Oyun Senin İçin Mevcut Değil Hakkında!

 • "OYUN SENİN İÇİN MEVCUT DEĞİL" Hatasısı için Lütfen


  Sanırım bu hata hakkında sizleri biraz daha fazla bilgilendirmem gerekiyor.


  Hata alıyor olmanızın genel sebepleri;

  • Hesabınız farklı kişiler tarafından kullanıldığında.
  • Aynı anda iki kişinin karaktere girmeye çalışmasında (farklı ip, farklı lokasyon)
  • VPN Kullandığınız zamanlarda
  • Sanal Makina Üzerinden Bağlantılar
  • Düzensiz Login İşlemleri
  • Bot hesapların eklenmesi
  • Hesabınızın çeşitli kişiler tarafından saldırıya uğraması
  • Çeşitli Hile Kullanımları

  Bu hatanın asıl sebebi sistem sizi blokladığı içindir. Yukarıda bahsedilen şüpheli işlemler sonrasında sistem sizi blokluyor ve kötü niyetli kişilerin hesabınıza erişmesini engelliyor.

  Yukarıda bahsedilenlerin çoğunlu hesap hareketlerinizde gözlendiği zaman bu hatayı alacaksınız.


  Bu hatayı alanlar MUTLAKA TİCKET AÇARAK YARDIM TALEP ETMELDİRLER. Buradaki ince detay şudur; Hesaplar çıkar amaçlı kullanılmış, sistemi aldatmaya yönelik hareketler yapılmışsa hesaplarınıza geri dönüş yapmanıza izin verilmeyecektir.


  Hesabınızı riske atmamak için, Sabırla ticketinize gelecek cevabı bekleyiniz ve ASLA İnternette görmüş olduğunuz çeşitli yöntemlerle bu engeli aşmaya çalışmayınız!!


  Saygılarımızla.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o

 • Tekrar Merhaba,


  Oyun senin için mevcut değil uyarısı artık hayatımızın bir parçası, çoklu hesap kullananların artık buna alışması gerekiyor. Bu nedenle Bu hatalar arttı artık bir çözüm bulun, ben hiç bir şey yapmadım gibi nedenleri bizlere iletmenize gerek yok.


  Bu konu işleyişini tekrar sizlere özetlemek istiyorum;


  Bu uyarıyı hesabınızdan TÜRKİYE takımı hiç bir şekilde kaldıramaz ve silemez. Buna hiç bir şekilde yetkimiz yok.


  Bu UYARININ incelenmesi sadece Almanya tarafından yapılmaktadır. Daha hızlı destek almak istiyorsanız, Gameforge.com üzerinden ingilizce olarak Destek alabilirsiniz. Dilerseniz Türkiye takımınada ticket açabilirsiniz, bizde destek biletinizi oraya yönlendirebiliriz.


  Tekrar hatırlatıyorum, bu hatayı alanlar lütfen internette bulduğu çeşitli düzeltme yöntemlerini denemesinler. Bu sayede sistemi kandırmış oluyorsunuz ve hesaplarınıza asla geri erişemeyebilirsiniz.


  Saygılarımla.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o

 • Merhabalar,


  ''Oyun şuanda senin için mevcut değil'' hakkında sizleri tekrar bilgilendirmemiz gerekiyor. Öncelikle bunun bir ''hata'' değil, şirketimiz tarafından uygulanan bir güvenlik mekanizması olduğunu belirtmeliyiz. Yani sanılanın aksine bizden kaynaklı bir hata değildir. Bu uyarı ile karşılaşabileceğiniz pek çok sebep bulunmaktadır. Bu konuda 16 Şubat 2020 tarihinde Comamızın paylaşmış olduğu duyuruda açıkça bu sebeplere değinilmiştir. Tekrar hatırlatacak olursak;
  • Hesabınız farklı kişiler tarafından kullanıldığında.
  • Aynı anda iki kişinin karaktere girmeye çalışmasında (farklı ip, farklı lokasyon)
  • VPN Kullandığınız zamanlarda
  • Sanal Makina Üzerinden Bağlantılar
  • Düzensiz Login İşlemleri
  • Bot hesapların eklenmesi
  • Hesabınızın çeşitli kişiler tarafından saldırıya uğraması
  • Çeşitli Hile Kullanımları

  Yine aynı duyurunun altında hesabınızı riske atmamanız için, internette gördüğünüz yöntemleri kesinlikle denememeniz konusunda comamız uyarı yapmıştır.

  Kısıtlaması sabit olan pek çok oyuncumuz, uyarıyı dikkate almayarak sistemi kandırıp bu şekilde Client'i manipüle ederek, üzerinde izin verilmeyen değişiklikler yaptıkları için kısıtlamaları kaldırılmamıştır.


  Bu kısıtlama süreli ya da süresiz olabilmektedir. Yukarıda belirttiğim farklı sebeplere göre süreli ya da süresiz olma durumu elbette ki değişmektedir.
  ''Mevcut değil'' alan tüm oyuncularımızın hesapları kapalı kalmıyor, sebep üzerinde araştırmalar yapılıyor ve gerekli işlemler sağlanıyor. Örnek verecek olursam, bot kullanan bir oyuncu ile hesabı saldırıya uğrayan bir oyuncu elbette ki aynı değerlendirmeye tabii tutulmayacaktır.
  Birkaç örnek vermem gerekirse;


  1) VPN-Proxy kullanımı yapıyorsanız sistem sizi bir süreliğine kısıtlar. Bu ve benzeri programları kullanmayı sonlandırdığınızda 24 saat içerisinde durum otomatik düzelebilir.
  2) Kısa sürede çok fazla hesaba girip çıkıyorsanız sistem sizi bir süreliğine kısıtlar. Giriş denemesi yapmayı bıraktığınızda ve makul sayıda hesaba giriş yaptığınızda 24 saat içerisinde durum otomatik olarak düzelebilir.
  3) Hesap paylaşımı yapıyorsanız yani kısa süre içerisinde konumlarınız değişiyorsa sistem güvenlik sebebiyle sizi bir süre ya da kalıcı olarak kısıtlayabilir. Kalıcı olması durumunda bizlere (Metin2 Türkiye Takımına) bildirim göndererek inceleme talep edebilirsiniz. Karar bu noktada incelemeden sonra şirketimize aittir.
  4) Hesabınıza bir hırsız eriştiyse hesap kalıcı olarak kısıtlanır. Bizimle iletişime geçtiğinizde kısıtlama kaldırılıp şifrelerinizi yenilemeniz istenir (Soyulan kişiler daha iyi hatırlayacaktır).
  5) Eğer Client'iniz güncel değilse kısıtlama yaşayabilirsiniz. Bu durumda Client'inizi güncellemeniz istenir ve durum düzelir.(Onar diyerek düzeldi, oyunu sildim yükledim düzeldi diyenler bu sebeple sorun yaşayan oyuncularımızdır)
  6)Yukarıda bahsettiğim gibi, bu uyarıyı alıp ticket atmak yerine sağda solda gördükleri yöntemleri uygulayıp girmeye çalışanlar süreli bir kısıtlama yaşıyorsa dahi sistemi manipüle ettikleri için yasakları süresize dönebilir. Bu durumda mecbur ticket atmak zorunda kalıyorsunuz. Alternatif yöntemler denemenizi istemiyoruz. Aylardır uyarı alıp bizimle iletişime geçmeyenler var. Şirketimiz bu konuda hassastır. Sizlere sormamızı istedikleri ilk şey neden aylardır onlarla iletişime geçmediği olmaktadır.

  7) Eğer bot ve harici yazılım kullanıcısıysanız süresiz olarak kısıtlanırsınız. Eğer bot kullanmadığınızı söylüyorsanız hesaplarına girdiğiniz bir kişi yada hesaplarınıza giriş yapan bir kişi bot kullanıyordur.Hesap güvenliğiniz için oyuna giriş yaptığınız bilgisayarlar ve IP adreslerine de dikkat etmelisiniz.Bu noktada, bunlardan birinde yaşayacağınız güvenlik açığı problem yaşamanıza sebep olmuş olabilir.

  Bu uyarıyı hesabınızdan TÜRKİYE takımı hiçbir şekilde kaldıramaz ve silemez. Bu konuda yetkimiz yok.


  Bu UYARININ incelenmesi sadece Almanya/Şirketimiz tarafından yapılmaktadır.
  Bizler bu noktada, sizlerin taleplerini ileten bir köprü konumundayız. Unutmayın ki ticketlarınıza dönüş yapan yöneticiler bu kısıtlamayı atmamaktadır.
  Atılan ticketlarda gecikme olmasının sebebi de , belirttiğim gibi ticketların ilk değerlendirmemizden sonra Almanya'ya aktarılıyor olmasıdır. Onların da belli bir inceleme süresine ihtiyaçları oluyor ve geri ticketları bize bilgi vermemiz için aktarıyorlar. Bu sebeple , ticketınıza yanıt alamazsanız lütfen yeni bir ticket oluşturmadan sadece ilk attığınız ticket üzerinden işlemlerin yapılmasını bekleyiniz.  Son olarak da her oyuncunun bu kısıtlama ile karşılaşma sebebi farklı olduğundan “Benim açılmadı” ya da “Benim hesabı hemen açtılar” şeklinde biribirinize yardımcı olmaya çalışmanız , yol göstermeniz işe yaramayacaktır. Göstermeniz gereken tek yol ticket atmak olacaktır.

  Sevgiliyle ve esen kalın...
  Metin2 Türkiye Takımı

  11uDMp.png

  I'II see you in the dark side of the moon.

  Edited once, last by [GA]Venus ().

 • Merhaba,


  Sistemden gördüğüm kadarıyla hem Gameforge merkezimize, hem Türkiye ekibimize ticket açıyorsunuz. Lütfen sadece birimlerden bir tanesi ile iletişime geçiniz. Her ikisi ile birlikte iletişime geçmeniz durumunda yanıt alma süreniz uzayacaktır.


  Saygılarımla.

  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o