayacağın iddialarda bulunma dostum. Eminim hepiniz serverinizdeki yakut piyasasını gayet iyi biliyorsunuzdur. Ben kimseye 3 wonluk iteme 5 w ver demedim. 3 Wonluk iteme 2won verirken bir düşün? bir düşün ya? ha yok düşünemiyorsan " ticaret " deyip bunun altına yatıp kendini avutuyorsan burasını bilemem. Ben şahsen 3wonluk itemi 1w dan gördüm diye direk çekip 20w kaybetsem gidip ne ticket atarım ne de forumda sızlanırım. Böyle bir şey yaşarsam kendime olan saygım azalır, özgüvenim azalır. Susar oturur düşünür hatamdan pay çıkarırım. Ha ama ben böyle bir şey yaşamadım, yaşamam da. Bu da işte burada bana ultimatom yapıp kendini avutan arkadaşlarla aramdaki fark. Diğer yazına gelirsek, 14 senedir bu oyunu oynuyorum ve hayatımda ilk kez 2020'de foruma girdim, arkadaşın yazdığı diğer sunucuda gördüğü "iyilik" konusuyla ilgili de şunu söyleyeceğim; Evet bizim sunucumuzda bunlar pek yok, ama bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Sırf böyle yazdım diye yapmadığımı düşünecek olman emin ol zerre umrumda değil. Çok merak ediyorsan beni tanıyan tanıyor gidin Destan'dan kalanlara sorun ben kimmişim ne yaparmışım oyunda diye. Ben bugcu felan değilim, sadece zekasını kullanmak yerine gaza gelip/heyecanlanıp kâr edicem ayağına tongaya düşürülüp de burada agresif agresif konuşan arkadaşlara gülüyorum bu da zorunuza gidiyor.

Yaptığım mecazı ve abartı cümleleri gerçek anlamda kullandığımı sanıp yazıp durmuşsun yine bir şeyler. :dash:Yorumun drama kokuyor.<X Anladım ben seni merak etme :thumbsup:

Sadece ölüler savaşın sonunu görür.

-Plato

• Altını dolduramayacağın iddialarda bulunma dostum. Eminim hepiniz serverinizdeki yakut piyasasını gayet iyi biliyorsunuzdur. Ben kimseye 3 wonluk iteme 5 w ver demedim. 3 Wonluk iteme 2won verirken bir düşün? bir düşün ya? ha yok düşünemiyorsan " ticaret " deyip bunun altına yatıp kendini avutuyorsan burasını bilemem. Ben şahsen 3wonluk itemi 1w dan gördüm diye direk çekip 20w kaybetsem gidip ne ticket atarım ne de forumda sızlanırım. Böyle bir şey yaşarsam kendime olan saygım azalır, özgüvenim azalır. Susar oturur düşünür hatamdan pay çıkarırım. Ha ama ben böyle bir şey yaşamadım, yaşamam da. Bu da işte burada bana ultimatom yapıp kendini avutan arkadaşlarla aramdaki fark. Diğer yazına gelirsek, 14 senedir bu oyunu oynuyorum ve hayatımda ilk kez 2020'de foruma girdim, arkadaşın yazdığı diğer sunucuda gördüğü "iyilik" konusuyla ilgili de şunu söyleyeceğim; Evet bizim sunucumuzda bunlar pek yok, ama bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Sırf böyle yazdım diye yapmadığımı düşünecek olman emin ol zerre umrumda değil. Çok merak ediyorsan beni tanıyan tanıyor gidin Destan'dan kalanlara sorun ben kimmişim ne yaparmışım oyunda diye. Ben bugcu felan değilim, sadece zekasını kullanmak yerine gaza gelip/heyecanlanıp kâr edicem ayağına tongaya düşürülüp de burada agresif agresif konuşan arkadaşlara gülüyorum bu da zorunuza gidiyor.

evet oyunun bir hatasını kalkıp o itemi çeken mağdur olan oyuncunun hatası yaptın ya sana da artık birşey dememek gerekiyor dediğim gibi günün birinde elinde olmayan imkanlardan ötürü birşey kaybedersen o zaman göreceğim ben seni forumda gelip bağıŕıyormusun yoksa sinirden oyunu mu bırakıyorsun (bu arada bu sorundan mustarip değilim emekçi adamın hakkını almasını isteyen biriyim sadece)

Kimse Geçmişinden Kaçamaz.

Edited once, last by LycanFarm ().

• evet oyunun bir hatasını kalkıp o itemi çeken mağdur olan oyuncunun hatası yaptın ya sana da artık birşey dememek gerekiyor dediğim gibi günün birinde elinde olmayan imkanlardan ötürü birşey kaybedersen o zaman göreceğim ben seni forumda gelip bağıŕıyormusun yoksa sinirden oyunu mu bırakıyorsun (bu arada bu sorundan mustarip değilim emekçi adamın hakkını almasını isteyen biriyim sadece)

Arkadaş takımdan birilerine yalakalık yapma peşinde anladığım kadarıyla. 3 wonluk antikayı 3 yangtan almaya çalışsalar bile hiç kimse bir şey diyemez. Pencerede fiyatı 3 Yang yazıyorsa ama senin envanterinden 3 yang yerine 20 won gidiyorsa bu bir OYUN HATASIdır. ve zararın tazmin edilmesi gerekir. İnsanları ucuz item kovalıyorsun, kâr peşindesin vs. diyerek yargılamak hiç kimsenin haddine değildir. Neyse bu arkadaşa edebileceğim en büyük beddua umarım bir sonraki güncellemede bir bug yüzünden ciddi zarara uğrar. Ha bu arada ben hiçbir mağduriyet yaşamadım bu konuda. Ama parası giden arkadaşları savunmam için illa bunu yaşamam gerekmiyor

• Arkadaş takımdan birilerine yalakalık yapma peşinde anladığım kadarıyla. 3 wonluk antikayı 3 yangtan almaya çalışsalar bile hiç kimse bir şey diyemez. Pencerede fiyatı 3 Yang yazıyorsa ama senin envanterinden 3 yang yerine 20 won gidiyorsa bu bir OYUN HATASIdır. ve zararın tazmin edilmesi gerekir. İnsanları ucuz item kovalıyorsun, kâr peşindesin vs. diyerek yargılamak hiç kimsenin haddine değildir. Neyse bu arkadaşa edebileceğim en büyük beddua umarım bir sonraki güncellemede bir bug yüzünden ciddi zarara uğrar. Ha bu arada ben hiçbir mağduriyet yaşamadım bu konuda. Ama parası giden arkadaşları savunmam için illa bunu yaşamam gerekmiyor

Kesinlikle öyle. Ben de hiç bir şekilde bu bugu yaşamadım. Camdan boşluğuma gelip 4m sanıp 8w 4m olduğunu 4 tane aldıktan sonra fark ettiğim de oldu. Bu benim hatamdır, yöneticilere en fazla bu arkadaşları ss alıp ticket atabilirim. Ama bu bir oyun hatası. Oyuncunun hiç bir suçu olamaz bu bugtan fayda çıkardığı sürece.

Sadece ölüler savaşın sonunu görür.

-Plato

• Daha demin 1. köyde şunu fark ettim 1lv botların loncası yok. Adamlar banlanmaktan o kadar korkmuyor ki botlarına ep çekip hırsız eldiveni&sırlar yüzüğü falan çekiyorlar :D

Kim bilir belki ep çektikleri için banlanmıyorlardır ;)

• evet oyunun bir hatasını kalkıp o itemi çeken mağdur olan oyuncunun hatası yaptın ya sana da artık birşey dememek gerekiyor dediğim gibi günün birinde elinde olmayan imkanlardan ötürü birşey kaybedersen o zaman göreceğim ben seni forumda gelip bağıŕıyormusun yoksa sinirden oyunu mu bırakıyorsun (bu arada bu sorundan mustarip değilim emekçi adamın hakkını almasını isteyen biriyim sadece)

Yani başıma böyle bir şey 15 senedir gelmedi, gelmeyecektir de. Yapacağın eylemleri rastgele değil de seçerek, üstüne düşünerek yaptığın sürece böyle şeyler gelmiyor başına işte..

• Arkadaş takımdan birilerine yalakalık yapma peşinde anladığım kadarıyla. 3 wonluk antikayı 3 yangtan almaya çalışsalar bile hiç kimse bir şey diyemez. Pencerede fiyatı 3 Yang yazıyorsa ama senin envanterinden 3 yang yerine 20 won gidiyorsa bu bir OYUN HATASIdır. ve zararın tazmin edilmesi gerekir. İnsanları ucuz item kovalıyorsun, kâr peşindesin vs. diyerek yargılamak hiç kimsenin haddine değildir. Neyse bu arkadaşa edebileceğim en büyük beddua umarım bir sonraki güncellemede bir bug yüzünden ciddi zarara uğrar. Ha bu arada ben hiçbir mağduriyet yaşamadım bu konuda. Ama parası giden arkadaşları savunmam için illa bunu yaşamam gerekmiyor

Ben oyun hatası olmadığını iddia etmedim genç. İstediğin gibi yargıla beni, burada samimi olduğunu düşündüğüm bir ortam var ve herkesin yüzüne gerçekleri söylemekten sıkılmadım, sıkılmayacağım da. Evet tekrar ediyorum bu bir oyun hatası ama bundan korunmak basit ve bu hatayı yaşayan herkesin ortak noktası " düşünmemek ". O yüzden başına bu olay gelince "ÖZELEŞTİRİ" yapmak yerine oyuna sitem edenleri ezik görüyorum.

• Ben oyun hatası olmadığını iddia etmedim genç. İstediğin gibi yargıla beni, burada samimi olduğunu düşündüğüm bir ortam var ve herkesin yüzüne gerçekleri söylemekten sıkılmadım, sıkılmayacağım da. Evet tekrar ediyorum bu bir oyun hatası ama bundan korunmak basit ve bu hatayı yaşayan herkesin ortak noktası " düşünmemek ". O yüzden başına bu olay gelince "ÖZELEŞTİRİ" yapmak yerine oyuna sitem edenleri ezik görüyorum.

Oyuna sitem edenleri ezik bulduğuna kadar yakın fikirdeydik. Kimsenin haddine değil.

Sana basit bir soru:

Bu bug bu bilinmezken, bundan zarar görmüş birinci, beşinci, onuncu veya yüzüncü kişiler de "basit korunma" önlemlerini alsalar mıydı sence?

Hata oyun hatasıdır ama oyunda zaten sürekli "DİKKAT!!!" mesajları geçilirken, burada önlem alın veya önlem alsaydınız demenin hiç bir anlamı yok.

Bana kalsa bu işten zarar edenlerin hakkı bir şekilde ödenmeli, şirket bir ürün hazırlamış, güncellemesini yapmış ve oyuncular şirkete güvenip kullanıyor. Sunucularda uyarı yayınlanmadan önceki periyot için durum bu olmalı.

Benim başıma gelmedi, ancak aldığım itemlerin hesabını yapıp envanterdeki parayı doğrulamak zorunda hissettim.

• ok

Ezenin köpeği olma, Ezilenin Aslanı ol ki mezar taşına ; it değil yiğit yazsınlar.

• Yani başıma böyle bir şey 15 senedir gelmedi, gelmeyecektir de. Yapacağın eylemleri rastgele değil de seçerek, üstüne düşünerek yaptığın sürece böyle şeyler gelmiyor başına işte..

Daha fazla uzatmak istemediğim için son yazdığını görmezden geliyorum umarım yaşamazsın böyle bir sorunu ama ola ki yaşarsan bu yazdıklarını hatırlarsın

• Türkiye serverına 1 yıl önce başladım başladığım günden beri 7/24 aynı kişi kesiyor ejderi oyunu oyun için oynayan bir kişi bu şekil ejder kesmez + olarak başkasıda ondan ejderi alamıyor duyduğuma göre bazen fazla dikkat çekmemek için yan çarı veya anlaşmalı vardiya sistemiyle kesiyorlarmış en iyi çözüm ejderin yang drobunun kapatılması.

evet evet bende türkiye oyuncusuyum uyanık arkadaş dikkat çekmemek için yan hesabı ile kesiyor bazen şimdi biri bana desin ki bu arkadaş oyunu temiz oynuyor herhangi yasadışı bir işlemi yoktur veya onlarla uğraşmıyor desin bırakırım vallahi oyunu geçenlerde bi youtuber arkadaşımız da ejdere girmişti kendisinden izin alarak ^^ ejderin girişinin de nasıl tutulduğunu hepimiz iyi biliyoruz

• Bu konu hakkındaki yorumlarım özelinde benimle aynı düşünüp düşünmediğiniz (bu kişi başkası da olabilir sadece siz değil) benim için çok bir şey ifade etmiyor. Sonuçta herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Herkesin yargıları farklı, ben burada kalpsiz veya egoist olarak gözüküyor olabilirim; inan benim için hiç problem değil. Benim bu konuyla ilgili temeldeki yorumum şudur; Yetkili kişiler her kimse ( Gameforge veya takım, burada iade yetkisi var mı yok mu kimdedir bilgim yok ) iade yapabiliyor olsalardı bence yaparlardı, ha yapıyorlar yapamıyorlar farketmeksizin aynı şeyi ben yaşasam utanır ve bu durumu kimseyle paylaşmazdım. Çünkü bu durumu yaşayanların %90'ı gerçekten ucuz olan bir itemi görüp vakit kaybetmeden alan kişiler. Hiçbir sorgulamaya gerek var mı canım? Neden ucuz acaba;? Genelde burada ve oyunda gördüğüm iddia şu; normal fiyata yakın ama hafiften daha ucuz olan bir itemi aldım ve şu kadar wonum gitti. Kocaman bir yalan xD Herkes özeleştiri yapabilseydi bu kadar gürültü olmazdı...