Oyun Kuralları Hakkında Hatırlatmalar.

 • Merhaba,


  Lütfen aşağıdaki durumları DESTEKLEMEDİĞİMİZİ ve BU DURUMLARDAKİ anlaşmazlıklarda destek veremiyeceğimizi mutlaka HATIRLAYINIZ.


  Aşağıda belirtilen durumlar tamamen kendi insiyatifinizde ve iradenizdedir. Lütfen bu konularda bizden yardım alamıyacağınızı hatırlayınız.

  • Hesap paylaşımı kesinlikle yasaktır. Yani bir başkasının hesabına sadece "Pet Beslemek yada İteme Artı Basmak için" bile girmiş olsanız, oluşabilecek olumsuz durumlarda destek alamazsınız ve hesap hırsızlığı gibi bir durumda sizin hesaplarınız ile örtüşme olursa, asla hesabınızı kurtaramazsınız ve tüm hesaplarınız yasaklanır.
  • Bir defa girip çıkacak, sonra şifremi değiştireceğim, Nasıl olsa bir şey olmaz diye düşünmeyin. Başınıza her şey gelebilir. Bu durumdaki aldığınız sorumlulukları hatırlayın. Şifrenizi KARDEŞİNİZ / Eşiniz bile olsa teslim etmeyin. Hesabınıza sizin kadar iyi bakamazlar!
  • Oyun içerisinde ticaret penceresi yada posta kutusu ile yapacağınız her türlü ticaret ve bu ticaretlerden oluşabilecek olumsuz durumlarda (itemi aldı gitti, güvenceyi iade etmedi, artı basmadı, wonu ödemedi, won yerine yang koydu) olumsuz örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Bu tür durumlarda asla destek vermemiz, oyun içi işleyişe müdahale etmemiz ve bu yollarla itemlerinizi alanlara müdahele etmemiz mümkün değildir. TANIMADIĞINIZ KİŞİLERLE OYUN İÇİ TİCARET YAPMAYINIZ ve BİR BİRLERİNİZİN HESAPLARINA GİRMEYİNİZ.
  • Hesap ve mail şifrelerinizi tahmini zor ve minimum 16 karakter olacak, büyük küçük harf ve özel karakter olacak şekilde ayarlayınız.
  • Bilmediğiniz tanımadığınız sitelere asla kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmayı denemeyiniz. Girdiğiniz siterin Gameforge.com'a ait olup olmadığını bilmek sizin sorumluluğunuzdadır.
  • Güvenli olmayan bilgisayarlarda oturum açmayınız.
  • VPN / PROXY Kullanmayınız.
  • Hesap hırsızlıklarında, item hırsızlıklarında detaylı inceleme yapılır, Usulsuz olduğu tespit edilen HIRSIZLARA ait yada PAYLAŞIM NEDENİYLE OLUMSUZ ETKİLENEN HESAPLARIN TAMAMI KAPATILIR VE TEKRAR AÇILMAZ. Mağdur olan kişiye sadece hesabı teslim edilir. (Eğer olumsuz bir durum, çoklu hesap paylaşımı yoksa!) Hiç bir item yada won iadesi yapılmaz.
  • Oyun dışı ticaretinizin tespit dilmesi durumunda TÜM EMEKLERİNİZİN ÇÖP olacağını hatırlayınız. Böyle bir durumda hesaplarınızı geri açmamız mümkün değildir. Oyun dışı TL ile alınan won ve itemlerin tespiti durumunda tüm hesaplarınız süresiz kapatılır ve tekrar açılmaz.
  • Oyun içi devir / takas işlemlerini DESTEKLEMİYOR ve ONAYLAMIYORUZ. Bu işlem de yine kendi aranızda insiyatif aldığınız ve sorun olursa destek alamıyacağınızı bildiğinizi hatırlatmak istiyoruz. Daha sonra devir aldığınız kişi kayıtlı mail ile ticket açacak olursa, (itiraz süresi içerisinde) hesabınızı kaybedeblirsiniz. Devir sonrası, X bir zamanda hesap hırsızlığı, item hırsızlığı gibi durumlarda da asla destek alamıyacağınızı unutmayınız. Kesinlikle Bu Tür İŞLEM YAPANLARA İTİBAR ETMEYİNİZ!

  Şimdilik aklımıza gelenler bunlar, vakit bulukça burayı tekrar tekrar okumanızı tavsiye ediyoruz.


  Konu güncel olarak, olumsuzluklar yaşandıkça buraya eklenecektir.


  Saygılarımızla.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o

 • Merhabalar,


  Hesap ve item hırsızlık konularında daha sağlıklı bir destek almanız adına şu işlemleri yapmanızı öneriyoruz.


  Mutlaka itemlerinizi ''Bağlama Parşomeni'' ile karakterinizin ruhuna bağladığınıza emin olunuz. Hesap şifrelerinizi hiçkimse ile paylaşmayınız. Gameforge'a ait olmayan sahte sitelere giriş yapmayınız ve bilmediğiniz programları indirmeyiniz.


  Unutmayınız: Hiçbir takım üyesi sizlerden hesap şifrelerinizi istemez. Resmi iletişim kanallarımız haricinde bir platformda kendini takım üyesi olarak tanıtan kişilere hesap bilgilerinizi vermeyiniz ve bu kişilere itimat etmeyiniz. Comamız dahil hiçbir takım üyesinin sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.


  Hesabınıza giriş yapmak istediğinizde bulunduğunuz sitenin Gameforge'a ait olduğuna emin olmadan bilgilerinizi girmeyiniz.


  Bir hırsızlık durumuyla karşılaştığınızda detaylı bilgi içeren bir ticket atıp bunu forumdan özel mesaj yoluyla Coma FastFooD 'a ya da discord üzerinden Game Adminlere iletiniz.


  Saygılarımızla,

  Metin2 Türkiye Takımı

  hfZPhP.png

  LTh8YH.png

 • Merhaba,


  Son günlerde artış gözlemlenen; oyuncularımızın dalgınlığından faydalanıp değersiz itemleri yüksek değer karşılığında satmayı amaçlayan kişiler hakkında sizleri bilgilendirme gereği hissetmiş bulunuyoruz.


  İlk olarak oyun içerisinde NPC'lerin çok yakınında, NPC'lerin sattığı ürünler ile aynı düzende pazar kurarak bu ürünleri çok daha pahalıya satmaya çalışan kişilere dikkat etmelisiniz. Örneğin satıcının içerisine girerek satıcı ile aynı şekilde pazar kurup bir paketi birkaç won değerinde satıp sizleri dolandırmaya çalışabilirler.


  NPC'lerin içlerine girip onlarla aynı düzende, ürünleri çok daha pahalıya satan kişiler hakkında işlem yapılacaktır. Lütfen bu konuda tespit ettiğiniz kişileri video kaydı alıp ticket sistemi üzerinden bize bildiriniz.


  İkinci olarak sizleri ticaret camı üzerinden yanıltmak amacıyla isimlerini sayı koyan kişiler bulunuyor, ticaret camı üzerinde nick kısmını adet olarak algılamanızı hedefliyor ve 1 adet ürünü daha fazlaymış gibi algılamanızı sağlayıp yüksek değerlerden satabiliyorlar.

  Örneğin; oyun içerisinde adını 150 yapan bir kişi 150 adet Yeşil Ejderha Fasulyesi'ni 15won'dan sattığını söyleyip 1 adet Yeşil Ejderha Fasulyesini 15'wondan satmayı amaçlıyor. Fiyatı düşük gören oyuncularımız ise dalgınlıkla ürünü satan kişinin ismini adet olarak okuyup 1 adet ürünü çok pahalıya satın alabiliyor. Bu konuya'da dikkat edip bu tür kişiler için yeterli düzeyde bir video kaydıyla bizlere bildirmeniz halinde bu kişilere gerekli cezaları vereceğiz.


  Saygılarımızla

  Metin2 Türkiye Takımı


  hfZPhP.png

  LTh8YH.png

 • "OYUN SENİN İÇİN MEVCUT DEĞİL"


  Sanırım bu hata hakkında sizleri biraz daha fazla bilgilendirmem gerekiyor.


  Hata alıyor olmanızın genel sebepleri;

  • Hesabınız farklı kişiler tarafından kullanıldığında.
  • Aynı anda iki kişinin karaktere girmeye çalışmasında (farklı ip, farklı lokasyon)
  • VPN Kullandığınız zamanlarda
  • Sanal Makina Üzerinden Bağlantılar
  • Düzensiz Login İşlemleri
  • Bot hesapların eklenmesi
  • Hesabınızın çeşitli kişiler tarafından saldırıya uğraması

  Bu hatanın asıl sebebi sistem sizi blokladığı içindir. Yukarıda bahsedilen şüpheli işlemler sonrasında sistem sizi blokluyor ve kötü niyetli kişilerin hesabınıza erişmesini engelliyor.

  Yukarıda bahsedilenlerin çoğunlu hesap hareketlerinizde gözlendiği zaman bu hatayı alacaksınız.


  Bu hatayı alanlar yukarıda anlattığı gibi ticket açarak hesaplarındaki problemin giderilmesini isteyebilirler. Buradaki ince detay şudur; Hesaplar çıkar amaçlı kullanılmış, sistemi aldatmaya yönelik hareketler yapılmışsa hesaplarınıza geri dönüş yapmanıza izin verilmeyecektir.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o