Posts by PegasusTR

  Merhaba,


  Mayıs 2020'den bu yana takımımızın bir parçası olan ve SGM olarak görev alan Leo gerçek yaşantısında yaşadığı yoğunluk nedeniyle kendi isteğiyle takımımızdan ayrılmıştır. Kendisine verdiği emekler ve katkıları için teşekkür eder, hayatında başarılar dilerim.

  Merhaba


  RacheT aramıza Trial Game Master olarak katılmıştır. Discord görevlimiz Himera bu görevine ek olarak oyun takımında görev almaya başlamıştır. Kendisi göreve TGM olarak başlamıştır.


  Her iki arkadaşımıza da başarılar dilerim.

  Merhaba,


  Son günlerde Youtube, Twitch gibi platformlarda ana teması Metin2'den uzaklaşan ve ahlaki değerleri son derece zorlayan küfür, tehdit, cinse l taciz, aile namusuna hakaret vb. içerikli videoların sayısının oldukça arttığını gözlemlemekteyiz. Bunu yapan gruplardan bağımsız bir çok oyuncumuzun da bu içerikleri son derece rahatsızlık duyarak bize bildirdiğini gözlemliyoruz.


  Oyun kurallarını, doğrudan oyunun içerisinde bulunan davranışların dışarısında pek uygulamak istemeyen ve mecbur kalmadıkça da video içeriklerine işlem yapmak istemeyen bizler ne yazık ki bu konuda yanıldığımızı düşünmeye başladık.


  Öyle ki; yayınlanan her video, yapılan her canlı yayın bu durumu yapan oyuncu gruplarının, karşı grubun yaptığı içerik ile yarışma hissiyatı içermesi nedeniyle gittikçe çirkin içerikler barındırmaktadır. Ve temelde Metin2 içeriği olan bu paylaşımların seviyesi gittikçe düşmektedir.


  Bu duyuru ile beraber artık buna müsaade edemeyeceğimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öyle ki görüntüde Metin2 oyununa ait içerikler barındıran bu paylaşımlar aslında tamamen küfür etmeye, taciz etmeye ve oyun içi düşmanlığı oyun dışına taşıyıp saldırmaya yönelik. Bu tür paylaşımların oyunumuza uygun olmadığı düşüncesindeyiz.


  Bu tarz paylaşım yapan kişilere ve gruplara bildirmek isteriz ki bu duyurudan itibaren 72 saat sonrasında bu tür davranışları içerdiğini düşündüğünüz içeriklerinizi kaldırmanızı istiyoruz. Bu tür videoların kanallarınızda bulunmaya devam etmesi halinde veya bu türde yeni videolar paylaşarak aynı türde içerikler çıkarılmasına devam edilmesi halinde gerek oyun hesaplarının gerekse içerik paylaşım kanallarınızın işlem görmesinin Metin2 Türkiye takımının inisiyatifinde olduğunu bilmenizi isteriz.


  Saygılarımızla...

  Merhaba,  Marmara sunucusu CH1' de yaşanan giriş problemi hakkında gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Gelişmeler hakkında sizi buradan ve discord üzerinden bilgilendireceğiz.  Saygılarımızla

  Merhaba,  Arkadaşlar sunucusu CH1' de yaşanan giriş problemi hakkında gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Gelişmeler hakkında sizi buradan ve discord üzerinden bilgilendireceğiz.  Saygılarımızla

  Anadolu sunucusu yeniden başlatılabilir. Bu nedenle herhangi bir bilet gerektiren zindanı kullanmamanızı öneriyorum. (Meley, Hidra vs.)


  Şuanda çalışmalar devam ediyor.

  Merhaba,


  Anadolu sunucusu CH1' de yaşanan giriş problemi hakkında gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Gelişmeler hakkında sizi buradan ve discord üzerinden bilgilendireceğiz.


  Saygılarımızla

  73njhu1.png

  Merhaba,


  Ülkemizin farklı şehirlerinde meydana gelen orman yangınlarından ötürü derin üzüntü duyuyoruz. Doğal yaşamı tehdit eden yangınların bir an evvel kontrol altına alınması en büyük temennimizdir. Kaybettiklerimizin yerine yenisini getiremesek de bu zorlu süreçte ülkemizin geleceğine nefe s olması adına bizler de Türkiye ekibi olarak Metin2 Türkiye Takımı ve Oyuncuları adına TEMA vakfı aracılığıyla fidan bağışında bulunuyoruz. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınla mücadele eden tüm görevli ve gönüllülerimize sonsuz teşekkür eder kolaylıklar dileriz.


  Sizler de TEMA vakfı aracılığıyla ülkemizin yeşillendirilmesi adına bağışta bulunmak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz : TEMA


  Saygılarımızla

  Merhaba,


  01.08.2021 Bugünden itibaren Hakaret / Saldırgan İçerik ticketlarında video göndermek için bulunan zaman aşımı süresi 30 günden 3 güne düşürülmüştür.


  Bir oyuncunun bu tarz bir davranış ile kural ihlali yaptığında videosunun kaydedilip bize gönderilmesi için 3 gün sürenin yeterli olduğu düşüncesindeyiz. Bu uygulama ile bir oyuncu kural ihlali yaptığında videosunun 29 gün bekletilip 30. gün bize bildirilmesinin ve bu sayede oyuncunun kural ihlali yaptıktan sonraki 29 günlük gelişimine de ceza verilmesinin amaçlanmasının önüne geçmeyi istiyoruz. ( Ne yazık ki bunun gibi çok fazla durum yaşıyoruz )


  Bu sebeple bu tarz bir durumda bize bildirmek amacıyla kayıt altına aldığınız videoları en geç 3 gün içerisinde bize bildirmediğiniz sürece bildirimlerinizi işleme almayacağımızı bilmenizi isteriz.


  NOT: 3 gün içerisinde gönderdiğiniz bildirimleriniz ticket sisteminde oluşabilecek yoğunluklar nedeniyle 3 günü aşan işlem süresini bulabilir. Sizler zaman aşımı süresi içerisinde videolarınızı bildirdikten itibaren bildirimin işleme alınma süresi zaman aşımı kapsamında değildir.


  Saygılarımızla


  Metin2 Türkiye Takımınız
  Tekrar Merhaba,


  Konu hakkında çalışmalar devam etmektedir. Yapılan çalışmanın ardından sunucuya bağlansa dahi karaktere giriş yapmadığını tekrar raporladım. Sorun tamamiyle çözüldüğünde sizi tekrar bilgilendireceğim. Yaşanan sorun için üzgünüm.

  İyi sabahlar,


  Arkadaşlar sunucusuna giriş yapılamadığı yönünde geri bildirimlerinizi almış bulunuyoruz. Konu hakkında merkezimize raporda bulundum. Bir bilgi gelmesi halinde sizlerle paylaşacağım.


  Saygılarımla

  Tekrar Merhaba,


  Yarın yapılacak bakımın saati değişmiştir. Saat 10:00 olarak duyurulan bakım başlangıç saati saat 12:00 olarak değişmiştir.


  Bilgilerinize sunarız