Lycan da Hangi Küpe Kullanılmalı?

• Öncelikle herkese selam,

Sizce Lycan'da düz vuruş hasarını arttırmak için Zümrüt Küpe mi yoksa Grena Küpe mi kullanılmalıdır. Şahsen ben bu zamana kadar DEX bonusunun düz vuruşu arttırdığını bilmediğim için Zümrüt Küpe kullanıyordum. Ancak Lycan da DEX puanları düz vuruşu doğrudan etkiliyormuş. Sizce Razador ve Meley gibi yerler başta olmak üzere, Zümrüt Küpe deki Ortalama Zarar mı daha iyidir yoksa Grena Küpedeki DEX mi?

• Luck

Approved the thread.
  • %5 ortalama zarar gelecek olan DEX statüsünden çok daha kıymetli bence. Zümrüt ile de güçlendirirseniz bir de hasar daha da artacaktır. Düellolar sırasında Grena Küpe kullanmak daha faydalı olabilir ancak kesinlikle farm sırasında Zümrüt Küpe kullanmasılısınız.

deniz.png

Sizce Lycan'da düz vuruş hasarını arttırmak için Zümrüt Küpe mi yoksa Grena Küpe mi kullanılmalıdır. Şahsen ben bu zamana kadar DEX bonusunun düz vuruşu arttırdığını bilmediğim için Zümrüt Küpe kullanıyordum. Ancak Lycan da DEX puanları düz vuruşu doğrudan etkiliyormuş. Sizce Razador ve Meley gibi yerler başta olmak üzere, Zümrüt Küpe deki Ortalama Zarar mı daha iyidir yoksa Grena Küpedeki DEX mi?

Elbette zümrüt küpe hasarınız kaç bilmiyorm +9 Kristal küpe alıp deneyebilirsiniz aynı zaten

9 grena küpe = 9 Kristal küpe

Vs İçin soruyorsanız Kesinlikle Grena Küpe

İyi olduğun kadar da kötüsün. Mutlu olduğun kadar mutsuzsunda Herkesin iki tarafı vardır Lakin bir sanarsın İnsan olmak demek ölümle yaşam gibidir. Hem Ölü Hem Canlı

Edited once, last by EmoZhiLanG ().

Lycan çeviklik (dex ) ile güçlendiği için becerilerini ve düz vuruş hasarını arttırır.

Zümrüt küpedeki 5+3 ortalama PvE de hasarınızı grenadaki çeviğe göre daha fazla arttırır.

PvP de ise grena küpe hem çeviği hem hpsi hemde ort direnişi ile lycanda çok verimli oluyor.

• Hem savunma hem de saldırı değerini arttırması bakımından grena küpe tercih edilebilir. Fakat zümrüt küpeye göre yaklaşık %4-5 arası hasarı az. Bunuda göz önünde bulundurmalı. Düşük level farmında dayanıklılık çok önemli olmadığından zümrüt tercih edilmesi daha avantajlıdır. Yohara gibi maplerde ve Ws'lerde ise grena küpe oldukça güzel bir şekilde çara artı katacaktır. Saygılar.

Öncelikle herkese selam,

Büyüyünce oynadığın hayat, küçükken oynadıklarında saklı!

Bay hiç kimse...

• 105 seviye bir normal mitsi mat setli +9 zodyak pençeli lycanın saldırı değeri yaklaşık 3000 olur, bu durumda 19 dexten gelecek saldırı değeri = 38 ve bu 3000 saldırı değeri için %1.266 hasar demektir. Zümrüt küpeden ise %8 ortalama zarar geliyor. Kaldı ki Lycan gibi delici zengini bir hesaba deliciyle çok iyi uyum gösteren, deliciden gelen iki ekstra hasarı da etkileyen ortalama gibi bir bonus dururken PvE'de asla grena küpe kullanılmamalı.

İşin PvP boyutunda ise kamikaze gibi girip düz vuruşla yüksek vurmak istiyorsanız gene zümrüt küpe tercih etmelisiniz ama daha olası senaryoda grena küpe daha uygun olacaktır.

:borg:

• Bana sorarsan hem farm hem ws zümrüt küpe. Ws lerde veya toplu savaşta şöyle oluyor. Zaten sağlam vuran Lycan san direkt sana focus atılıyor ve ilk bunu aradan çıkaralım diyip seni pert ediyorlar. Bu durumda ölmeden kaç tane adam yatırırsan kârdır. Ha ben uygun fiyatlı yakut küpe buldum 10 yarılı onu kullanıyorum. Onun da sebebi ilk ataklar düz vuruş değil skillerle geliyor genelde yani 3 4 sn dayandırıyor. Ben de genelde kurt nefesi ve kurt pençesi ile daldığım için ortalama zarar işime gelmiyor. Dalış sırasında en azından ruhtur zehirli buluttur vs beceri Hasarından etklienmemek için okyanus ve yakut küpe +becli zırh ile dalıyorum ortaya. Zaten 10 adam varsa 3 4 yatıyor. Herkes aha kurt geldi diyip sana abanıyor ve yatıyorsun. Kurt çok yavaş vuruyor. Açıkçası düz vuruş yapma şansın neredeyse 0 toplu savaşta. Bir de çok yakına girdikten sonra vurmaya başlıyor. O yüzden düz vuruşa güvenmemek lazım.

Kısaca şöyle diyebilirim

Farm zümrüt

Teke tek vs (kirin ve bloku kask kalkan kombini ile) grena

Toplu vs beceri karşı dayanıklılık set (yakut, okyanus, zırh, kask, karakter bilezik 15 büyü 10 yarı, bekçi)

• Grena küpe yerine vslerde yakut küpe daha çok tercih sebebi olabilir . Zümrüt küpe hem farm hem düz vuruş olarak daha etkili olduğu söylenebilir ama , grena küpedense ben yakut küpe kullanmayı tercih ediyorum.

Benim gözümde hiçbir şey yoktur; ben yalnız liyakat âşığıyım.

• Hp açığı çok olur ama lycanın zümrüt küpe daha çok vurabilir ama grena daha işlevsel olmaz mı ?