Siz Sordunuz Ben Cevapladım

• Doğrudan soru cümleleri içermeyen 2 farklı konudan bahsederek fikirlerimi sormuş. Tamamını buraya yazmadan özet geçmek istiyorum;

• İlk olarak başarı oranlarının sunucular arasında fark gösterip göstermediğini sormuş; Göstermiyor
    • İkinci olarak hilenin çözülmesi konusunda düşüncelerimi sormuş; Metin2 yöneticileri yalnızca hile kullanan hesapları oyundan engelleyebilir. Ve bunu da çok büyük oranda yapıyoruz. Bazı oyuncularımız Kahraman olan botları gördüğünde ekibin ceza vermediğini düşünüyor. Ya da Sürgün Mağarasında hileli karakter gördüğünde oraya gelene kadar nasıl banlamadınız diye soruyor. Bir botun kahraman olması birkaç saatini sürgüne girmesi ise yaklaşık 24 saatini alıyor. Kendi adıma konuşuyorum: keşke attığım ban sayısını görebilseydiniz :) Ama Metin2 yöneticileri hile kullanan kişilerin oyunda tekrar hesap oluşturmasını engelleyemez. Bunu ancak yazılım ile yapabilirsiniz. Ve açıkçası Gameforge'un bunu son yıllarda hiç olmadığı kadar gündemine aldığını düşünüyorum. Birden fazla güvenlik önlemi geliştirerek bu konuda güzel işler yapıyor. Bot kullanıcıları artık eksisi kadar rahat bot kullanamıyor. (Evet hala bot kullanabiliyorlar ama eskisi kadar rahat değil. Anlatmak istediğim bu:) ). Önümüzdeki dönemde de planları biliyorum. Gameforge'un sürekli olarak sistemlerini güncellediğini daha da geliştireceğini biliyorum. Ben temiz bir Metin2'yi bir gün görebileceğimizi düşünüyorum.

içten ve Samimi cevanbınız için çok teşekkür ederim umarım herşey gönlünüzce olur :)