Entai Bekçisi Bulamama/B.Ormana Girememe

• Spawn_Guardiano_En-Tai.png

(Bekçinin çıktığı alanlar kırmızı nokta ile belirtilmiştir. )

Bilgisi olmayanlar için en azından bir bilgi olması amaçlı paylaşıyorum.

Bekçiye hasar verilmez ise 3 dakikada bir pozisyonu değişir.

Hasar verildikten sonra 10 dakika içinde kesilmez ise pozisyonu değişir.

Hasar verildikten sonra 3 dakika boyunca hasar verilmez ise pozisyonu değişir.

Kaynak: https://it-wiki.metin2.gamefor…ndex.php/Guardiano_En-Tai

• bilgilendirme yaptığınız için ben kendi adıma çok teşekkür ederim, böyle bir harita çok faydalı benim için

• Desteklemiyorum.Bunu sürekli ormana girip çıkan biri olarak söylüyorum.Zaten Bekçi belli bölgede ch atılarak en fazla 10 dk da bulunabiliyor.Kolaylaştırılırsa vay halinize.O zaman yol geçen hanı olur.Ben metin farmı yapmıyorum.Jotun farmı yapıyorum ama öyle bir şey olursa keyfi gelip metin kesenler olabilir.Bilginiz olsun

• Desteklemiyorum.Bunu sürekli ormana girip çıkan biri olarak söylüyorum.Zaten Bekçi belli bölgede ch atılarak en fazla 10 dk da bulunabiliyor.Kolaylaştırılırsa vay halinize.O zaman yol geçen hanı olur.Ben metin farmı yapmıyorum.Jotun farmı yapıyorum ama öyle bir şey olursa keyfi gelip metin kesenler olabilir.Bilginiz olsun

Keyfi gelip kesen olabilir derken?

Oyun zaten bu, keyif almak için yapmıyor musun onca şeyi?

Konunun gerekliliği tartışılır. Şimdi girdim ormana, bekçiyi bulmam iki dakika anca sürmüştür. Yoğun saatlerde doğal olarak daha uzun sürebiliyor.

arkadaşa özel tek kişilik sv kurun hemen

• Keyfi gelip kesen olabilir derken?

Oyun zaten bu, keyif almak için yapmıyor musun onca şeyi?

Konunun gerekliliği tartışılır. Şimdi girdim ormana, bekçiyi bulmam iki dakika anca sürmüştür. Yoğun saatlerde doğal olarak daha uzun sürebilir

Ağzınla söyledin iki dakika sürüyor diye.Emin ol yogun saatlerde de belli bölgelerde zaten bulunabiliyor.Alttan da yazıan oluyor.Keyif almakla keyfi gelmek arasındaki ironiyi anlamadıysan o senin sorunun.

• Marmara'yı zamanında bırakma sebebimdi bu. O zamanlar bu öneriyi çokça sundum. Misal diyorum 16:00 etkinliği nesneyi efsunla diye 14:00'da bekçi aramaya giderdim neyse event başlamadan bulurdum daha sonra eventin ortasında veya hemen başında client kapanırdı, o zamanlar marmara bot kaynıyor tabii girmesi 20 30 dk sürerdi dolayısıyla ormandan düşerdim. Böyle olup daha sonra etkinlik bitene kadar ormana çıkamadığım o kadar zaman oldu ki. Hele şamanı olanları falan düşünemiyordum. Ama o zamanda başka sv'de oynayanlar ve marmarada oynayıpta metne hasarı 40k olan 120lv'ler ise açgözlü oldukları için hayır vermişlerdi. Şu an bakıyorum da yorumlarda aynı durum söz konusu. İstiyorlar ki onlardan başka kimse farm yapmasın, geriye kalan herkes onların simya köleliğini yapıp 61lv ile simya kassın

• ormanda oto ava bırakılan charlardan play ekranı değil de diğeri oyundan düştüğünde bazen geç fark ediliyor, 5dk içerisinde yeniden oyuna giriş yapılmazsa bekçi hurşid'i aramak gerekiyor, hele ki gece geç saatlerde en zor işlerden biridir..

• ormanda oto ava bırakılan charlardan play ekranı değil de diğeri oyundan düştüğünde bazen geç fark ediliyor, 5dk içerisinde yeniden oyuna giriş yapılmazsa bekçi hurşid'i aramak gerekiyor, hele ki gece geç saatlerde en zor işlerden biridir..

Onunda cözümü var
    0 Client acın oyuna girin mavi cizgi yavaş dolacak o sıra görev yöneticisinden kapatın
    Sonra tekrar girin hesabınız ormanda

• Onunda cözümü var
    0 Client acın oyuna girin mavi cizgi yavaş dolacak o sıra görev yöneticisinden kapatın
    Sonra tekrar girin hesabınız ormanda

Bu bana çözüm değil de daha çok bir çeşit bug veya oyun açığından yararlanma gibi geldi ama yinede gayet yararlı paylaştığınız için sağolun umarım bunu deneyip oyun mevcut değil hatası alan arkadaşlar çıkmaz

• kolaylaştırma gelmesi için bir neden görmüyorum ama neden olmasın? hem büyülü orman eskidi. diğer şeylere erişimin kolaylaştığı gibi bunun da kolaylaşması yerinde bir değişiklik olur.

• Mesele, az yoğun saatlerde ormana girenlerin öneriye karşı çıkması ve çok yoğun saatlerde oyuna girenlerin öneriyi desteklemesi şeklinde olmamalıdır.Ormana giriş bence çok düzensiz.Ejder, hidra, meley, Sürgün gibi haritalarda böyle şart yok.Bir de bulduğunuzda bekçi kayboluyor bazen.Yoğunluğu fazla olan SV lerde daha çok sıkıntı oluyordur illa ki.Bence 2. köydeki gibi bir portal olmasın tabi ki ,ama bekçinin Hükümdar gibi bir yerde sabit olmasını isterdim.Zaten müstakil girecek olan bu haliyle de girer.Jotun için 5 karakter geliyor ve aynı yere hücum etmesi zor oluyor (Bekçiyi kestikten sonra 1 dk bile açık kalmıyor portal).

Ha derseniz '' E jotun girecek olan adam ona katlasın'',ama 1. köyden meley girişine ışınlanırken hiç de bir zorluk yaşanmıyor.Bence düzenlenmesi gereken bir nokta.İlla çok kolay olmasın ama düzenleme şart.Oyuna ilk gelen şeyler Kuran'dan ayet değil ki değiştirilemesin!