Posts by PegasusTR

  Merhaba,


  Açılabilecek, olası yeni sunucularımızın adını belirlemek için sizin önerilerinize ihtiyacımız var. Hangi isimleri önerirsiniz? Önerilerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.


  Gelen öneriler arasından en popüler olanları(en çok beğeni alanları) seçerek, aralarından seçtiğimiz isimlerle bir anket yapmayı planlıyoruz. İleride açılabilecek sunucularda isim önerilerimizi buna göre yapabiliriz.


  Lütfen her mesajınızda en fazla 3 öneri yapın.


  Önerilerinizi bekliyoruz.


  Saygılarımızla,

  Merhaba,


  Yaklaşık 3 buçuk senedir oyun takımımızda görev almakta olan Super Game Master Valens, görevine Game Admin olarak devam edecektir.


  Kendisini yeni yetkisi için tebrik eder başarılar dilerim.

  Merhaba,

  Haftalık Rutin bakım bu hafta 3 Mayıs 2023 Saat 10:00'da başlayacaktır.

  Olası gelişmeler yada değişiklikler olması durumunda sizleri tekrar bilgilendiriyor olacağız. Bakımın bittiğini anlık olarak bu konu altında ve Discord sunucumuzdan öğrenebilirsiniz.


  Saygılarımızla.


  Metin2 Takımın

  Değerli Oyuncularımız,


  Bu yıl Ramazan Bayramımızı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutluyoruz. Çifte bayramımızı birlikte kutlamak için sizlere bir etkinlik takvimi oluşturduk.


  Bayram etkinliklerimiz şu şekildedir;


  20 Nisan 16:00 - 23:59 Arası %75 EXP Tüm Sunucular


  21 Nisan 16:00 - 23:59 Arası %75 EXP Tüm Sunucular


  22 Nisan 18:00 - 22:00 Arası Ayışığı (Charon hariç)


  23 Nisan 18:00 - 22:00 Arası Balıkçılık (Charon hariç)


  Bu vesileyle şimdiden siz değerli oyuncularımız ve ailelerinizin Ramazan Bayramını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız.


  Saygılarımızla...

  Ore.png


  Merhaba,


  Ramazan ayına özel 4. Madencilik etkinliğimizi bugün yapıyoruz.


  Etkinliğe dahil sunucular : Bahar dahil tüm sunucular

  Tarih : 16.04.2023 ( Bugün ) Saat 22:00

  Yer : Seungryong Vadisi ortası tüm CH'ler

  Süre : 1 Saat


  Saygılarımızla

  Metin2 Türkiye Takımı

  Ore.png


  Merhaba,


  Ramazan ayına özel 3. Madencilik etkinliğimizi bugün yapıyoruz.


  Etkinliğe dahil sunucular : Bahar dahil tüm sunucular

  Tarih : 09.04.2023 ( Bugün ) Saat 22:00

  Yer : Seungryong Vadisi ortası tüm CH'ler

  Süre : 1 Saat


  Saygılarımızla

  Metin2 Türkiye Takımı

  Merhaba Metin2 Ailesi,  2022 senesini acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımız bu anlarda, geleceği oluşturacak her yeni günün bir öncekinden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesini diliyoruz.  Ailelerimiz , sevdiklerimizle ve güzel topluluğumuzla birlikte Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu Yıllar Dileriz.  Metin2 Türkiye Takımınız


  23956-other-metin2-tr-2020-096a757283917064c9755ec1eab698bb-png

  announcement_metin2_pt_de3e3e21a8979d35cacb5557dc63996e.jpg


  2022 sona eriyor ve biz de bunu muhteşem etkinliklerimizle kutlayarak yeni yılı karşılamak istiyoruz: Öbür Dünyaya Seyahat'inde dört şeytani testten geç, benzersiz eşyalar kazan ve yılbaşı gecesinde Metin2 havai fişeklerini izle!

  Tombala

  Tombala biletlerini al ve kahramanını aksiyon dolu bir yeni yıl için donatabileceğin harika ödüller kazan!

  • Etkinlik başlangıcı: 25.12.2022
  • Etkinlik bitişi: 27.01.2023 saat 01:59

  Havai Fişekler

  Hareketli bir dönemi geride bırakıyoruz ve 2023'de bizi bekleyen maceraları, savaşları ve yeni dostları dört gözle bekliyoruz: Metin2'deki rengarenk havai fişekleri izle ve yeni yılı bizimle kutla:

  • Etkinlik başlangıcı: 29.12.2022 saat 02:00
  • Etkinlik bitişi: 02.01.2023 saat 01:59

  Öbür Dünyaya Seyahat

  Öbür dünyaya git ve dört şeytani sınavdan geç: En sonunda lanet efendisinin karşısına çıkabilmek için Öbür dünyanın dört elçisiyle kapış. Lanet kalkanı veya Kurtuluş Ankası üretimi için değerli malzemeler kazanabilirsin!

  Etkinlik 90. seviye ve üstü tüm oyunculara açık ve iki aşamada gerçekleşecek:

  İlk Aşama

  • Etkinlik başlangıcı: 02.01.2023 saat 02:00
  • Etkinlik bitişi: 06.01.2023 saat 01:00

  Etkinliğin ilk aşamasında, Öbür Dünyanın sınırı zayıfladığı zaman ikinci aşama için ihtiyaç duyduğun eşyaları oynayarak kazanabilirsin. Bunun için ölü alevleri toplamak amacıyla canavarları halledeceksin. Bunlar Asmodeus anahtarlarıyla, siyah mektuplarla, hayat suyuyla ve ölü ruhlarıyla takas edilebilir. Bu aşamanın sonunda Öbür Dünya portalı kullanılabilir ve Öbür Dünyaya seyahat edebilirsin.

  İkinci Aşama

  • Etkinlik başlangıcı: 06.01.2023 saat 02:00
  • Etkinlik bitişi: 12.01.2023 saat 01:59

  İkinci aşamada Öbür dünyada savaşarak ilerliyorsun. Bunun için ilk bölümde topladığın eşyalara ihtiyacın var. Asmodeus'un karşısına çıkabilmek için burada dört elçiyle karşılaşacaksın; bu dövüşlerde bile harika hazineler elde edebilirsin. Başarılı olduysan ve Asmodeus'u yendiysen, seni ödüllerinin beklediği cennet gibi "Kurtuluş" mekanına adım atarsın.

  Zindana giriş yap
  • Öbür Dünya, sonunda Öbür Dünyanın kralı Asmodeus'un karşısına çıkabilmek için savaşarak geçmen gereken, cehennem benzeri bir yer. Öbür Dünyaya Ejderha Ateşi Burnu'ndaki Öbür Dünya portalından geçerek ulaşırsın. Bunun için 3 siyah mektup gerekir. Öbür Dünya dört odadan oluşur. Böylece her mekanda ilgili Öbür Dünya elçisiyle dövüşte karşılaşman gerekir.
  • Lanetlenme karar yeridir: Burada, son rakibin olan Asmodeus'la karşılaşırsın. Asmodeus'u zayıflatmak için ölü ruhlarını kullan. Lanetleme setini giyerek kendine büyük bir avantaj sağlayabilirsin. Ayrıca Öbür Dünya tılsımı seni Asmodeus'un karanlık güçlerine karşı korur. Asmodeus Öbür Dünyanın hükümdarı olarak orada asla yenilemiyor; ölümünden kısa süre sonra geri dönüyor ve onunla tekrar yüzleşebilirsin. Onu ne kadar sık dize getirebilirsen, ödülün o kadar büyük olur.
  Etkinlik eşyaları
  • Siyah mektup, Öbür Dünyaya girmene olanak sağlar. %80 ihtimalle 1 ölü alevi karşılığında elde edilebilir.
  • Hayat suyu, Öbür Dünyada seni diriltmek için kullanılabilir. %80 ihtimalle 5 ölü alevi karşılığında elde edilebilir.
  • Ölü ruhu, Asmodeus'un maksimum HP'sini azaltmak için kullanılabilir. %80 ihtimalle 10 ölü alevi karşılığında elde edilebilir.
  • Asmodeus anahtarı, lanetlenmeye doğrudan girmene ve Asmodeus'la yüzleşmene izin verir. Böylece dört elçiyi yenmeni gerektiren dört sınavı atlayabilirsin.

  Güzel bir tatil ve yeni yıla şanlı bir başlangıç diliyoruz!

  Metin2 TR Ekibi

  Merhaba,


  Tombala etkinliğinin başlamaması hakkında ilgili birimlerimize bildirim yapılmıştır. Şuanda kontroller devam etmektedir.


  Gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

  announcement_metin2_de_aa3fa86e1d7a93d18af8bc1d31d71109.jpg


  Muhteşem sürpriz ödülleriyle şimdi sizi bekliyor..


  Başlangıç: 25 Aralık 02:00

  Bitiş: 26 Ocak 00:00


  Saygılarımızla.

  announcement_metin2_pt_0c31ae2cb361e293a1ba6c85430ab8a8.jpg


  Kış sunucuları ve Battlepass - Ayrıntılar ve SSS


  Hazır ol çünkü kış sunucuları ve onlarla birlikte gelen yepyeni Battlepass sistemi yakında başlıyor! Bugün senin için daha detaylı bilgi ve SSS hazırladık. Battlepass: Premium'da iki karakter transferi, ticareti yapılabilir kırmızı Hilal, yığınla kaplan parası ve bir ritüel taşı gibi değerli ödüller kazan! Sunucu sıralamasına ve bu sunucudaki sayısız etkinliğe katıl! Daha fazla ayrıntı için okumaya devam et!

  Sunucu başlangıcı ve süresi

  Sunucu başlangıcı için silahlan, çünkü 25 Kasım 2022 saat 12:00 (kısa süreli gecikme yaşanabilir) itibarıyla kapılar açılacak! Her küme için geçici bir sunucu açılacaktır – yani Batı Avrupa, Doğu Avrupa ve Türkiye için birer sunucu.

  • Batı Kümesi: Polaris
  • Doğu Kümesi: Glacial
  • TR Kümesi: Ayaz

  Sunucular 3 Şubat 2023 saat 12:00'a kadar açık olacak. Sunucu transferi için kayıtlar önümüzdeki hafta başlayacak (ayrıntılar sunucu kapandıktan sonra duyurulacak).

  Battlepass

  Battlepass XP kazanmak için hem benzersiz hem de haftalık görevleri tamamla. Yeterli XP'ye sahip olduğunda, kilidi açılmış ödülleri satın alabilirsin. Battlepass: Premium satın alan oyuncular hesapları için ekstra ödüllerin kilidini açabilir. Battlepass: Premium Market'te mevcut (yalnızca etkinlik sunucularında). Ayrıca Market'ten Battlepass XP de alabilirsin.

  Battlepass Ödülleri

  Binek Manni, iki karakter transferi, ticareti yapılabilir kırmızı Hilal, kaplan parası ve bir ritüel taşı gibi güçlü ödüller kazan - ödüllerin tam listesini bu duyurunun altında ve oyun içinde bulabilirsin.

  Aktif Etkinlikler

  Battlepass sunucularında şu etkinlikler aktif olacaktır:

  • +%50 artırılmış eşya dropları.
  • EXP güçlendirme: YZK Uriel ile buluş ve seviye 40 üzeri karakterler için %100 ile %200 arasında daha fazla EXP elde et.
  • Her Pazartesi ve Cuma: Sıkça süper taş etkinlikleri.
  • Görev: Genç kahramanlar için silahlar etkinleştirilir.
  • Her hafta sonu (Ocak ortasına kadar): Canavar Avı Etkinliği.
  • Battlepass ile Kaplan Gücü: Hesabın için +%40 PvE hasarı al (bu hesaptaki diğer sunucular için geçerlidir - Battlepass sunucusunun kendisi için değil).
  • Hasat Bayramı: Canavarlardan pirinç kurabiyeleri al ve onları değerli abanoz kutularına veya diğer birçok ödüle dönüştür!

  Not: Global olarak başlatılan ancak yukarıdaki listede yer almayan etkinlikler elbette Battlepass sunucularında da aktif olacaktır.

  Görevler

  Web sitesi açılır penceresindeki ikinci sayfada, mevcut görevlere ilişkin bir genel görünüm bulacaksın. Tamamlanan her görev ile belirli bir miktarda Battlepass XP'si alırsın - benzersiz ve haftalık görevler vardır. Benzersiz görevler hesap başına yalnızca bir kez tamamlanabilir ve bu nedenle "30. Seviyeye Ulaş" gibi görevlerde etkinlik boyunca yalnızca bir kez puan kazanırsın. Haftalık görevler haftada bir kez tamamlanabilir. Bunlar her Cuma 02:00 'de (gece yarısı) sıfırlanır. Battlepass sunucusundaki oyun içi görevlerin tam listesine göz a!

  Karakter Transferi

  Battlepass sunucularında, seçtiğin bir karakter transferinin kilidini ücretsiz olarak açabilirsin. Battlepass: Premium satın aldıysan, ek olarak ikinci bir transfer de alabilirsin! Transferler iki aşamaya ayrılmıştır. Birinci aşamada (ödül 33) karakter, Gaya ve kullanılmış ekipmanın yanı sıra Nesne Market Deposu ve kemer envanterinin içeriğini aktarabilirsin. İkinci aşamada (ödül 42) ilk envanter sayfanın yanı sıra ek olarak donatılmış kostümleri ve simyayı da aktarabilirsin. Nesne Market Deposu'nun 1. karakterle aktarılacağını unutma. Karakter transferi için aşağıdaki koşullar geçerlidir:

  • Yalnızca şu anda oynamaya uygun olduğun sunuculara geçiş yapabilirsin.
  • Tigerghost'tan isen sadece bu sunucuya geçebilirsin.
  • Zaten orada oynuyor olsan bile 3 RUBY sunucusundan herhangi birine geçemezsin.
  • Türkiye ve Marmara'ya transfer mümkün değildir.

  Ayrıntılı bilgi (kayıt için kesin zaman çizelgesi ve transferin ne zaman gerçekleşeceği), Şubat 2023'ün başlarında Battlepass sunucularının sonu ile iletilecektir.


  Seviye Sıralaması


  Battlepass sunucularının süresi boyunca bir seviye sıralaması olacak. Her krallık için sunucunun sonunda en üst sıradaki 10 karakteri aşağıdaki gibi ödüllendiriyoruz:


  • 1. : Kar Leonidas (60 gün), Yağma kartı (4x 15 gün), Bekçiler Tılsımı (60 gün), Kral kuşağı (soylu)
  • 2. - 5.: Kar Leonidas (30 gün), Yağma kartı (2x 15 gün), Bekçiler Tılsımı (30 gün), Bey Kuşağı (soylu)
  • 6. - 10.: Kar Leonidas (15 gün), Yağma kartı (1x 15 gün), Bekçiler Tılsımı (15 gün), Usta Kuşağı (soylu)
  • Ödüller sunucu sona erdikten sonra Nesne Market Depona eklenecek ve ilk karakter transferin ile aktarılabilir.
  • Birkaç oyuncunun aynı maksimum sırada olması durumunda sıralama şu özelliklere göre belirlenir:
   • 1. Şampiyon seviyesi
   • 2. Şampiyon EXP
   • 3. Karakter seviyesi:
   • 4. Karakter EXP
   • 5. Seviyeye ulaşılan zaman (daha önce = daha iyi)

  SSS - Sık Sorulan Sorular

  Battlepass sunucularında birden fazla karakterle oynayabilir miyim?

  • Battlepass ilerlemesi (XP, ödüller) sunucuya özeldir - buna Premium Pass'in kilidinin açılması da dahildir.
  • Herhangi bir karakterle bir görevi ilerletebilirsin. Örneğin: Karakter A ile 10 patron ve karakter B ile 5 patron öldürdün. Böylece bu sunucudaki hesabın için "15 patron öldür" görevi tamamlanır.
  • Ancak bu görevi iki kez yapamazsın. Görev, bu sunucudaki tüm karakterlerin tarafından paylaşılır.

  Haftalık görevler her Cuma 02:00'da (gece yarısı) sıfırlanır - bu ne anlama geliyor?

  • Haftalık görevlere katılmak için 7 günün var. Bir görevi tamamlamadıysan veya yalnızca kısmi ilerleme kaydettiysen, 0'a sıfırlanır.
  • Tamamlanan haftalık görevler de sıfırlanır. Böylece bunları her Cuma tekrar tamamlayabilir ve Battlepass'ın için ekstra XP elde edebilirsin.
  • Birkaç haftalık görev kaçırman durumunda bunları daha sonra tekrarlayamazsın. Ama endişelenme: Diğer görevlerin çoğunu tamamladığın sürece ikinci transfer aşamasının kilidini açmak için bunları her hafta tamamlaman gerekmez.

  Hangi görevleri ve ne kadar XP'ye sahip olduğumu öğrenmek için gece yarısına kadar beklemem gerekiyor mu?

  • Önceki sunuculardaki meydan okumaların aksine, tamamlanan görevler daha sık güncellenecek. Bu, ilerlemene her gün (yaklaşık 4 saatte bir) birden fazla güncelleme geleceği anlamına gelir.
  • Sürelerin nereden oynadığına veya kümene bağlı olarak değişebileceğini unutma.
  • Görev güncellemesi belirli bir zamanda başlasa bile, tüm oyuncuların verilerinin güncellenmesi biraz zaman alabilir: Verilerin doğru şekilde görüntülenmesi için lütfen her güncellemeden sonra 30 dakika kadar bekle.

  Market'ten Premium Pass satın almak istiyorum. Dikkat etmem gereken özel bir şey var mı?

  • Premium Pass, normal Market'ten satın alınabilir. Yalnızca Battlepass sunucularında görünür ve Premium Pass'in kilidini yalnızca o belirli sunucuda açar.
  • Sunucu başına yalnızca bir kez satın alınabilir ve satın alındıktan hemen sonra etkinleştirilir (bir eşya teslimatı yoktur).
  • Ayrıca Premium Pass'in kilidini daha sonra açabilir ve daha önce biriktirdiğin tüm eşyaları alabilirsin (Premium Pass'a sahip olsan da olmasan da XP birikecektir).

  Market'ten Battlepass XP satın almak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim?

  • Battlepass XP oyun içinde görevleri tamamlayarak kazanılabilir. Ayrıca, Market'ten belirli bir miktarda XP satın almayı da seçebilirsin.
  • Satın alınan XP, mevcut Battlepass XP bakiyene otomatik olarak eklenecek ve sen yeni ödül seviyelerine ulaştıkça eşyaların kilidini açacaktır.
  • Tamamlanan görevlerden elde ettiğin XP miktarının bir sonraki ödül güncellemesinden sonra görüneceğini lütfen unutma. Market'ten satın alınan XP anında bakiyene eklenecektir.
  • Market'ten 8000'e kadar Battlepass XP satın alabilirsin - oyun içi görevleri tamamlayarak kaç tanesinin kilidi açılmış olursa olsun. İhtiyacının üzerinde satın aldığın herhangi bir tutarın ekstra bir etkisi yoktur ve artık düşülemez veya iade edilemez. İhtiyacın kadar XP satın aldığından emin ol.

  Eşyaların alınması

  • Eşyalar, yeterli XP kazandıktan sonra Battlepass'ından manuel olarak alınmalıdır (tıklanmalıdır).
  • Eşyalar, toplandıktan hemen sonra GM postası yoluyla şu anda oturum açmış olan karaktere gönderilir. Almak istediğin karakterin bulunduğu ödüle tıkladığından emin ol!
  • Karakter transferleri, mevcut olur olmaz doğrudan hesabında etkinleştirilecektir. Diğer ödül eşyaları gibi alınmaları gerekmez.
  • Battlepass sunucusunun sonunda alınmayan eşyalar otomatik olarak teslim edilmeyecektir - lütfen sona ermeden önce almak istediğin her şeyi talep ettiğinden emin ol.

  Tam ödül listesi

  Tüm oyuncular için

  Eşya Miktar
  Çırak Sandığı I 1
  At Şekeri 1
  Metin Taşı Dedektörü 1
  Kaplan Parası 1
  Rüzgarın Ayakkabıları (25 saat) 1
  Işınlama Yüzüğü 1
  Araştırmacının Özütü 10
  Kaplan Parası 1
  Ejderha Tanrı Saldırısı 10
  Cor Draconis (işlenmemiş) 5
  Hızlandırıcı (%20) 5
  Kaplan Parası 1
  Bekçiler Tılsımı (3 gün) 1
  Persönlicher Premiumladen (7 gün) 1
  Yeşil Ejderha Fasulyesi 5
  Kaplan Parası 1
  İlk Transfer - Aşama I /
  Yağma kartı (7 gün) 1
  Bekçi İmzası 1
  Kaplan Parası 1
  Ejderha Tapınağı Girişi 70
  İlk Transfer - Aşama II /
  Ejderha Alevi 1
  Kaplan Parası 1
  Büyülü Metal 1
  Kaplan Parası 1

  Premium Pass'lı oyuncular için

  Eşya Miktar
  Çırak Sandığı I 1
  Binek: Manni (5 gün) 1
  Kaplan Parası 1
  Kötü Ruh Kovma Kağıdı 10
  Metin Taşı Dedektörü 4
  Yükseliş İksiri 5
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 3
  Münzevi Tavsiyesi 5
  Efsun Nesnesi 5
  Kaplan Parası 1
  Demircinin El Kitabı 3
  Cor Draconis (işlenmemiş) 10
  Pet: Frank, namı diğer Tavşancık (7 gün) 1
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 3
  Ejderha Tanrı Savunması 10
  Cor Draconis (soylu) 3
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 3
  Hızlandırıcı (%30) 5
  Efsun Nesnesi 5
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 5
  Cor Draconis (ender) 1
  Efsun Nesnesi 5
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 5
  Pembe Ejderha Fasulyesi 5
  Cor Draconis (antika) 1
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 5
  İkinci Transfer - Aşama I /
  Binek: Manni (5 gün) 1
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 5
  Ateş Ankası (7 gün) 1
  Mücevher Kutusu 1
  Kaplan Parası 1
  Kaplan Gücü 5
  Silah Görünümü Fişi+ 1
  İkinci Transfer - Aşama II /
  Cor Draconis (antika) 1
  Ejderha Alevi 1
  Kaplan Gücü 5
  Kaplan Parası 1
  Pet: Kırmızı Hilal (sandık) (30 gün) 1
  Kaplan Parası 2
  Ritüel Taşı 1
  Kaplan Parası 2

  Öneriler kısmında büyük destek gören onlarca öneri var. Bazıları acil olması gereken bazıları ise her daim olması gereken bu oyunu aktif oynayanlar tarafından açılan öneriler. Gameforge bu önerileri ve hatalardan kaynaklı olan sorunları oyunda 5 kişi kalınca mı uygulamaya sokacak? Dikkate alınıyor dediğiniz öneriler çoktan bu oyuna entegre edilmeliydi. Bunun için baskı yapıyor musunuz yoksa keyifleri gelince mi bu oyun daha oynanılır bir oyun olacak?

  Her öneri mükemmel olabilir ama eklenmesi mümkün olmayabilir. Onaylansa bile, yol haritası nedeniyle eklenmesi uzun yıllar alabilir.

  Çiçek çocuklar için öneri yapıldı lakin şirket tarafından önemsenmedi muhtemelen. Çünkü npc yazıları çiçek filizi dönüştürmekten daha mantıklı ve gerekliymiş.:lol:


  Makro yasak diye biliyorum kullandığınız tespit edilirse ban yiyebilirsiniz.


  Merhaba,


  Çiçek çocuklar etkinliğinde toplu işlem yapılması için görüşmeler devam ediyor. Muhtemelen bir sonraki güncellemede çiçek çocuklar için değişiklik yetişmiş olacak.


  Ayrıca önerileriniz her zaman dikkate alınmaktadır.