Ork Dişi Görevi Bitmemiş Hesaba Etkinlik Eşyası Düşmesin(okey,yutnori,vb)

• Ork Dişi görevi bitmemiş hesaba Event Eşyası ( Okey kartı,tarot,yutnori,vb..) düşmesin 63

1. Evet,destekliyorum. (54) 86%
    2. Hayır. (9) 14%

Merhabalar değerli arkadaşlar.Başlık aslında içerik hakkında her şeyi söylüyor.Etkinlik sunucularında maalesef ki son zamanlarda epey bir yoğunluk var ve sunuculara bağlanmak bile epey vakit alıyor.Gerek 1 level hesaplar ile gerek ise 60 level hesaplar ile hileciler sürekli okey kartı ve varsa ekstra etkinlik eşyalarını kasıyorlar ( yutnori, tarot kart seti ,vb... ).Bu aşırı yoğunluk ise sunuculara büyük bir yük bindiriyor.Sunuculara girmek bu hileciler yüzünden zorken para kasmak da çok zorlaşıyor(özellikle marmara ve türkiye gibi sunucularda).

Etkinliklere katılmak,maden kazmak,canavar kartı yapmak gibi CH atarak ( kanal değiştirerek ) yapılması mümkün olan olaylar neredeyse imkansız hale geliyor.

En azından ork dişi biyolog görevi bitmemiş hesapların etkinlik eşyası düşürmesi kapatılırsa oyunun epey rahatlayacağını düşünüyorum.Birinci köyde herhangi bir hilecinin kurt postu için hile açacağını sanmıyorum.Zaten ork dişi görevi bitirene kadar bu oyuncular engellenmiş ve yasaklanmış oluyorlar.

Ork dişi biyolog görevi bitmemiş bir hesaba etkinlik eşyalarının ( okey kart seti,yutnori,tarot kart seti,vb..) aktif olmamasını öneriyorum
    Düşüncelerinizi merak ediyorum.

• Bu öneri yıllardır dile getiriliyor, hatta forum güncellemesinden önce öneriler bölümüne sabitlenmişti fazla destek aldığı için. Umarım artık dikkate alınır yetkili arkadaşlar tarafından. Hileli hesap kapatıldığı zaman yeni hesapla kasabilmesi için en az 10-15 gün beklemesi gerekecek. Bence tam tersi yeni başlayanlar için daha iyi olur çünkü o botlar en çok yeni başlayanların önünü tıkıyor emin olun.

• Yeni başlayanlar için kötü olsa zamanla daha iyi olacaktır tüm seviye oyuncularr için :)

Can kardeşlik hileciler ile mucadele edebilmek için bence bu yöntem çok etkin bir yöntem.Hangi hileci birinci köyde kurt postu kasabilmek için hile kullanır ki?

• Bu öneri yıllardır dile getiriliyor, hatta forum güncellemesinden önce öneriler bölümüne sabitlenmişti fazla destek aldığı için. Umarım artık dikkate alınır yetkili arkadaşlar tarafından. Hileli hesap kapatıldığı zaman yeni hesapla kasabilmesi için en az 10-15 gün beklemesi gerekecek. Bence tam tersi yeni başlayanlar için daha iyi olur çünkü o botlar en çok yeni başlayanların önünü tıkıyor emin olun.

Umuyorum.Etkinlik sunucularında oynanmaz durumda bu kötü niyetli hile kullanıcıları yüzünden.Giriş yapmak o kadar zor ki..

• Bunu simya içinde bir düzenleme getirmek lazım çünkü simya botlarıda azımsanacak kadar az değil. Marmara sunucusunda antika safirler yer yer 40-45lere kadar düşebiliyor bu botlar yüzünden. Elbette olan yine yeni oyuncuya olacak gibi. Discord üzerinde FastFooD COMA'mızın demesine göre botlar için yeni bir paket gelecekmiş sabırsızlıkla beklemedeyiz. :)

Kötülük kötülüktür. Daha az, daha fazla ya da tam ortası bir farklılık yaratmaz. Seviyesi keyfi, açıklaması bulanıktır. Eğer ben bir kötülüğü ya da diğerini seçeceksem, hiçbirini seçmemeyi tercih ederim.

.-Butcher of Blaviken

• Destekliyorum fakat ork dişi görevi yerine başka bir şey düşünülmeli. Yeni başlayan biri için bu aşağı yukarı 15-20 gün demek ve bu süre çok fazla. Ork dişi yerine 100 metin(bu artırılabilir) kesme gibi bir görev gelmesi bu öneriyi çok daha mantıklı hale getirir.

• Destekliyorum fakat ork dişi görevi yerine başka bir şey düşünülmeli. Yeni başlayan biri için bu aşağı yukarı 15-20 gün demek ve bu süre çok fazla. Ork dişi yerine 100 metin(bu artırılabilir) kesme gibi bir görev gelmesi bu öneriyi çok daha mantıklı hale getirir.

Botlar metinleri zaten otomatik kesiyor. Bu veya benzer bir eşik normal oyuncuya zorluk çıkarırken bot için bir anlam ifade etmeyecek.

Biyolog şartı veya etkinliğe başlamak için her karakter için yapılması gerekecek farklı görevler en mantıklısı gibi duruyor.

• Botlar metinleri zaten otomatik kesiyor. Bu veya benzer bir eşik normal oyuncuya zorluk çıkarırken bot için bir anlam ifade etmeyecek.

Biyolog şartı veya etkinliğe başlamak için her karakter için yapılması gerekecek farklı görevler en mantıklısı gibi duruyor.

Yeni başlayanların 30. seviye gerektiren, 22 saatte bir verilen, 10 adet verilmesi gereken ve verildiğinde kabul edilmeme ihtimali olan bir görevi yapana kadar etkinlik eşyalarından mahrum bırakılmalarını doğru bulmuyorum. İçerik olarak botların yapamadığı bir şey yok zaten oyunda. Metin kesme görevi bir öneriydi fakat öncesinde ork dişi görevi yerine başka bir şey düşünülmesi gerektiğini zaten belirttim. 30. seviyeye kadar seviye görevlerinin yapılması koşulu bile daha mantıklı olur ork dişi görevinden.

Bunla ilgili öneri sundum fakat botcuların ''Desteklemiyorum'' oyları yüzünden ciddiye alınmadı. Mail onayı şartı gelmeli çırak ve level silahı için, bunu gerekirse etkinlik dropları için de aktif edebilirler. Mailini onaylamayan girsin boş boş +3 kılıçla exp kassın sadece

JzOJvA.gif

• Bunla ilgili öneri sundum fakat botcuların ''Desteklemiyorum'' oyları yüzünden ciddiye alınmadı. Mail onayı şartı gelmeli çırak ve level silahı için, bunu gerekirse etkinlik dropları için de aktif edebilirler. Mailini onaylamayan girsin boş boş +3 kılıçla exp kassın sadece

Mail onayı çok kolay aşılabilir bir şey. Belki de bu yüzden ciddiye alınmadı.

• Ben şahsen TC kimlik numarasıyla kayıt olunabilmesi taraftarıyım. Bir kere o kişi bot yüzünden ban yediyse tekrar hesap açamamalı. W satışından felan banlanırsa kişi 1 ay gibi bir süreyle banlanmalı ilk attempte. TCerini vermeye karşı olan çok fazla arkadaş var nedenini bilmiyorum.( Kredi kartı ile GF üzerinden ya da epin gibi sitelerden ep alırken girilen kredi kartından tüm bilgiler bankadan aktarılıyor zaten. Ben kredi kartından felan almıyorum havale felan ile alıyorum diyenler olursa, O zaman da TC girmek zorundasınız.)

NOT: Sadece TC kimlik numarasıyla TC sahibi üzerine şirket kurma devri biteli çooook oldu.

• Deniz çok mantıklı, temeli sağlam bir öneri vermişsin teşekkürler.

Kimseye bir şey itham etmiyorum ama, buna karşı olan forum kullanıcıların, bu türlü her gönderi altına, yeni açılmış "Scrofa" rütbelerle bu gönderi altına yorum yapmaları inanılmaz manidar değil mi? :)

Yeni başlayan oyuncu, adı üstünde yeni başlayan, zaten eşya ve drop eksikliği dolayısı ile bu etkinlikten %85 daha verimsiz yararlanacak :) 10 Gün- 15 Gün yararlanmayıversin, normal oyun drobu hala devam ediyor sonuçta, Metin2 bu etkinlikler ile var olmadı.

Herhalde yeni açtığı hesabına, Ork Dişi görevini vermeyen oyuncu kalmamıştır 2020 yılında... Umarım uygulanır ve bitmek bilmeyen drop etkinliği botu çilesinden kökten kurtuluruz. Göreceksiniz önümüz yılbaşı etkinliği, ne çileler çekeceğiz.

Madem yazılımla çözemiyorlar, çözerken kaş yapılırken göz çıkarılıyor, o zaman işlerini zorlaştırmak lazım, bu kadar basit.

x3Bxbj.gif

• Kimseyi bir şeyle itham etmiyorum dedikten sonraki cümlede üstü kapalı itham etmek, Scrofa rütbeyle bu gönderi altına yorum yapmaktan daha manidar değil mi? İşin daha manidar olan tarafı Scrofa rütbeli kullanıcının bu öneriye karşı olmaması, geliştirilebilir ve daha olumlu halini istemesine rağmen itham edilmesi.

Yeni başlayan oyuncu tercihine bağlı olarak 12 liralık ep ile alabileceği site eldiveniyle drobunu normal oyuncu seviyesine çekebilir ve iddia edilene göre %85 daha verimsiz yararlanmadan sıyrılabilir. Level silahları varken yeni başlayan oyuncunun ihtiyacı olan tek şey savunmasını artırmak olduğu için eşya eksikliği durumu da söz konusu değil. Metin2 bu etkinlikler ile var olmadı ama etkinlik sunucusuna başlayan oyuncu o sunucuya etkinlik olduğu için başlıyor. Neden 10-15 gün (en iyi ihtimalle, şanssızlık durumunda 25-30 günü bulabilir) tercih etme sebebi olan etkinlikten mahrum kalsın? GF prensipleri resmen oyuncuların ruhuna işlemiş. Botlarla mücadele diye asıl oyuncuyu mağdur ve mahrum etmek gelenek olmuş.

"... yeni açtığı hesabına ork dişi görevini vermeyen oyuncu kalmamıştır 2020 yılında" cümlesi nasıl bir garabettir. Akıl fikir diliyorum.

• Arkadaşlar ork dişi biraz daha zor bişey çünkü ne zaman geçeceği belli değil ,özellikle oyuna yeni başlayanlar için kabus olur .benim için problem olmaz çünkü zaten kasmıyorum okey ama tc kimlik banada mantıklı geldi banlandığında bir daha hesap açamaması da ayrı güzel olur ve zaten kimlikle giriş yaptığında zannetmiyorum hile kullanacagını veya hiç girmezler çünkü oyunu oynamak için girmiyolar para kazanmak için oynuyolar .

• Arkadaşlar ork dişi biraz daha zor bişey çünkü ne zaman geçeceği belli değil ,özellikle oyuna yeni başlayanlar için kabus olur .benim için problem olmaz çünkü zaten kasmıyorum okey ama tc kimlik banada mantıklı geldi banlandığında bir daha hesap açamaması da ayrı güzel olur ve zaten kimlikle giriş yaptığında zannetmiyorum hile kullanacagını veya hiç girmezler çünkü oyunu oynamak için girmiyolar para kazanmak için oynuyolar .

genel olarak yeni başlayanlar zaten eventi yapsa da fazla sayıda sandık kasamıyor itemleri eksik şu bu varken seri olamadığı için ondan onları etkileyeceğini düşünmüyorum

• genel olarak yeni başlayanlar zaten eventi yapsa da fazla sayıda sandık kasamıyor itemleri eksik şu bu varken seri olamadığı için ondan onları etkileyeceğini düşünmüyorum

Haklısın fakat düşük lvlde kasılacak şeyler sayılı ve bu yüzden de bir şey bile eksilse sıkıntı olabilceğini düşünüyorum