Yeni Forum Kuralları ve Ceza sistemi

 • 15.08.2020 itibari ile geçerlidir.

  1.Metin2.org forumu Metin2 Türkiye oyununun resmi forumu olup, forumun amacı Metin2 Türkiye kullanıcıları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Bu kural dahilinde, içerisinde başka oyun ile serverlardan ve yabancı forum sitelerinden görüntüler ve yazılar paylaşılamaz.

  Yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Sadece Cafe bölümünde İngilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir lisan kullanmak yasaktır.


  2. Foruma üye olan tüm üyeler bu bilgiyi biliyor ve kabul ediyor sayılır. Forum Yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir. Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.


  3. Metin2.org takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır

  • Bir kullanıcı, Forum'a giriş yapamaması durumunda (bu durumda lütfen Forum Destek ile irtibata geçin) veya geçici ya da kalıcı olarak oturumdan çıkarılmışsa yeni bir hesap oluşturmamalıdır.
  • Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcı kendi hesabından sorumludur.
  • Hesap paylaşımına izin verilmemektedir. (bir hesaba birden çok kullanıcı tarafından erişilmesi)
  • İP Paylaşımı: Aynı ip adresini 2 kişi veya daha fazla kişi kullanıyorsanız mutlaka forum destek sistemine bilgi vermelisiniz. Aksi takdirde hesapların tamamı forumdan uzaklaştırılabilir. Ortak ıp bildirimleri incelenecek ve uygun bulunması taktirde onaylanacaktır.
  • Herhangi bir takım üyesini taklit etmek yada o kişi gibi izlenim vermek ( Genel olarak Gameforge veyaMetin2 Forum yada Oyun takımından bir üyeyi ) kesinlikle yasaktır.


  * II. Yetkiler ve Görevler

  4. Forumdaki kural ihlallerinin derecesine göre kullanıcının oyun hesabı yada hesaplarının ceza alması oyun yöneticilerine önerilebilir. Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz.


  5. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan kişilere aittir, yönetici ve moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.


  * III. Forum kullanma koşulları

  6. Forum amacı dışında kullanılmamalıdır;

  a.) Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır

  b.) Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır.

  c.) Üzerinden iki saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski baslıkları bumplamak, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.


  7. Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz.Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) yasaktır. (Ceza uygulama ya da arşive alma forum yöneticisinin yorumlamasına tabidir.)


  8. Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılır, mesajlar silinir ya da taşınır, başlıklar kilitlenir, silinir yada taşınır.


  9. a) Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.(Ticaret Konuları hariçtir. Diğer tüm bölümlerde bu kural uygulanır)

  b) Mesajlarda kullanılan punto maksimum 14 olmalıdır. 14 puntodan büyük yazılmış olan mesajlar yaptırıma tabidir.


  10. a) Forum içerisindeki kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur. Ayrıca kullanılan oyun ve forum nickleri üzerinde oynama yapılmasına müsaade edilmez.

  b) Hakaret, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz.. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleri de kapsamaktadır.. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır.

  c) Forum içerisinde üyelerin birbirlerine karşı kanıtsız suçlamalarda bulunması yasaktır(Hırsızlık vb).


  11. Forumda, din, dil, ırk ve siyaset içerikli paylaşımlar yapılamaz. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içeriği de kapsamaktadır.


  12. a) Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.), konuda adı geçen isimlerin onayıyla forumda yayınlanabilir. Forum özel mesajları ile diğer facebook, skype, instagram vb. özel mesajlar bu kurala tabidir. Oyun içi pm görüşmeleri bu kural dışında tutulmuştur. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir(Forum yöneticilerinin yorumlaması dahilinde bu kural uygulanabilir)

  b) Forum içerisinde ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.


  13.Forum ticari veya kişisel amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Her türlü kişisel yada ticari sitelere ve forumlara link vermek yasaktır. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır.


  14. Kilitlenen veya kaldırılan bir başlıktaki/mesajdaki tartışmanın, yeni bir başlıkta/mesajda devam edebilmesi için; başlığı/mesajı kilitleyen veya kaldıran uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.


  15.Legal (yasal) olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Metin2 Türkiye forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür içerikten bunu yayınlayan üye mesuldür ve Metin2 Türkiye takımı sorumluluk kabul etmez.


  16. Üyelerimiz forumda imza (signature) kullanırken aşağıdaki imza kullanım kurallarına uymak zorundadır

  ‐Tüm Forum Kuralları imzalardaki içerik için de bağlayıcıdır.

  ‐İmzanın bütünü sayfa okunurluğunu zorlaştıracak boyutlarda olmamalıdır.

  ‐İmzada yazı kullanırken azami punto 14 olmalıdır.

  ‐İmzada Resim kullanırken Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.

  ‐İmzada kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.

  ‐İmzada kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.

  ‐İmzaların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Metin2 Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.


  17. Üyelerimiz forumda avatar (hesap resmi) kullanırken aşağıdaki avatar kullanım kurallarına uymak zorundadır:

  ‐ Tüm Forum Kuralları avatar için de bağlayıcıdır.

  ‐ Avatarda yönetici resimleri, avatarları veya rankları taklit edilemez, kullanılamaz.

  ‐ Avatarda Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.

  ‐ Avatarda kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.

  ‐ Avatarda kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.

  ‐ Avatarların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Metin2 Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.


  18. Forum içerisinde Skype, mail adresi, telefon numarası vb. bilgilerin ve harici download linkleri yayınlamak yasaktır. Destek sistemlerinin gereksiz kullanımı (ticket sistemi / raporlama) yasaktır.


  19. Karakter takasına ve devirlerine takım müdahil olmamaktadır. Bu nedenle forum içerisinde karakter takası ve devri konuları açılması yasaktır.


  * Ek Olarak;

  ‐ Forum içerisinde alkol, sigara ve benzeri içerikli paylaşımlar yapılamaz.

  - Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi ve sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır

  ‐ Profillerde ki "About Me" (Hakkımda) bölümünde yazacağınız yazılar Forum Kuralları çerçevesinde yaptırım uygulanabilir.

  ‐ Profillerde ki "GuestBook" (Ziyaretçi Defterine) yazacağınız yazılar Forum Kuralları çerçevesinde yaptırım uygulanabilir.

  ‐ Özel mesajlarda ki, taciz, hakaret, hesap satısı ve diğer ağır ihlaller mesajın gönderildiği kişi tarafından raporlandıgı takdirde Forum Kuralları ve Oyun Kuralları çerçevesinde yaptırıma tabidir.

  ‐ Forum içerisinde yayınlanan görüntüler forum kurallarını ihlal etmemelidir.

  ‐ Forum kuralları kullanıcı isimleri içinde geçerlidir. Ayrıca forumda "♠, ♡ ♢ ♣ ♤ ♥ ♦ ♧" gibi özel karakterler içeren kullanıcı isimleri kullanılamaz.

  ‐ Verilen uyarılara en geç 1 ay içerisinde itiraz yapılmalıdır.

  Metin2.org Forum Yönetimi

 • Forum Ceza Sistemi


  Ayrıca kullanıcı forumda işlediği bir kural ihlalinden dolayı forumdan direkt süresiz olarak da uzaklaştırılabilir.


  Ceza Puanı Sistemi:

  10 Ceza Puanı > Uyarıdır

  20 Ceza Puanı > 1 Gün Uzaklastırma

  50 Ceza Puanı > 5 Gün Uzaklastırma

  100 Ceza Puanı > 10 Gün Uzaklastırma

  300 Ceza Puanı > Süresiz Uzaklastırma  1.Metin2.org forumu Metin2 Türkiye oyununun resmi forumu olup, forumun amacı Metin2 Türkiye kullanıcıları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Bu kural dahilinde, içerisinde başka oyun ile serverlardan ve yabancı forum sitelerinden görüntüler ve yazılar paylaşılamaz.

  Yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Sadece Cafe bölümünde İngilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir lisan kullanmak yasaktır.

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma  3. Metin2.org takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır

  • Bir kullanıcı, Forum'a giriş yapamaması durumunda (bu durumda lütfen Forum Destek ile irtibata geçin) veya geçici ya da kalıcı olarak oturumdan çıkarılmışsa yeni bir hesap oluşturmamalıdır.
  • Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcı kendi hesabından sorumludur.
  • Hesap paylaşımına izin verilmemektedir. (bir hesaba birden çok kullanıcı tarafından erişilmesi)
  • İP Paylaşımı: Aynı ip adresini 2 kişi veya daha fazla kişi kullanıyorsanız mutlaka forum destek sistemine bilgi vermelisiniz. Aksi takdirde hesapların tamamı forumdan uzaklaştırılabilir. Ortak ıp bildirimleri incelenecek ve uygun bulunması taktirde onaylanacaktır.
  • Herhangi bir takım üyesini taklit etmek yada o kişi gibi izlenim vermek ( Genel olarak Gameforge veyaMetin2 Forum yada Oyun takımından bir üyeyi ) kesinlikle yasaktır.
  • Hesaplar Süresiz Kapatılır.(300 Ceza Puanı)


  6-Forum amacı dışında kullanılmamalıdır;

  a.) Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır

  b.) Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır.

  c.) Üzerinden iki saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski baslıkları bumplamak, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma


  7. Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz.Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) yasaktır. (Ceza uygulama ya da arşive alma forum yöneticisinin yorumlamasına tabidir.)

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma


  8-Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılır, mesajlar silinir ya da taşınır, başlıklar kilitlenir, silinir yada taşınır.

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma


  9- a) Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.

  b) Mesajlarda kullanılan punto maksimum 14 olmalıdır. 14 puntodan büyük yazılmış olan mesajlar yaptırıma tabidir.

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma


  10- a) Forum içerisindeki kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur. Ayrıca kullanılan oyun ve forum nickleri üzerinde oynama yapılmasına müsaade edilmez.

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)

  b) Hakaret, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz.. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleri de kapsamaktadır.. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır

  İlkine 100 Ceza Puanı

  ikincisine Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)

  Ağır hakaretler ve Küfürde kaçıncı ihlal olduğuna bakılmaksızın oyuncu Süresiz Uzaklaştırılır..(300 Ceza Puanı)

  c) Forum içerisinde üyelerin birbirlerine karşı kanıtsız suçlamalarda bulunması yasaktır(Hırsızlık vb).

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  11- Forumda, din, dil, ırk ve siyaset içerikli paylaşımlar yapılamaz. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içeriği de kapsamaktadır.

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  12- . a) Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.), konuda adı geçen isimlerin onayıyla forumda yayınlanabilir. Forum özel mesajları ile diğer facebook, skype, instagram vb. özel mesajlar bu kurala tabidir. Oyun içi pm görüşmeleri bu kural dışında tutulmuştur. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir(Forum yöneticilerinin yorumlaması dahilinde bu kural uygulanabilir)
  b) Forum içerisinde ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  13-Forum ticari veya kişisel amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Her türlü kişisel yada ticari sitelere ve forumlara link vermek yasaktır. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır.

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  14- Kilitlenen veya kaldırılan bir başlıktaki/mesajdaki tartışmanın, yeni bir başlıkta/mesajda devam edebilmesi için; başlığı/mesajı kilitleyen veya kaldıran uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.

  İlkine 50 Ceza Puanı

  ikincisine 100 Ceza Puanı

  Üçüncüsünde Süresiz BAN uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  15-Legal (yasal) olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Metin2 Türkiye forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür içerikten bunu yayınlayan üye mesuldür ve Metin2 Türkiye takımı sorumluluk kabul etmez.

  Süresiz BAN Uygulanır..(300 Ceza Puanı)


  16- Üyelerimiz forumda imza (signature) kullanırken aşağıdaki imza kullanım kurallarına uymak zorundadır

  ‐Tüm Forum Kuralları imzalardaki içerik için de bağlayıcıdır.

  ‐İmzanın bütünü sayfa okunurluğunu zorlaştıracak boyutlarda olmamalıdır.

  ‐İmzada yazı kullanırken azami punto 14 olmalıdır.

  ‐İmzada Resim kullanırken Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.

  ‐İmzada kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.

  ‐İmzada kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.

  ‐İmzaların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Metin2 Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.

  İlk ihlalde uyarı verilip düzeltilmesi istenir düzelmezse 1 hafta imza yetkisi alınır

  ikinci kez tekrarlanırsa kullanıcının imza kullanma hakkı tamamen elinden alınır.

  İmzada son 4 maddenin ihlalinde ilgili kural yaptırımı uygulanıp imza yetkisi süresiz olarak alınır.


  17- Üyelerimiz forumda avatar (hesap resmi) kullanırken aşağıdaki avatar kullanım kurallarına uymak zorundadır

  ‐ Tüm Forum Kuralları avatar için de bağlayıcıdır.

  ‐ Avatarda yönetici resimleri, avatarları veya rankları taklit edilemez, kullanılamaz.

  ‐ Avatarda Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.

  ‐ Avatarda kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.

  ‐ Avatarda kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.

  ‐ Avatarların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Metin2 Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.

  İlk ihlalde uyarı verilip düzeltilmesi istenir düzelmezse 1 hafta avatar yetkisi alınır

  ikinci kez tekrarlanırsa kullanıcının Avatar kullanma hakkı tamamen elinden alınır.

  Avatarda son 5 maddenin ihlalinde ilgili kural yaptırımı uygulanıp imza yetkisi süresiz olarak alınır.


  18. Forum içerisinde Skype, mail adresi, telefon numarası vb. bilgilerin ve harici download linkleri yayınlamak yasaktır. Destek sistemlerinin gereksiz kullanımı (ticket sistemi / raporlama) yasaktır.

  İlkine 10 Ceza Puanı

  İkincisine 20 Ceza Puanı

  Üçüncüsüne 50 Ceza Puanı

  Dördüncüsüne 100 Ceza Puanı

  Beşincisinde Süresiz Uzaklaştırma


  19. Karakter takasına ve devirlerine takım müdahil olmamaktadır. Bu nedenle forum içerisinde karakter takası ve devri konuları açılması yasaktır.

  Her ihlalde 20 Ceza Puanı

 • Merhaba,


  Forum kurallarına ait yaptırımları her zamankinden daha sert kullandığımızı sizlere hatırlatmak isterim.


  Lütfen kuralları okuduğunuzdan emin olunuz. Sırf düşmanınız yada hoşanmıyorsunuz diye lütfen aynı kullanıcılara ait tüm konulara bir sebep uydurup raporlamayınız, bu durum sizin uzaklaştırılmanız ile sonuçlanabilir. Ayrıca lütfen oyun yada forum takımının arkadaşı, arkadaş koruması altında gibi yaklaştırmalarda bulunmayınız.


  Forum yönetiminde tüm yetki Luck Adminimizdedir.


  Saygılarımla.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o