Zihinsel Savaşçı Kılavuzu Bölüm-2, 30- 120 Lvl. aralığında Yapılması Gerekenler

 • 30 levelde yapabileceğimiz en güzel yang getirisi sağlayan farmlar; balıkçılık, maden ve simyacılıktır. Madencilik için ne kadar fazla çarla yaparsanız o kadar fazla kazanırsınız. Önerim3-5 hesap 30 levele kasın ve madenciliğin keyfini çıkarın. Balıkçılıkta ise tek hesap yeterli olacaktır. Bir balıkçılık kılavuzu ve karbon olta edinmeniz faydalı olacaktır. Simyacılık için ise (ki ömürlük para kasma metodudur) yan hesapalrınızı da 30 levele kasın ve simyacıda açılan hergün 5 adet cor kasma görevini her çarınızda yapın. Çıkan corları ana hesabınızda açın. Bunun için nesne marketten elde edebileceğiniz hırsızın eldiveni eşyası işinizi oldukça çok hızlandıracaktır. Size tavsiye 30 günlük olanı almanız. Ve ayrıca kıızl orman'daki metinlerden düşürebileceğiniz yada birine 10 m gibi cüzi bir miktara düşürtebileceğiniz metin eldiveni olarakta bilinen hırsızın eldiveni de almalısınız. Açıkçası oyundan soğumamak için bu simyacılıkta şart.


  Ayrıca ileride boslarda lazım olacak ve şimdide bizimle beraber geliştirebileceğimiz bir Şaman karakteri açmalı ve onuda yanımızda grup açarak kasmalıyız. Becerilerinden Ejderha yardı yeteneği ile kritik vuruş hasarı kutsama yeteneğindende yakın dövüş direci bufflarını alırız. Bu yetenekleri geliştirmeliyiz.


  Ve yine önemli olan kısım 30 level olunca ork dişiyle başlayan biyolog görevleri. Bunları günlük olarak teslim ediyoruz. Aman ha aksatmayalım. Bu konuda detaylı bilgi wiki de mevcut. Özellikle tugyis tabelası görevini bitirmek zihinseller için olmazsa olmaz bir detaydır.


  Şimdi biz bir önceki bölüm de baya bir +basma eşyaları kasmıştık. Şimdi 34 level zırhlarını düşürüp + basmalıyız. +4 olarak Vahşi Uzman'dan düşürebiliyoruz. Seugruyong Vadisinde çıkan bu elemanı keserek +4 34 level'Lik zırhlar ve Dolunay kılıcı düşürebiliyoruz. Dolunay kılıcı yüksek bir ortalama değilse çok da önemli değil. Ama 34 levellik zırhları toplayın ve +'larını basın. +9 seviyesine getirdiğiniz her zırh size güzel yang getirisi sağlayacaktır.

  Çırak sandıklarından 40. seviyede yeşil güç ve yeşil efsun alırsınız 3'er adet. Bunlar 40 level ve altı silah ve zırhlarda işlem görebilir. Yani bastığınız her zırhı özellikle size lazım olan Ölümcül Plaka Zırhı bir süre satmayıp birden fazla 40 lvl'e çar kasıp bu eşyaları daha işe yarar ve değerli hale getirebilirsiniz.

  Hesabınızı 61 levele kasana kadar yukarıda yazan taktikleri uygulamanız oldukça faydalı olacaktır. 61 levelde ise Örümcek zindanı 3. kat için güçlü beden yeteneğinizin en az g1 olması halinde çok fazla ateş dizmenize gerek olmaz. 50-60 aralığında ateş dizmeniz yeterli olacaktır. Bunun için Bambu derisi ayakkabı ve tahta kolye, düz 15 ateş efsunlu kask ve bilezik ve 1-1.5k hp-15 ateş bir ölümcül plaka zırh işinizi oldukça çok görecektir. Bu sırada şamanımızı kasmayı unutmayalım. Bir süre 61 levelde kalmanızı öneririm. yan hesapalrınızı da 61 levele kasıp şeytan Kulesinde etp kasabilirsiniz. Oldukça hızlı etp düşer.Bunun nedeni 50-ve 60 level çırak sandıkalrında ekstra oalrak üste giden %50 düşürme ihtimalini arttıran hırsızın eldiveni çıkmasıdır. Bunun için 50 ölümsüz ve 20-25 karanlık direçli bir tılsım işinizi görecektir.


  Ayrıca kızıl ormanda 20-25 toprak dirençli bir toprak tılsımı ile kendinize eldiven pelerin ve tec düşürebilirsiniz. Acele etmeden mitsi mat seti dizmeye başlamalısınız bu levellerde. İlk önce mitsi yakut ve grena lazım olacaktır. 75-95 level aralığında sürgün mağrasında kasılmanız için bu simyalar oldukça faydalı olacaktır.

  grena'yı kesinlikle sp absorbeli seçin. Ve yakutu da Str-Ortalama zarar- Ortalama zarara direniş'li seçin. Zira 335-340 defans P olması halinde Güçlü beden skilinden gelecektir.

  75-105 level aralığında kullanmak için 40-45 ort arası bir Zehir kılıcı almanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Şimdi hesabımızı kasmadan önce 75 levelde sürgüne gireceğimiz için şimşek elementine sahip itemler ayarlamalıyız. Ayrıca hasarımızı arttırmak için maksimum oranda şeytan efsunu dizmeliyiz. Yani kask, küpe, bilezik ve kalkanımızda 20 şeytan efsunu olmalı. kask ve bilezik 10 şimşek-20 şeytan olsa yeterli olur. Toplamda ise 70 şimşek 100 şeytan gibi bir değere ulaşmamız lazım. Bu bize oldukça seri level aldıracaktır. Yanımızda gruba alıp şamanımızı da kasalım. Ve otomatik av alırsak şamana da alalım, canlandırma seçeneğini açmamız yeterli olacaktır.


  90 levelde bizlere yeni 4 adet map açılıyor. Buraya kısaca map diyeceğiz. Ve burada edinceğimiz yang getirisi için de map farmı ismini kullanacağız.

  Ayrıca bu levelde verebileceğimiz statüler biter. Tekrar hatırlatmakta fayda var. Savaşçı karakaterine vit-str-dex statüleri dağıtılır ve kalan statü puanları sp'ye verilir.

  Bu levelde son çırak sandığımızı açarız. Ve 70 levelden itibaren bize 5'erli bağlı efsun ve arttırma veren bu sandıktan toplamda 15 adet bağlı efsun ve arttırmaya sahip oluruz. Bu efsun ve arttırmaları tılsım ve zodyak silahları efsunlamak için kullanmanız en mantıklısı olacaktır.


  Mapte 90-105 level aralığında metinelr bulunur. Ve bu metinlerden Ticareti olan cesaret pelerini ve tecrübe yüzüğü düşer. Maplerde bosslar bulunur ve bu bosslardan karanlığın sandığı, cesaret pelerini ve tecrübe yüzüğü gibieşyalar kasabiliriz.


  Map tanıtımını yapacağım başka yazılarım illaki olacaktır. Şimdilik bu kadar kafi.


  95 levele kadar birde pet ayarlamamız gerekiyor. Razadör peti 3 efsun tip-5-6 bk okutulmamış yada okutulmuş ( okutulması gereken kitaplar; canavar-berserker-talim) elde etmeliyiz. Eğer leveli düşükse sürgünde düşen +0-4 70 levellik karakter silahları(mama) ile bu peti kasmalıyız. Ayrıca bu mamaları pazarda satarak yang getirisi de elde edebilirsiniz.


  95 Level olduktan sonra (tabi şamanımızın da 95 olması işimize gelir) rüzgar-şeytan kombini yapıyoruz. Aynı şimşekli kombinin sadece elementini rüzgar olarak değiştireceğimiz bir kombin işimizi görecektir. Zırh olarak mavi çelik almanızı öneririm. Hem daha fazla defansı var hem daha şık duruyor :) .95 levelde hasarımızı arttıracak en güzel ekipman Zümrüt küpedir. +8 20 şeytanlı bir zümrüt küpe ayarlamamız gerekmekte. Ayrıca ilerde keseceğimiz boslarda rahatlamak adına titan kalkanı +9 sersem-20 şeytan efsunlu yada biraz Daha opsiyonel olarak Sersem 20 şeytan 20 ork efsunlu almamız bizi rahatlatacaktır. 95 levelde bize yeni bir paya kuyusu açılıyor. Jotun'a +1-2 olmak. Ayrıca en az Mitsi Yeşimimizi almalıyız. Maks hp-hp absorb- hp yenileme ya da çift hp- hp absorb efsunlarına sahip olmalı yeşim de.


  Büyülü ormana ilk girdiğimizde Efsunlu ormanda kargaşa adlı bir görev karşımıza çıkıyor. Bu görev sıralarını bitirdiğimizde bize Jotun Thrym'a girmek için yeşil bir taş veriyor. Bu görevleri yaparken grup üyelerinden birisinin yapması yakınında olan diğer gurup üyeşerinde de sayıyor. Yani şamanla ekstra yapmak zorunda değilsiniz. Jotun Thrym'a min 5 hesap girmesini istediği için yeterli gurup sayısına ulaşamayan insanlar sizleride guruplarına davet edecektir. Sizin zaten şeytan efsununuz güzel bir düzeyde olduğu için Jotun'a şifacı kesen bir çar olarak girebilirsiniz.


  105 levele kadar bu şekilde gelişmelisiniz. Size tavsiyem bir süre 105 levelde kalmanız olucaktır. Bu levelde Razadör- Jotun- Map farmı yapmanız size güzel miktarda w getirisi sağlayacaktır. Bu kastığımız w'larla ilk önce mitsi setimizi tamamlamalı( Elmas çift beceri olsun, oniks kritik-delici-blok, safir de düz de oalbilir ama ws de atarım diyorsanız full atak ya da sav bir safir almalısınız.) +40 ort, 6-7 sinde 8 metin zodyak kılıç ve orak almalıyız. İlk olarak orak almak daha mantıklı olacaktır. Her ikisinin de gerektiği alanlar olacaktır. Element olarak +18 buz'a sahip silah almanız daha güzel olur. 105 level'in bir faydası da aldığınız orak'la birlikte Beran setau kesmeye başlayabilir olmanız. 105 level de de yang patlatabilirsiniz. Bu şekilde çok daha hızlı gelişebilirsiniz. Zaten orak aldıktan sonra tek eksiğiniz canavarlı bir zırh olacaktır. Bu zırhla birlikte hidra'ya duo olabilirsiniz. Orak'la dönüşerek. Solo Meley kesmek için gerekli bilgisayar donanımınız varsa 8 metin'li Cennet'İn Gözü Kolye 1.5khp 10 kritik efsunları size yeterli olacaktır. Ateş ayakkabısı +8-9 1.5-2k hp 10 kritik, berserkerli 100 level kaskı, ruh kemeri+8-9, canavarlı zırh+8-9 15 ateş(Ya da tercih edilen mape göre efsunu değişebilir) 1.5-2k hp'li olacak şekilde item kombinizi tamamlarsanız kesemeyeceğiniz 120- level boss olmaz.

  Çatlakta çarınızı kasarken hiç sıkıntı çekmezsiniz çünkü siz zihinselsiniz zaten savunmanız oldukça yüksek. 90 rüzgar ve 20 k kritikli metin hasarı size yeterli olacaktır. Ekstradan hp absorp ve hp yenileme değerlerinizi arttırarak ölümsüzlüğe oynayabilirsiniz.


  Artık bu güçte bir zihinsel karkateriniz var. Ve daha da çok gelişmek istiyorsanız hiç durmayın ve hesabınızı şampiyon 1 seviyesine getirin. Ve artık Yohara'dasınız. Bu kısmı da bir sonraki bölümde ele alacağım, takipte kalın.


  Not: Zihinsel karakterinin tek dez avantajı düz vuruşalarının bedensele göre zayıf kalmasıdır. Fakat bu çözülmeyecek bir sorun değil. Bunun için yüksek ortalamalı silahlar güzel bir simya seti ve farm için canavar, şeytan, ork, hayvan, ölümsüz gibi saldırı değerini arttıran efsunların item kombinlerinizde fazlaca yer alması gerekmekte. Özellikle Zodyak Orağı taktıktan sonra şahlanan bir karakter. En çok dikkat etmeniz gereken konu ise biyologlarını kesinlikle aksatmayın. 92-94 biyologlarında ise çift str alın. İç itemlerin 6.-7. efsunalrında 50 str, element güç bonusları, metinlere karşı güç, patronlara karşı güç gibi hasar arttırıcı efsunları mutlaka edinin. İtemleriniz de ayrıca güç efsununuzu son seviyede tutun.

  Büyüyünce oynadığın hayat, küçükken oynadıklarında saklı!

  Bay hiç kimse...

 • Luck

  Approved the thread.
 • Kısaca özetlemek gerekirse, yazdıklarını yaparak charını geliştirmek istiyorsan, kesenin ağzını açman lazım, yoksa sıradan bir karaktere sahip olarak kalırsın. Gözlemlerime göre çoğunluk char geliştirmek yerine geliştirilmiş charlar ve hazır itemler üzerinden yürümeyi tercih ediyor.

 • Kısaca özetlemek gerekirse, yazdıklarını yaparak charını geliştirmek istiyorsan, kesenin ağzını açman lazım, yoksa sıradan bir karaktere sahip olarak kalırsın. Gözlemlerime göre çoğunluk char geliştirmek yerine geliştirilmiş charlar ve hazır itemler üzerinden yürümeyi tercih ediyor.

  Ya sabırlı olacak 2 yıl boyunca bu şekilde farmını yapıp itemlerini sağlamca dizeceksin. Ya da kesenin ağzını açacaksın :) Ayrıca şunu da belirteyim, zihinselin en rahat yapabileceği boss Jotun'dur. 5 tane 95 levele hesap kasıp sürekli jotun dönecek bir hesap günde +-15 w kasabilir. Bu iyi bir değer sürekli olursa 10 ayda 4.5k W kasılır ki buda kusursuz set + sağlam bir silah almaya yetecektir. Her şey sabırda bitiyor :)

  Büyüyünce oynadığın hayat, küçükken oynadıklarında saklı!

  Bay hiç kimse...