BİLGİSAYAR DONMASI VE SİYAH EKRAN

• Tekrardan temiz kurulum yaptım sorun şuan çözülmüş gibi 1 gündür olmadı bu sorun. Tekrardan temiz Windows kurun ve sürücüleri otomatik değil de sitelerden manuel en güncel versiyonlarını indirip kurarak deneyin umarım sizinde sorununuz çözülür.

Ben neler denedim 1 hafta hiç yaşamadım.tekrar başlıyor ara ara oluyor ekrana 3 client alınca pc ekranının gitmesi 3 sn sonra geri gelip clientlerin siyah ekran olması kadar saçma olay yok.PC benim 6 aylık ben yinede servise yollamak istiyorum.Umarım sizin temelli düzelmiştir.Yeni pc aldığımıza sevinemedik pc mi bozuk oyun mu :D

To3eRq.png

• Maalesef aynı sorunu uzun süredir bende yaşıyorum. Bilgisayarda mı sıkıntı var oyunda mı anlayamadım. Garantiye yollamayı düşünüyorum sonra diyorum sadece metin2 de böyle yapıyor. Oyundaki arkadaşlara sorduğumda benzer durumu yaşayan kişi sayısı yüksek olduğundan garantiye yollamaktan da vazgeçtim. Bu sorun sadece harici ekran kartı kullanan cihazlarda yaşanmıyor. (bendeki dizüstünde harici ekran kartı yok)

rYDvPnN.gif

Edited 2 times, last by eXclus ().

• Bende oyunu önceden 2015 model casper bir laptopla oynuyordum eski modeldi ama siyah ekran sorunu filan yaşamazdım şimdi yeni bir laptop aldım tüm özellikleri çok daha iyi i7 13. nesil 4050 ekran kartlı filan bu laptopta oynarken oyunun konfigurasyon ayarını yapamıyoruz zaten ekran yenileme hızı değeri yüksek diye izin vermiyor oyunun dosyalarından ayarlanıyor ve bazen yeni açtığım clienttelerin hepsi birden siyah ekran oluyor bende anlam veremiyorum neden olduğuyla ilgili özellikleri yükseltince daha rahat oynarım diye düşünuyodum ama eski laptop bir tık daha iyiydi metin2 için :D

giphy.gif