Oyun Senin İçin Mevcut Değil

• Merhabalar.Pazartesi saat 19.00 Dan itibaren bu sorunla karşılaşmaktayım.Ara ara düzelip tekrar gidiyor.Ticketlere gelen cevaplarla şunu anladım.Mesela bizde 10 15 farklı mail var her mailde yaklaşık 5-10 tane hesap var.Meley kesmek için 5-6 tane farklı maildeki hesapları açarsan sıkıntı olmuyor.Ama 7.veya 8.farklı maile girdiğin zaman bu sorunla karşılaşıyorsun.Bu sorunu aldıktan sonra elektiriğin veya internetin giderse veya modemi kapatırsan bu oyun senin için mevcut değil hatası bütün hesaplarında vermeye başlıyor.Almanyanın sisteme eklediği bir güvenlik mekanizmasıymış tickete gelen cevapta bunu belirtiyolar.Gf client ilk geldiği zaman bizlere denildiki kardeşim.İstediğin kadar farklı mailde hesapların olabilir.Veya tek maile istediğin kadar hesap bağlayabilirsin şuan neden farklı maillerdeki hesaplarımıza girmek istediğimizde bu engelleme karşımıza çıkıyor.Sadece ben değilim baya bu hatayı bu sorunu alan var.Bu sorunu almayanlar ilerde bu sorunla karşılaşabilirler.Sizlere durumu izah etmeye çalıştım.Bu eklenen güvenlik mekanizmasının kaldırılmasını istiyorum.Veya denilisin ki 5 veya 6 tane maile girebilirsiniz.Diğer maillerdeki hesaplarınızı bunlara aktarmanız için bir sistem getirecez.Bu sorunu ortadan kaldıracaz saygılarımı sunarım.

CM4Hdo.png

• Bende de mevcut bu sorun. Dün akşam 3 hesabı açabildim, gerisini açamadım. Diğer bilgisayarda denedim, sorunlu hesapları açabiliyordum.

Bilgisayar bazlı bir limitleme mevcut. Bir süre sonra düzeliyor bende, sonra tekrar oluyor.

• FastFooD

Eğer istemciye yeni bir düzenleme geldi ve yaşadığımız bu durum geçici değilse, etraflıca bir bilgilendirme yapmanız faydalı olur.

Çar kasmak için sırasıyla hesap açarken bile sıkıntı oluyor ve "oyun senin için mevcut değil" hatası veriyor. 3 karakter açıkken sıkıntı yok ama 4'üncüyü açtırmıyor.

• Forumu aktif tutmak için mi yapıyorlar bunu anlamış değilim.. 1 hesabı 2 kişi kullananlarda veya iş yeri ve evinde oyuna girenlerde oluyor genelde bu hata.

oxHUlJ.png

• Dün akşam bende hiç sıkıntı yapmadı. 6 karakter ile aynı anda oyundayım (bir önceki gün en fazla üç karakter açabiliyordum). Normalde envanterlerde item arama veya lvl kasma hariç bu kadar karakteri aynı anda oyunda tutmam.

Hatanın mekaniğini anlamadım.

• Bu sorunu ben de an itibari ile yaşıyorum. Her gün yeni bir hata ve sorun artık bezdirdin Metin2 :dash::dash:Çözüm konusun da bilgisi olan biri aydınlatabilir mi?

CsSzX6.png

• An itibariyle 3 hesap girdi, 4. hesaba girerken oyun senin için mevcut değil diyor :D Meley hiç oldu eyvallah, bu sefer 1 hesabıda açmıyor :D

Gülsem mi sinirlensem mi bilemedim.

• Hata alıyor olmanızın genel sebepleri;

• Hesabınız farklı kişiler tarafından kullanıldığında.
    • Aynı anda iki kişinin karaktere girmeye çalışmasında (farklı ip, farklı lokasyon)
    • VPN Kullandığınız zamanlarda
    • Sanal Makina Üzerinden Bağlantılar
    • Düzensiz Login İşlemleri
    • Bot hesapların eklenmesi
    • Hesabınızın çeşitli kişiler tarafından saldırıya uğraması

Bu hatanın asıl sebebi sistem sizi blokladığı içindir.

• Yeni bir ticket açınız. Ticket ekranında "Konu Başlığı" bölümüne geldiğinizde "ŞİFRE SORUNLARI" bölümünü seçiniz.
    • Mesaj olarak sadece "Oyun Senin için Mevcut Değil" hatası yaşıyorum yazmanız yeterlidir.
    • Daha sonra eklentiler bölümüne yaşadığınız hatanın ekran görüntüsünü ekleyiniz. Ekleyeceğiniz görüntüde, kırmızı yazan hata tam okunuyor olmalı ve sağ üst köşede oturum açtığınız hesap adı görünüyor olmalıdır.
    • Bu işlemi hata yaşadığınız her "Hesap için" yapmanız gerkmektedir. Yani Her Mail için ayrı ayrı ticket açmanız gerekmekedir.
    • Ticket işleminiz bittikten sonra https://gameforge.com üzerinden bilgilerinizle giriş yapnız ve giriş yaptığınız hesabınızın şifresini güvenli ve zor olacak bir şekilde değiştiriniz. Yeni şifrenizi kesinlikle kimseyle paylaşmayınız ve unutmayınız.
    • Hesabınıza VPN, Proxy vb uygumalarla SAKIN girmeyiniz.
    • Hesabınızda anlık farklı yerlerden giriş sağlanması durumunda mutlaka yine aynı hatayı alacaksınız. Bizden yanıt gelmeden hesaba girmeyi denemeyiniz.

Lütfen ticket açtıktan sonra bize biraz süre veriniz ve bizden yanıt gelmeden önce asla ticketinize ekleme çıkarma yapmayınız.

JFRqUv.gif              

"B"

• Adramis Bilmediğim ve merak ettiğim için sormak istiyorum. Yıllardır aynı ve tek bilgisayardan ve aynı şekilde oynadığım oyun neden dün bütün hesaplarıma 'Oyun senin için mevcut değildir' dedi. Sebepler saymışsınız sorun kullanıcı kaynaklı olarak. Ben de şunu merak ediyorum; acaba sistemsel olarak oyunun kendi hatası olamaz mı ?

CsSzX6.png

• Evet bitmek bilmeyen hatalar serüvenimize Oyun senin için mevcut değilde katılmış oldu kendisine başarılar diliyoruz.. Metin2 nin yeni tatlı belası artık budur bu hatayı oyuncu güvenliği için falanda yorumlayabilirsiniz hani hata falan demeyin artık hepsine bi isim takın hata deyince malum düzelmiyor "ticaret camı :D :D"

Kabullenmeye bakın baktınız olmuyor sizde oyunu bırakanlar kervanına katılın oyunun gidişatı iyi yakında 1 server 1 ch ile devam edeceğiz Allahın izniyle..

oxHUlJ.png

• Adramis Bilmediğim ve merak ettiğim için sormak istiyorum. Yıllardır aynı ve tek bilgisayardan ve aynı şekilde oynadığım oyun neden dün bütün hesaplarıma 'Oyun senin için mevcut değildir' dedi. Sebepler saymışsınız sorun kullanıcı kaynaklı olarak. Ben de şunu merak ediyorum; acaba sistemsel olarak oyunun kendi hatası olamaz mı ?

Sistem asla yanılmaz sistem asla hatalı çalışmaz sisteme kesinlikle en ufak toz zeresini bile biz oyuncular görmek istemiyoruz sistem yazarken lütfen önce bir izin alın sonra konuya girin :D kesin sizde bi sorun vardır yoksa biliyorsunuz kusursuz bir çarktır metin2 sistemi.. Yakın zamanda bu olaydan ötürü birde ban yerseniz sistemin ne kadar doğru sizin ne kadar yanlış davrandığınızı anlarsınız. İşin şakası bir yana siz tickete cevap alana kadar gün içerisinde sorun düzeliyor ama 1 2 gün sonra tekrarlanıyor..

oxHUlJ.png

• Sistem asla yanılmaz sistem asla hatalı çalışmaz sisteme kesinlikle en ufak toz zeresini bile biz oyuncular görmek istemiyoruz sistem yazarken lütfen önce bir izin alın sonra konuya girin :D kesin sizde bi sorun vardır yoksa biliyorsunuz kusursuz bir çarktır metin2 sistemi.. Yakın zamanda bu olaydan ötürü birde ban yerseniz sistemin ne kadar doğru sizin ne kadar yanlış davrandığınızı anlarsınız. İşin şakası bir yana siz tickete cevap alana kadar gün içerisinde sorun düzeliyor ama 1 2 gün sonra tekrarlanıyor..

Evet dediğiniz gibi ticketten cevap gelmeden kendi kendine düzelebiliyor. Fakat yine oyuncu kaynaklı bir sürü sebep sıralamışlar akla tutulur bir yanını göremedim, en azından kendim için. Çünkü yıllardır tek bilgisayardan ve aynı internetten oynadığım oyun, dün böyle bir hata verdi. Bu hatanın oyuncu kaynaklı olduğunu söylemeleri trajikomik :D

CsSzX6.png

Edited 2 times, last by Marnie ().

• Gece yaşadığım problem sabah düzeldi, 10 dakika aralıklarla meley için hesapları açmaya başladım. 9. hesap yine aynı problemle karşı karşıyayım.

Gerçekten botları engellemek için böyle bir çözüm mü buldunuz? Eğer böyle ise köyde ki botlar kimin?

Bir problemi çözmeye çalışırken başka bir problem yaratmakta üstünüze yok. Gerçekten sinir bozucu.

• Burada bu hatayı yaşayanların hiçbiri ben dahil saydığınız seçeneklerden uzaktan yakından alakalı değil. GF'nin en büyük sorunu biz ankara derken kendilerinin fransa demesidir- daha başka şekilde de söylenebilir ama terbiyem müsade etmedi- Bu gidişle arkadaşın dediği gibi 1 sw 1 ch devam Adramis

• Yaklaşık 12 ay olucak bu hatayı alalı vay be vay bee... pc kapansa net gidip gelse elektrık kesılse bu hatayı alıyorsun çok garip :D Düzelttirdim ticket açıp bir özlemle 7 ay sonra oyuna gırıp selam vereyım dedım arkdaşlara o da ne :stalk Oyun senın için mevcut değil :D :kirmizili

• S.a iyi oyunlar ''Oyun Sizin için Mevcut '' olacak.Dün bu hatayı kendimde aldım yaklasık 25 hesabımın hepsinde.

Ve Tesadüfen buldum.Bunu sizinle paylasıyorum.

Ben meley için tek pc kaldırmadıgından dolayı 2 bilgisyarda aynı internette meley yapıyorum.

Oyun mevcut degil hatası alan carlarımı diger bilgisyarımdan giriş yaptım.Tek tek bütün clientleri acıp Serverler Gelince kapattım.

25 Hesabımıda bu şekilde yaptıktan sonra asıl oynadıgım bilgisayarıma geçerek.Hesaplarıma giriş yaptım.

İlk giriş yaptıgınızda o hata yukarda gözükecek heyacanlanmayın. Kırmızı bir şekilde #Oyun senin için mevcut degil yazıyor Fakat oyna dediginizde oyun acılıyor.Ve tüm hesaplarınıza bir kez bu şekilde yaptıgınızda tekrar yapmanıza gerek kalmıyor.Şunun üstüne basarak söylüyorum (İhtiyacınız olan 2'ci bir bilgisayar)(İkinci bir intenete ihtiyacınız yok ) Ve ikinci bilgisayardan o hesapları tek tek acıp serverler geldiginde kapatmanız gerekli bunu yapmadan denemeyin faydası olmaz. rahatca keyiflice diger hataları saymıyorum Oyunu oynayabilirsiniz.Umarım yardımcı olmuşumdur.

Metin2 Diskort kanalında VefaliTurk yazabilirsiniz vaktım oldukca bakar yardımcı olurum.

Sağlıacakla kalın.

• 5 Ekim de pazartesi günü bakım var sabah 7 den 10 a kadar bence bu hata düzeltilecek (kendi düşüncem)

IZGEsQ.gif

Yaptıklarımdan pişman değilim, aklım hala yapamadıklarımda.

• Modem resetlenince yeniden problemi yaşıyor olmanız muhtemel.
    Problemi bende yaşıyorum, ticket atıp ilerleyen günlerde tekrar yaşadığını belirten arkadaşlarım olunca ticket atma zahmetinde bile bulunmadım. O gün bu gündür geçiçi yöntem ile giriş yapıyorum.

Bu durum hata değil, GF çoklu hesap açtırmamak ( BOT ) ve hesap paylaşımlarının önüne geçmek için böyle bir engel sistemi geliştirdi.
    Yahu kardeşim, saçma sapan işler yapıp oyuncunu elinden kaçıracağına teşvik edip oyunda tut.

Oyuncuları zora sokacak durumlar geliştirmenin manası yok, bir sistem gelecek ise kanayan yara olan hilenin önüne geçilsin.

Sunucularını güçlendir mesela ! Sabah 3 4 den sonra hiç bir hesabımı oyundan atmıyor camda arama yapınca.. .

Müşterileriniz olarak bu durumlardan son derece rahatsız ve üzgünüz.

Son olarak unutmamak gerek biz müşterileriniz bu oyunu günün stresini, yorgunluğunu atmak ve eğlenmek için oynuyoruz.

rVu7ee.gif

Kendi kafana göre koyduğun kurallar seni kurtarmaz.